Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    motonoyedi titreme genelde 6000 devir e kadar falan oluyor 7000 de falan ses kesilir tako kısmından falan ses gelir genelde bunlar normal hondaların genelde bütün motorları sesli çalışır..debriyaj olayına gelince kim nederse desin tabiki kullanmaya bağlı bişey ama yinede 20.000 ile 30.000 arası değişmesi çok normal...
    er6 demek hayat demek!..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motonoyedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Di Daktır46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motonoyedi titreme genelde 6000 devir e kadar falan oluyor 7000 de falan ses kesilir tako kısmından falan ses gelir genelde bunlar normal hondaların genelde bütün motorları sesli çalışır..debriyaj olayına gelince kim nederse desin tabiki kullanmaya bağlı bişey ama yinede 20.000 ile 30.000 arası değişmesi çok normal...
    Di Daktır46, hocam dediğim ses gaz verince ön kısımdan geliyo.sanki bişey sürtüyomuş hissi verdi bana.gaz kesince ses de kesiliyo.debriyaj balatasından diye tahmin ettik.bugün sipariş verdik 5 adet balata.(tanesi 30 lira 5x30=150TL ).bakalım değiştirince aynı ses yapacak mı

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    arkadaslar bugun CASTROL POWER 1 RACING 4T 10W-50 yag aldım 2 lt re 10-40 almadım bı sakınca olurmu ??

motonoyedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 50 eğer yaz sıcaklarında kullanacaksan bence iyi bi yağ.kış için kalın olabilir belki am önümüz yaz olduğu için sorun yaratmaz.ben ybr de kullanmıştım
    repsol 10 50 yağ, vitesler harika geçiyodu.ben de yeni cbf ime 10 50 castrol düşünüyom.

Motosikleti
    Alıntı motonoyedi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 50 eğer yaz sıcaklarında kullanacaksan bence iyi bi yağ.kış için kalın olabilir belki am önümüz yaz olduğu için sorun yaratmaz.ben ybr de kullanmıştım
    repsol 10 50 yağ, vitesler harika geçiyodu.ben de yeni cbf ime 10 50 castrol düşünüyom.
    yarın yagını degıstırıcem ve endıselıyım acaba tam sentetık bı yag kullanılıyomu yada kullanan varmı aramızda ustalar olabılır fıkırlerını ve bılgılerını paylasırlarsa cok sevınırım

Motosikleti
    Honda CBF 250
    merhaba arkadaşlar benim motorun dişli setini değiştireceğim (ön ve arka dişli ile zincirini) ama 2 haftadır ist.'daki bir çok bayii ile irtibattayım ve halen dişli setini temin edemedim dişli setinde kampanya varmış 240 tl. düşmüş fiyatı ama 2 haftadır hiçbir yerden temin edemiyorum fabrikada bitmiş yurtdışından ne zaman geleceğide meçhul yardımlarınızı bekliyorum yan sanaayi tavsiye etti ist.'daki bi bayii ama onada 200 tl. istedi yan sanayi parça nasıl olurki tavsiye ve yardımlarınızı bakliyorum[/SIZE][/FONT]
    [B]SATMADIK DAVAYI,SATMADIK DOSTLARI,BU ÖMRÜ HELAL YAŞADIK... [/B]

Motosikleti
    yaaa arkadaslar bu cbf lerde neden bosa alamıyoruz bız yaa bosa almak nerdeyse ımkansız cıldırıcam bunun bı formulu yokmu ? cevremde 4 tane cbf 250 var hepsıde aynı dertten yakınıyoo :(

ama motor calısmıyoken hemen bosa gecıyoo :(

Motosikleti
    şu anda yok
    Formülü motoru stop etmek :-).. Onun dışında ışıklarda vs kısa zamanlı beklemelerde yapacak en uygun şey 1. viteste el debriyajda duraksamak.

Motosikleti
    Alıntı yunuskocak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Formülü motoru stop etmek :-).. Onun dışında ışıklarda vs kısa zamanlı beklemelerde yapacak en uygun şey 1. viteste el debriyajda duraksamak.
    bu benım canımı cok sıkıyo 2 dakka markete yada eve gırcem yada ısıkalrda beklıcem onuda gectım bahce kapısını acıcam motoru sureklı stopmu ettırıcem

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    bir öneri, bazı motorlarda işe yarıyor vitesi boşa almak istediğinizde motoru arkaya doğru iterken(geri geri 20-30cm. kadar) boşa almaya deneyin hemen boşa geçecektir.ama cbf de denemedim.bu sorun çinli makinalarda daha çok oluyor.şanzıman ısındığında bazen varederoda bile bu sorunu yaşadım. tabiki varederoda binde bir oluyor.bir deneyin sizdede işe yarayacakmı.
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı REİS! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim motorun dişli setini değiştireceğim (ön ve arka dişli ile zincirini) ama 2 haftadır ist.'daki bir çok bayii ile irtibattayım ve halen dişli setini temin edemedim dişli setinde kampanya varmış 240 tl. düşmüş fiyatı ama 2 haftadır hiçbir yerden temin edemiyorum fabrikada bitmiş yurtdışından ne zaman geleceğide meçhul yardımlarınızı bekliyorum yan sanaayi tavsiye etti ist.'daki bi bayii ama onada 200 tl. istedi yan sanayi parça nasıl olurki tavsiye ve yardımlarınızı bakliyorum[/SIZE][/FONT]
    Kardeşim geçen sene ben yan sanayi komple dişli takımı aldım hatta zincirde oringliydi tam 16 aydır kullanıyorum hala taş gibi fiyatıd hepsine 110 tl verdim şimdide fiyatı hemen hemen aynıdır sirkecide rahat bulunur.

Alıntı crazy_81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu benım canımı cok sıkıyo 2 dakka markete yada eve gırcem yada ısıkalrda beklıcem onuda gectım bahce kapısını acıcam motoru sureklı stopmu ettırıcem
    Bende ilk başlarda zorlanmıştım ama insan alışıyor en iyisimi alışmaya bak Yada debriyajı çok hafif bırakır gibi yaparak boşa al ve ayrıca motosikletinden 10 metre dahi uzaklaşsan bırak çalışırken bırakmayı anahtarı bile bırakma kontağın üstünde döndüğünde motosikletini yerinde bulamayabilirsin aman dikkat
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Beyler bugünlerde benim cbf150'yi satmak üzereyim.Hemen cbf250'ye geçiş yapmak istiyorum ancak sormak istediğim birkaç soru var:
    1.Bu cbf250'nin bakımları kaç bin kilometrede bir oluyo ve ne kadar bakım masrafı tutuyo?
    2.Cbf250'nin bildiğiniz kronik problemleri var mı?Varsa ne kadar masraf çıkarır?
    3.Uzun yolda 120 km gibi sabit hızlarla gidebilecek kapasitede mi?Yoksa uzun süre bu hızlarda gidince yorulan bir motor mu?Uzun yol deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    4.CBF150 ile bir keresinde uzun yolda rüzgara karşı 80 km hızın üzerine çıkamamıştım.Aynı problemi cbf250 ile yaşar mıyım?
    5.İkinci el satışı biraz zor olan bir motor olduğunu bildiğimden bir daha satmamak üzere almaya niyetim var.Hem şehir içinde yakıt ekonomisiyle ayrıca kıvraklığıyla , uzun yolda da iki tekerle aşırı hızı sevmeyen biri olarak 120-130 km gibi hızlarla beni istediğim yere götürebilecek bir motor olduğuna inanıyorum.Bence geçiş motoru değil ömürlük bir motor.Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?Uzun süre kullanılabilecek bir motor mu?

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kingman30, aradığın soruların hepsinin yanıtı bu başlıkta mevcut!

Motosikleti
    er6n
    evet cbf250 evladiyelik diye bileceğimiz bi motor..bakıı 4000 km de bir..ama en ideali tabiki tr şartlarında 3bin bence..1.8 lt re civarı bi yağ karteri var..yağ filtresi 15 lira 2 yağ değişiminde bir yağ filtresi değiştiriliyor...hesap et işte bi servise girsen yağ değişimi artı filtre 50 lira falan...performansa gelince gayet güçlü rüzgarda etkilenmez çok şiddetli rüzgarda bile 2 kişi 110 km si çok rahat var..normal hızıda 130 falan uzatırsan 140 civarı en makul hız tabiki 120...... km lerce yol yap bişi olmaz...ben yazın aralıksız bir fiil 330 km gittim hiç bişey olmadı..sonrasında hep uzun yol yaptım zaten tık demedi...sorun olarakta motorda pek rahatsız bi durum yok tabiki ybr ye göre torklu ve biraz sesli bi motoru var......
    er6 demek hayat demek!..

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    -Arkadaşlar Hondalarda bakım 6000 km de bir yapılıyor. 4000 çok düşük. en azından servislerde bana söylenen böyle.

-Vites boşa geçme problemi ise tüm cbf250 lerde var anladığım kadarıyla. Ben ara gaz vererek boşa alıyorum. Dururken deviri 2500-3000 e getirdiğinizde boşa alabiliyorsunuz rahatlıkla.

-son olarak benim bir sıkıntım var. motorum için kappa 46 litre çanta aldım. ancak çanta demiri arıyorum. nerde satılır ya da aramızda satan arkadaşlar varmıdır?

Motosikleti
    er6n
    adasel arkadaşım bu şartlarda 6000 km de yağ değiştiriliyorsa o motoru atın çöpe..3 ila 5 bin dir olay..katolağa bakmayın hepsi yalann..ben 3 bin i gram geçirmiyorum mal canın yongasıdır...boşa geçmeme olayı ise cbf 250 deil hondanın büyük motorlarında genelde var sorun sayılmaz yanii..arkadşım aparat olayı 2 çeşit olur genelde ya alttan modeli var bide..tutamakları çıkarıp yerine aparatlı olanı takıcaksın en güzeli öyle duruyor bendeki öyle yeni 70 €..idi ben almıştım..
    er6 demek hayat demek!..

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Arkadaşlar Hondalarda bakım 6000 km de bir yapılıyor. 4000 çok düşük. en azından servislerde bana söylenen böyle.

-Vites boşa geçme problemi ise tüm cbf250 lerde var anladığım kadarıyla. Ben ara gaz vererek boşa alıyorum. Dururken deviri 2500-3000 e getirdiğinizde boşa alabiliyorsunuz rahatlıkla.

-son olarak benim bir sıkıntım var. motorum için kappa 46 litre çanta aldım. ancak çanta demiri arıyorum. nerde satılır ya da aramızda satan arkadaşlar varmıdır?

motoru ilk aldığımda 52 lt çantayı aldım sirkeciden 55 liraya...çanta demiri sordum honda ya 130 lira iki tane demir parçası bide bunun takılması işçiliği var .. sinir oldum kendi kendime benim ustama gittim..cbf 150 nin demirini kesti uygun şekilde taktı işçilik dahil 80 TL ...orjinal gibi oldu hiç sırıtmıyor memnunum... 55 de çanta toplam 135 e mal oldu bir çanta taktırmak...

Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bugünlerde benim cbf150'yi satmak üzereyim.Hemen cbf250'ye geçiş yapmak istiyorum ancak sormak istediğim birkaç soru var:
    1.Bu cbf250'nin bakımları kaç bin kilometrede bir oluyo ve ne kadar bakım masrafı tutuyo?
    2.Cbf250'nin bildiğiniz kronik problemleri var mı?Varsa ne kadar masraf çıkarır?
    3.Uzun yolda 120 km gibi sabit hızlarla gidebilecek kapasitede mi?Yoksa uzun süre bu hızlarda gidince yorulan bir motor mu?Uzun yol deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    4.CBF150 ile bir keresinde uzun yolda rüzgara karşı 80 km hızın üzerine çıkamamıştım.Aynı problemi cbf250 ile yaşar mıyım?
    5.İkinci el satışı biraz zor olan bir motor olduğunu bildiğimden bir daha satmamak üzere almaya niyetim var.Hem şehir içinde yakıt ekonomisiyle ayrıca kıvraklığıyla , uzun yolda da iki tekerle aşırı hızı sevmeyen biri olarak 120-130 km gibi hızlarla beni istediğim yere götürebilecek bir motor olduğuna inanıyorum.Bence geçiş motoru değil ömürlük bir motor.Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?Uzun süre kullanılabilecek bir motor mu?
    ben 2 ay önce yine rüzgarlı bir havada istanbul-çorlu 120-130 sabit hızla gittim geldim...güzel bir tecrübe oldu...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    yapıressamı, senin yaptırdığın çanta demirinin biraz detaylı fotoğrafları varsa ve yüklersen çok memnun olurum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1)bakım dendiği gibi 6000 km de bir yapılıyor.. hava , yağ filtresi, buji, fren balataları, debriyaj teli, akü, lastik, zincir ve dişliler in drumuna göre masraf değişkendir.her halükarda yağ değişecek yağ filtresi 2-3 yağ deişiminde bir değişecek .. masraf 50 de tutar 500 de

2) evet cbf in kronik sorunları var.
    A- dişli ve zincir yaklaşık 17000-20000 arasında değişim istiyo
    B-lastik 20000-25000 de illaki değişmeli
    C- eksantirik zinciride 20000 den sonra ses yapıyo ve deişim gerektiriyo

3)2007 yılında marmaris- istanbul arası bende comet 250 kardeşimde cbf 250 yol yaptık..120km/h sabit hız gayet rahat yapar ... zaten arada bi çay bi ihtiaç molası veriyosun.. Toplam gezimiz 2011 km tuttu her iki motorda en ufak bi aksilik çıkarmadı.ama uzun yol öncesi gerekli kontrolleri yapıp çıktık..

4)her motorda kuvvetli rüzgar sorun yaratır. zaten şehirlerarası yolda rüzgar olması gayet normal. hızını rüzgara göre ayarlar en emniyetli sürüşü gerçekeştirirsin. bunun için bi limit veremeyecem ancak uzun yolda seni üzmez orası kesin

5)ikinci elpazarı oldukça iyi olan bir motor . başlangıç, geçiş, uzun süre kullanım tüm bu amaçlara cevap verebilecek bir motor.. tek kötü yanı yedek parça fiyatlarının uçuk olması.. ancak yan sanayi yedek parçaları bulmak mümkün .. bu parçalarda oldukça kaliteli.alanı üzmeyecek bir motor .ancak her mekanikte olduğu gibi bunda da şans faktörü vardır. Kimi alır rutin bakım haricinde servise yıllarca uğramaz kim alır zırt pırt sorun yaşar..bence alınıp uzun yıllar binilebilecek yakışıklı bir motor ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Alıntı crazy_81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesi boşa alırken biraz gaz ver geçer
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler