Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

daha ne olsun yaw zıncır 400 lıra hadı zıncırın ucuzunu buldun motor kısmından arıza verdımı grenejdan ufak bı yere carptın saat bozuldu nasıl bulcan ucuzunu sankı hergun bozuluyo demıs dıjıtal saat bı kere bozuldumu yeter 1000 lıra 400 lıra zıncır madem honda kalıtesı var bu motorda dandık zıncır nıye 400 lırada ıngılız zıncırı daha saglam olan 200 lıra bunda bı terslık var o zaman sen bu motorla 130 km sabıt hız gıdemessın cun ku motorun hızı zaten 130 gıtmeye kalk kol cıkarır motor ben kalıteyı hızlada olcerım arkadasım 8000 lıra para verdıysem 4000 lıralık cınlıyle aynı hızı yapamaz 8000 lıra verdıysem daha 20000 lerde zıncır balata motordan ses gelıyo gıbı arızalar veremez benım zıncırımde orınk 40000 deyım fıyatıda 100 lıra o nıye bozulmadı ha bu motorun sıfırı 5000 lıra olsaydı parcalarıda ucuz olsaydı hıcbı sıkayet olmazdı derdık ne kadar para verdıysek o kadar kofte ybr nınde hızları bunla aynı hemen hemen ama kat kat saglam hondadan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı kartepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha ne olsun yaw zıncır 400 lıra hadı zıncırın ucuzunu buldun motor kısmından arıza verdımı grenejdan ufak bı yere carptın saat bozuldu nasıl bulcan ucuzunu sankı hergun bozuluyo demıs dıjıtal saat bı kere bozuldumu yeter 1000 lıra 400 lıra zıncır madem honda kalıtesı var bu motorda dandık zıncır nıye 400 lırada ıngılız zıncırı daha saglam olan 200 lıra bunda bı terslık var o zaman sen bu motorla 130 km sabıt hız gıdemessın cun ku motorun hızı zaten 130 gıtmeye kalk kol cıkarır motor ben kalıteyı hızlada olcerım arkadasım 8000 lıra para verdıysem 4000 lıralık cınlıyle aynı hızı yapamaz 8000 lıra verdıysem daha 20000 lerde zıncır balata motordan ses gelıyo gıbı arızalar veremez benım zıncırımde orınk 40000 deyım fıyatıda 100 lıra o nıye bozulmadı ha bu motorun sıfırı 5000 lıra olsaydı parcalarıda ucuz olsaydı hıcbı sıkayet olmazdı derdık ne kadar para verdıysek o kadar kofte ybr nınde hızları bunla aynı hemen hemen ama kat kat saglam hondadan
    SEVGİLİ MOTOR SEVERLER;
    1)Çan çin çonlar haricinde tüm motorların orjinal parçaları pahalı, varsa yan sanayi üretimleri ucuzdur.
    2)Twister veya CBF 250'nin motor ömrü çok rahatlıkla 80-100 bin km'lere çıkmaktadır.(Bu sitede kullananlara sorulabilir)Benim kullandığım 23000 km'de ve şu ana kadar zincir ile lastik haricinde hiç bir sorunum olmadı.Motorundan da en ufak bir sorunum yok.Kol ayak çıkarma da hikaye.Defalarca uzun yolda yüksek hızlarda gitmeme rağmen henüz böyle bir şey çıkarmadı.Hızlı olan iyidir diyen varsa o mantığa daha bi diyeceğim olamaz.Allah akıl fikir ihsan eylesin.O zaman çok daha ucuza GT 250 Hyosung alacaksınız.
    3)CBF'in sıfırı zaten yok.Dolayısıyla o fiyatına bakıp da karşılaştırma yapamazsınız.Ancak ikinci eline bakarak karşılaştırma yapılabilir.İkinci el fiyatları da 3500'den 5500 kadar mevcut.
    4)Ben 38000 km YBR 125 kullandıktan sonra bu motoru aldım.Evet YBR kesinlikle çok iyi bir motor.Ancak her iki motoruda uzun süre kullanan biri olarak konuşuyorum.Bunları karşılaştırmak saçma olur.Elma ile armutun karşılaştırması misali.En basitinden YBR rüzgar yoksa yokuş aşağı en fazla 110-115 yapıyor.CBF her şartta 120'yi görüyor.150 km'ye kadar da çıkabiliyor.Yokuşlarda da kamyoncularla arkadaşlık yapmak zorunda kalmazsın.
    5)SEVGİLİ MOTORSEVERLER; eğer bütçeniz 4000-5000 arasında ise ikinci elde alınabilecek çok iyi bir makinadır. CBF 250 Şehir içinde sizi tam olarak tatmin eden, şehir dışında ise otoban dışında idare eden, her türlü yedek parçası orjinal veya yan sanayisi çok bol olan, hava ve yağ soğutmalı, tek silindirli olması münasebetiyle bakım derdi ve maliyeti yüksek olmayan, torklu kullanılmayı seven adam gibi motordur.(NOTARANIZ 5000-7000 ARASINDA İSE DENEYİMLİ BİR SÜRÜCÜ İSENİZ OZAMAN 500 CC ALIN.PARANIZ 7000-9000 ARASINDA İSE 650VEYA 1000'LİK MAKİNALARA BAKIN DERİM)
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SEVGİLİ MOTOR SEVERLER;
    1)Çan çin çonlar haricinde tüm motorların orjinal parçaları pahalı, varsa yan sanayi üretimleri ucuzdur.
    2)Twister veya CBF 250'nin motor ömrü çok rahatlıkla 80-100 bin km'lere çıkmaktadır.(Bu sitede kullananlara sorulabilir)Benim kullandığım 23000 km'de ve şu ana kadar zincir ile lastik haricinde hiç bir sorunum olmadı.Motorundan da en ufak bir sorunum yok.Kol ayak çıkarma da hikaye.Defalarca uzun yolda yüksek hızlarda gitmeme rağmen henüz böyle bir şey çıkarmadı.Hızlı olan iyidir diyen varsa o mantığa daha bi diyeceğim olamaz.Allah akıl fikir ihsan eylesin.O zaman çok daha ucuza GT 250 Hyosung alacaksınız.
    3)CBF'in sıfırı zaten yok.Dolayısıyla o fiyatına bakıp da karşılaştırma yapamazsınız.Ancak ikinci eline bakarak karşılaştırma yapılabilir.İkinci el fiyatları da 3500'den 5500 kadar mevcut.
    4)Ben 38000 km YBR 125 kullandıktan sonra bu motoru aldım.Evet YBR kesinlikle çok iyi bir motor.Ancak her iki motoruda uzun süre kullanan biri olarak konuşuyorum.Bunları karşılaştırmak saçma olur.Elma ile armutun karşılaştırması misali.En basitinden YBR rüzgar yoksa yokuş aşağı en fazla 110-115 yapıyor.CBF her şartta 120'yi görüyor.150 km'ye kadar da çıkabiliyor.Yokuşlarda da kamyoncularla arkadaşlık yapmak zorunda kalmazsın.
    5)SEVGİLİ MOTORSEVERLER; eğer bütçeniz 4000-5000 arasında ise ikinci elde alınabilecek çok iyi bir makinadır. CBF 250 Şehir içinde sizi tam olarak tatmin eden, şehir dışında ise otoban dışında idare eden, her türlü yedek parçası orjinal veya yan sanayisi çok bol olan, hava ve yağ soğutmalı, tek silindirli olması münasebetiyle bakım derdi ve maliyeti yüksek olmayan, torklu kullanılmayı seven adam gibi motordur.(NOTARANIZ 5000-7000 ARASINDA İSE DENEYİMLİ BİR SÜRÜCÜ İSENİZ OZAMAN 50cca0 CC ALIN.PARANIZ 7000-9000 ARASINDA İSE 650VEYA 1000'LİK MAKİNALARA BAKIN DERİM)

cbf 250 hondanın yuz karasıdır bu yuzden uretımı durdu sıfırı cıkmayan motorun parcasını bulmak dahada zorlasır ve daha pahalıda olmaya baslar bu makıneyle yarım saat 130 la gıdemessınız kol cıkarır duzdekı hızı normalde 120 ustune felan yatarsan 130 dur fazlasını dıyen gelsın bana ıspatlasın cbf nın motor kısmının vede grenaj kısmının yan sanayısı dıye bısey yoktur yanı sız bısey oldumu paracıklarınızı fahıs olan orjınal parcalara vermek zorundasınız ben aynı paraya hyo yu tavsıye edıyorm herkese sızı goruntudede surattede tatmın edıcektır hyo nun tum parca fıyatları kanuni sitesınde yazmaktadır bu cok buyuk bır avantajdır servıslerın keyfı fıyat ıstemesıne buyuk bı darbedır cbf almayı dusunen arkadaslar parca fıyatlarını once servıse bı sorun ondan sonra bı daha dusunun derım bıraz daha guc arayanlara nerdeyse aynı paraya suzukı gs 500 tavsıye ederım bu motor kendını ıspatlamıstır vede kullanıcıların hıc sıkayet etmedıgı cok performanslı bır motordur yamahanın motorları hondaya gore daha saglamdır ve parcaları bol ve daha ucuzdur ornegın ybr 125 cbf 150 den cok daha saglam makınadır ybr 250 cbf250 den daha saglam makınadır cbf 150nın yag yakma sorunu vardır yag yakan bı motor benım gozumde dandık damgasını en basta zaten yer ybr 125 te ıse ne kadar yag koyarsanız o kadar gerı alırsınız bız motor hayatımıza 11 yasında modıfıyelı pejolarla basladık ılk motora bınen kısıye cbf 250 cok ıyı gorune bılır ama ustaca bır gozle bakıldıgında cbf nın dandık bı motor oldugu ortaya cıkar

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    kartepelı okadar motoru kotulemısın kı tamam kardesım sen alma bınme bu motoru bılen bılıyo gıtcek ozaman baska motor alcak herkezde ısıne bakıcak ;)

far anpulu 70 lıra kıcı kırık bı teli 40 lira 20000 ne gelınce debrıyaj zırt zıncır zırt bune bıcım is adam sadece bakımıda 1000 lıra verdım dıyor e cuss yanı benden cok sızın bagarmanız lazım

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı kartepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far anpulu 70 lıra kıcı kırık bı teli 40 lira 20000 ne gelınce debrıyaj zırt zıncır zırt bune bıcım is* adam sadece bakımıda 1000 lıra verdım dıyor e cuss yanı benden cok sızın bagarmanız lazım
    70 lira ampül zenon ampülü olsa 50 lira .. komple fardan bahsettin sanırım.Sen hiç çinlinin plastik aksam parça fiyatlarını sormadın sanırım.Bak tecrübe konusurresto t3 ön far 90 lira.Yan kuyruk grenajları da 30 ar lirahatta aynası çifti 35 lira dün aldık arkadaşa 150 cc scoter debriyaj 45 lirabak bende cbf 150 var onunda debriyajı 45 lira. Hemde serviste.Bu arada phlips far ampulu 35w (orjinal ampul) 4 lira.Bir ara bir cbf bulursan* granajlarının arkasında ki sünger kaplamalarını bir gör derim.Bugun kanuni gtr 250 nin üzerine bindim ilk baktığım yer kafa granajının ardıydı. granajların arkasında boya yapmaya gerek duymamışlar. UCUZ ETİN YAHNİSİ YAVAN OLUR.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    _honda cbf 250_
    geçen hafta değiştirdim h4 osram 23 tl.
    ama isteyene 7 tl yede var.
    herkese hayırlı iftarlar .
    [B]2006_6_kanuni seyhan 150
    2009_7_honda cbf 250
    2010_3_bütün dolmuşlar benim[/B]

Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 lira ampül zenon ampülü olsa 50 lira .. komple fardan bahsettin sanırım.Sen hiç çinlinin plastik aksam parça fiyatlarını sormadın sanırım.Bak tecrübe konusurresto t3 ön far 90 lira.Yan kuyruk grenajları da 30 ar lirahatta aynası çifti 35 lira dün aldık arkadaşa 150 cc scoter debriyaj 45 lirabak bende cbf 150 var onunda debriyajı 45 lira. Hemde serviste.Bu arada phlips far ampulu 35w (orjinal ampul) 4 lira.Bir ara bir cbf bulursan* granajlarının arkasında ki sünger kaplamalarını bir gör derim.Bugun kanuni gtr 250 nin üzerine bindim ilk baktığım yer kafa granajının ardıydı. granajların arkasında boya yapmaya gerek duymamışlar. UCUZ ETİN YAHNİSİ YAVAN OLUR.
    ne konpıle farı honda servısının cbf 250 anpulune ıstedıgı fıyat konpıle far vardır bı 300 lıra senın cbf 150 ıle cınlı scoterın debrıyajı aynı olması normal cunku oda bı cınlıbenzın yerıne yag yakan bı motor
    sen cbf 250 nın plastık aksamını sordunmu hıc hele gıt bıde on amortusor takımını sor gosterge panelını sorda bı dudagın ucuklasın

Motosikleti
    _honda cbf 250_

beğendimi motoru bin gitsin

kartepeli hemşerim amma kötüledin makinayı
    rahat ol arkadaşım isteyen biner beğenmeyen giderbiliyosun bu motor işi tamamen zarar şey yani zevk işi.
    bana sorarsan arkadaşım herkes beğendiği motora binsin aşağı yukarı bunların hepsi bir zaten.birinin parçası diğerinden 20 tl pahalıymış birinin egsoz sesi diğerinin yanında tıstısmış biri diğerinin egsoz dumanını yutarmış bunların hepsi hikaye duruşu hoşuna gittiyse bin kardeşim..ince hesapların peşine deyil bindiğiniz motorun zevkini çıkarmaya bakın bence.
    kartepeli hemşerim derbentteyim yakınlardaysan müsait bir zamanda tanışalım..
    2009_7_honda cbf 250

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    24 bin km de bundan tam 3 ay önce cbf 250 aldım,
    bilen biliyor ilk uzun yolum istanbul karabük oldu 1000 km bir günde,
    iki hafta sonra yine istanbul zonguldak karabük yaptım 1000 km, ve geçen ay kuzen ile iki cbf 250 istanbul ankara 1000 km yol yaptık.
    ve şu an cbf 250 30 bin km de ve şu ana denk tık yok,
    atalarımızın bir lafı vardır: bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur.
    bazı arkadaşlarımızı cbf 250 yerine 500 lül alsın demiş, herkez alıcak ancak bu işler sıra ile oluyor para ile değil, bende de var neden gidip fazer almadım, param mı yoktu vardı gider bankadan çekerdimcbf 250 kredi ile aldım iki mislini çekip alırdım fazer, ne olacak başım göğe mi erecek hayır, alan arkadaşlara lafım yok bu işlerin sadece sıra ve tecrübe ile oldugunu söylüyorum, isteyen istedigini alır.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Yamaha Xt660R
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......bu işlerin sadece sıra ve tecrübe ile oldugunu söylüyorum, isteyen istedigini alır.
    Bravo Cihan.. altına imzamı atarım..

ozgur1087 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    freewind(xf 650)
    slm benim makina sanki çok yakıyor:S 10 liralık benzinle 65 km de yedeğe alıyorum :(genelde sakin kullanıyorum ama ışıklardan kalkışlarda baya abanıyorum bu değerler sizce normal mi? daha az yaktırmanın bi yolu yokmu )

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    cihan agzına saglık kardesım ;)

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bu makıneyle yarım saat 130 la gıdemessınız kol cıkarır
    o Kadarda degil...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu makıneyle yarım saat 130 la gıdemessınız kol cıkarır
    o Kadarda degil...
    evet o kadar gel denemesi bedava sedat bin arkama çıkalım otobana, gidemezsem sana istanbul boğazında istedigin yerde yemek,
    gidersem iki depo benzinimi dolduracaksın,

varmısın ?
    yokmusun ?

kuzen ile istanbul ankara yolu üzeri çamlıca gişelerini geçtikten sonra opet benzin istasyonundan depoyu fulleyip, 315 km sonra bolu da shell benzin istasyonuna tam 2 saat 30 dakikada aldık, hiç durmadan.
    98 Beygir.....

ben ne gelıcem gel ızmıte yarım saat duzde 130 la gıt o motorla 3 depo benzın verıcem sana bındıgım makınayı anlatmayın bana bende 300cc bı kanuni tiger var rampa duz bayır asagı farketmez anahtarına benı gec sana verıcem motoru ama gecersem alırım motorunu ben ızmıtteyım orta yer gebzede bulusalım ver msn adresını
    ha bıde kuzenınle ıkı kısı sureklı 130 la gıttın yanı 315 km guldurme benı cıf sılındırlı pejoların bıle cbfyı gectıgı kac tane vıdyo var ınternette 3 saat yol almıs onu soyluyor ben sana kac tane adam gosterırım benım motorla ıstanbuldan antalyaya gıtmıs 315 km nedır ..senın ıddan gel arkama bın dedın yarım saat 130 la gıdıcem dıyosun yanı ben 95 kıloyum ıkımız bınsek o motora bırak yarım saat 130 la gıtmeyı daha 130 za bıle cıkamaz o duz yolda sımdı tedavuldende kalktı o motor yedek parcadan daha ıyı kazık yemeye devam yada alıcak bı enayı aramaya devam.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Bende bu olayı anlamıyorrum!!!
    bazı arkadaşlar çıkıyor ısrarla sizin sahip olduğunuz modeli kötülemek için yoğun mesai harcıyor...

Kardeşim aldık biniyoruz işte motorumuza...herkezin motoru kendine,herkesin fikrine saygılıyım "beğenmiyorum"dersin geçersin...nedir bu hırs anlamıyorum.

İnsanların binbir zorlukla aldığı hevesle bindiği motorlara "dandik" demek pek şık kaçmıyor...

Lütfen biraz daha saygı...

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Sevgili dostlar bazı insanlar sabit fikirlidir.Ne yaparsanız yapın bunu değiştiremezsiniz.O yüzden he he deyip geçeceksin.Herkesi olduğu gibi kabul edeceksiniz.Onlara sahip oldukları harikulade teknoloji harikası mlakinalarınla mutluluklar dileyin olsun bitsin.Biz garibanlarda bu çöplük makinayı kullanmaya devam.Ne yapalım paramız yok ki biraz üste verelim de bir çan çin çon alamıyoruz.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Motosikleti
    _honda cbf 250_
    beğendimi motoru bin gitsin

Alıntı berman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kartepeli hemşerim amma kötüledin makinayı
    rahat ol arkadaşım isteyen biner beğenmeyen giderbiliyosun bu motor işi tamamen zarar şey yani zevk işi.
    bana sorarsan arkadaşım herkes beğendiği motora binsin aşağı yukarı bunların hepsi bir zaten.birinin parçası diğerinden 20 tl pahalıymış birinin egsoz sesi diğerinin yanında tıstısmış biri diğerinin egsoz dumanını yutarmış bunların hepsi hikaye duruşu hoşuna gittiyse bin kardeşim..ince hesapların peşine deyil bindiğiniz motorun zevkini çıkarmaya bakın bence.
    kartepeli hemşerim derbentteyim yakınlardaysan müsait bir zamanda tanışalım..
    2009_7_honda cbf 250

burası elestırı forumu herhes ıstedını yazar ısıne gelmıyen okumassın yazdıklarımı benı ılgılendırmez kımın ne aldıgı ısterse 10 lıra verıp cbf alsın bana ne ben bıldıgımı yazarım buraya burda yalan soyleyenlere kızıyorum yok duzde 150 ye cıkmıs bu hondacılar kendını begenmıs oluyor bıraz ya daha once baska makınaya bınmedıler altındakını bısey sanıyolar yada gerceklerı soylemek ıslerıne gelmıyor hız konusunda kım ısrarcıysa ben duzde 130 zu gecıyorum dıyosa gelsın benım bı cayımı ıcsın ızmıtte denemesı bedava benım 300cc tigerımı gecsın yada 250 comet tı gecsın bu motor bu forumda hıc elestırmıcem bıdaha motoru pohpohlucam dıye yalan soylemeyın mılletın kafası karısıyo bılmıyen harbıden 150 ye cıktını sanıyo gıdıyo alıyo sonu husran 20000 de zıncır sorunu verdını egrantırk zıncırının degıstını neden anlatmıyosunuz adam 10 lıraya 65 km re gıdıyorum dıyor 250 mondıal bıle gıder 65 km re sımdı dıcenızkı onun motorunda bısey var bısey olmaması lazım ıste o hondaysa 8000 lırasya bısey olmaması lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler