Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    http://i.hizliresim.com/g50JWN.jpg
    http://i.hizliresim.com/941PD8.jpg

CHOSENWAR BUSEFER OLDU GALİBA.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

APACHE GÜNDÜZ LEDİ VE ÇAKAR STOP UYGULAMASI.

Selamlar Hafta sonu yaptığım gündüz farı ve çakar stop uygulamami paylaşmak istedim.Malum ülke şartlarında trafikte fark edilmek önemli herkese tavsiye ederim.
    Bir elektirikçi olarak sisleri kendim tasarladım. Alt alüminyum yuvaları cnc de işlettim 3 çipli led kullandım toplamda 60 cm. Zifiri karanlikta farı açmadan aydınlatma sağlıyor. Aküyüde fazla yormadan güzel bir uygulama oldu.Çakarın flaşını fren lambasından aldım sabit yanan stop ışığınıda ta km saatinin altından kablo çekerek yaptım çünkü arka park lambasına bağladıgımda saglıklı calışmadı malum apacheler bazı aydınlatma kısımlarını statörden almışlar. rolanti devrinde 1,5 \ 2 v alabiliyosun. kafanın oraya 2 amperlik sigorta birde anahtar koyup ledleri ve arka çakarın park lambasını (sabit yanan) burdan besledim.fren lambasında sıkıntı olmadı 12 stabil geliyor ordan. Montaj yapacak olanlar bunu göz önünde bulundursun.
    Gecenlerde yaptığım paylaşımda link sorunu vardı düzelttim ve yeniden paylaşımda.
    http://i.hizliresim.com/n763QR.jpg
    http://i.hizliresim.com/VVn19P.jpg
    http://i.hizliresim.com/ogWRX7.jpg
    http://i.hizliresim.com/vE2v6p.jpg
    http://i.hizliresim.com/1yWl6G.jpg
    chosenwar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı SaRii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum Cıvıl cıvıl yazda geldi :D Enes çok güzel paylaşımlar Kuşadasında oturmaktayım gelebilen olursa bu taraflara görüşmek isterim.
    ayrıca bir problemim var teknik servis başlığına da yazdım birebir copy paste yapıyorum yardımcı olanlara şimdiden sonsuz şükran
    Arkadaşlar merhaba Motorumu 2. bakımı için servise götürdüm bulunduğum yerden 80 km uzaklıkta bulunuyor servis sanayi olduğuna heralde fark edemedim eve geldiğimde 1. ve 2. viteste deponun altından gıcır gıcır ses geliyor yan kapakları söküp depoyu çıkartmaya çalıştım benzin hortumu ve tahliye borusunu yanlış sökmiyim diye çok fazla kurcalamadım ses bir nebze azaldı ama motorun doğal sesini bildiğimden beynimi cırmalıyor bu gıcırtı tahminimce ya bir kablo sürtüyor ya bir boru sürtüyor deponun altında ama ben son derece rahatsız oluyorum şu durumdan konu ile daha önceden başına gelen var mıdır yada deponun sökülüp takılması konusunda yardımcı olabilecek olan var mıdır ? yetkililer bize bi çare :D herkese çok teşekkür ederim.
    Sorununu çözmene sevındım.. inş agustos sonu ege akdeniz turu planımız var gelmek nasıp olur uğrarım kardeşim

Alıntı TURAN.RTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkasaşlar gecen hafta 6000 km deki apachemin yağını değiştirdim castrol 10/40 koydum vites geçişleri vs zorlanmaya basladi boş vitesi zor ayarlar oldum. ne yapmalıyım degistirsem mi ne alsam yerine tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Bişey olmaz castrol dandik bi yağ.. Bu seferlık kullan ama sonrasında motul ıpone tarzı bişey koyarsn ^^

Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HELAL SANA ENES KARDESIM MOTORUN HAKKINI VERIYOSUN VALLA.AMAN DİKKATLİ OL DÖNÜŞTE TEK BASINA OKADAR YOL NE OLUR NE OLMAZ.MOTOR KAÇ KM YE GELDI ??
    Şuan motor 19bine gelmek üzere.. sürekli uzn yolda kullanmanın faydaları, zinricim dişlilerim fren balatalarım gaz debriyaj tellerim hepsi çok iyi durumda.. motorun kondisyonuda iyi.. Bakarsan ilgilenirsen motorda seni üzmüyor maşallah
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

arkadaşlar merhaba bir sorunum var umarım yardımcı olursunuz..

yaklaşık 3 aydır tvs apache rtr 150 2014 model kullanıyorum 3 aydır hiçbir sıkıntı yoktu ama başıma şöyle bi olay geldi motor kaldırımın tam sıfırında park halindeyken araba çarptı ve kaçtı.

nasıl çarptığını kimse görmemiş çarptıktan sonra hemen uzaklaşmış

motorun ön çamurluğunun üstü, egzoz, koruma demiri , sağ grenaj ,sağ sakal çizilmişti.

kazadan sonra kullandığımda fark etmedim ama parçalarını değiştirdikten sonra motor hafif sekiyor ve bi anda gaz verince cızzt diye bir ses gelmeye başladı neden olabilir?

yardımcı olursanız sevinirim.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bişey olmaz castrol dandik bi yağ.. Bu seferlık kullan ama sonrasında motul ıpone tarzı bişey koyarsn ^^
    Dostum servisin koyduğu yağı boşalttım. Repsol 10-40 sentetik yağ koydum. Motor durmadan boşa alamıyorum artık. Buyur buradan yak (: Çok ilginç bir alet bu makina (:
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum servisin koyduğu yağı boşalttım. Repsol 10-40 sentetik yağ koydum. Motor durmadan boşa alamıyorum artık. Buyur buradan yak (: Çok ilginç bir alet bu makina (:
    motoru aldıgımdan beri motul kullanıyordum castrol bende denedim motor ısınınca vitesler çok sertlesiyor vitesi boşa bıle alamıyosun.hem izmir sıcak bı yer 15/50 yağ kulansan iyi edersin.MOTULDAN BAŞKA YAĞ KULLANMA DERİM PAHALI AMA HAKKINI VERİYOR.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Motul ile iki kez görüştük, yazın agresif kullanım veya uzun yol için bana 5100 serisi 15w50 önerdiler. Şuan 100 km.'dir bunu kullanıyorum.

------------

Motorumda bir sorun var. Birkaç saniye tam gaz açık gittikten sonra gazı azıcık bile kıssam aniden motor yığılıyor, tıpkı sağdaki kırmızı elektrik tuşunu kapatıp açmışım gibi oluyor sonra yine gitmeye devam ediyor.

Ama bunu tam gazın bir milim bile altında yaparsam birşey olmuyor, sadece tam gazdan gazı çekince böyle oluyor.
    Biryerlerde kesinlikle bir sorun var.

Ayrıca motorun düşük hızlarda performansı süper, birinci viteste debrayaja dokunmadan gazı bırakıp tekrar açtığımda neredeyse tekere gelecek gibi oluyor, hafiften hissediyorum. Ama son hızım çok düştü, sanki birşey motoru engelliyor gibi. Ne biliyim, çok rüzgar varmış gibi, ya da disk sürtüyor gibi. 105'e zor gelir oldu. :/

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul ile iki kez görüştük, yazın agresif kullanım veya uzun yol için bana 5100 serisi 15w50 önerdiler. Şuan 100 km.'dir bunu kullanıyorum.

------------

Motorumda bir sorun var. Birkaç saniye tam gaz açık gittikten sonra gazı azıcık bile kıssam aniden motor yığılıyor, tıpkı sağdaki kırmızı elektrik tuşunu kapatıp açmışım gibi oluyor sonra yine gitmeye devam ediyor.

Ama bunu tam gazın bir milim bile altında yaparsam birşey olmuyor, sadece tam gazdan gazı çekince böyle oluyor.
    Biryerlerde kesinlikle bir sorun var.

Ayrıca motorun düşük hızlarda performansı süper, birinci viteste debrayaja dokunmadan gazı bırakıp tekrar açtığımda neredeyse tekere gelecek gibi oluyor, hafiften hissediyorum. Ama son hızım çok düştü, sanki birşey motoru engelliyor gibi. Ne biliyim, çok rüzgar varmış gibi, ya da disk sürtüyor gibi. 105'e zor gelir oldu. :/
    diyaframa bak olmadı %100 subaplarda 2 kez tecrubem oldu

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Bakımdan yeni çıktım zaten, subapların ayarı çok iyi dediler.
    Bujiye baktılar, yanma da çok iyiymiş.

Zincir bol gibiydi onu gerdiler. Belki ondan olmuş olabilir mi? Ya da 15w50 yağ bu kadar etkiler mi acaba?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımdan yeni çıktım zaten, subapların ayarı çok iyi dediler.
    Bujiye baktılar, yanma da çok iyiymiş.

Zincir bol gibiydi onu gerdiler. Belki ondan olmuş olabilir mi? Ya da 15w50 yağ bu kadar etkiler mi acaba?
    YAĞ OKADAR ETKI ETMEZ 15/50 TAMAM BIRAZ KALIN YAĞ AMA ISININCA BI SIKINTI YAPMAZ

Iyi aksamlar herkese, lastik konusu ile ilgili yardimci olursaniz sevinirim.
    Internette okumadigim konu kalmadi. Genel de en iyisi Michelin gibi gozukuyor. Pirelli'den fazla bahseden yok. Cogu kisi ya Metzeller yada Michelin takiyor sanirim. Acikcasi gonlum Pirelli'den yana. Yelpaze zaten dar ama ben yinede bir kac markayi eledim.Ya Pirelli MT65 yada Michelin Sporty veya Street en iyileri sanirim. Sport ve Street'i kullanan herkes Sporty diyor. Sizce ne tercih etmeliyim? Butce sorun degil.

Motor 2014 model. On 90/90/17 Arka 110/80/17

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Biraz daha baktim da en iyisi Michelin Pilot Sporty gibi.

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Aynı sorun bende de var, 110 u zor görüyorum. Son bakımda ustaya dedim diyaframa da bi bakalım diye, diyaframı açtırma toparlayamazsın sorun yaşarsın falan dedi. Tecrübelerinize göre ne yapmalı?

Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi aksamlar herkese, lastik konusu ile ilgili yardimci olursaniz sevinirim.
    Internette okumadigim konu kalmadi. Genel de en iyisi Michelin gibi gozukuyor. Pirelli'den fazla bahseden yok. Cogu kisi ya Metzeller yada Michelin takiyor sanirim. Acikcasi gonlum Pirelli'den yana. Yelpaze zaten dar ama ben yinede bir kac markayi eledim.Ya Pirelli MT65 yada Michelin Sporty veya Street en iyileri sanirim. Sport ve Street'i kullanan herkes Sporty diyor. Sizce ne tercih etmeliyim? Butce sorun degil.

Motor 2014 model. On 90/90/17 Arka 110/80/17

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Biraz daha baktim da en iyisi Michelin Pilot Sporty gibi.
    Bence markalara o kadar takılma, hepsi kaliteli lastikler. Genelde lastik seçiminde fiyat belirleyici, eğer fiyat sorun değilse genelde metzelder takılmış gördüğüm kadarıyla. Ama mesela benim açımdan fiyat önemli bi kriter olduğu için ön arka mitas (sava) aldım ve gayet memnunum. Zira bizim motora orijinal lastiğinden sonra ne takılsa memnun kalınıyor Kısacası benim şahsi görüşüm lastik markalarını bu kadar kafaya takma, bütçene göre güzel bi tanesini motora tak geç

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    https://youtu.be/fffJu1qXMwE
    Adamlar 180 cc absli modelini çıkarmışlar bizede sadece abs siz 180 cc modeli geliyor hayret ediyorum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var, 110 u zor görüyorum. Son bakımda ustaya dedim diyaframa da bi bakalım diye, diyaframı açtırma toparlayamazsın sorun yaşarsın falan dedi. Tecrübelerinize göre ne yapmalı?

Bence markalara o kadar takılma, hepsi kaliteli lastikler. Genelde lastik seçiminde fiyat belirleyici, eğer fiyat sorun değilse genelde metzelder takılmış gördüğüm kadarıyla. Ama mesela benim açımdan fiyat önemli bi kriter olduğu için ön arka mitas (sava) aldım ve gayet memnunum. Zira bizim motora orijinal lastiğinden sonra ne takılsa memnun kalınıyor Kısacası benim şahsi görüşüm lastik markalarını bu kadar kafaya takma, bütçene göre güzel bi tanesini motora tak geç
    valla dostum subaplar ıyıse dıyaframa baktırma dırek degıstır.diyaframda bişe yokmus gıbı gorunuyor ama problem yapıyor zaten sökünce gerı cok zor takılır degiştir kafan rahat olsun

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Arkadaşlar merhaba.

Geçmiş notlarıma baktım ama bir türlü bulamadım. Zaman zaman burada istenen bir bilgiyi sizlerden tekrar rica etmek durumunda kaldım, kusuruma bakmayın.

2012 model apache'de servis lambasını nasıl söndürüyorduk.
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Alıntı byjrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bir sorunum var umarım yardımcı olursunuz..

yaklaşık 3 aydır tvs apache rtr 150 2014 model kullanıyorum 3 aydır hiçbir sıkıntı yoktu ama başıma şöyle bi olay geldi motor kaldırımın tam sıfırında park halindeyken araba çarptı ve kaçtı.

nasıl çarptığını kimse görmemiş çarptıktan sonra hemen uzaklaşmış

motorun ön çamurluğunun üstü, egzoz, koruma demiri , sağ grenaj ,sağ sakal çizilmişti.

kazadan sonra kullandığımda fark etmedim ama parçalarını değiştirdikten sonra motor hafif sekiyor ve bi anda gaz verince cızzt diye bir ses gelmeye başladı neden olabilir?

yardımcı olursanız sevinirim.

5-6. devirde oluyor boşta veya viteste oluyor bu sorun servisi aradım egzozdan dedi öylemidir*

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim demis diafram takinca toparlamasi zor olur adam beimkini hic bir yerini sokmeden sadece karburatoru gevsetti 5dk. Da takti
    EneS_Turker bunu beğendi.

Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Arkadaşlar merhaba lastiklerimi değiştirmek istiyorum orjinal lastiklerim ön:90 90 17 arka 110 80 17 almak istetiğim lastik metzeller me22 ön 3.00 17 arka 3.50 18 sıkıntı olur mu ? özellikle bu arka lastiğin 17 den 18 e çıkması?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Arkadaşlar bir sorum var.Bu Motorun altında şeffaf bir hortum iniyor aşağı doğru.Bu nedir herhangi bir şeye bi zararı dokunmadı.Geçende rastgele zinciri yağlarken elimi altına soktuğumda farkettim.

Araba olduğu için ve ucundaki siyah zımbırtıları saymazsak şuna benziyor.

http://www.baslaroto.com/Images/urun...kimi%20(1).JPG

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı omerfari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söndürmek için kontağı aç paneldeki 2 düğmeye birden basılı tut lamba en son uzun yanacak sonra bitti diğer standart bakıma kadar yanmaz

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı chosenwar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum var.Bu Motorun altında şeffaf bir hortum iniyor aşağı doğru.Bu nedir herhangi bir şeye bi zararı dokunmadı.Geçende rastgele zinciri yağlarken elimi altına soktuğumda farkettim.

Araba olduğu için ve ucundaki siyah zımbırtıları saymazsak şuna benziyor.

http://www.baslaroto.com/Images/urun...kimi%20(1).JPG
    Aküde ki fazla suyu tahliye etmek için boşta kalsın sağa sola değmesn o ..

Alıntı Idikut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba lastiklerimi değiştirmek istiyorum orjinal lastiklerim ön:90 90 17 arka 110 80 17 almak istetiğim lastik metzeller me22 ön 3.00 17 arka 3.50 18 sıkıntı olur mu ? özellikle bu arka lastiğin 17 den 18 e çıkması?
    Yeni kasanın 17 jantnda sorun olur sanırım.. orjınal ebatlı bı markaya bakın derım.. eskı kasada bile tam anlamıyla uymuyor bana kalırsa kullanıyorum metzeler ama..

Alıntı byjrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-6. devirde oluyor boşta veya viteste oluyor bu sorun servisi aradım egzozdan dedi öylemidir*
    Hocam görmeden bişey dememiz zor.. aklıma o kadar çok sebep geliyorki..

Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.

Geçmiş notlarıma baktım ama bir türlü bulamadım. Zaman zaman burada istenen bir bilgiyi sizlerden tekrar rica etmek durumunda kaldım, kusuruma bakmayın.

2012 model apache'de servis lambasını nasıl söndürüyorduk.
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Hocam öncelikle forumda hala senin gibi nazik insanların kaldığını gördükçe seviniyorum..
    Sorunun cevabına gelcek olursak .. Kontağı aç aynı anda 2 tuşa basılı tut 10 sn kadar uzun bi süre.. Kırmızı servis ışığı yanıcak böyle 2 sn kadar sürekli.. sonra hemen kapat kontağı.. tekrar aç sönmüş olur ışık..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

Bu arada çinden sipariş etmiş olduğum 35w35 hs1 Beyaz ampülüm , Gaz sabitleyicim gelmişti.. onları taktım motora.. güzel yıkadm pakladım felan.. Amppül beyaza yakın bi renk oldu yandığı zaman.. yanmadığı zamanlarda mavi renkli olduğu için far tasınıda mavi yapıyor hoş bir görüntü oluşuyor.. bembeyaz yaptım sonunda tüm aydınlatmayı ^^
    Gaz sabitleyicide bileği yormadan yol yapmaya yarıyor.. baya sevdim.. uzun yolda çok işime yarıyacak gibi duruyor..

Anneme branda tarzı bişey alıcam dedim, oda bana bu dantelli çarşafı verdi sağolsun ev zaten bahçeli korumalı kilitli kapı fln.. hem buralarda hırsızlıkta olmaz öyle istanbul gibi ^^ işimi görür dedim örttüm :D
    ilkadam, chosenwar ve drej73 bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler