Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 yaşında apaçiden pardon bebeden ne beklersinki
    çoluk çocuk işte seviyesine mi ineyim o nun
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu sitede yönetici olsam seni ve senin gibileri banlarım nedenmi?

1. insanları yanlış yönlendiriyor hatta tehlikeye sokuyorsun,

2. o kadar çok palavra atıyorsunki okurken hayret ediyorum acaba bunları yazarken nasıl bir ruh haline sahip diye,

3. sevdiğin motoru överken diğer marka ve modelleri karalamaktan hiç çekinmiyosun,

bende 2008 yılında 0 km apachi alıp kullanmış biri olarak 160 km sürati apachi yapan diyen birine dötümle gülerim artık yeter ya! insanları salakmı sanıyorsun? senden olsa olsa klavye motorcusu olur senin yorumlarına cvp yazıp sana prim veren arkadaşlarıda buradan kınıyorum

alın size kullanıcı yorumu; apachi fiyatına göre az yakan, sorunsuz ve performanslı bir motordur. satıldığı fiyatın hakkını veren bir makina, özellikle yeni makyajlı kasası çok çekici. dişli değişiminden sonra düz yolda sabit 110-115 km hızlarada seyir edebilirsiniz, bayır aşşağı ve arkadan rüzgar estiğinde max 130-135 gibi süratleri geçici olarak görebilirsiniz. kalışta debriyajdan elinizi aniden çekip gaza asıldığınızda kafa kaldırır, çekişi ve seriliği mz 251 anımsatırdı bana. titreşim yok diyen yalan söyler çünkü titreşim var ama ne çok, nede az, işin özü böyle. saçma sapan yorum yapıp kafa karıştıran apaçilere kulak asmayın!

son olarak, motor alacaksanız kendiniz karar verin, iradesiz olmayın. makinayı siz kullanacaksınız, fikir alın ama aklınız olduğuna göre kararıda siz verin. nedir o topicler öyle, sizce ne alayım gibi sorular. motoru kime alıyosunki? başkası için motor alacaksan zaten iradeyi kaybetmişsin demektir, motor kişisel birşeydir ve senin tarzını gösterir!

kartalizma07 yeni motorun hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız kullanımlar dilerim siyah baya güzel duruyor ama çok kir belli ediyor eğer titiz birisi isen benim gibi elinden nemli bezzi eksik etmezsin
    açık renkler motor'da her zaman güzeldir kir ve hata göstermez çizik gibi.

sallayan arkadaşlara cevaben olsun fazla sallamayın kardeşim altı üstü 150 cc 13 hp tek silindir motor.
    nerelerde gidiyorsunuz öyle 150-160 km hız önden başka bir araçmı çekiyor yoksa sizleri
    bizim bir arkadaş vardı ilk 160 lıkların kitleri geldiğinde alıp deneme yaptılar ; silindir-sekman-gömlek değişimi ve deneme randıman vermedi Apache.sonra komple kit degişti subaplar dahil gördüğü hız 160 km idi,ön dişli 15 arka orjinal.
    birde bir arkadaş daha vardı gömlekle oynayan birde onun Apache'si vardı 160 km ye çıkan ben başka ne gördüm ne duydum.
    benim 2009 modelde'de dişli değişimi vardı ön 15 hafif meyilli yolda rampa aşağı 145 km ye çıktı devir saati 9500'de idi henüz kesiciye girmemişti başkada üst hızları görmedim,ama düz yolda gayet net 130 km hıza her zaman çıkıyordu.
    orjinal bir cbf 150 ile yine orjinal bir Apache'yi aynı kg daki sürücüler ile salın yola Apache cbf i her zaman yer uzun-kısa yol fark etmez.yese ne olur göbeğinmi çatlayacak sanki birde durması var bu işin en güzel yolculuk uzun ve uzun süre yapılan yolculuktur
    parça fiyatlarına değinen arkadaşlar var boşuna cbf ile tvs yi kıyaslamayın iki motorunda orjinal parçaları çok pahalı ama cbf'in daha çok çin üretimi parçası oldugu için daha ucuza bulabilirsiniz TVS ninde eski kasaların çin üretimi parçaları geldi çoktan haberiniz olsun sinyallerin çifti 20 tl-ön far çerçeve 25 tl adres İst-nato yolu parçacı İsa.
    geçen sene cbf in ön arka jant kırılmıştı aynı anda arka janta 440 tl ön janta 330 tl istemişti motatal vay bee demiştim 80 tl ye kaynak yaptırmıştım.sonra aklıma takıldı tvs ye sordum Apache'nin jantları nekadar diye arka janta 550 tl demişlerdi o..a dedim alt tarafı bir jant,aman kırmayın jantları.
    zenon olayına gelince alternatör sargıları ve konjektör değişiminden sonra TVS'de zenon kullanabilirsiniz-fiyatı eski parçayı veriyorsunuz yeni parçayı alıyorsunuz üzerine +100 tl ödüyorsunuz ve zenon lamba takabiliyorsunuz.
    gösterge ve park lambası sorunu olan arkadaşlar bu sorunu led lamba ile aşabilirsiniz gayet uzun ömürlü ve kullanışlı oluyor haberiniz olsun.

hiç sevmesemde ithalatçı firmayı cbf ve tvs kullanıcısı olarak tavsiye edeceğim ; gerek kaliteli malzeme-gerek işçilik-ekonomik olması ve sağlamlık bakımından 150 cc sınıfında en iyi motor Apache'dir gerisi boş.
    yedek parça olayı Allah yardım etsin yeni kasa sahiplerini
    artık o beğendiğiniz dijital km saati kaç sene sonra gelir kim bilir,eski analog saatler bile 2 senede gelmişti.

kazasız belasız kullanımlar üzmeyin birbirinizi,boş verin marka fanatikliğini bakın keyfinize.

yolda kalmış bir cbf görsem yardım etmeyecekmiyim ve ya ybr görsem yardım etmiyecekmiyim ben motorcunun dostuyum motor ithalatçısının değil
    Pashapache bunu beğendi.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kartalizma07 yeni motorun hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız kullanımlar dilerim siyah baya güzel duruyor ama çok kir belli ediyor eğer titiz birisi isen benim gibi elinden nemli bezzi eksik etmezsin
    açık renkler motor'da her zaman güzeldir kir ve hata göstermez çizik gibi.

sallayan arkadaşlara cevaben olsun fazla sallamayın kardeşim altı üstü 150 cc 13 hp tek silindir motor.
    nerelerde gidiyorsunuz öyle 150-160 km hız önden başka bir araçmı çekiyor yoksa sizleri
    bizim bir arkadaş vardı ilk 160 lıkların kitleri geldiğinde alıp deneme yaptılar ; silindir-sekman-gömlek değişimi ve deneme randıman vermedi Apache.sonra komple kit degişti subaplar dahil gördüğü hız 160 km idi,ön dişli 15 arka orjinal.
    birde bir arkadaş daha vardı gömlekle oynayan birde onun Apache'si vardı 160 km ye çıkan ben başka ne gördüm ne duydum.
    benim 2009 modelde'de dişli değişimi vardı ön 15 hafif meyilli yolda rampa aşağı 145 km ye çıktı devir saati 9500'de idi henüz kesiciye girmemişti başkada üst hızları görmedim,ama düz yolda gayet net 130 km hıza her zaman çıkıyordu.
    orjinal bir cbf 150 ile yine orjinal bir Apache'yi aynı kg daki sürücüler ile salın yola Apache cbf i her zaman yer uzun-kısa yol fark etmez.yese ne olur göbeğinmi çatlayacak sanki birde durması var bu işin en güzel yolculuk uzun ve uzun süre yapılan yolculuktur
    parça fiyatlarına değinen arkadaşlar var boşuna cbf ile tvs yi kıyaslamayın iki motorunda orjinal parçaları çok pahalı ama cbf'in daha çok çin üretimi parçası oldugu için daha ucuza bulabilirsiniz TVS ninde eski kasaların çin üretimi parçaları geldi çoktan haberiniz olsun sinyallerin çifti 20 tl-ön far çerçeve 25 tl adres İst-nato yolu parçacı İsa.
    geçen sene cbf in ön arka jant kırılmıştı aynı anda arka janta 440 tl ön janta 330 tl istemişti motatal vay bee demiştim 80 tl ye kaynak yaptırmıştım.sonra aklıma takıldı tvs ye sordum Apache'nin jantları nekadar diye arka janta 550 tl demişlerdi o..a dedim alt tarafı bir jant,aman kırmayın jantları.
    zenon olayına gelince alternatör sargıları ve konjektör değişiminden sonra TVS'de zenon kullanabilirsiniz-fiyatı eski parçayı veriyorsunuz yeni parçayı alıyorsunuz üzerine +100 tl ödüyorsunuz ve zenon lamba takabiliyorsunuz.
    gösterge ve park lambası sorunu olan arkadaşlar bu sorunu led lamba ile aşabilirsiniz gayet uzun ömürlü ve kullanışlı oluyor haberiniz olsun.

hiç sevmesemde ithalatçı firmayı cbf ve tvs kullanıcısı olarak tavsiye edeceğim ; gerek kaliteli malzeme-gerek işçilik-ekonomik olması ve sağlamlık bakımından 150 cc sınıfında en iyi motor Apache'dir gerisi boş.
    yedek parça olayı Allah yardım etsin yeni kasa sahiplerini
    artık o beğendiğiniz dijital km saati kaç sene sonra gelir kim bilir,eski analog saatler bile 2 senede gelmişti.

kazasız belasız kullanımlar üzmeyin birbirinizi,boş verin marka fanatikliğini bakın keyfinize.

yolda kalmış bir cbf görsem yardım etmeyecekmiyim ve ya ybr görsem yardım etmiyecekmiyim ben motorcunun dostuyum motor ithalatçısının değil
    sağol kardeşim eywallah, kırmızı alıcaz diye gittik siyah aldık hoş duruyor, kir önemli deil temizler dururum ben

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün itibariyle apache almış bulunmaktayım. dün Bora abiyle konuştum (adanalı) sağolsun beni tatmin edici konuştu güven verdi bende aldım. zor da olsa kararımı verdim.

Uploaded with ImageShack.us
    kardeşim hayırlı olsun isabetli karar vermişin kullan bak zamanla hak vericeksin paranın boşa gitmediğine
    [COLOR="Yellow"]1907 sevdam[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"]motor tutkumdur[/COLOR]

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kartalizma07,kardeş hayırlı uğurlu olsun,güle güle kullan.

arkadaşlar,biliyorsunuz,yazmıştım,geçen hafta iskenderuna gitmiştim,(bu arada motoruma GRS bağladım),''çok kısa süreliğine,yokuş aşağı,sadece denemek amacıyla gazı sonladım,134 km.yi gösterdi ve elimi gazdan çektim'' diye yazmıştım.doğrudur ama benim bir tereddütüm var,mesela,motor 100'le giderken,benim GPS 90 gösteriyor.(yalnız önemli bir ayrıntı;GPS de yaya/araba/otobüs gibi seçenekler var,motor seçeneği yok.yenilerinde varmış,ben arabayı işaretledim,)acaba km.saati 10 km.fazlamı gösteriyor?GPS i ilk defa kullanıyorum,gösterdiği km.doğrumudur diye düşünüyorum.bilenlere danışalım.en kısa zamanda bir araba ile yanyana deneyeceğim.yalnız bu yazdıklarım bazı arkadaşlara malzeme olmasın!

bugün satın aldığım bayiye uğradım,arkadaşımdır,biraz sohbet ettik,sordum parça sıkıntısı varmı diye olmadığını söyledi ve bana digital km.nin sıfırını gösterdi,ön kafa grenajının tüm parçaları,led stopun sıfırını gösterdi.arka maşa/ön çatal filan,yani gördüğüm kadarıyla bir sıkıntı yok.

ve artık şu titreşim konusunu kapatsak diyorum,artık neyin ne olduğu belli oldu,bilen biliyor,bilmeyen üfürüyor.apache de cbf te iyi motor,tercih kişinindir.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    cf moto 400
    Alıntı Pro.TeaM.70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasım bende adanalı abimin dediqine aynen katılıyorum.titresim adamı öldürmez.bende bu ayın 15.nde alacam motorumu 2010 modelini deneme fırsatım oldu titreşim neredeyse 0.... 130 un üstüne çıktık hafiften hissetmeye basladım.yani diyeceqim kadı kızında bile bi kusur vardır.bu çok abartılacak bi konu deqil..bazen okuyorumda adamlar honda ile tvs yi kıyaslıyor.titreşim konusunda biraz önde olablir cbf.bu da balansörden kaynaklı.tasarımı bence hiç güzel deqil.diğer tüm konularda apache daha iyi.hız serilik motor gücü tork vs vs.benim tercihim apache

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:58 ----------

gel arkadasım gelde kapısak..ben daha alamadım ama az kaldı.bizim arkadasın motorla bastım da 145 civarı yaptı.senin o motor acıldıktan sonra en az 150 diyorum ben.tabii iyi bakarsan.ayrıca ben aldıktan sonra arka dişliyi 41 yapmayı düşünüyorum.ön dişliyi ellemicem.çok fazla da yüklenmemek gerek
    Kardeşim ben kimseyi kandırmıyorum Dijital ekranlı motorlarda beyin en yüksek yaptıgın hızı kayıt ediyor Dijital ekranın yanında 2 tane düğme var üstekine 3 kere basarsan Hıgh Speed Yani en yüksek sürat moduna giriyor ve bugüne kadar yaptığın en yüksek hızı gösteriyor Yani çamur atmana gerek yok ben kimseyi kandırmıyorum Bora ya abiye sor oda aynı cevabı vericek Ayrıca kontağı İlk çevirdiğinde motor 188 km gösteriyor sonra 0 oluyor ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:03 ----------

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş kimi kandırıyorsun kontağı açmışsın göstergenin yükselip düşmesi sırasında çekmişsin resmi işte baksana orda motor çalışmıyor dahi devir saatinde ayrıca 129 km ile gidiyorsun ama önünde asfalt yok yukarı sol tarafta yolda olmaması gereken şeyler var ne iştir bu ?
    bora abinin motoruda ilk geldiği gün ekranına açtık baktık dijitalde bora abinin hiç yapmadığı bi hız yazıyodu yapılamn en son hız bölümünde bunlar boş şeyler boşşşş........
    Kardeşim ben kimseyi kandırmıyorum Dijital ekranlı motorlarda beyin en yüksek yaptıgın hızı kayıt ediyor Dijital ekranın yanında 2 tane düğme var üstekine 3 kere basarsan Hıgh Speed Yani en yüksek sürat moduna giriyor ve bugüne kadar yaptığın en yüksek hızı gösteriyor Yani çamur atmana gerek yok ben kimseyi kandırmıyorum Bora ya abiye sor oda aynı cevabı vericek Ayrıca kontağı İlk çevirdiğinde motor 188 km gösteriyor sonra 0 oluyor

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar,biliyorsunuz,yazmıştım,geçen hafta iskenderuna gitmiştim,(bu arada motoruma GRS bağladım),''çok kısa süreliğine,yokuş aşağı,sadece denemek amacıyla gazı sonladım,134 km.yi gösterdi ve elimi gazdan çektim'' diye yazmıştım.doğrudur ama benim bir tereddütüm var,mesela,motor 100'le giderken,benim GPS 90 gösteriyor.(yalnız önemli bir ayrıntı;GPS de yaya/araba/otobüs gibi seçenekler var,motor seçeneği yok.yenilerinde varmış,ben arabayı işaretledim,)acaba km.saati 10 km.fazlamı gösteriyor?GPS i ilk defa kullanıyorum,gösterdiği km.doğrumudur diye düşünüyorum.bilenlere danışalım.en kısa zamanda bir araba ile yanyana deneyeceğim.yalnız bu yazdıklarım bazı arkadaşlara malzeme olmasın!

bugün satın aldığım bayiye uğradım,arkadaşımdır,biraz sohbet ettik,sordum parça sıkıntısı varmı diye olmadığını söyledi ve bana digital km.nin sıfırını gösterdi,ön kafa grenajının tüm parçaları,led stopun sıfırını gösterdi.arka maşa/ön çatal filan,yani gördüğüm kadarıyla bir sıkıntı yok.

ve artık şu titreşim konusunu kapatsak diyorum,artık neyin ne olduğu belli oldu,bilen biliyor,bilmeyen üfürüyor.apache de cbf te iyi motor,tercih kişinindir.
    Abi bilgilendirme için teşekkür ederim. GPS olayında büyük ihtimalle motorun göstergesi yanlış gösteriyordur.

Ben sana parça fiyatlarını soracaktım. Bahsettiğin digital km. kafa grenajı felan... Genel olarak öğrenebildiğin parça fiyatlarını da yazabilir misin? Gerçi her ne olursa olsun ben alıcam inşalah bu motordan ama parayı denkleştiremedim bir türlü... Hayırlısı artık...
    #sürenadam

Alıntı republic1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim hayırlı olsun isabetli karar vermişin kullan bak zamanla hak vericeksin paranın boşa gitmediğine
    sağol kardeşim. biraz zaman gerekiyor 500 km ye bi gelebilsem
    dediğin gibi olur hakkını verir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:28 ----------

sağol Bora abi Allah razı olsun.
    GPS dediğin navigasyon değilmi abi?
    bizim arabada da var 10 km oynuyo arabayla cihaz arasında.
    aklıma fikir getirdin bende naviyi deniyim motorda.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GPS cihazında otomobil, kamyon, motosiklet vs ne seçtiğiniz önemli değil. Azami hız limitlerinde uyarmak için ve tahmini varış süresini hesaplamak amacıyla farklı seçenekler var. Uydudan alınan veriler ve belli aralıklardaki noktalardan geçtiğiniz süreye göre tahmini hızınızı gösteriyor. Kullandığınız GPS (navigasyon) cihazı Bugatti Veyron'un TOP Speed ini ölçmek için kullanılan cihaz kadar pahalı değilse -/+ 7km/h lik sapma illa ki olacaktır...
    112ciyiz

Sevgili abiler,kardeşlerim yaş 25 adım fırat foruma yeni üye oldum ama uzun zamandır okumaktayım.An itirabiriyle kaporamı verdim tvs apache alacam inşallah.İlk motorum olacak.kask ve korumalıkları motor geldiği gün alıcam bana öğretecek deneyimli arkadaşlarımda var.Fakat ben bu tvs apache nin far kısmını ve far grenajlarını beğenmiyorum bunu değiştirmek mümkünmüdür.Grenajları kaldırıp yuvarlak ybr farı veya buna benzer http://funrockerz.com/wp-content/upl...kerz.11jpg.jpg bir far bulsam uyar mı.Veya nerden bulurum.İnternet sitelerini araştırdım acerbis diye bir marka bir çok motora uyumlu far üretmiş fakat tipini beğenmedim.Dediğim gibi ybr yuvarlak farı veya 250 lik motorlardan falan çıkma naked tarzı bir far tabilir miyim saygılar.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı firat27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili abiler,kardeşlerim yaş 25 adım fırat foruma yeni üye oldum ama uzun zamandır okumaktayım.An itirabiriyle kaporamı verdim tvs apache alacam inşallah.İlk motorum olacak.kask ve korumalıkları motor geldiği gün alıcam bana öğretecek deneyimli arkadaşlarımda var.Fakat ben bu tvs apache nin far kısmını ve far grenajlarını beğenmiyorum bunu değiştirmek mümkünmüdür.Grenajları kaldırıp yuvarlak ybr farı veya buna benzer http://funrockerz.com/wp-content/upl...kerz.11jpg.jpg bir far bulsam uyar mı.Veya nerden bulurum.İnternet sitelerini araştırdım acerbis diye bir marka bir çok motora uyumlu far üretmiş fakat tipini beğenmedim.Dediğim gibi ybr yuvarlak farı veya 250 lik motorlardan falan çıkma naked tarzı bir far tabilir miyim saygılar.
    Güzel arkadaşım, yaşımız ile birlikte aklımız da pek bir uyuşuyor... Sen resmen beni tarif etmişsin... Motorun tipi çok güzel ancak şu kafa tarafı beni de öldürüyor. Hatta motorun tipini o kadar güzelleştirebilmişlerki ben far kısmını görmezden gelmeyi başarabiliyorum Ancak bu bahsettiğin konuda herhangi bir bilgi sahibi olursan lütfen beni de bilgilendirir misin? Çok masraflı olmayacaksa eğer mutlaka uygularım bende motoru aldığımda(doğmamış çocuğa don biçiyorum şuan biliyorum). Gel kurtaralım şu apache'yi, Commuter sınıfından Naked sınıfına aşıralım...
    #sürenadam

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel arkadaşım, yaşımız ile birlikte aklımız da pek bir uyuşuyor... Sen resmen beni tarif etmişsin... Motorun tipi çok güzel ancak şu kafa tarafı beni de öldürüyor. Hatta motorun tipini o kadar güzelleştirebilmişlerki ben far kısmını görmezden gelmeyi başarabiliyorum Ancak bu bahsettiğin konuda herhangi bir bilgi sahibi olursan lütfen beni de bilgilendirir misin? Çok masraflı olmayacaksa eğer mutlaka uygularım bende motoru aldığımda(doğmamış çocuğa don biçiyorum şuan biliyorum). Gel kurtaralım şu apache'yi, Commuter sınıfından Naked sınıfına aşıralım...
    Tamam kardeşim haftaya motor geldiği zaman araştıracam.Mağazaya falan sorarım.sonuçta antepde motorcu çok modifiye falan yapanlar var.İyi ustalarda var artık sora sora belki bulurum.bulursam fotoğraflarınıda koyarım.Beğenirsen sende ayarlarsın.Selçuk ecza deposu motor tipinden kurtarırız inşallah.

Motosikleti
    cbr 250r
    CBF ve TVS... beyler benım gecen 2009 model cbf 150 motorum vardı sıfır almıstım gayet kalıtelı ve konforlu bı motordu sonra nette tvs yı gordum ılk goruste ask basladı koydum benım motoru ınternete 15 gun surmedı 8000 kmde tam 3500 tl ye sattım motoru alan arkadasa hayırlı olsun...sonra gıttım tvs bayısıne aldım hemen bı tvs apache rtr 150 aslında cbf lerede baktım ama bu sefer farklı olsun hondaya bındıgımız yeter dedım kafa karısıklıgından kurtardım kendımı...sımdı sıze ıkı motor hakkındakı dusuncelerımı tam olarak aktarım...hee bıde cbf yı sattıgım arkadasla hala gorusuoruz arada gelır bınerım gene eskı gunlerı yaad etmek ıcın:D

1.tvs ye bındıkten sonra cbf bana chooper tarzı motor gıbı gelmeye basladı gıdon daha yuksekte ve oturus pozısyonu dık tvs bıraz daha racıng oturusuna sahıp
    2.tvs su anda 600 km de 125 rahat rahat goruo cbf e 8000 km bındım 115 duz yolda en fazla 120 hafıf rampada goruodum tvs daha acılır hızı artar dıe beklıorum gorcez...
    3.parca olarak tvs daha ucuz kımse kımseyı kandırmasın hondanın orjınal parcasının fıyatlarını bılıorum o ucuza honda parcası bulanlar cakma muhtemelen satıcı orjınal dıe kakalıodur
    4.gelelım yakıta honda yı satmadan once 90 km normal kullanımda 55 mılyona full cekıodum 410 420 km anca gıdıodu tvs ıse ılk bayı cıkısı fulledım 72 lıraya 550 km yol gıttım ama daha dusucektık tahmınım ılerkı zamanlarda 1 depo ıle 650 700 km gıder en fazla ustune cıkmak ımkansızdır dıe dusunuorum umarım yanılırım...
    5.VİBRASYON...hondada sıfır dıyen ole sanıo honda olurda es kaza 125 ı gorurse cok cok az tıtresım ondada oluo bayır asagı gıderken 125 e cıktıgımda olmustu ama duz yolda motor 115 ı gecmedıgınden vıbrasyon sıfır buda dogru dıyelım o yuzden tvs de ıse ılk bındıgımde korkmustun ne bu yhaa ben bunu almam dıyıp cbflere bakmaya baslamıstım sonra ıkna oldum ve tvs aldım tıtresım azaldı hatta 90 100 km hızla gıderken yok gıbı bısı hıssetmıyorum ama 100 den sonra devır arttıkca vıbrasyon artıyor ve125 km hıza cıktıgımda gercekten rahatsızdı motor o hızlara cıkmaya alısınca az daha dıser dıorum gorcez artık ama cok sorun etmeyın tıtresımı sonucta honda ıle kıyaslarsanız ıkısıde 100 km hızda tıtremıo ust sevıye hızlar bence sollarma yaparken gereklıdır kı 3 5 sanıye vıbrasyondan olmezsınızz aksıne surat bazen sollama yaparken hayyatı onem tasır bır an once serıdınıze gerı donersınızz cunku:D
    6.tvs gosterge olarak cok ıyı ayrıca tvsnın gece surusu daha emnıyetlı bır gorus acısı saglıo h ampuden dolayı
    7.sele olarak tvs nınkı cok cok cok cok daha rahat yumusak hondanınkı tahta gıbı dun bırınden ındım bırıne bındım sattıgım arkadasta aynı fıkırde oturus pozısyonu demıom dıkkat yukarda dedıgımden farklı bısı bu
    8. kalıte olarak honda 8000 kmde hıc sorun cıkartmadı bana tvs 600 km de oda hıc sorun cıkartmadı bana ıkı motorada gayet ıyı bakıodum hondam full servıs bakımlı ve orjınaldı tvsde ole olacak ınsallah
    9.tvs kırı cok bellı edıo motor kısmı sıyah tozu camuru cok bellı edıo ve sık temızlemek gerekıo honda ıse buna nazaran daha az kır bellı edıo
    10.hondanın ıscılıgı daha kolay dıe dusunuorum evde sokup toplayabılırsınız...:D
    11.ıkısınınde lastıklerı berbat hangısını alırsanız alın lastıklerı deıstırın derım benceee...:D
    12.tıp olarak kıyaslama yapmama gerek yok heralde tvs...:D
    13.tvs daha serı ve kıvrak motor honda bı motor olarak daha az serı ve uzun oldugundan kıvraklı daha az
    14.muglada ogrencıyım tvs nasıl bı gorelım dıen olursa buyursun hem hondaya hem tvs ye bınme ımkanı tanırım yardımcı olmak amaclı ve sorusu olanlar ıcın cep nomu bırakıom05077602274 tel numaram
    15.sımdılık aklıma gelen bunlar ama ıkı motorda kalıte olarak sorunsuz bence en azından benım hondam ve tvs m oyleydı tvs yenı gercı ama ben ona guvenıyorum:D kafanız rahat olsun hee bıde honda uzun yola tvs den daha elverıslı rahatlık olarak tvs de bel agrısı olabılır hade kolay gelsın herkese byby:D:D

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı imperiaer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 5 sanıye vıbrasyondan olmezsınızz
    öyle deme kardeş,bizim tvs'ler çocuk düşürüyormuş,hatta bir rivayete göre kanser de yapıyormuş.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    bugün itibariyle apache almış bulunmaktayım. dün Bora abiyle konuştum (adanalı) sağolsun beni tatmin edici konuştu güven verdi bende aldım. zor da olsa kararımı verdim.

Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan.

Kırmızı olanını bana mı bıraktın

Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan.

Kırmızı olanını bana mı bıraktın
    sağol kardeşim.
    aklımdan geçiyordun inan gideyim kırmızı satılmadan alayım diye.
    arkadaşada dedim kırmızının talibi var diye öğlen gibi gittik 2-3 kişi siyah daha iyi dedi. cbf siytah düşünüyodum baktım siyah daha asil ciddi duruyo almaya karar verdim.
    sana bıraktım satılmadıysa kapora ver

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Şimdi bir anda siyah daha çekici geldi

Şaka bir yana şuanki motoru satayım alacağım bakalım şansıma . Olmazsa haziranda gelecek yenileri demişti sanırım onlardan bakarım.

Hayırlı olsun tekrar.

öyle deme kardeş,bizim tvs'ler çocuk düşürüyormuş,hatta bir rivayete göre kanser de yapıyormuş.
    ..............

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:17 ----------

ADANALI yaşını başını almış adamsın,seni kırmak istemiyorum

Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR

Hayırlı uğurlu oslun,tekerin yere hep düz bassın.
    Maşallah,karizma motor.

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Yahu cemaati müslimin ne 180 'i ne 150'si ne 130'u bu motorlarla, ss mi bunlar ne CBF nede TVS hız için yapılmış aletler değil 2*2=4. Bunlara bineceksin biryerden biryere ekonomik olarak trafik derdi çekmeden rahat rahat gideceksin su hangisi iyi motor geyiklerinide bırakın lütfen ben 2011 CBF aldım bana o iyi geldi Kartalizma arkadaşım gitmiş TVS almış demekki onada o iyi geldi. Allah kaza bela vermesin güle güle kullansın inşallah.
    Sonuç olarak tabiki herkes buraya istediğini yazacak ama artık hangi çağda yaşıyoruz sıfır motor alacak adam zaten gidip her ikisinide görmeden üstlerine binmeden motor mu alır? Sıfır motor alacak arkadaslar hiç buralarda kafanızı karıştırmayın ikiside birbirine her anlamda cok yakın makineler gidin her ikisinide görün bi dokunun hissedin imkan varsa ikisinide test edin imperiaer arkadasımız çağırmıs icabet edin
    Su kısacık motor deneyimimde anladım ki motor işi tamamen zevk işi, tamamen gönül işi hergün bi fırsatım olsada motora binsem diye deliriyorum. Su an garajda CBF duruyor ona biniyorum TVS dursaydı aynı iştahla azimle zevkle ve şevkle ona binecektim ben CBF'e CBR'a TVS'ye YBR'ye değil motora aşığım iki tekere aşığım mevzubahis motorsa gerisi benim için anca teferruattır saygılar sunarım. ii forumlar.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler