Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    tek tek fiyat sormak aklıma gelmedi ya ilk defa bu tür parçalar değiştirdiğimden fazlada üstüne gitmedim ama sonra kafama takıldı acaba herkes bu parçaları değiştiryor mu diye ? şimdi yedek parça fiyatlarını internetten arıyorum.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    APACHE :))
    arkdaslar bugün en ucuz bi çin malı motoru bile servise götürseniz yag ve buji değişimi için 50 ytl alıolar diğerleri zaten extraya giriyor bende bu bakıma karsılık olarak 75 ytl uygun bir fiyat hem hava filtresiyle yag filtresinide değiştirmiş gayet uyguna benziyor. çok basıma geldiğinden biliyorum 2500 km de zatı bakıma götürüyordum yaptıkları motorun içini açıolar kayıs eskimis yaz 35 ytl filtre değişecek yaz 15 ytl bide bakım ki Bugüne kadar hiç anlam veremediğim sey 2 vida söküm ve yag + buji değişimi 50 ytl de o toplam 100 ytl sen tanıdıksın 80 ver yeter.... bunlara marş motorunu eklemiyorum en uzun gideni 2,5 ay oldu :DD

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    fiyatlar sahibinden.comda bu şekilde buldum

parça fiyatları krang 225 ytl a.balata 20 ytl d balatası 30 ytl h.filitresi 15 ytl silindir piston seg tk.199 ytl ayna tk 30 ytl yağ filitresi 7 ytl amasör ön iç69ytl dış69ytl
    İki kişinin bindiği motor değildir.

piston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125,Mz251,Suzuki Gsx550 Katana,Suzuki Gn250,Ybr125,Cgl125,TVS F2,Cbx250,Honda Cbf150
    Alıntı runmysoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba.Ben 5 aydır kullanıyorum motorumu nadiren de olsa.Şu an 4000deyim.Apache imin herşeyinden çok memnunum yanlız geçenlerde farkına vardığım bir durumdan bahsetmek istiyorum.
    E5 te gidiyordum,hızım 110 civarlarındaydı,hafif bir tumsekten gecmemle birlikte direksiyon bariz bir şekilde saga sola sallanmaya başladı,hani lastiği kontrol etmek için sağa sola sallarız ya aynen o şekilde(Tabi 3 cm i geçmeyecek bir sag sol dalgalanması)...Bu durum beyaz şeritlerden geçerken oldukça fazlalaşıyor,ayrıca yuksek hıza cıktıgımda kucuk bir tumsekte yine aynı durum ortaya çıkıyor...Bu durumu titreşimden daha farklı olarak değerlendiriyorum,cunku adeta her an gidon,motordan kopacakmış gibi tedirgin ediyor...
    Buna benzer bir durum yaşadınız mı?Uyguladığınız çözüm nedir?

Kazasız belasız sürüşler...
    Geçen otobanda rampa aşağı hız denemezi yaparken aynı şey benimde başıma geldi ,motor sallıyor 110 dan sonra özellikle oldukça tehlikeli oabilir.Bunun önüne geçmek için motorlara direksiyon amörtisörü takılıyor çünkü SS motorlarda da bu sorunla oldukça sık karşılılaşılıyor.iki tekerlek arasının Apache de çok kısa olması bunun başlıca sebebi.Motor düşük hızlarda çok kıvrak ancak hız arttıkça stabilitesi bozulma eğilimine girebilliyor.

RTR 160 da Wheelbase i (iki tekerlek arası) 130 cm ye çıkararak bu sorunu ortadan kaldırmak istediler.Benimde aklıma böyle bi çözüm gelmiyor değil.Arka maşaya ilave yapıp 5 cm kadar geriye çekmek tekerleği.Tabi zinciri ve fren çubuğunuda uzatmak gerekecek o takdırde...

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oncelıkle herkeze mrb. Sıze sormak ıstedıgım bır kac konu var . Abilerim Bu motor sızce nasıl alınırmı ??? Rahatmı Sehır ıcınde kullanım nasıl . Sehır ıcın de normal kullanım 100 km kac lt goturuyor ve 1 km kac kurus yakıyor ?? Sport kullanımda 100km de kac lt yakıyor ve 1 km kac kurus yakıyor herkese sımdıden saygılarımı sunuyorum tesekkurelr .

Motosikleti
    MoNDİaL KH 100
    konunun geri kalan kızmını okursan bu motor hakkında detaylı bilgi alabileceğin kanaatindeyim sayfaları gözünde büyütme oku ben okudum eğer şuan alacak olsam onu alırdım ama ben martta gelicek olan TVS FLAME 125 i bekliyorum
    EvReN 8 >>>>>>>>>YaKuZaA

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek tek fiyat sormak aklıma gelmedi ya ilk defa bu tür parçalar değiştirdiğimden fazlada üstüne gitmedim ama sonra kafama takıldı acaba herkes bu parçaları değiştiryor mu diye ? şimdi yedek parça fiyatlarını internetten arıyorum.
    samet bence cok almişlar ayrica hava filtresinin öyle 5 binde degişmesine gerek varmiymiş Temizleyip Geri taksaymiş Bence o servisi Degiştir Abicim Senyag degişimine pendik geçit bisiklette 20 ytl veriyorum ayrica hava filtresinin temizligi bu tür ufak tefek şeyler için ekstra para almiyor dün mesela servise ybrlerin arkada çantanin takildigi demir kuyruk o kırılmıştı onu kaynatmaya götürdüm benden para bile istemedi ben yinede 5 ytl attim kaçtim 75 ytl cok fazla en iyisimi al 1 litre yag kendin degiş
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    crayzboyone

Elimden geldiğince sorularına cevap vermeye çalışacağım

Öncelikle bu motor alınır doğru düzgün kullanırsan 50.000 km'ye kadar belki de daha fazla rektifiye istemez..

Kullanım rahat ama cbf 150 kadar değil mesala..çünkü gidonda hafif bir titreşim söz konusu..

İstanbul trafiğinde zayıf kalmayacaktır..

100 km'de sakin kullanırsan 2,4 yakıyor tam gaz gidersen 3 civarı yakıyor..normal kullanımda 10 ykr yakıyor..

Az öncede dediğim gibi sport kullanırsan 3 Lt yakıyor..yani 11-12 ykr yakıyor..

Yardımım olduysa ne mutlu bana..

Saygılar..

Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crayzboyone

Elimden geldiğince sorularına cevap vermeye çalışacağım

Öncelikle bu motor alınır doğru düzgün kullanırsan 50.000 km'ye kadar belki de daha fazla rektifiye istemez..

Kullanım rahat ama cbf 150 kadar değil mesala..çünkü gidonda hafif bir titreşim söz konusu..

İstanbul trafiğinde zayıf kalmayacaktır..

100 km'de sakin kullanırsan 2,4 yakıyor tam gaz gidersen 3 civarı yakıyor..normal kullanımda 10 ykr yakıyor..

Az öncede dediğim gibi sport kullanırsan 3 Lt yakıyor..yani 11-12 ykr yakıyor..

Yardımım olduysa ne mutlu bana..

Saygılar..
    Cok tesekkur ederım Cok cok yardımın oldu ne mutlu sana ...

Motosikleti
    crayzboyone

Önemli değil..başka soruların varsa sorabilirsin..

Motosikleti
    TVS Apache 150cc 2007 model
    arkadaşlar benm kafama takılan bir soru var motorumun her türlü bakımını yapacak bilgi ve teknik donanıma sahip biri olarak bilmediğim şey şu bakımlarını kendim yaparsam garantiden çıkarmı benm apache
    örneğin yağ değişimi,yağ ve hava filtre değişimi, balata, buji, debriyaj teli, fren teli vs.

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    yaw bu apache 100 kmde kaç litre yakıyoki 2 litremi yoksa
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crayzboyone

Önemli değil..başka soruların varsa sorabilirsin..
    Peki sence Ruhsat plaka dahıl 3.500 bunumu almak daha ıyı yoksa ybr mı ? Cunku ben alıcam en az bı 3 sene 5 sene kullanırım bana uzun zmn guzel bakılacak zaten Hangısını alıyım .. Yıne tesekkur ederım ...

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sence Ruhsat plaka dahıl 3.500 bunumu almak daha ıyı yoksa ybr mı ? Cunku ben alıcam en az bı 3 sene 5 sene kullanırım bana uzun zmn guzel bakılacak zaten Hangısını alıyım .. Yıne tesekkur ederım ...
    ikiside güzel motor ikisninde selesine otur hatta kullanma imkanin varsa kullan hangisi hoşuna giderse onu al apache saglam heybetli görüntüsü var ybr ninde yeni modeli güzel onuda düşün kendim ybr kullanicisiyim memnunum 16.000 kmdeyim

Maşallah allah nazardan korusun 16 km az bı km deıl ama PEkı o 100 km normal kullanımda kac lt yakıyor ve 1km kac kurus yakıyor???

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah allah nazardan korusun 16 km az bı km deıl ama PEkı o 100 km normal kullanımda kac lt yakıyor ve 1km kac kurus yakıyor???
    kullanimina göre degişir egerki sahilyolundan falan gidersem50-60 i geçmem E-5 ten falan gidiyorsam 100 den aşşagiya düşmem böyle kullaniyorum 10 ytl lik benzinle(2.8 litre) tam 100 km gidebiliyorum defalarca denedim 100-105 km gidiyom yani 100 kmde =2.8 litre

Motosikleti
    TVS Apache 150cc 2007 model
    Alıntı denizciturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benm kafama takılan bir soru var motorumun her türlü bakımını yapacak bilgi ve teknik donanıma sahip biri olarak bilmediğim şey şu bakımlarını kendim yaparsam garantiden çıkarmı benm apache
    örneğin yağ değişimi,yağ ve hava filtre değişimi, balata, buji, debriyaj teli, fren teli vs.
    bana bi cevap lazım arkadaşlar şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    SUZUKİ GSR600
    arkadaşlar hakıkaten buluşup fikir alışverişi yapalım

Motosikleti
    crayzboyone

Selamlar..

Hız istiyorsan Apache'yi tercih etmelisin..

Zira Ybr 100-110 ancak vuruyor..Apache ise düzde 125 yapıyor..

Ben Apache diyorum geçen bir kurye gördüm 76.000 km'de idi..

Biras sohbet ettim adam dedi 76.000 km'de yim bugüne kadar yaptığım masrafları toplasan 100 YTL etmez dedi..

Yani kısacası Apache alan herkes memnun..ayrıca Apache'nin dişlisini 14 yaparak yokus asagı 140-145 km/h hızlara çıkabilirsin..bu hızlar 150 cc için gayet yeterlidir..

Başka sorun varsa sorabilirsin..

Saygılar..

Motosikleti
    SUZUKİ GSR600
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu rodaj tekniği yeni çikti koray çikardi daha dogrusu basabildigin kadar bas
    abi hakikaten bu rodaj iyice sorun oldu bende basayım mı basmayayım mı kendimi zor tutuyorum ne yapayım bi akıl verin yahuu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler