Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    goya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VARADERO XL 1000V /
    Macgyver arkadaşım başına gelenlerin ciddiyetine inan varamadım yoldayken.keşke yolda birbirimize karşı daha duyarlı olabilsek.söylediklerinde sonuna kadar haklısın.grave de bunu isteyerek yapmamıştır.öyle umuyorum.bence daha sıkı dosluklar kurmalıyız.bunun içinde daha açık sözlü olmamız lazım diye düşünüyorum.allaha çok şükür kazasız belasız bir gün geçirdik hem çok eğlendik.geziye katılan herkeze çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Akadaşlar bugün motorumu 500 bakıma Katrancı otomative götürdüm, yağı değişti bujiler kontrol edildi benim bujiler NGK çıktı değiştirmeye gerek kalmadı, zincir ayarlandı ve motorun bütün civataları tek tek elden geçti, inanın ben aldığım arabaların bile ilk bakımda bu kadar elden geçtiğini hatırlamıyorum, KATRANCI OTOMATİVE teşekkürler, bu arada benim radyatör delikmiş usta farketti ve hemen garantiden değiştirdiler, ALLAHIN SEVGİLİ KULUYMUŞUM Kİ pazar günü beni yollarda bırakmadı.

BU ARADA KATRANCI OTOMATİVİN YOL YARDIM SERVİSİ VAR EĞER YOLDA KALIRSANIZ TÜRKİYENİN NERESİNDE OLURSA OLSUN BİR TELEFONLA SİZE ULAŞIYORLAR, bu konuda serdar katrancı ya teşekkür ederiz.

ARKADAŞLAR SİZİ BİR KONUDA UYARMAM GEREK EĞER YOLDA KALIRSANIZ ŞİRKET YOL MASRAFLARINI SİZDEN ALIYORMUŞ MOTORUNUZ İSTER GARANTİDE OLSUN İSTER OLMASIN, YOLDA KALANI KURTARMAYA GELEN SERVİS YOL MASRAFLARINI SİZDEN ALIYORMUŞ, ŞİRKETİN SERVİS POLİTİKASI BUYMUŞ, BEN BUNA HEMEN İTİRAZ ETTİM YELLOW ROCK FİRMASINA DENİZLİYE EMAİL ÇEKTİM HEPİNİZDEN BUNU İSTİYORUM, HERKES DENİZLİYE PRETOSTO EMAİLİ ÇEKİNİZ, HAKKIMIZI ARIYALIM.

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    demonicdreams merhaba,

Yalnız bırakılmışsından kastım tek başına yolda bırakılması değil. Elinde anahtar takımları kanter içinde motorunu tamir etmeye çalışan birisine yardım edilmezse yalnız bırakılmış demektir. Okuduklarımdan sıkıntıları ile tek başına mücadele ettiğini anladım hepsi bu.
    Amacım polemik yaratmak değil ve dediğiniz gibi orada da değildim. Sadece macgyver'ın yazdıklarından tek başına sorunları ile baş başa kaldığını anladığım için yalnız kaldı kelimesini kullandım.
    Konunun dışında biriyim ve olaylara tek taraflı bakarak karar vermeyi de sevmem.
    Bir sorun varsa zaten sizler kendi aranızda çözersiniz.
    yazdığım kelimeden dolayı hasızlık ettiğim birileri varsa o kişilerden özür dilerim.

AloneWolf07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL_RAPTOR DADYW DD250E-9
    Arkadaşlar hepinize selam benim motor şu an 310 km de motoru aldığım bayi 300km sonra bakıma gel dedi motorun bakımı 300km sonramı yoksa 500km de mi birde bakım için ne kadar ücret alıyolar bakımda değişmesi gereken parçalar nelerdir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Bu arada plaka ruhsat işlerinide hallettim 07 GV 670 kazasız sürüşler

Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Mühendis1959 merhaba,

sen motorunu ne zaman aldın?
    Ben motorumu 23.05.06'da aldım ve Aykon bana üzerinde Çin bujisi var dediği için bugün 2 adet NGK buji aldım. Benimkinden de NGK çıkmasın
    Hem boşa buji almış olurum hem de akşam boş yere motorun bujilerini sökmüş olurum.

buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    Arkadaşlar tüm motorlara olduğu gibi regalede zam gelmiş hayırlı uğurlu olsun cümlemize ben bu gidişle hiç alamayacağım heralde (daha doğrusu hafta sonu belli olacakmış zam ama geliyo yani sonuçta)
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K :) Muhaha

Motosikleti
    Alıntı Can. adlı üyeden alıntı
    Mühendis1959 merhaba,

sen motorunu ne zaman aldın?
    Ben motorumu 23.05.06'da aldım ve Aykon bana üzerinde Çin bujisi var dediği için bugün 2 adet NGK buji aldım. Benimkinden de NGK çıkmasın
    Hem boşa buji almış olurum hem de akşam boş yere motorun bujilerini sökmüş olurum.

Dostum ben motorumu 25 mayısta aldım.

Alıntı AloneWolf07 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar hepinize selam benim motor şu an 310 km de motoru aldığım bayi 300km sonra bakıma gel dedi motorun bakımı 300km sonramı yoksa 500km de mi birde bakım için ne kadar ücret alıyolar bakımda değişmesi gereken parçalar nelerdir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Bu arada plaka ruhsat işlerinide hallettim 07 GV 670 kazasız sürüşler

Dostum benim motor 500 km de bakıma girdi zaten kataloğunda da bakım sayfaları var orada bakıma geleceği km leri yazıyor.

Ben ilk bakıma 30ytl odedim

Alıntı buraketli adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar tüm motorlara olduğu gibi regalede zam gelmiş hayırlı uğurlu olsun cümlemize ben bu gidişle hiç alamayacağım heralde (daha doğrusu hafta sonu belli olacakmış zam ama geliyo yani sonuçta)

Kardeşim ne kadar zam gelmiş ben bugün istanbulda KATRANCI OTOMATİVDEYDİM zam falan yoktu eğer almak istiyorsan ruhsat masrafları hariç sana 4150.ytl ye aldırırım peşin para. telefonum 05322280859 beni ara sana yardımcı olurum.

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abilerim kardeşlerim iki sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
    1.) benim motorumun fan olayında problem yok. açıyor fanı kaç derecede açtığını bilmiyorum tabi. ama motoru istop ettikten sonra çıt çıt çıt çıt soğuma sesi geliyor. bu herkezde oluyormu?
    2.) daha önce racing kullanıcısıydım bu motorda devir saati olmadığı için uzun süreli kullanıcı arkadaşlardan göz kararıda olsa vites değiştirme hızlarını öğrenmek istiyorum. tabi bu her motorda farklıdır. diyeceksiniz motorun devri yükseldiğinde vites değiştir bunu biliyorum. benim öğrenmek istediğim mesela 1. vitesten 2 ye 20 km hızda 2 den 3 e 50 km falan 5 viteside yazarsanız sevinirim. bu soruda bir arkadaşımız yazmış 4 vites 120 diye. ben bu hızı ancak 5 viteste görüyorum motor 90 dediğinde atıyorum beşe. saygı ve sevgilerimle...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    ARKADAŞLAR SİZİ BİR KONUDA UYARMAM GEREK EĞER YOLDA KALIRSANIZ ŞİRKET YOL MASRAFLARINI SİZDEN ALIYORMUŞ MOTORUNUZ İSTER GARANTİDE OLSUN İSTER OLMASIN, YOLDA KALANI KURTARMAYA GELEN SERVİS YOL MASRAFLARINI SİZDEN ALIYORMUŞ, ŞİRKETİN SERVİS POLİTİKASI BUYMUŞ, BEN BUNA HEMEN İTİRAZ ETTİM YELLOW ROCK FİRMASINA DENİZLİYE EMAİL ÇEKTİM HEPİNİZDEN BUNU İSTİYORUM, HERKES DENİZLİYE PRETOSTO EMAİLİ ÇEKİNİZ, HAKKIMIZI ARIYALIM.
    Dostum o özellikin servisle firma arasında olan bir olay değil tamamen servisin kendi özel verdiği bir hizmet olması lazım çünkü bu oaly bütün araba firmalarında da var araban garanti dahilinde bile olsa çekici ücretini ve ordaki masrafı adamlar alıyorlar sonuçda sen şehir dışında ücra bir yerde bile olsan adamlar oraya masraf yapıp gelicek benzin yakıcak bunlar hep ceplerinden gidicek artı adam mesela pazar günü tek tatil günü yatağından kalıp yollara düşüp senin motorunu tamire gelicek bunların yelowrock yada regalle bir alakası olduğunu sanmıyorum tamamen servisin kalitesinden iyi niyetinden ve sizleri ne kadar çok düşündüğünden kaynankalanan ek bir hizmet bence şikayet ediceğine teşşkür et keşke biz jl kullanıcılarınada böyle bir hizmet verilse

Alıntı buraketli adlı üyeden alıntı
    dostum bende alıcam ağustosa doğru yapıcakları zam büyük bir zam değilmiş öyle bir duyum aldım bilmiyorum ne kadar doğru artı ağurstos başı yada ortası epey büyük bir kampanya yapıcakmış yellow rock regalci arkadaş dedi iyşallah doğrudur

Motosikleti
    [QUOTE=logaritma]Dostum o özellikin servisle firma arasında olan bir olay değil tamamen servisin kendi özel verdiği bir hizmet olması lazım çünkü bu oaly bütün araba firmalarında da var araban garanti dahilinde bile olsa çekici ücretini ve ordaki masrafı adamlar alıyorlar sonuçda sen şehir dışında ücra bir yerde bile olsan adamlar oraya masraf yapıp gelicek benzin yakıcak bunlar hep ceplerinden gidicek artı adam mesela pazar günü tek tatil günü yatağından kalıp yollara düşüp senin motorunu tamire gelicek bunların yelowrock yada regalle bir alakası olduğunu sanmıyorum tamamen servisin kalitesinden iyi niyetinden ve sizleri ne kadar çok düşündüğünden kaynankalanan ek bir hizmet bence şikayet ediceğine teşşkür et keşke biz jl kullanıcılarınada böyle bir hizmet verilse

Arkadaşım sen bu konuyu tam bilmiyorsun ben yıllarca tofaş kullandım şimdide opel kullanıyorum, araçların garantisi dolana kadar kimse yol servis ücreti talep etmiyor, çünkü kimse istyanbuldan kalkıp adanada kalan bir aracı tamire gitmiyor, yollarda tüm markaların acil yardım araçları nöbet tutuyor, veya en yakın bir yerde evinde telefon başının ucunda bekliyor, ben yellowraock tanda bunu istiyorum, garantisi biyen araçtan isyediğini alsın,sonuçta bu parçayı ben bozmuyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    muhendis1959

benim bildiğim araba firmları garanti kapsamında parçaya para almıyor ama çekici ücretini vede işçilik masrafını veriyor. yellowrockda bir tofaş yada opel değil bunuda unutmamak lazım ama hakkını ara tabiki

burda bu konuya benzer bir konuda da hata topicde açdım hakını arama mevzusu
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14898

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be demek sonunda zam haberi geldi... Benim de motoru alma işim uzayacak demektir, Ağustos diyodum ama şimdiki fiyata zam yaparlarsa sonbahara kaldık demektir...

*Bu arada motorunu yeni almış ve eski sorunları yaşayan yeni arkadaşlar, forumun eski sayfalarında RR dosyası hazırladığımı yazmıştım, yarın yeniden güncelleyeceğim ve isteyenlere özel mesaja mail adreslerini atmalarını tavsiye ederim... Pek çok arkadaşa gönderdim. Bilgiler tamamen bu forumdan toplanmıştır. Ve her seferinde olduğu gibi yine öncelikle GWS ve Kaldera'ya olmak üzere, tüm arkadaşlara bilgi paylaşımı için teşekkürler... Umarım birgün RR'mi alınca bu bilgiler benim de çok işimi görecek... Tabii alabilirsek...
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

Önemli Bir Mesaj..

Arkadaşlar Merhaba...

Bir iki gündür yogunluk vardı bakamadım . Bugun foruma bakınca gercekten çük üzüldüm
    Benı birçogunuz tanıyor. Belki de motor konusunda en acemınız de benımdir. Yola cıkınca tevekkul Allaha deyıp devam edıyoruz. Yoksa hıc bır zaman ne motorların ne de buna benzer maddi şeylerin statü sembolu olmayacagını bilen insanlarız..Gruba oncu olmamın daha cok mekanları bılmemle alakalı oldugunu dusunuyorum. Yoksa altınızdakı zumrutu anka olmadıktan sonra emın olun onemsız ayrıntı...

Sapanca gezisi gerçekten bizimle gelen arkadaşlar için çok verimli geçti.. tahmınımızden daha çok eglendik. Murat Ahmet Gıray Erdem Hakan Taner Haluk... ve değerli bayan arkadaşlar..hepsı gezıye ayrı bır renk kattı. Cok hemde cook keyıflı bır gun gecırdık....

Donus yolunda yasanılanlar sanırım bıraz yanlıs aksetmıs.. Sunu unutmamak lazım. Tabı kı Kimse kimseyı yalnız bırakmaz. Bız motorcu da olsak araba da kullansak oncelıkle ınsanız delıkanlıyız dıye bakmak lazım olaya.. Ahmetın basına gelenlerı ılk duydugumda abı elımızden ne gelır dıye sordum. Ama emın olun o anda benım aklıma o ısaretlı dalgayı Ahmet gıysın demek gelmedı. Belkı bu konuda bır mıktar kusurum olabılır. Uyarmamız lazımdı. tabı grave arkadasımızın da bunu dusunmesı gerekırdı. Ama dalgınlıga denk gelmıs demekkı..halbukı ben raptorcuların default olarak kanka olduguna ınanmısımdır hep..Yanı bırının yararına bır dıgerı bırsey gerekıyorsa hemen yapar gozu ıle bakmısımdır.

Ama bence daha onemlı bır konu var kı sanırım burda hepımız bır mıktar sucluyuz. Madem o kadar raptorcu vardı. hepsının elı vıda tutuyor. belkı bekleyıp tamıratı tamamlatabılırdık..

Dediğim gibi raptorcular hep bıraz daha bırbırlerıne baglı oluyorlar .. Bakın ne kadar guzel... ben bunu hep ımrenerek hıcvedıyorum.. keske orda bırısı deseydı de kalıp tamıratı tamamlatsaydık. bunu dusunemedık. bence bu bıze guzel bır ders oldu..

Ahmet arkadasımıza artcı gelmesını bızzat ben ıstedım. Cunku benım tanıdıgım kadarıyle grupta motora en hakım ınsan oydu. Ama bu arıza sanırım bıraz keyıflerı kacırmıs.

Netıcede kısı ve grupları tanımak ve tanımlamak boyle zor zamanlarda mumkun oluyor..eh ıste hayat tecrube degıl mı? Bu tıp olusumlarda ınsanlar kendılerıne uyum gostermeyen kısılerı zamanla daha yakından tanıyıp elımıne etme ımkanı tanıyorlar. ben sahıs olarak kısıler uzerınde durmuyorum. Genel olarak bızım bundan dersler cıkarmamız lazım dıyorum..bunyeye uygun olmayan arkadaslar varsa zaten zamanla kendılerı bunu anlayıp arazıye uyarlar oyle degıl mı?(mesela ben)

Bızım artık bayagı bır gezımız oldu. Ama sunu belırtmelıyım kı ben en cok yalova ve sapanca gezılerınden keyıf aldım. Belkı raptorcu ve keewaycı arkadasların snob olmayan samımı tavırlarından belkı de sayı az olmasından.. Bu sapanca gezısınde de elımızden gelen en ıyı nıyetle hepsını gordugumuz yerlere arkadaslarımızı goturduk . Bıraz yoruldular ama sanırım cok keyıf aldılar.. Ben de cok keyıf aldım.benım daha oncekı gezılerde gormedıgım kadar da duzenlı yolculuk yaptıgımızı soyleyebılırım.. Son donemde bıraz dagıldık ama emın olun o da ben basıp gıttıgım ıcın olmadı trafık cok yogundu.. Ama bır dahakıne daha kombıne oluruz ben bıraz daha ıncelıklerı kaptım kendı adıma

Ama sunu da soyleyeyım.. Bu gezıden Ahmet ın cok katkısı oldu. Onun gıbı ısı bılen bır artcı olmasa gelırken benım amator onculugum bır ıse yaramazdı kendısıne bır kusur ıslenmısse kusur hepımızın kusururudur..

Kendısınden helallık dılerız..

Bunun dısında lafı daha fazla uzatmayayım. sadece cok uzuldum. Keske Ahmet benım motoru alıp benı eve bıraksaydı da ertesı gun gıdıp gunduz gozu ıle motorunu alsaydı..

Ama suna ınanıyorum... Bu gezıdekı bu olumsuz yonu Ahmet unutacak ve olumlu yonlerını hatırlıyacaktır. Cunku benım tanıdıgım Ahmet delıkanlı,mert ve arkanı dayayabileceğin bir adamdır. (Guzel bagladım ama değil mi?)

Baki Selamlar...
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    sevgili kardeşim murat gösterdiğin hassasiyet için kendine yakışanı yapmışsın..bu geziye katılmamış olsamda seyir anında neler olduğunu çok iyi anladım ben.. aslında çokda büyütülecek şeyler değil bir bakıma...
    zaman en iyi öğretmendir butip konularda... yüreğine sağlık arkadaşım

MACGYVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Arkadaşlar poşemiğe hiç gerek yok yahu ben oldukça geniş bir insanım kimseyede kızmadım sakın beni yanlış anlamayın ve şunuda belirteğim yazdıklarımdan kimse kendini suçlu hissetmesin.
    Unutmayınki ben ''macgyver''ım bu tür olaylarda kendi başıma üstesinden gelmek bana haz veriyor biliyormusunuz yanımda 6-7kg civarı alet edavat taşıyorum sürekli ve asıl yolda birisinin bir sorunu olsaydı drekt olaya ben girecektim ve halletmeye çalışacaktım bu bana daha çok haz veriyor.
    Trader arkadaşım beni duygusallaştırdın abi sen nekadarda bağlı vede kişilik sahibi birisin yahu insanları kendine hayran bırakıyorsun! Unutma sen herkes için elinden gelenin fazlasını yaptın ben dahil tamam mı güzel kardeşim.
    Bu geziyi saymam bidaha yapalım tayfa aynı gelsin ve bu sefer bizi eken diyer raptorcuları aramızda görmeği umuyorum özellikle yeni raptorcular sizleride ailede görmek istiyorum mazeret istemem tamam mı? (motocrayz, muhendis1959, aytugarikan, Can.)
    Trader dostum senin şu gezi planın vardıya çanakkale civarı onun için ayarlamaları yapalım istersen birara biz keşifte yapalım herşeyi ayarladıkmı tarih belirleyip topic açalım bir an önce gerçekleştirelim şu geziyi ok

Alıntı GreatWhiteShark adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar mandalın eğik yüzeyi yukarı bakacak şekilde kullanılacak...

resimdeki normal kullanım konumu... Eğer aşağıya doğru çevirirseniz yedeğe geçmiş olursunuz... Benzin bittiği yerde kalırsınız...

Yedek ile bugüne kadar 60 km. gittim... adrenalin olayı...

Bitti bitecek derken benzinciye ulaştım... Demek ki 5-10 km. daha gidebilirmişiz...
    Bülentciğim en sonunda olaya koydun son noktayı herzamanki gibi
    Benzin vanası haketen karışık bir mevzu kafa almıyor ve alışana kadar çok karıştırılıyor özellikle yeni raptorculara baya bir yardımcı oldun eline sağlık!

[QUOTE=demonicdreams]İki ayrı arkadaştan iki yazı bu yukarıdaki.

Kimse macgyver'ı yalnız bırakmadı. Sadece Grave yeleğini (aklına gelmediği için olsa gerek) vermedi o kadar. 11 motosikletli dönüş grubumuz gördüğüm en düzenli ve en güzel grup sürüşünü gerçekleştirmiştir.

Demonic kardeşim bana bir yanlış yokta asıl sana yanlış yaptık kartal tepeye giderken biz seni unuttuk asıl sen kusura bakma ok!!
    Yolda aklıma geldin ama telefonun yoktuki arayalım haber verelim.
    Aklımızdaydın ok

Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Kaldera vana doğru yerdeymiş. Benzinle ilgili vir sorun yokmuş.
    Bujileri söktüm ve NKG çıktı. Aykon bana Çin bujisi dediği için bugün 2 adet NGK almıştım. Soruna gelince bujiler simsiyah kurum olmuş ve yenileri ile değiştirince motor canavar gibi çalışmaya başladı. Macgyver'dan öğrendiğim üzere rölanti ayarını da motorun durumuna göre ayarlıyorum çok rahat oldu
    Kurumlanan bujileri temizleyerek kullanabilirim sanırım. Sıfır numara zımpara ilemi temizlemem gerekiyor? Birde 60 km.de NGK gibi kaliteli bujiler neden bu kadar kurum bağlar?
    Macgyver ilk buluşmaya katılıp sizlerle tanışmak isterim bende ve Çanakkale gezisi süper fikir. 3 hafta önce Çanakkale'deydim ve çok güzel ve duygulu topraklar.
    Rehberimizden öğrendiklerimi sizlere aktarırım artık

TycOOn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor + Honda Civic Hatchback AMT
    arkadaslar ben ön freni ilk sıktıgımda neredeyse elciğe kadar levye sıkılıyor 2. ve 3. kere pompalayıp sıkınca daha bi düzgün sıkılıyorlevye olması gereken sertliğe geliyor sanki hava yapmış gibi. bugun bütün hidroliği boşaltıp dot5 hidrolik dolduracağım umuyorum düzelecek.
    böyle bir problem sizdede oldumu yada hala mevcutmu?

Motosikleti
    Artık Yok...
    aklıma takıldı artık bu motorda oturdu epey yol yapanlarda var artık biri bana adam gibi kesin veri verir regal şimdi bir depoyla ne yakıyor ortalama menzili nedir?? rodajı bitmiş artık km sini yapmış oturmuş bir regalci cevaplarsa sevinirim çünkü en gerçekci veri onunkki olur

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Can. adlı üyeden alıntı
    Kaldera vana doğru yerdeymiş. Benzinle ilgili vir sorun yokmuş.
    enteresan 60 kmde buji kurum yapması...,
    acaba motoru çalıştırınca jikle çekik olarakmı yol aldınız.bu şekilde kurum yapar..
    bende bujiniz ne anlatıyor diye bir resimli döküman vardı.yani bujideki etki ve olası muhtemel sorunlar....onu bulursam evde buraya koyayım iyice anlaşılsın.bujinın ateşlemeyi yapan kısmının siyah olması ile kurum yapan buji farklı şeyler.
    bende de oldu bu sıkıntı.ama benimki park halinde iken yakıt sızdırıyordu sanırım.on gün aradan sonra çalıştırmadan bujileri söküp kontrol etmiştim ıslaktılar.buda ateşleme için yeterli kıvılcıma engel oluyordu.musluğu devamlı kapalı konuma aldım park halinde iken uzun süre..artık açıkta bıraksam musluğu sızdırma yapmıyor.kesildi artık bu sorun
    Alıntı TycOOn adlı üyeden alıntı
    arkadaslar ben ön freni ilk sıktıgımda neredeyse elciğe kadar levye sıkılıyor ?
    selam arkadaşım.sattınmı diğer motorunu.raptorun hayırlı olsun..ön fren ayarını yaptırmanı öneririm.anlattığına göre pompalayınca şişiyorsa muhtemelen hava var.havasını almasını biliyorsan bunu yap.hidroliği değiştirsende yine havasını almak zorundasın.bu şekilde sürekli kullanma derim

Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Jikle açıkken yol almadım kaldera buna dikkat ediyorum.
    Zaten çalışması için jikleye pek ihtiyaç duymuyor.
    Umarım kurumlamaya neden olan başka bir arıza yoktur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler