Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende göstergeleri mavi yapayım diyorum ama şu garanti olayı baya sıkıcı.kardeşim elleyemiyorsun motora rahat rahat. yıka sil,zinciri yağla e başka yok.benzin zaten unutuyorsun ne zaman doldurdugunu.bu arada satmaya niyet verdim motoru.uzun gidince sıkıyor bazen yol bitmiyor.insan biraz daha gaz istiyor.er 5 ve gs 500 temiz takaslanır.belki çıkar filan.adam 500 lükten inip 150 liğe binermi gibi sesler geliyor gibi.
    adanalı abim şimdi titreşim olayı biraz olsun azaldı gibi neden dersen.
    1:yan kapaklar depoya mesafe çok yakın ses yapıyor zırıltı.arayı açtım
    2:depo lastiği sıcaktan gevşemiş ses yapıyor.araya conta koydum
    3:ekzoz seste baş aktör.uğraşmaktayım.
    4:gidon takozları sesi çok iletiyor.değiştirmeyi düşünüyorum
    5:motor şaseye sıfır temasta arayı açıp takoz koymayı düşünüyorum.uğraştıracak baya
    6:motorun neresini tuıtsam 80 km hızdan sonra titremeyen yer kalmıyor ben dahil
    7: yakın zamanda satarsam bunları yapmaktan kurtulurum
    son şık aslında en güzeli
    garantıde sorun cıkacagı zannetmıyorum abı zaten bana aydın motor demıstı renklı ampul var ıstersen ben yok kalsın dedım daha sonra seytan durtu yaptım guzel oldu gosterge sorun cıktı ampullerı degıstırı ole gıderım servıse 10 dk almıyo zaten degıstırmesı. Uzun yolda evet cok sıkıcı bır makına 1.30 saatlık ten sonrası sarmıyo tıtresım artcı hıssedıyor ornek karasahın ama yınede cok memnum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 hs
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3800 civarıydı sanırım.
    iyiymiş ya saol
    BaŞkAsInIN izİnDe YürÜyEn, İz BıRaKaMaZ...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    sevgili,Arjantinli69 ve Szman! kardeşlerim,verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

geçen hafta sormuştum,peşin fiyatı:3750 demişlerdi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Alıntı Szman! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garantıde sorun cıkacagı zannetmıyorum abı zaten bana aydın motor demıstı renklı ampul var ıstersen ben yok kalsın dedım daha sonra seytan durtu yaptım guzel oldu gosterge sorun cıktı ampullerı degıstırı ole gıderım servıse 10 dk almıyo zaten degıstırmesı. Uzun yolda evet cok sıkıcı bır makına 1.30 saatlık ten sonrası sarmıyo tıtresım artcı hıssedıyor ornek karasahın ama yınede cok memnum
    len ne çekiştirion beni
    Olum yokluk işte krize girdimi mopede bile razı oluyor insan
    Şaka falan harbiden fiyatına göre alınabilecek en iyi makina gibi geliyor bana eni başlayanlar için ideal diyede belirtmek istiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:15 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:14 AM ----------

arkadaşlar bi arkadaşımız için apache bakıyoruz tercihen 10,000 km civarı yada daha altı.Satmayı düşünen arkadaşlar özelden iletişime geçebilrler.Tekeriniz düz bazsın

Motosikleti
    1-yamaha XT660X 2005 2-yamaha XT600E 1995
    arkadaşlar.tvs hindistan kaliteli maldır.argesi var.hindistan küçük motorlardada iyi ürünler yapar zaten.çinlilerle kıyaslamayın.150 cc de tek makinadır.apche modeli iyidir.160 ve 180 cc lik yeni modelleride var ama türkiyede yok henüz.125 lik modelleride var ama getirilmiyor. tvs sym hyosung tartışılmaz kaliteli makinalardır.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Özelden attım ;

http://www.sahibinden.com/2009_model...d=tvs%20apache

6000 KMDE 2009
    Fiyat 2500 TL kadar çektim GS500 alıcam satmam gerekiyor son fiyat.

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özelden attım ;

http://www.sahibinden.com/2009_model...d=tvs%20apache

6000 KMDE 2009
    Fiyat 2500 TL kadar çektim GS500 alıcam satmam gerekiyor son fiyat.
    Dostum bende CC büyütmeyi düşünüyorum GS500 için ne kadar bütce ayırdın? Nasıl bir makine ?
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    SATILDI

[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    bu motorun dişlilerini kaçtık taktın 9000 devirde 130 km ii miş
    [B][I]iki teker hastalığında bünye tedaviyi reddediyor.. !!![/I][/B]

Motosikleti
    SATILDI
    Benim moto modifiyeli orjinali ile kıyaslayamayız.
    [B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    Alıntı Aspendos8181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim moto modifiyeli orjinali ile kıyaslayamayız.
    modifiyeli derken

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    resimler neden su içinde çekilmiş gibi dalgalı dalgalı ?
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    SATILDI
    Valla bilmiyorum telefonla cekmiştim o anki titreşim hız falan olabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:43 PM ----------

10.05.2009 tarihinde karar verdim ve motor gücünü yükseltmek için çalışmalara başladım.öncelikle Motoru dağıttık ve motorun çalışma şeklini ve motor parçalarının ne derecede dayanıklı olduğunun bir araştırmasını yapdık,motoru söken tamirci arkadaşlar motorun çalışma prensibini ve montajını cok beyendiler harika..Daha sonra piston çapları ve silindirin ölçümleri yapıldı,silindirin ve motor alt parçalarının yeni piston un büyümesinden dolayı karşılaşacağı basınç ve fazla şekilde krank ve bilyaları,yatakları,piston kolu nu zorlamasından dolayı doğacak arızalar tartışıldı,ve bu motorun alt parçalarına göre son limit olarak takılabilinecek bir piston ölçüsü bulundu.Bu işi yapanlar,bu işlere meyilli daha önce ve şu an motor modifikasyon işlemleri ile uğraşan eski bir motorcu hatır gönül derken beni kırmadı ve yardımcı oldu.

Orjinal apache 150cc nin piston çapı 57mm.Biz bu değerler ve tartışmlar sonunda bir değerde karar verdik ve 61.5mm önce bu piston için araştırmalar yapdık ve bu ölçüde 750 honda serisinin orjinal pistonunu öne aldık,piston için düzcedeki arkadaşların cok büyük olduğunu bu motorun bu pistonu kaldırmayacağını en yakın sürede arıza cıkaracağını çalışmayacağını sölemelerine rağmen biz bir kumar oynadık ve düzceden adapazarına rektefiiye ustası eski usta nedim dayıya ulaştık,ve bize iki şık sundu:1.si bu pistonun orjinal silindir üzerinde çalışılarak takılabilir olduğunu silindirde daha sonra her hangi bir işlemin yani rektefiyenin olmayacağını söledi,yani ileri zamnlarda motor yağ eksiltme yaparsa rektefiye olamaz silindir değişecek.2.şık ise silindirin içindeki orjianal gömlek cıkartılıp silindir yani aliminyum kısım büyütülerek yeni gömlek çakılabilir şıkkı,yanlız ikinci şık pistonun büyümesinden dolayı silindirin büyütülmesi ve gömlek in enininde kalın kalmasından dolayı motorun çalışmasından sonra cok fazla ısınacağı ve motorun cok hararetli çalışarak bazı zararlar vereceğini ve uzun süreli olmayacağını söylemesi,üzerine orjinal silindir üzerinde oynama yaparak daha fazla verim alabileceğimizi söyledi,pistonun büyümesi ile basıncın ve vuruntunun cok olacağı için harareti arttıracağını ve gömleğin ince kalarak silindirdeki soğutucaların ince gömlekleri daha cabuk soğutma işlevi olacağını ve bu yüzden orjinal silindiri kullanmamızı tavsiye etti ve,pistona göre sillindiri hazırladı,hazırlama süresi 4 saat sürdü ama işçilik süper in üstünde.

Ve geri döndük sonra motor koruyucu yağ ile motor toplanmaya başlandı.

Motor toplanırken acaba çalışınca ne olacak çalışacakmı çalışmayacakmı diye kafamda okadar soru işareti vardıkı anlatamam.

Nihayet motor çalışma aşamasına geldi mobil 4t 15 40 yağ koyuldu, marş bastı ve
    Motor çalıştı makina nın ilk marşta saat gibi çalışması beni hayli kafamdaki sorulardan uzaklaştırdı ve rahat nefes aldımmotor ısınana kadar çalıştı ve biraz gazladık süper çalışıyor ve gücün farkını anlamıştım.Motorun sesi torku bile farklıydı bir 250 cc gibi çalışıyordu,motorcu arkadaşların kendi yapdıkları hesaplarına göre 180 cc nin üstünde olduğunu söylüyorlar.Ve motor tamircisi motorla iki gün deneme sürüşleri yapdı ve dün motoru teslim aldım.70 km lik bir ufak gezi yapdık motorun deparı kat kat fark ettiğini ve tork un cok fazla olması ilk tespit ettiklerim. aynı zamada biraz yüksek devirlerde vites değişikliklerinde debriyaj setinin yeni takılmasına rağmen ufak kaçırmalar olduğunu sezdim sanırım debriyaj zayıf geldi bu konudada bir çalışmamız olacak sanıyorum.

Şu an rodajda olduğundan dolayı fazla uzun gazlamadım sürati için şu an bişi söleyemem ama deparı, üzerindeki dişlinin 14 olmasına rağmen süper.

Motorun değişim aşamasından sonra 2500 KM YOL YAPDIM VE COK MEMNUNUM

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    yapan ustanın eline sağlık iyi çalışma çıkartmış

Motosikleti
    CBF250
    Ustanın gerçekten eline sağlık, bir de yakıt durumu ne kadar arttı test etme imkanın oldumu hocam? Benim apache seri kullanımda ve çevrede dipgaz gittiğim halde şehir içi km' de 82 bin yakıyor.

Motosikleti
    SATILDI
    Valla benim motorun yakıtı haliyle fırladı şu an 100 110 civarı yakıyor,birde egzozun içinden ses geliyordu gıcık bir ses o yüzden 2 perde almıştık,bu da yakıtı cok etkilediğini sanıyorum,orjinal temiz cıkma egzoz varsa lütfen bana ulaşın.. aspendosoto@hotmail.com

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    merhaba,

apache'lerin gösterge tablosuna gözüm ilişti de. tabloda birisi mavi "cruise" ikincisi ise turuncu "zoom" olmak üzere iki uyarı lambası var. bunların işlevi nedir paylaşır mısınız?

Motosikleti
    SATILDI
    Bu lambalar yakıt ekonomi lambası.
    Yeşil olan ekonomik oluyor.Her zamn bu şekilde gidersen 65 75 yakıyormuş.
    Kırmızıda gidersen en az bir 600 cece kadar yakar.

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı Aspendos8181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lambalar yakıt ekonomi lambası.
    Yeşil olan ekonomik oluyor.Her zamn bu şekilde gidersen 65 75 yakıyormuş.
    Kırmızıda gidersen en az bir 600 cece kadar yakar.
    Kırmızıda dewamlı dipte kullanarak denedim önce depomu fulledim ve ardından dip gaz hep kırmızıda kullandım, 63 km de 5,10 lira para aldı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:08 PM ----------

Hocam senin ustalara sorsan orijinal debriyaj setinden daha kaliteli ne koyabiliriz?

Motosikleti
    SATILDI
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimler neden su içinde çekilmiş gibi dalgalı dalgalı ?
    Sayın hocam denizde ilerliyordum su ve dalga vardı tabili,karada tutamıyorum zaten!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler