Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enes naber. bakıyorum organizasyon yapıyosun. bence patlar bu org sıcak havada üç kişiydik bu havada tek kalırsın. ben pazargünü şilede domuz avındayım.
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bencede. kimse gelmez. güzel bi organizasyon çizip kafada sonra ana sayfada paylaşmak lazım
    Biliyorum be abi kimsenin gelmiceğini (: Öylesine sordum işte .. Kalkışmam zaten organizasyona fln :D Pazar günü avrasya maratonu varmış ona katılalım bari :D
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    selam millet.2012 4.5 aylık apachemde ön 3.00-17 arka 3.50-18 metzeler lastikler var.motor 115 i geçince direksiyonla birlikte ön teker sallanmaya başlıyor ve yavaşlamazsam gittikçe artıyor.lastikleri 2100 km de değiştirmiştim.o zamana kadar böyle bi problem yoktu..bu arada 115 e kadar hiçbir sorun yok 115 i geçince sallamaya başlıyor.yani benim istemim dışında ilk başta yavaş yavaş sonra giderek artan bi direksiyon sallanması oluyor.sizce sorun neden olabilir??acaba balans ayarı felan mı yaptırsam diyorum??

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

ayrıca iki kişiyle giderkende bu sallanma olmuyor.iki kişiyle 125 yaptığımda bile bi problem yok.ben 56 kiloyum bu arada.acaba lastikler yere tam olarak basmadığından felan olabilirmi?yada lastik basınçlarıyla alakalı olabilirmi??

Günaydın herkese .Arkadaşlar önerebiliceğiniz 120 TL altı sadece ön lastik varmı acaba arkada pirelli duratrace var çok memnunum fakat ön lastik almak istiyorum motor 9600Km de ön teker artık değişsin bende rahatlayayım antalya'da oturan arkadşlar varsa taktğınız biryer önerirseniz bende gidip taktırıcamda teşekkürler.

Motosikleti
    rtr 150 gri
    Alıntı rev'it adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet.2012 4.5 aylık apachemde ön 3.00-17 arka 3.50-18 metzeler lastikler var.motor 115 i geçince direksiyonla birlikte ön teker sallanmaya başlıyor ve yavaşlamazsam gittikçe artıyor.lastikleri 2100 km de değiştirmiştim.o zamana kadar böyle bi problem yoktu..bu arada 115 e kadar hiçbir sorun yok 115 i geçince sallamaya başlıyor.yani benim istemim dışında ilk başta yavaş yavaş sonra giderek artan bi direksiyon sallanması oluyor.sizce sorun neden olabilir??acaba balans ayarı felan mı yaptırsam diyorum??

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

ayrıca iki kişiyle giderkende bu sallanma olmuyor.iki kişiyle 125 yaptığımda bile bi problem yok.ben 56 kiloyum bu arada.acaba lastikler yere tam olarak basmadığından felan olabilirmi?yada lastik basınçlarıyla alakalı olabilirmi??

üstadım lastik basıncıylada oalabilir ama benimde aynı şekilde oldu bende metzeller lastik aldım tekerler sallanmaya başladı giitim aldığım firmaya balans ayarını yaptırıdım yanlış hatırlamıyorsam 60gr kadar ayarsızlık varmış yaptılar şu anda sorunsuz çok şükür ve lastiklerde mükemmel bir yol tutuşu var şu anda.

Motosikleti
    Alıntı fatihozveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstadım lastik basıncıylada oalabilir ama benimde aynı şekilde oldu bende metzeller lastik aldım tekerler sallanmaya başladı giitim aldığım firmaya balans ayarını yaptırıdım yanlış hatırlamıyorsam 60gr kadar ayarsızlık varmış yaptılar şu anda sorunsuz çok şükür ve lastiklerde mükemmel bir yol tutuşu var şu anda.
    bende biraz önce ön lastiğe balans yatırdım henüz denemedim ama inşallah düzelmiştir.janta 4 parça alüminyum taktı bendede.kaç gram olduğunu bilmiyorum.lastiklerin yol tutuşuna diyecek yok süper.bu sallanma olayı kafamı kurcalamıştı.bir keresinde tümseğin birinden gece görmeden hızlı geçmiştim.acaba jantmı yamuldu dedim.bu konu çok canımı sıktı.inşallah düzelmiştir en kısa zamanda deneyip görürüm durumu.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende biraz önce ön lastiğe balans yatırdım henüz denemedim ama inşallah düzelmiştir.janta 4 parça alüminyum taktı bendede.kaç gram olduğunu bilmiyorum.lastiklerin yol tutuşuna diyecek yok süper.bu sallanma olayı kafamı kurcalamıştı.bir keresinde tümseğin birinden gece görmeden hızlı geçmiştim.acaba jantmı yamuldu dedim.bu konu çok canımı sıktı.inşallah düzelmiştir en kısa zamanda deneyip görürüm durumu.
    tank tokatlaması mı oluyor sizde

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tank tokatlaması mı oluyor sizde
    nasıl yani?bende 115 i geçince direksiyon sağ sol sallanmaya başlıyor.hızlandıkça sallanma artıyor buda dengeyi bozuyor mecburen yavaşlamak zorunda kalıyorum.105 le felan giderken bi problem yok.

nasıl yani?bende 115 i geçince direksiyon sağ sol sallanmaya başlıyor.hızlandıkça sallanma artıyor buda dengeyi bozuyor mecburen yavaşlamak zorunda kalıyorum.105 le felan giderken bi problem yok.
    tank tokatlaması gibi youtubeta videoları var izler misiniz daha net olsun sorun ama nedeni tam olarak bilinmiyor oysa

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tank tokatlaması gibi youtubeta videoları var izler misiniz daha net olsun sorun ama nedeni tam olarak bilinmiyor oysa
    videolara ve diğer kullanıcıların yazdıklarına baktım.ama benimki biraz farklı anlatılanlar kadar çok sallanmıyor ama hızımı azaltmasam onlar gibi olur.ilk başta yavaş oluyor.yani gidon depoya kadar gelmiyor.belkide onlar büyük cc li olduğu için onlarda hızlı oluyordur.benim problemimde tank tokatlaması olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

bu arada siz lastik basınçlarını kaç yapıyorsunuz?motorun üstünde ön 25 psi arka 30 psi yazıyor ama öyle olunca lastiklerin çok az bir kısmı yere değiyor sanki.ben motoru genelde tek kullanırımm.56 kilo olduğumdan bana çok sert geldi bu basınçlar.

zende olmuyzlamalarda motorda bir kesinti oluyor bazeıdır
    nde olmuyor neden oluyor bujı veya benzsın fıltresındenm

videolara ve diğer kullanıcıların yazdıklarına baktım.ama benimki biraz farklı anlatılanlar kadar çok sallanmıyor ama hızımı azaltmasam onlar gibi olur.ilk başta yavaş oluyor.yani gidon depoya kadar gelmiyor.belkide onlar büyük cc li olduğu için onlarda hızlı oluyordur.benim problemimde tank tokatlaması olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

bu arada siz lastik basınçlarını kaç yapıyorsunuz?motorun üstünde ön 25 psi arka 30 psi yazıyor ama öyle olunca lastiklerin çok az bir kısmı yere değiyor sanki.ben motoru genelde tek kullanırımm.56 kilo olduğumdan bana çok sert geldi bu basınçlar.
    tamam işte tank tokatlaması muhtemelen ben 50 kgyim ön 25 arka 32 basarım gidon acısı değişti mi lastk basıncın doğru mu bunlar önemli bende iki kere 130da oldu sadece

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastiklerinden memnunsun anlaşılan
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiklerinden memnunsun anlaşılan
    ewt lastiklere 250 lira vermiştim paranın hakkını veren lastikler yol tutuşu konusunda.ama bu sallanma olayı lastikler yüzünden oluyorsa metzeler ayıp etti.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ewt lastiklere 250 lira vermiştim paranın hakkını veren lastikler yol tutuşu konusunda.ama bu sallanma olayı lastikler yüzünden oluyorsa metzeler ayıp etti.
    sallantı lastik yüzünden olsa bile üretim hatası olabilir.
    bende değişicem metzeler M22 modeli değil mi seninkisi?
    iyi diyen var kötü yol tutuşu diyen var. ıslak yolda nasıl ?
    ve sen arkayı geniş yanak almışsın bende öyle düşünüyorum
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sallantı lastik yüzünden olsa bile üretim hatası olabilir.
    bende değişicem metzeler M22 modeli değil mi seninkisi?
    iyi diyen var kötü yol tutuşu diyen var. ıslak yolda nasıl ?
    ve sen arkayı geniş yanak almışsın bende öyle düşünüyorum
    aynen ME22 arkayı 3.50 aldım biraz abarttım sanki internetten aldığım için görmeden almış oldum.daha önce irc lastikli motor kullandım ona ve orjinal lastiğine göre çok iyi ama michelin hiç kullanmadım belki michelin daha iyidir.lastiklerin yol tutuşu ıslaktada iyi ama sağanak yağmurda arka biraz kayıyor.yağmur durduktan sonraki zamanda ve ani oluşan ıslak yerlerde,kurudan ıslağa geçişte çok iyi kaymıyor.benccede lastiklerde bi ağırlık merkezi hatası felan olabilir.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    günaydın beyler nasılsınız ne var ne yok...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın beyler nasılsınız ne var ne yok...
    Günaydın ramazan sen nasılsın nasıl gidiyor askerlik.

Motosikleti
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın ramazan sen nasılsın nasıl gidiyor askerlik.
    bitti sayılır...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bitti sayılır...
    İnşallah hayırlısıyla rahatsızlığın nasıl oldu umarım iyisindir.

Motosikleti
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah hayırlısıyla rahatsızlığın nasıl oldu umarım iyisindir.

nüks etmiş yeniden .... tedaviye devam..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler