Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı Hceylann93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun lastik ne aldınız acaba 2011 tvs var bendede yakında metzeller düşünüyorum
    bir de orjinal ampulu nerden bulabiliriz acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

http://www.rialli.com/urunler/312_ampul-flasor-korna-grubu/919__far-ampulu-12v-3535-MS10022/
    http://www.rialli.com/urunler/312_am...5w-3-tirnakli/
    http://www.rialli.com/urunler/312_am...535-t43-beyaz/
    http://www.rialli.com/urunler/312_am...-12v-3535-43t/
    http://www.rialli.com/urunler/312_am...halogen-8000k/

acaba bunların hepsi 2011 tvs ye olurmu xenon vardı motorda onu söktüm bulunduğum ildede 35v35 yoktu 55/60 taktım sarı ampul ama sanırım cızırtı yapıyo içim rahat etsin diye 35 35 getirtmeye karar verdim bunların hepsi olur mu acaba orjinale dönsün istiyorum
    bundan getirt iki tanede ben alayım ama dikkat aynı modelin 55 60w olanları var 12 35 olacak linkteki gibi
    bu arada sen 55 60 takmıssın nasıl aküyü bitirmede hayret edici

http://produto.mercadolivre.com.br/M...3535w-c-nf-_JM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hceylann93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    xenon vardı benim motorda aküyü bitiriyodu söktüm 55/60 taktım xenon varken gündüz kapalı gece sürersem ki oda nadir o zaman acıyodum xenonu o zamanda bitiriyodu 55/60 takınca gece gündüz hep yakıyorum daha 1 kere bile bitirmedi aküyüde içim rahat etsin diye bunlardan düşünüyorum bi zararı falan olur uzun vadede diye orjinali nasıldı bilmiyorum ama 55/60 sağladığı görüntü olarak iyi durumuda öncelik lastik onu hallediyim bakacam duruma göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

anlamadığım bu nasıl bi sitedir yeri hataydamı yoksa ebay tarzı bir sitemi alışveriş yapan oldumu?

Motosikleti
    200ns
    xenon vardı benim motorda aküyü bitiriyodu söktüm 55/60 taktım xenon varken gündüz kapalı gece sürersem ki oda nadir o zaman acıyodum xenonu o zamanda bitiriyodu 55/60 takınca gece gündüz hep yakıyorum daha 1 kere bile bitirmedi aküyüde içim rahat etsin diye bunlardan düşünüyorum bi zararı falan olur uzun vadede diye orjinali nasıldı bilmiyorum ama 55/60 sağladığı görüntü olarak iyi durumuda öncelik lastik onu hallediyim bakacam duruma göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

anlamadığım bu nasıl bi sitedir yeri hataydamı yoksa ebay tarzı bir sitemi alışveriş yapan oldumu?
    akü bitmemesi ilginc bende 55w denedim akü 15 dakika dayandı akümde yuasa xenonlara geri döndüm bende
    lastik olarakta michelin öneririm metzeler me22 kullanmış biri olarak
    birde farlar açıkken akü degerini ölcermisin

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    55w ampulu bende denedım yarım saatte aku lambasını yaktı gostergede
    35w harıcı kullanmayın

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende şu anda 55 w var akü boşalmadı fakat sellektör yapınca kendine zor geliyor

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Xenon takınca tesisatı güçlendirmek şart galiba bende takıcamda xenon tiger egsoz alcam önce ondan sonra xenon düşüncem..

Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    michelin hangi ebatlarda aldınız?? bide michelin tubeless 2011 modellerde jant tubeless lastiğe uygun değil onu nasıl hallettiniz?
    55bende sıkıntı yapmadı ama xenon açık gezip kontağı kapatıp açınca çalışmıyordu..

Motosikleti
    CharlesFenOB
    michelin hangi ebatlarda aldınız?? bide michelin tubeless 2011 modellerde jant tubeless lastiğe uygun değil onu nasıl hallettiniz?
    55bende sıkıntı yapmadı ama xenon açık gezip kontağı kapatıp açınca çalışmıyordu..
    55 wat ampul far camını aynasını eritmez mi ? Durduğu yerde açık kaldımı hiç ? Eğer eritmiyosa xenona gerek yok.. Michelin sürat motorda 120 tl arka 90/90/18 olarak ama güzel

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    o sorun zaten beyinden kaynaklanıyo. akü lambasını yakmıyo ama ilk açılışta büyük bir akım istediginden ve aküde bulamadıgından yakmıyor. bu yüzden güçlendiriliyor zaten. aküyü tamamen bitirmiyor zaten xenon. kendi otomatik sönüyor. tabi 35 wattlık bir xenon ise.

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    55 wat ampul far camını aynasını eritmez mi ? Durduğu yerde açık kaldımı hiç ? Eğer eritmiyosa xenona gerek yok.. Michelin sürat motorda 120 tl arka 90/90/18 olarak ama güzel
    ben ampulun yerine oturduğunda plastiğe değen yerlere camyünü sıkıştırdım sıkıntı yok fakat selektör yapınca enon ilk açılışı gibi çok geç yanıyor fakat aydınlatma tam istediğim gibi aslında sargıları kalınlaştıracaksın en güzeli

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Yok karar verdim sertaç abinin xenonlardan alcam tesisatıda yaptırcam

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arkadaşlar benim motorun servis ışığı yandı naapcaz niye yanar bu

neyi varsa kendimm halledecem o yüzden soruyurum daha önce servis ışıklı motorum olmadıda

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar benim motorun servis ışığı yandı naapcaz niye yanar bu

neyi varsa kendimm halledecem o yüzden soruyurum daha önce servis ışıklı motorum olmadıda
    yağ değişim periyodun da yanar

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    sağol kardeşim ben değiştirmiştim zaten

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Bu ne bea herkes düşmüş bir xenon sevdasına. Tamam bende alıyorum. Varmı arttıran

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne bea herkes düşmüş bir xenon sevdasına. Tamam bende alıyorum. Varmı arttıran
    Can bu forumda lastik ve xenon sevdası bitmez kardeşim. Bende kışı belkiyorum havalar iyice soğuyunca can sıkıntısına sertaçların garajda ledler sis farları çakarlar vs gibi uygulamalar yapacaz.

Motosikleti
    2011 TVS APACHE 150 RTR
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ampulun yerine oturduğunda plastiğe değen yerlere camyünü sıkıştırdım sıkıntı yok fakat selektör yapınca enon ilk açılışı gibi çok geç yanıyor fakat aydınlatma tam istediğim gibi aslında sargıları kalınlaştıracaksın en güzeli
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sorun zaten beyinden kaynaklanıyo. akü lambasını yakmıyo ama ilk açılışta büyük bir akım istediginden ve aküde bulamadıgından yakmıyor. bu yüzden güçlendiriliyor zaten. aküyü tamamen bitirmiyor zaten xenon. kendi otomatik sönüyor. tabi 35 wattlık bir xenon ise.
    hocam haklısınız xenon varken benim motorda zaten marşa basarken kapatıyordum calıstırıp yakıyordum neyse kapat aç yapınca marş basmıyor ama aynı zamanda akü lambasıda yanmıyordu.. bulunduğum ilde sanayide 2-3 dükkan gezdim 35lik buralarda bulamazsın dediler bende arabalar için h4 55 60 aldım taktım ilk gün kapşonlu sweet giymiştim onun ipi kaska carpıyordu o cızırtı ordan geliyo sandım ama sanırım fardan geliyo bu üstte attığım linklerden birini getirip taktırmayı düşünüyorum.. lastik konusuna gelince
    1-janta uygun olmayan ama michelin tubeless lastik ve ebatları 90 90 18mi alsam bu sefer ön sıkıntı olacak başka bir marka 17" uyduracaz
    2-metzeller me22 ön arka takım alıp hem tubetype işimemi baksam metzeller hakkında iyi yorumlar okudum önceki sayfalarda fakat üstte bir arkadaş metzeller kullanan biri olarak michelin öneririm yazmıştı kafam iyice karıştı hangisini önerirsiniz? yağışlı havalarda ve karda kışta binmiyorum genelde iyi havalarda biniyorum bulunduğum il kayseri

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can bu forumda lastik ve xenon sevdası bitmez kardeşim. Bende kışı belkiyorum havalar iyice soğuyunca can sıkıntısına sertaçların garajda ledler sis farları çakarlar vs gibi uygulamalar yapacaz.
    ilk motorum ve aşşağı yukarı 1000 km anca oldu ağustosun ortasında aldığm yaklaşık bir ay binemedim ama aynen bendede sağına soluna bişeyler yapasım geliyo karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabiliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

bunlarda benden olsun

bugün bişey fark ettim farklar açıkken ateşleme kesme tuşuna basınca çalışmıyor ama farları kapağımda ateşlemeyi kesiyor sizde de böyle mi

Motosikleti
    200ns
    hocam haklısınız xenon varken benim motorda zaten marşa basarken kapatıyordum calıstırıp yakıyordum neyse kapat aç yapınca marş basmıyor ama aynı zamanda akü lambasıda yanmıyordu.. bulunduğum ilde sanayide 2-3 dükkan gezdim 35lik buralarda bulamazsın dediler bende arabalar için h4 55 60 aldım taktım ilk gün kapşonlu sweet giymiştim onun ipi kaska carpıyordu o cızırtı ordan geliyo sandım ama sanırım fardan geliyo bu üstte attığım linklerden birini getirip taktırmayı düşünüyorum.. lastik konusuna gelince
    1-janta uygun olmayan ama michelin tubeless lastik ve ebatları 90 90 18mi alsam bu sefer ön sıkıntı olacak başka bir marka 17" uyduracaz
    2-metzeller me22 ön arka takım alıp hem tubetype işimemi baksam metzeller hakkında iyi yorumlar okudum önceki sayfalarda fakat üstte bir arkadaş metzeller kullanan biri olarak michelin öneririm yazmıştı kafam iyice karıştı hangisini önerirsiniz? yağışlı havalarda ve karda kışta binmiyorum genelde iyi havalarda biniyorum bulunduğum il kayseri

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

ilk motorum ve aşşağı yukarı 1000 km anca oldu ağustosun ortasında aldığm yaklaşık bir ay binemedim ama aynen bendede sağına soluna bişeyler yapasım geliyo karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabiliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

http://imageshack.us/a/img600/7078/5z2z.jpg
    http://imageshack.us/a/img802/7105/wm36.jpg
    http://imageshack.us/a/img24/4113/bhtk.jpg

bunlarda benden olsun
    metzeler me 22 lastiklerini baya bir hevesle almıştım kuru asvaltta beni illallah ettirdi acayip kayıyordu kendi üstündeki lastikler orjinal olan metzelere göre kuru asvaltta %50 daha iyi tutunuyordu ıslak asvaltta metzeler daha iyiydi 2 ay takılı kaldı motorda michelin aldım metzelere göre %25 daha iyi bir tutunma saglıyor özellikle virajlarda
    kuryelik yaptıgım zamanlarda cbr 125 motorda duro lastikler vardı kuru zeminde micheline göre %25 daha iyi bir tutnma saglıyordu ıslak zeminde deneyemedim ama yorumlara bakılırsa durolar ıslak zeminde baya bir kayıyormuş michelin kaymıyor metzelerde kaymıyor
    ama kuru zeminde michelin metzelere göre daha iyi
    umarım anlatabilmişimdir
    ampül konusuna gelince benim attıgım linkteki philips motovision h4 12v 35 35 ampül trde yok malesef linkten almayı başarırsan banada al 2 tane=)
    buda video izle gör

http://www.youtube.com/watch?v=9DTbEzZ6pQQ

buda link
    http://produto.mercadolivre.com.br/M...3535w-c-nf-_JM

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde bir lastik almam lazım. michelin alıcam ama.

@sertaçr8888 tabi ya bizi çağıran yok. Bizim motorumuza gel led takalım, xenon bağlayalım diyen de yok. Hele garajına çağıran hiç yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler