Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    APACHE al tabii

vay yaramazın adamı muratcan seni)))

doğru seçim
    basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    bencede
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Aprilia RS 125 2010
    al al
    :thumright

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 km.de buldum, 2500 istiyor sahibi

bir de 1800 km.de cbf 150 var, 2600 istiyor o da.. naapsamki?
    cbf 150 tokatlamak istiyorsan ve ybr apacheyi al ama ben konforuma düşkünüm dersen cbf 150 al cok cok ybr tokatlarsin ybr de garibim gelen vuruyo giden vuruyo ya
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 km.de buldum, 2500 istiyor sahibi

bir de 1800 km.de cbf 150 var, 2600 istiyor o da.. naapsamki?
    ben yaşıyorken cıbırdan başka motor aldırtmam sana boşuna arkadaşları meşgul etme

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    sedat_57 ;

CBF 150 tokatlamak istiyorsa YBR'mi alsın..?

Motosikleti
    tvs apache
    ..bence ikisinide alma git suzuki dl 1000 al
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat_57 ;

CBF 150 tokatlamak istiyorsa YBR'mi alsın..?
    hacı iyi oku diyorum ki 600RR tokatlamak istiyosan alacagin tek motor ybr

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    sedat_57 ;

Garibim benim garip YBR

100'ü geçemiyor..

Sağlamlıkta hepsine tekme atar o ayrı..

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Bi arkadaşımız apachi ne tür sorunlar cıkarıyo demiş ben söliyim elektrik problemleri cıkarıyo ben 2 güne kadar karanlıkta motor kullanıyodum:D gösterge fln sönmüştü bi yagmur gördü hepsi gitti birde bu motor 2 kişiyken yokuş görünce sapıtıyo ya depoya dayanıyorum kafa dikmesin die az bi gaz verince şahlanıyo her viteste motor teker kaldırıp indirirmi:S bazen canım sıkılıyo bu duruma ama düz yolda arkaya motor baglasalar gene kapışırım çok güçlü bi cigeri var 2 kişiyken bile istedigim motoru geciyom hoş oluyo plaka okutmak ama slm veriyom gecerken cbf acayip konforlu arkadaşta var arada onuda kullanıyom sanki gitmiyo gibi geliyo ama abi adamlar manyak sispansiyon yapmış hasta oldum öle işte..
    sedat kardeşim sende durumlar ne?motorun noldu sesin sedan cıkmıo?

bide bişi sorcam avrupa yakasında apachi bayi ama iyi bi bayi var mı?ben 5000 bakıma götürdüm sibop ayarı yapmış usta şimdi sibop sesi 2 katına cıkmış:S varsa saglam bi bayi söleyinde bi zahmet götürim

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Slm arkadaşlar,
    galiba yarın gidip bir apachi alacağım. Dün mağazalara bakarken tesadüfen rastladım ve oldukça hoşuma gitti tipi kalıbı falan tam bana göre. Bu kararı almamda siz arkadaşların yorumunun da büyük faydası oldu kesinlikle. Şu ana kadar 3 ay önce aldığım suzuki an125 i kullanıyordum. Ondan bir şikayetim yoktu ama galiba biraz gösteriş budalasıyım (hoş apachi nin de abartı bi gösterişi yok ama ) kesinlikle güzel motor. Eskiyi verip yeniyi alacağım üstüne de biraz nakit ya da kredi kartı taksidi falan yapmayı düşünüyorum. Umarım pişman olmam. Saygılar sevgiler ve kazasız belasız sürüşler diliyorum

Motosikleti
    Yamaha ESD
    ve sonunda apache me kavuştum. deli gibi kullundım bugun. ilk defa vitesli kullandığım için biraz zorlandım ama çok keyif aldım. Allah bizleri kazalardan belalardan esirgesin.

Motosikleti
    new apache rtr black
    hayılı olsun kardeşim eh artık prıfilini güncellersin bindim kullandım cok fırlama bi motosiklet kazasız belasız kullanman dılegıyle
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor:queen:
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi arkadaşımız apachi ne tür sorunlar cıkarıyo demiş ben söliyim elektrik problemleri cıkarıyo ben 2 güne kadar karanlıkta motor kullanıyodum:D gösterge fln sönmüştü bi yagmur gördü hepsi gitti birde bu motor 2 kişiyken yokuş görünce sapıtıyo ya depoya dayanıyorum kafa dikmesin die az bi gaz verince şahlanıyo her viteste motor teker kaldırıp indirirmi:S bazen canım sıkılıyo bu duruma ama düz yolda arkaya motor baglasalar gene kapışırım çok güçlü bi cigeri var 2 kişiyken bile istedigim motoru geciyom hoş oluyo plaka okutmak ama slm veriyom gecerken cbf acayip konforlu arkadaşta var arada onuda kullanıyom sanki gitmiyo gibi geliyo ama abi adamlar manyak sispansiyon yapmış hasta oldum öle işte..
    sedat kardeşim sende durumlar ne?motorun noldu sesin sedan cıkmıo?

bide bişi sorcam avrupa yakasında apachi bayi ama iyi bi bayi var mı?ben 5000 bakıma götürdüm sibop ayarı yapmış usta şimdi sibop sesi 2 katına cıkmış:S varsa saglam bi bayi söleyinde bi zahmet götürim
    hacı motoru servisten aldim gecen hafta 400 km yaptim cok güzel toplamiş servisteki imam lakapli usta eline saglik bu gün haremden dönerken düz yolda 110 a kadar çiktim basmayacam diyom ama şeytan dürtüyo hava cok güzeldi hiç rüzgar yoktu...

burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    Alıntı kevın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve sonunda apache me kavuştum. deli gibi kullundım bugun. ilk defa vitesli kullandığım için biraz zorlandım ama çok keyif aldım. Allah bizleri kazalardan belalardan esirgesin.
    üstadım hayırlısı olsun güle güle güzel günlerde kullan inş...

darısı başımıza diyelim hehehe
    basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

Motosikleti
    Yamaha ESD

:)

Alıntı burak09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayılı olsun kardeşim eh artık prıfilini güncellersin bindim kullandım cok fırlama bi motosiklet kazasız belasız kullanman dılegıyle
    Sağolasın kardeş

Alıntı burak2003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstadım hayırlısı olsun güle güle güzel günlerde kullan inş...

darısı başımıza diyelim hehehe
    Çok teşekkürler
    Darısı en kısa zamanda başına inşallah...

Dün aldığım motoru 50 km kadar kullandım alışmak babında. Kafama takılan bir iki ayrıntı var; kullanıcı arkadaşlar bu konularda yardımcı olurlar ise minnettar kalırım.
    1- Motoru kullanırken bazen vites isteyip istemediğini anlayamıyorum. Motoru güçlü olduğu için yanıltıyor beni biraz. Bunu anlayabilmeme yardımcı olabilecek ayrıntıların verilmesi sevindirir beni ;)
    2-Bana 2.vites ile giderken durman gerektiğinde 1.vitese alıp durma dediler. 2. viteste dur ondan sonra bire al dediler bunun mantıklı açıklaması nedir?
    3-Yüksek viteste giderken yavaşlamam ya da durmam gerektiğinde motor freni denilen olayı kullanmamın daha iyii olacağınıı söylediler ancak hızlı giderken vites düşürdüğümde motor sanki zorlanıyormuş gibi bir ses çıkarıyor normal midir yoksa anormal midir?
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Yardımcı olan, olmak isteyen, olmak isteyip de olamayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılar...

Motosikleti
    APACHE :))
    Sağolasın kardeş

Çok teşekkürler
    Darısı en kısa zamanda başına inşallah...

Dün aldığım motoru 50 km kadar kullandım alışmak babında. Kafama takılan bir iki ayrıntı var; kullanıcı arkadaşlar bu konularda yardımcı olurlar ise minnettar kalırım.
    1- Motoru kullanırken bazen vites isteyip istemediğini anlayamıyorum. Motoru güçlü olduğu için yanıltıyor beni biraz. Bunu anlayabilmeme yardımcı olabilecek ayrıntıların verilmesi sevindirir beni ;)
    2-Bana 2.vites ile giderken durman gerektiğinde 1.vitese alıp durma dediler. 2. viteste dur ondan sonra bire al dediler bunun mantıklı açıklaması nedir?
    3-Yüksek viteste giderken yavaşlamam ya da durmam gerektiğinde motor freni denilen olayı kullanmamın daha iyii olacağınıı söylediler ancak hızlı giderken vites düşürdüğümde motor sanki zorlanıyormuş gibi bir ses çıkarıyor normal midir yoksa anormal midir?
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Yardımcı olan, olmak isteyen, olmak isteyip de olamayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılar...
    arkadas öncelikel hayırlı osln diyelim allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin ve en iyi tercihi yapmışsın.. elimizden geldiğince diğer arkadaslarda yardımcı olacaklardır. ilk vitesli motora geçtiğinden normaldir bende yasadım bu sorunları
    1 motor kullanırken 6000 devirde kullanmaya çalış bu hem motoru bogmayacaktır hemde fazla sarsamayacaktır yani ne fazla vites nede düsük..

2 bence dedikleri dogru duruken 2. viteste durman en iyisi neden olarkta bence kendi kullandıgımdan 1. vitese aldgında motoru hız 20 - 30 ars bile olsa hem sarsacaktır hemde debriyajdan çektiğinde elini tekerin kitlenmesi olabilir.

3 bence yüksek hızdaysan bile motor frenine pek yüklenme motoru yıgarsın bos yere gerek yok arka frenede güvenme ama gene orta bişi ayarlaman gerekiyor ani durumlarda motor freni şart sadece bu arada yüksek hızdayken kesinlikle vitesi fazla küçültmeyi deneme sonu hos olmas...!!! 5. vitesse max 4 indir 3 deilll hatta illaki motor freni kullanacam ben diyorsan 5. viteste freni dene yavaslamıomu ozaman 4. vitese at yavas yavas in ))))

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Uğur arkadaşım zahmet edip yazdığın bilgiler için çok teşekkür ederim. Talimatlarına uyacağım. Ayrıca dün sağlam bir düşüşle kaza açılışını da yaptım. Rampa aşağı inerken 3.viteste, önümdeki kartal ani freni bi koydu, ben de çarpmamak için gayri ihtiyari (scooterdan kalma alışkanlıkla)debriyaj ve ön frene asıldım. Debriyajı arka frenmiş gibi düşünerek(scooterda debriyaj arka fren olduğu için) galiba gaz kolunu da bırakmadığım için arka teker sola bir kaydı hoooop asfalt ile bütünleştim. Yara bere anlamında birşey yok ama aceleyle çıktığım için eldivenleri takmamıştım ve ellerim asfalta öyle bir çarptı ki bir kaç saat ellerim zonkladı sağolsun sağdan soldan gelip yardım ettiler. kaldırdık motoru. zincir koruyucu yamulduğu için zincire sürtüyordu bu yüzden hareket edemedim aldığım yeri aradım hemen bir motorize servis yolladılar sağolsunlar. Düzeltip yolumuza devam ettik.

Çıkarılacak sonuç: 1)Takip mesafesi çok önemli 2) Rampa aşağı ön fren çok sakat
    Allah beterinden ve tekrarından hepimizi uzak tutsun. Saygılar selamlar

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Uğur arkadaşım zahmet edip yazdığın bilgiler için çok teşekkür ederim. Talimatlarına uyacağım. Ayrıca dün sağlam bir düşüşle kaza açılışını da yaptım. Rampa aşağı inerken 3.viteste, önümdeki kartal ani freni bi koydu, ben de çarpmamak için gayri ihtiyari (scooterdan kalma alışkanlıkla)debriyaj ve ön frene asıldım. Debriyajı arka frenmiş gibi düşünerek(scooterda debriyaj arka fren olduğu için) galiba gaz kolunu da bırakmadığım için arka teker sola bir kaydı hoooop asfalt ile bütünleştim. Yara bere anlamında birşey yok ama aceleyle çıktığım için eldivenleri takmamıştım ve ellerim asfalta öyle bir çarptı ki bir kaç saat ellerim zonkladı sağolsun sağdan soldan gelip yardım ettiler. kaldırdık motoru. zincir koruyucu yamulduğu için zincire sürtüyordu bu yüzden hareket edemedim aldığım yeri aradım hemen bir motorize servis yolladılar sağolsunlar. Düzeltip yolumuza devam ettik.

Çıkarılacak sonuç: 1)Takip mesafesi çok önemli 2) Rampa aşağı ön fren çok sakat
    Allah beterinden ve tekrarından hepimizi uzak tutsun. Saygılar selamlar
    yuh yani sende aldıgın gibi kaza yapmışsın iyice kendini alıştır frenlere ve devriyaja scuterı aklından cıkartman lazım bu motorun dez avantajlarından biride fren sistemi konprosörle durur yokuş aşşa konprosörle in 2 kişi ben çok kez durmadıgı için kaza atlattım.
    birde 2.viteste durmak tohaf:S motorun hızı neyi gerektiriyosa onunla git tvs nini vitesleri agresiftir ben hala alışamadım şahsen.
    motorun hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin viteslide iyice tecrübe edin inme motorun üstünden ;) : )

Motosikleti
    APACHE :))
    kevin büyük geçmiş olsunn allah beretinden saklasın motor kazası pistir dikkatli ve korumalıklı olmak en dogrusu ama olacağında önüne geçemiyorsun o ayrı ünv aldıgımız bi ders notu kriz=hazırlıksız yakalanmak kazalarıda buna benzetiyorum ve en iyi kurtulma yolu olarkta korumalıktır diyorum hele bu aylarda motor kullanıyorsak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler