Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    gercek su ki bazi kisiler mrkaya o kadar para verip daha ucuz motorlarin daha iyi olmasini hazmedemiyor ve koru korune savunuyor, ben apache sahibiydim, titresim asla rahatsiz edici degil, hatta motorsever kisiler icin aldigin hazdan dolayi titresimi hisseden var mi bilniyorum, ben istanbul tekirdag istanbul yaptim apache 2007 model ile, ne ben rahatsiz oldum ne artcim, daha onceki motorum kymco ck125 2006 model idi, istanbul sinop yapacaktim yazin, herkes gitmez yok iki gunde git, ybr yada cbf olsa gider ama ck125 gitmez, gitsede iki gunde gider, titresimden bir hafta kendine gelemezsin v.s. dediler, kimseyi takmadim cunku yabanci forumlarda baktim, kymco tas gibi motor gunde 1000km yapan var, ciktim yola 700kmyi 10saatten kisa surede yaptim, 4-5 kere mola verdim, oglen 1 gibi ciktim yola aksam 10 civari evde idim, ailem ile oturdum, ertesi gun dugun vardi, erken kalktim 300km gene yaptim motorla, ne kimsenin dedigi gibi titresimden bayildim ne de kendime gelememezlik oldu, tamamen yalan uydurma beyanlara takilmayin, cinli jinlun 250 im vardi, 0km ile zangir zangir titreyerek giderdi, ama apacheymis kymco falan kesinlikle rahatsiz edici degil, hatta motorun gucunu hissetmeyi bazi kisiler titresim sayiyor apache alacaksaniz titresimden dolayi asla almamazlik etmeyin, almazsaniz firmadan dolayi almayin ( isotlar )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bazı arkadaşlar motosiklette şikayet yaratan titreşimin ne olduğunu bilmediklerinden elma ile armut karışıyor. Senin de yazdığın gibi Çin motorlarında görülen rezonans titreşimi ile bir motosiklette olması gereken kadar titreşimi bir tutmamak lazım. Tek silindirli bir motorun pürüzsüz kaymak gibi çalışmasını kimse beklememeli.

Bu işin teorisini iyi bildiğimden "balancer" konunda kendi tahminimi söyleyeyim. Apache'de ayrı bir dengeleyici parça bulunmasa da motoru krank üzerindeki döner kütlelerle dengelemiş olmalılar. Yoksa Çin'li motorların ilk örneklerindeki gibi bir titreşim olurdu. Onu da öyle lastik takozla falan kesemezsiniz. Eski modellerle yeni modeli açıp kranklarını karşılaştırmak lazım. Eğer kranklar farklıysa, o zaman piston ve biyel kolları tamamen aynı olmak koşuluyla (ağırlık merkezlerinin yerlerinin ve kütlelerinin değişmemesi gerekiyor) yeni krankı eskiye takarak (uyarsa tabi) eski modellerdeki titreşimin önüne geçilebilir. CBF 150 motoru sanırım hem kranktan (1. mertebe) hemde ayrı bir parçadan (2. mertebe) dengeleme yapmış ve o yüzden o kadar titreşimsiz çalışıyor.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar motosiklette şikayet yaratan titreşimin ne olduğunu bilmediklerinden elma ile armut karışıyor. Senin de yazdığın gibi Çin motorlarında görülen rezonans titreşimi ile bir motosiklette olması gereken kadar titreşimi bir tutmamak lazım. Tek silindirli bir motorun pürüzsüz kaymak gibi çalışmasını kimse beklememeli.
    budur.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa. ark.lar bende 1 haftaya kadar almayı düşünüyorumda
    2010 cbr 125
    2011 cbff 150 ve tvs apache (2011) arasında gidip geliyorum

aslında direk 600 luk alıcaktımda sımdılık gerek yok 250 cc den 150 ye geçiş yapıcaz bakalım inş. pişman olmayız tr. nin benzin fiyatları ortada o yüzden ufak bişi almak lazım sımdılık masraım az olsun nakitim biriktim mi kısmetse büyüne geçeriz kredi brcu olmayınca pek benzın fıyatlarıyla ilgilenmem dıye dşünüyorum sımdı bunu kredi çekip alıcam büyük motoru kredi çekip aldım mı bıde benzin fiyatı al sana her ay sonu eğlence :D

sizce mantıklı deil mi uygun bişey alırım naktimi ne zman toplarım o zman 600 yada 1000 lik makina alırım
    sizin düşünceniz nedir ?

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    mettoxin kardeş,CBR 125 sınıfında en iyi motorlardandır.kendini ispatlamıştır,ayrıca su soğutmalı olmasıda bir avantajdır.grenajlı motorların en büyük sıkıntısı,olası bir kazada,düşmede,ilk oraların zarar görmesidir ve bu konuda,önce o grenajların fiyatlarını bir sor ondan sonra karar ver derim.tecrübeni bilmiyorum ama düşmeyen motorcu yoktur,henüz düşmemiş motorcu vardır.bahsettiğin motor,eğer temiz ise düşünme derim.hondanın motorları kalitelidir.bende daha önce 2 tane honda kullandım.şu anda,0 apache aldım,sanırım önceki yazdıklarımı okumuşsundur,şimdilik çok memnunum.yinede karar senin.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    cf moto 400
    Buradan Kendi motorları övmeye çalısan Cbf sahiplerine sesleniyorum Yiyorsa gelin Fethiyede kapısalım Motorum daha 460km de ilk yağını bile değiştirmedim Boşuna konusmayın aRTIK Burada DÜZ YOLDA SON HIZ 129 KM İlk Bakımlarını yaptırayım Hedef 150 ;) [IMG][/IMG]

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mettoxin kardeş,CBR 125 sınıfında en iyi motorlardandır.kendini ispatlamıştır,ayrıca su soğutmalı olmasıda bir avantajdır.grenajlı motorların en büyük sıkıntısı,olası bir kazada,düşmede,ilk oraların zarar görmesidir ve bu konuda,önce o grenajların fiyatlarını bir sor ondan sonra karar ver derim.tecrübeni bilmiyorum ama düşmeyen motorcu yoktur,henüz düşmemiş motorcu vardır.bahsettiğin motor,eğer temiz ise düşünme derim.hondanın motorları kalitelidir.bende daha önce 2 tane honda kullandım.şu anda,0 apache aldım,sanırım önceki yazdıklarımı okumuşsundur,şimdilik çok memnunum.yinede karar senin.
    çok güzel yorumlamıssn teşşekkürler abi aslında terettüteyim 2sindede bu para bunlar gelio anca yoksa 250 cc bile bisiklet gibi gelio bana ama tabi motorumu sattım birazz hamlık var üzerimde
    benzin fiyatları malum benım istediğim hız yapsın ama az yaksın :D o da mümkün deil

arkadaşlar günaydın herkese. daha önce de yazmıştım adanalı abim cevap vermiş sorunuma teşekkürler.
    benim sorunum devam ediyor. motor soğukken, gaz veriyorum, motordan küt küt diye sesler geliyor birden gazı kesiyor. devir saati çok oynuyor, gaz yemiyor, tepkisi düşük. ne yapmam lazım arkadaşlar? canımı çok sıkıyor bu sorunum. sadece bende var galiba. 2009 dan beri motor hayalim vardı. 0 alalım dedim uğraşmam ama kısmet bozuk motor kullanmakmış galiba. allah belanısını versin bilerek yapanların, verenlerin.
    bi yardımcı olur musunuz arkadaşlar, canım çok sıkkın.
    2011 model tvs apache motorum.

Motosikleti
    yok
    Alıntı snnkydn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar günaydın herkese. daha önce de yazmıştım adanalı abim cevap vermiş sorunuma teşekkürler.
    benim sorunum devam ediyor. motor soğukken, gaz veriyorum, motordan küt küt diye sesler geliyor birden gazı kesiyor. devir saati çok oynuyor, gaz yemiyor, tepkisi düşük. ne yapmam lazım arkadaşlar? canımı çok sıkıyor bu sorunum. sadece bende var galiba. 2009 dan beri motor hayalim vardı. 0 alalım dedim uğraşmam ama kısmet bozuk motor kullanmakmış galiba. allah belanısını versin bilerek yapanların, verenlerin.
    sadece motor soğukken bu ses geliyor ve canın çok sıkkınsa bence abartıyorsun...

gelen ses sanırım egzosdaki artık yanmalardan kaynaklı ve motorda değil egzos manifoldu üzerinden ses duyuyor olmalısın, bunun sebebi de yakıtın içindeki bazı hidrokarbon zincirlerinin soğuk motorda yanmamış olarak atılmasıdır. bunun yanında devrin düşmesi de paralel bir işaret, motor egzosu atmakta zorlandığı için içeriye hava almakta da zorlanıyor.

şuanki mevsime göre motor soğukken çalıştırma tavsiyem:

- motorunu soğukken jigleyi yarım konumunda marş yap
    - jigle bu konumda yaklaşık yarım dakika beklet, piston bir miktar ısınsın
    - jigleyi sonuna kadar aç, devir iyice artsın (3000-4000 devir arası bir hızda çalışmalı motor standart tvs jiglesine göre)
    - jigleyi komple kapat, 1 dakika kadar rölanti - 4000 rpm arası elinle gaz ver (jigleyle birlikte gaz verme, motoru benzine boğarsın)
    - yola çıkabilirsin, kalkar kalkmaz aşırı tork yüklemesi yapma, %50 gazı ve 5000 deviri geçmemeye çalış
    - yaklaşık 2-3 dakika içinde motorun yeterince ısınmış olacak
    - yukarıdakilerin hepsini uyguladığını düşünürsek toplamda 5 dakika sonrasında standart kullanımına geçebilirsin
    [B][I][COLOR="Black"]Hayat ya 2 kişi yaşanır, ya da 2 teker üstünde yaşanır![/COLOR][/I][/B]

motoru yakından görme fırsatım oldu gercekten süper motor sekil olarak falan 10 numra işçilikte güzel gözüküyor ..titreşim olayını sordum bayii ye oda titreşim olmadıgını söyledi eski modellere göre titreşimi çözdüklerini söylediler ...yani aslında tireşimde benm için bi sorun olmaz yani okadar fazla titreşim yoktur artık diger bazı çinli motorlarda bile titreşim cok aza indirildi yani hissetmiyorsunuz bile ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Windy's(SaTıLdı)--
    Alıntı burrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru yakından görme fırsatım oldu gercekten süper motor sekil olarak falan 10 numra işçilikte güzel gözüküyor ..titreşim olayını sordum bayii ye oda titreşim olmadıgını söyledi eski modellere göre titreşimi çözdüklerini söylediler ...yani aslında tireşimde benm için bi sorun olmaz yani okadar fazla titreşim yoktur artık diger bazı çinli motorlarda bile titreşim cok aza indirildi yani hissetmiyorsunuz bile ....
    Arkadasım bende adanalı abimin dediqine aynen katılıyorum.titresim adamı öldürmez.bende bu ayın 15.nde alacam motorumu 2010 modelini deneme fırsatım oldu titreşim neredeyse 0.... 130 un üstüne çıktık hafiften hissetmeye basladım.yani diyeceqim kadı kızında bile bi kusur vardır.bu çok abartılacak bi konu deqil..bazen okuyorumda adamlar honda ile tvs yi kıyaslıyor.titreşim konusunda biraz önde olablir cbf.bu da balansörden kaynaklı.tasarımı bence hiç güzel deqil.diğer tüm konularda apache daha iyi.hız serilik motor gücü tork vs vs.benim tercihim apache

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:58 ----------

Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradan Kendi motorları övmeye çalısan Cbf sahiplerine sesleniyorum Yiyorsa gelin Fethiyede kapısalım Motorum daha 460km de ilk yağını bile değiştirmedim Boşuna konusmayın aRTIK Burada DÜZ YOLDA SON HIZ 129 KM İlk Bakımlarını yaptırayım Hedef 150 ;) [IMG][/IMG]
    gel arkadasım gelde kapısak..ben daha alamadım ama az kaldı.bizim arkadasın motorla bastım da 145 civarı yaptı.senin o motor acıldıktan sonra en az 150 diyorum ben.tabii iyi bakarsan.ayrıca ben aldıktan sonra arka dişliyi 41 yapmayı düşünüyorum.ön dişliyi ellemicem.çok fazla da yüklenmemek gerek

halitcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 2006
    Alıntı aktaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar iyi akşamlar şerefsizin biri bugün hataydan adanaya tarla günleri fuarına gitik orada motorum park halindeyken lazer marka kaskımı çaldılar insanlar bukadar adi şerefsiz olmuş allah hayırını görmesin inşallah

o köy ve çevresi öyle biraz kardeşim insallah o kask kafasında paralanır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 ----------

sayfayı günlük takip ediyorum bıraz kafamda takılan sorular var ama onlarda hallolur inşallah kafama yattı galiba bu 2011

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş kimi kandırıyorsun kontağı açmışsın göstergenin yükselip düşmesi sırasında çekmişsin resmi işte baksana orda motor çalışmıyor dahi devir saatinde ayrıca 129 km ile gidiyorsun ama önünde asfalt yok yukarı sol tarafta yolda olmaması gereken şeyler var ne iştir bu ?
    bora abinin motoruda ilk geldiği gün ekranına açtık baktık dijitalde bora abinin hiç yapmadığı bi hız yazıyodu yapılamn en son hız bölümünde bunlar boş şeyler boşşşş........

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı snnkydn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 model ise neden uğraşıyorsun ki yetkili servis yokmu bulunduğun yerde ? Eğer yoksa firmayla irtibata geç. Motosikletlerde ki gecikmelerden dolayı yeterince müşteri kaybettiler zaten daha fazla müşteri kaymetmeye tahammülü oldukarını sanmıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 ----------

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş kimi kandırıyorsun kontağı açmışsın göstergenin yükselip düşmesi sırasında çekmişsin resmi işte baksana orda motor çalışmıyor dahi devir saatinde ayrıca 129 km ile gidiyorsun ama önünde asfalt yok yukarı sol tarafta yolda olmaması gereken şeyler var ne iştir bu ?
    bora abinin motoruda ilk geldiği gün ekranına açtık baktık dijitalde bora abinin hiç yapmadığı bi hız yazıyodu yapılamn en son hız bölümünde bunlar boş şeyler boşşşş........

Karışmak gibi olmasın ama motor sabit zaten. Motordaki dijital gösterge de öyle bir özellik var. Düğmesine basıyorsun en fazla yaptığın hızı yazıyor.

Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 model ise neden uğraşıyorsun ki yetkili servis yokmu bulunduğun yerde ? Eğer yoksa firmayla irtibata geç. Motosikletlerde ki gecikmelerden dolayı yeterince müşteri kaybettiler zaten daha fazla müşteri kaymetmeye tahammülü oldukarını sanmıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 ----------

Karışmak gibi olmasın ama motor sabit zaten. Motordaki dijital gösterge de öyle bir özellik var. Düğmesine basıyorsun en fazla yaptığın hızı yazıyor.
    on bende biliyorum ben ihtimal olarak söyledim hani canlı çektim derse die . o özellik motorun ekranında var ama nasılsa bora abi motoru servisten henüz aldığındada buna benzer rakamlar yapmadığı süratler çıkıyodu hı speed kısmından demek istediğim o

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    on bende biliyorum ben ihtimal olarak söyledim hani canlı çektim derse die . o özellik motorun ekranında var ama nasılsa bora abi motoru servisten henüz aldığındada buna benzer rakamlar yapmadığı süratler çıkıyodu hı speed kısmından demek istediğim o
    arkadasm o hızı yapmıor die bisey yok.129 km\h az bile o motora...ben arkadasın motorunda 150-155 gördüm diorum..sen hangi 150 cc fabrika çıkışlı oynanmamıs motorda 150-155 civari sürat görebiliosun bende onu merak ettim simdi ???

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Pro.TeaM.70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasm o hızı yapmıor die bisey yok.129 km\h az bile o motora...ben arkadasın motorunda 150-155 gördüm diorum..sen hangi 150 cc fabrika çıkışlı oynanmamıs motorda 150-155 civari sürat görebiliosun bende onu merak ettim simdi ???
    13.5bg 150 vaybe 33bg ninjada 180 zaten gerek yok ninjaya ozaman yani bişey demiyim diyorum ama bölede yanlışa sevk edilmezki yanlışmıyım bora abi bende bu motoru cok beğeniyorum ama yapmayın bölede ya marka fanatikliği adamın biri alıcak basıcak 155km görcem die bi bakıcak olmuyor kandırmış gibi olucaz bizi okuyanlar var
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Alıntı Pro.TeaM.70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hayretle ve ibretle okuyorum yazdıklarınızı. acaba hangi zihniyet 150 cc lik bi motoru 150 km yapacam die satın alır oda başka bir tartışmadır ? benim motorumuda güzel bi bayırdan aşşağı salıp iice sündürsem eminim 150 yi görür ama amacım asla bu olmadı olsaydı srad 1000 i satmaz onunla 300 yapardım devamlı . 150 cc kategorisindeki herhangi bir motorla 150 yapsan nolur 160 yapsan nolur ? kaç dakka gidebilirsin o süratte yada bidaha o motorla kaç defa daha yapabilirsin o sürati ? bunlar kompleksten başka bişi değil . ..
    sakinseytan bunu beğendi.

Motosikleti
    yok
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13.5bg 150 vaybe 33bg ninjada 180 zaten gerek yok ninjaya ozaman yani bişey demiyim diyorum ama bölede yanlışa sevk edilmezki yanlışmıyım bora abi bende bu motoru cok beğeniyorum ama yapmayın bölede ya marka fanatikliği adamın biri alıcak b
    katılıyorum, insanların abartmaları konusunda haklısın, fakat şu önyargını yıkmanı tavsiye ederim, yokuş aşağı bu motosiklet 135 kmh görebiliyor, benzer şekilde yokuş aşağı gidiyorsun ve önünde de 135'le giden bi minibüs var rüzgarını kesti komple, sen de tam arkasına girdin rüzgar almıyorsun önden, minibüs hızlanmaya başladı ve 155'e kadar çıktı, sen de yol şartlarına göre (yokuş aşağı) önündeki bu rüzgar siperliğiyle 155'e çıkamaz mısın?

çıkar mı kanıtlayalım. tvs'nin devir saatine göre 5.vites 1000 rpm yaklaşık 15kmh hıza denk geliyor, sonuçta 155 gördüm diyen arkadaş demekki 10500rpm civarında bi devir çevirtmiş motora... mümkün mü dersen mümkün, sağlıklı mı değil, şans eseri mi evet, her zaman olur mu hayır, ama olamaz mı? olur. hız göstergesindeki hatalara değinmiyorum bile, ama teknik olarak mümkün, sadece birçok olağandışı şartın biraraya gelmesi lazım.
    [B][I][COLOR="Black"]Hayat ya 2 kişi yaşanır, ya da 2 teker üstünde yaşanır![/COLOR][/I][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13.5bg 150 vaybe 33bg ninjada 180 zaten gerek yok ninjaya ozaman yani bişey demiyim diyorum ama bölede yanlışa sevk edilmezki yanlışmıyım bora abi bende bu motoru cok beğeniyorum ama yapmayın bölede ya marka fanatikliği adamın biri alıcak basıcak 155km görcem die bi bakıcak olmuyor kandırmış gibi olucaz bizi okuyanlar var
    arkadasım inanmıosan yarın sana foto cekip atabilirim.marka fanatikliqi değil benimkisi.1 haftadır tvs ile ilgileniyorum forumda çok güzel motor ayrıca yalana gerek yok 150 yaptım motorla.benim daha önce 2009 model kanuni windy's vardı baya da modifiye yapmıstım.motorun orjinal hızı 135 di.motordaki disli aksamlarıyla oynadıktan sonra 160 gibi bi sürat gördüm.siz ya motora hız yaptırmak gibi bi niyetiniz yok yada korkuyorsunuz..ben karamanlıyım dört yanım motorla çevrili neredeyse..bizim arkadas glardoni çift silindir 100 cc motorla 170 km\h yapıyor bunlar yalan deqil gir youtube a karaman motor yaz izle videoları sana ne deyim baska.gerçi herkesin görüsü kendine lakin insanları da yalancı duruma düsürme..kimi insan motordan anlamaz rodajda iyi acamaz 100 ü anca görür.ama ben motor icinde büyüdüm.ona göre davranalım bundan sonra.ben bu foruma yalan sölemek icin deqil sadece görüs almak icin geldim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler