Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar sonuçda eyer motorun orjinalliği bozulmıycaksa ve yapılma imkanıda varsa sorunsuz bir şekilde bence benzin,hararet ve devir göstergesi motora çokda şık yakışır ve kalitesinide uzakdan arttırır görüntü açısından işlevselliğide tartışılmaz. gösterge meselesinde de diğer motor markalarının göstergelerine bakılabilir güzel şık bir şey yapılabilir bence regalde çokda güzel durur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DADYW 250 su sogutmali
    Arkadaslar herkese merhaba
    Ben de yeni bir RR surucusuyum daha 270 km'deyim ve gerginligimi attim ve inanilmaz keyifli bir olay bu hastalik bana da bulasti omur boyu kurtulamayacagim herhalde
    Eger onerisi olan varsa kendime kaliteli bir kask ve mont almak istiyorum fakat nereden alabilirim ne tercih etmeliyim hicbir fikrim yok.
    Yardimci olursaniz cok sevinirim

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EMREUZESEN adlı üyeden alıntı
    BU SORUYU FORMDA 4 KEZ SORDUM VE CEVAP ALAMADIM. ACABA FORMUN AMACI İNSANLARA TAKILDIKLARI KONULARDA YARDIM ETMEKMİ YOKSA ŞAHSİ KAVGALARINIZI BURADA SÜRDÜRMEKMİ??? AYRI BİR FORM AÇALIM ARKADAŞLAR SİZE DADYW KAVGA BÖLÜMÜ DİYE... AYIP...
    dostum soruna cevap alamamanın özel bir nedeni olduğunu sanmıyorum, sadece gözden kaçmıştır. aynı soruna bu sefer kaldera açıklama yapmış

Burada ne zaman şahsi kavga oldu, biz niye göremedik? kaldera ile benim konuşmamı kasdediyorsan biz kavga etmedik sadece tartıştık. ortak noktada buluştuk veya buluşmadık ama medenice tartıştık ve gerginlik yaratmadan kestik.

ortada fol yok yumurta yok bu tarz bir sataşmaya da gerek yok.

TycOOn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor + Honda Civic Hatchback AMT
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşım.sattınmı diğer motorunu.raptorun hayırlı olsun..ön fren ayarını yaptırmanı öneririm.anlattığına göre pompalayınca şişiyorsa muhtemelen hava var.havasını almasını biliyorsan bunu yap.hidroliği değiştirsende yine havasını almak zorundasın.bu şekilde sürekli kullanma derim
    kaldera abicim saolasın. diğer motorda duruyor. servise gittim hava var diye düşünmüştüm ama yokmuş. abs dalgasını söküp direk bagladık hortumu dahada berbat oldu yarın merkezin kapagında bi lastik vs bişelerin yenisi takıcaz bakalım ne olacak eger oda olmazsa hidrolik hortumunu en kaliteli hortum ile değiştireceğim.

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaldera ve mühendis1959 teşekkürler. kazasız sürüşler...

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Kaldera arkadaşım yararlı bir o kadar faydalı bilgiler için teşekkürler.Bu fotoyu orjinal kullanım kılavuzundan çektim.Ben buradaki bilgilere göre kullanıyorum.Ok yönüaşağıyı gösterirken 285-300 Km yapıyorum.Bitince ok yönünü yukarı depo yönüne çeviriyorum.YDK. depoya geçiyorum.Bu kullanım şekli doğru değilmi?Benzin göstergesi içinde araştırma içindeyim.Gelişmeleri sizinle paylaşacağım inşallah.Hepinize kazasız sürüşler.Sağlıcakla kalın.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı bozkurt adlı üyeden alıntı
    Kaldera arkadaşım yararlı bir o kadar faydalı bilgiler için teşekkürler.Bu fotoyu orjinal kullanım kılavuzundan çektim.Ben buradaki bilgilere göre kullanıyorum.Ok yönüaşağıyı gösterirken 285-300 Km yapıyorum.Bitince ok yönünü yukarı depo yönüne çeviriyorum.YDK. depoya geçiyorum.Bu kullanım şekli doğru değilmi?Benzin göstergesi içinde araştırma içindeyim.Gelişmeleri sizinle paylaşacağım inşallah.Hepinize kazasız sürüşler.Sağlıcakla kalın.
    Bu işte bir gariplik var gibi. "Ok yönüaşağıyı gösterirken" demişsin oysa ki ana depodan ok yönü yukarıya(yani musluğun uzun olan sap kısmı aşağıya bakarken) benzin çekilir. Benzin bitince aşağı çevirmen gerek

Ayrıca kılavuzda hatalar var, ilk depo boş işareti aslında depo dolu işareti olmalı (yani ortadaki fotonun üzerindeki şekil olmalı)
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abicim ben şöyle anlatayım benzin muhabbetini. hani uzun olan tarafı varya çubuğun o aşağıya bakarsa ana depo. o yukarıya bakarsa yedek depo...

abicim ben şöyle anlatayım benzin muhabbetini. hani uzun olan tarafı varya çubuğun o aşağıya bakarsa ana depo. o yukarıya bakarsa yedek depo...

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Pazar günü yalovadan gelirken benim başıma geldi bu benzin meselesi, tam boğaz köprüsüne girdim motor stop etti kala kaldım iki araba beni neredeyse biçecekti, allahtan aklıma benzin geldi emrenin dediği gibi musluğun uzun tarafını yukarı getirince benzin geldi motor çalıştı da kurtuldum, eğer tersini yapsaydım bütün benzin bitecek ve orada mal gibi kala kalacaktım, ondan sonra derdini trafik polisine anlat. MUSLUK OLAYINI İYİCE ÖĞRENMEK GEREK.

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    bu musluk olayından bende zamanında çok çektim bikeresinde Benzinciye 1 km yürümüştüm . arkadaşlar egsoz konusunda neler yaptınız. bende Deldireyimmi, kestireyimmi, yeni bitane mi taktırayım karar veremedim herkes bişey söylüyor sadece sesin %20-25 yükselmesini istiyorum.
    Bu iş için ercan motoru tavsiye ediyolar amam bildiğiniz başka yerler varmı?

Herkese iyi sürüşler
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"]RR250cc [/SIZE][/FONT]

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkadaşlar bugün Mecidiyeköy'deki Yellowrock'a gittim. Oradaki adam dolardaki artış vs yüzünden hafta sonu %10-15 gibi bir zam geleceğini söyledi. Haberiniz olsun, alacaklar az acele etsin.

gyazici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    ohhooo coşmuş gene burası,pazar günü geçen maltepe sahilde gittiğimiz çay bahçesine gidelim mi,yeni katılan arkadaşlar da gelsin şöyle onlarla da yüzyüze bir tanışalım

yellowrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GWS
    Sonyakuza
    Macgyrer
    1 kaç safya önce birer soru iletmiştim sizlere vaktiniz olursa bir bakıverin.
    Hasan "Dark_Prince" KORKMAZ
    REGAL RAPTOR 250 CC - 45 YN 003

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pazar maltepe organizasyonu olursa sizlerle tanışmak için uğrayabilirim .kaldera(uğur abi) nerelerdesin.
    güzel bakan , güzel görür.

TycOOn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor + Honda Civic Hatchback AMT
    ön fren olayını çözdüm! olay ne hidrolikte nede hortum ve merkezde çıktı. ön kaliperi söküp pistonlarını yagladı usta bide güzelce havasını aldı sorun çözüldü. megerse kaliper pistonunun biri iyi çalışmıyormuş.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TycOOn adlı üyeden alıntı
    ön fren olayını çözdüm! olay ne hidrolikte nede hortum ve merkezde çıktı. ön kaliperi söküp pistonlarını yagladı usta bide güzelce havasını aldı sorun çözüldü. megerse kaliper pistonunun biri iyi çalışmıyormuş.

geçmiş olsun şimdi rahat rahat dolaşırsın artık .
    güzel bakan , güzel görür.

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar;

daha önce yazdığım hava yastıklı mont ile ilgili satış yeri ve modelleri şöyle imiş:

http://okyanusmotor.com/index.php?pa...pshop&Itemid=6

bir konuda da yazmak istiyorum. bazen arkadaşlar, arabaların arasından sağ dan.. soldan geçtiklerini yazıyorlar. acaba diyorum.. soldan yapılan geçişler değil de.. sağdan yapılan geçişlerde diğer sürücüler motosikletlere karşı tahrik mi edilmiş oluyor. böyle bir şey olabilir mi? yada motosiklet sürücüleri ani ve seri bir şekilde sağ-sol geçişleri ile bir slalom yapar gibi.. sürücüleri tahrik mi ediyor da.. bazı sorunlar yaşanıyor. meseleyi şöyle örneklendirebilirim:

ben arabam ile giderken.. birden sağ tarafımdan "Vıııınnnn" diye bir cismin hızla geçtiğin görsem... bir an dona kalırım ve bir o kadar da sinirlenirim. neden? çünkü.. trafik soldan çalışıyor. ben kendimi sola göre ayarlamışım. sürekli sol ve dikiz aynasını kontrol ediyorum. ama birden sağdan bir şey geçiyor. ya o geçiş anında sağ tarafa doğru bir direksiyon oynaması yapmış olsa idim ne olurdu. yada.. sol tarafı kontrol ettim aynadan ve boş.. tam sol şeride hamle yapacağım.. birden nerden geldiği belli olmayan bir motosiklet.. vıınnn yapıyor soldan ve beni geçiyor. korkmamak elde değil.

şimdi bunu sorguluyorum.. acaba aramızda böyle hareket edenler var mı? var ise.. kendilerine bu anlamda çeki düzen vermeliler. adabıyla motosikletini sürene bir diyeceğim yok zaten. bu arkadaşlara bir yanlış yapılıyorsa diğer sürücülerle ilgili bunu tartışalım. sizlere bizzat yaşadığım ve yukarıdaki gibi senaryo olmayan bir olayı anlatayım:

şehirler arası otoyolda.. otobüsten ailemle indik ve otoyolun sağ tarafındaki banketten hemen yakındaki köy yoluna yürüyoruz.. sırtımız araçların gelme istikametine doğru. yani gelen araçları görmüyoruz. yanımızdan bir tır'ın geçtiğini görürken.. birden "vıınnnnn" diye benim sol koluma neredeyse teğet geçen bir motosikletli. bankete girmiş.. tır ve bizim aramızdan öyle bir geçtiki.. ödüm patladı. inanın ödüm patladı... çok büyük korku yedim. ya çocuğum onun önüne o an çıksa idi. ya ben hafif bir sol yürüyüş yapsa idim. hala bile ürperiyorum.

ardından verdim bütün iyiniyet düşüncelerimi. ve dedim ki.. bu şerefsizlerin yüzünden motosikletçilere adam gibi bakılmıyor trafikte.. sen gel tırı sağdan geç hem de banketten.. "kos koca yol neyine yetmedi lan "düüüt" (burda RTÜK var).

bilirsiniz ki.. banketler trafik dışıdır. orda park bile yapamazsınız. ya biz orda yürüyebilirmiyiz.. yürüyemeyiz.. çünkü orası otoyol. ama otobüs bizi tam istediğimiz yerde indiremedi. ne yapacağız şimdi. otoyolu kullandığımız için biz suçluyuz devlete göre. tabi ya.. hırsızın hiç suçu yok.

işte böyle.. ben sıkışık trafik olsa bile araçların soldan geçilmesi gerektiğini düşünmekteyim. öte yandan.. bilirsiniz ki motosikletlerin trafikte görünememe problemi vardır. eğer sağdan geçecekseniz.. mutlaka kendinizi öndeki araçlara belli ediniz. bu geçişleri yaparken de.. tahrikvari hareketlerden uzak durunuz derim.

siz neler dersiniz...
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

Motosikleti
    VE İLK YOLDA KALIŞ,

Bugün motorumla çorluya gittim, giderken E5 den ,dönüşte kınalıdan otobana girdim, aşağı yukarı 230 km yol yaptım, gittikçe motorun performansı artıyor, şu an 750km oldu motorumu alalı 5 gün oldu.Neden bu kadar km biliyormusunuz artık iş icabı arabamla dolaştığım yerleri motorumla dolaşıyorum da ondan ,meğer ben ne kadar yol yapıyormuşum, neyse şimdi yolculuğumu anlatayım size,

- Merterden yola çıktım E5 den devam ediyorum ve ilk olay, cenneti geçer geçmez iniş başlar küçük çekmece düzlüğüne iner o rampa herkes bilir orayı, tam iniş başladı ben arabaların arasından devam ediyorum aniden one? yoldan çamurlu bir su akıyor ama ne akma sanki baraş kapakları açılmış, tabi ben soğukkanlılıkla hiç fren yapmadan sadece gaz keserek o çamur deryasının içine daldım üstüm başım ayakkabılarım pantalonum kaskın camı, o güzelim nikelajlar hepsi çamur oldu, tabi sağolsun giden arabalarda hız kesmeden geçince anlıyacağınız güzel bir çamur banyosu yaptım, benzinciye çektim allahtan bagajda yedek kalın mont vardı onu giydim temizlik yaptım yeniden yola yılmak yok,

- Hiç vukuatsız selimpaşa ya kadar geldim, ve radar hemen gaz kestim daha önce bir arkadaş motorların azami hızının 70Km olduğunu söylemişti,iyiki söylemiş ben hemen 70Km, radarın önünden geçtim ama mecburen emniyet şeridine girdim, yoksa arabalar üstümden geçecek, bu km yi acilen 90km ye çıkarmaları lazım,

- Ve kınalı köprüye geldim , aniden benim yeni taktığım hararet göstergesi sıfırı gösteriyor hemen kenara çektim motoru stop edecekken kendi stop etti, ve motor cansız bir demir yığını oldu, lambalar yanmıyor,marş basmıyor,sanki biri motorun aküsünü çalmış, tabi hemen ilk aklıma motorun sigorta tablosu geldi, ama nerede bilmiyorum ki, önce akü dolabını açtım, bir baktım orada bir sigorta tek başına duruyor muhafazası içinde,inşallah odur dedim ve açtım evet bingo sigorta atmış, allahtan sevgili çinli kardeşlerimiz bitanede yedek sigorta koymuşlar, hemen değiştirdim ve motor canlandı, hemen toparlandım ve yola devam sadece 5 dakika sürdü, herkese söylüyorum bu sigortanın yerini öğrenin tam akünün yanında, hemen bir parçacıya gidip bikaçtane yedek sigorta alın dursun ne olur ne olmaz,

- Çorluya gelmeden seymen diye bi yer var orada yol kenarında sucuk ekmek yaparlar, durdum söylemesi ayıp yarım ekmek sucuk bide kola ohhhh karnımda doydu, 3.5 ytl, hüseyin abiylede biraz muhabbet ettik yanlış anlamayın orada tanıştık, ve yola devam,

- İşlerimi hallettikten sonra dönüşte kınalıdan otobana çıktım ve bas allah bas, 100-110 km süratle bi baktım ikitelli gişelerine gelmişim, trafik çok kötü ama bize işlemez, derhal 15 dakikada merter.

- Haaa bu arada depodaki benzin tam 310km de bitti yedeğe aldım, yani bundan şu çıkıyorki bu motor 100 lira yakıyor bilgilerinize.

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    selam arkadaşlar.....
    bugun motorumla sanki buzda gider gibi arka yalpa yaparak devamlı denge bozarak gittim.acaba dedim biraz düşük hızda devam ettim.sonra hızlandım bu seferde motorun arkası sola doğru açmaya başladı....arkadaşlar bu konuda beni aydınlatmanızı rica edecegim...sorun ne olabilir ? şimdiden teşekkürler...
    herşey gönlünüzce olsun....

Motosikleti
    Alıntı BABAADAM adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar.....
    bugun motorumla sanki buzda gider gibi arka yalpa yaparak devamlı denge bozarak gittim.acaba dedim biraz düşük hızda devam ettim.sonra hızlandım bu seferde motorun arkası sola doğru açmaya başladı....arkadaşlar bu konuda beni aydınlatmanızı rica edecegim...sorun ne olabilir ? şimdiden teşekkürler...
    herşey gönlünüzce olsun....

Arkadaşım söylediğin şey bir iki nedenden dolayı olabilir,

1- Arka frenlerin sıkıyor olabilrir, arkayı kaldırıp tekerleği çevirerek anlıyabilirsin.

2- Zincir ayar civataların gevşemiş olabilir arka tekerlek bir sağa bir sola yatıyordur çok tehlikeli.

3- Arka tekerlek somunların gevşemiştir, buda çok tehlikeli,

4- sen sarhoşsundur heh heeeee

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler