Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Jinlun JL125-T13 / JL250-5 / JL150-5 Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı
    Bu titreşim sorununun ne kadar iğrenç birşey olduğunu tahmin ettiğimden henüz motor alabilmiş değilim (şu anda titreşimsiz olduğunu düşündüğüm iki adayım var). Jinlun Bursa bayisinde 3-4 motoru çalıştırıp denedim. 250'likler gerçekten kötü ama 150 cc olanlarda titreşim yok. Bayiler ısrarla, ya müşteriyi aptal sandıklarından ya da bu işten anlamadıklarından sürekli her motor titrer şeklinde yorumlar yapıyorlar. Evet, her motor titrer ama bu şekilde rezonansa girmez. Normal motor titreşimi ile bunu birbirinden ayırmak gerekir. Bu olay krank üzerinde dengeleyici döner kütle olmamasından kaynaklanıyor. Eğer var da titriyorsa daha kötü. Bunun tek çaresi motoru dengelenmiş olarak imal etmektir. Sonradan takoz lastik vs takmakla titreşimi yok edemezsiniz ancak biraz sönümlersiniz. Ve unutmayın sadece titremekle kalmazsınız, motorunuzun pek çok vidası kendiliğinden gevşeyip arızalara sebep olur. Rezonansın karşısında hiçbir güç duramaz. Vida yerine kaynakla birleştirme yapılsa bile bir süre sonra kaynakları çatlatacaktır. Bu işin çözümü için biz kullanıcıların da biraz seçici olması gerekiyor. Almayı düşündüğünüz motoru sehpasındayken boşta çalıştırın ve üzerine binmeyin. Biraz gazladığınızda (4000 devir kadar) kendi kendine çamaşır makinası gibi yürümeye başlıyorsa uzak durun derim. Bu motorları satıcıya "tireşimli" olduğunu belirterek almaktan vazgeçerseniz bu konu zamanla distribütör firmalar için de bir seçim kriteri olmaya başlayacaktır.

Selamlar

bu yazıyı kutlamamak elde değil . çok güzel yazılmış . aşırı karamsar olmamak lazım genel olarak doğru aracı seçsin millet . bir kere almış millet ne yapsın .
    Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Aziz Üstad Mehmed Akif Ersoy

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    naapsam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun 250
    Sayın Expert size aşağıdaki sorumu yöneltmiştim ve bu güne kadar cevap vermemişsiniz. Yoksa artık siteye girmiyor musunuz.
    Sayın Expert benim farklı bir sorum olacak. Cevaplarsanız sevinirim. Ben birkaç gün içerisinde 12.000 km bakımına gideceğim. Kitapçıkta sevis bakımları 12.000 km'ye kadar. Oysa ki motorun 2 yıl garantisi var. Bundan sanraki bakımlar nasıl olacak. Garanti nasıl işleyecek. Sizden açıklama bekliyorum.

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Hocam bu titreme işine çok takmayın eskiden bende şikayetçiydim şimdi keşke gene titrese diyorum. sürat için bir uyarı oluyordu ve çok rahatsız ettiği için uzunsure süratli gidemiyordunuz ama şimdi 110-120 uzunyolda giderken insanın uykusu geliyor rahatlıktan.
    Bi şu linke bakın ingilteryede açılmışlar.
    http://www.jinlun.co.uk/
    Expert hocam naapsam hocamın sorusunun cevabını bende merak ediyorum zira bizde sınıra yaklaşanlardanız.
    Yaşa ve Yaşat

AYGÜN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG 650 R
    slm naapsam dostum kitapcıkta 12.000 km ama km garantisi soruyorsan 25.000 km veya 2 yıl
    [U]AYGÜN MOTOR[/U]
    Hayırlı sürüşler diler.....

naapsam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun 250
    Aygün motor cevabınız için teşekkür ediyorum. Cevabınızda 25.000 km veya 2 yıl diyorsunuz. 1- 25.000 km mi 2 yıl mı? (Kitapçıkta 2 yıl diyor) 2 - 12.000'den sonra yapılacak işlemler nereye yazılacak. (Bakım,onarım,parça değişimi vb.) 3 - Ben sayın Expert'ten mutlaka bir cevap bekliyorum. Çünkü benim Jınlun'u tercih etmemin iki nedeni vardı. Biri sn. Expert'in ilgisi diğeri de Bursa Yıldırım Motor'un ilgisi ve yakınlığı. Neden Sayın Expert'i artık sitede pek göremiyoruz bunu da merak ediyorum doğrusu.

cruiserer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun JL150-5
    Arkadaşlar, gerçi satılıklar bölümüne konu açtım ama buraya da yazmak istedim. Haziran 2005'de aldığım ve geçen yaz bindiğim kırmızı 150'lik Jinlun'umu ev alacağım acilen satmak zorundayım. Motor henüz 900km'de ve gerçekten çok temiz, şu ana kadar hiç bir problem yaşamadım. Gidip sıfırını 1 milyar fazla verip almaya gerçekten hiç gerek yok, çünkü motor zaten sıfır sayılır. Hem rodajı bitmek üzere, hem ilk bakımı ve tüm kontrolleri yapılı. İlgilenenler varsa, benimle temasa geçebilirler. Fiyat:2.300YTL
    erbar@yahoo.com
    \"Cruise through the street regardless of whatever going on behind you\"
    by Cruiserer

Motosikleti
    maxi scooter 150 t 1 in aynısı..
    motor ankara da eger fiatta bişey ler yaparsan düşünürüm?özelden son teklifi alabilirim.
    ha ha ha bakkal dan pardon metro'dan scooter aldım....

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Benim motor 7700 km. 'de ve 110-120 ile giderken hiçte uykum gelmiyor rahatlıktan. HAtta bir süre sonra kıçımı hissetmez oluyorum titreşimin yarattığı uyuşma yüzünden..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

hnapolyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, gerçi satılıklar bölümüne konu açtım ama buraya da yazmak istedim. Haziran 2005'de aldıgım motoru askere gitmekte oldugum için satıyorum mavi 3000 km İlgilenenler varsa, benimle temasa geçebilirler. Fiyat:2.000YTL
    hnapolyon@hotmaill.com 0535 702 29 97

cruiserer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun JL150-5
    hnapolyon kardeşim, valla benim yukardaki ilan metnini copy-paste yapmışın yaw... Allahtan benim email adresimi falan değiştirip kendininkini yazmışsın
    \"Cruise through the street regardless of whatever going on behind you\"
    by Cruiserer

Krom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Marauder Elegance
    cenkmenderes: seninle serviste karşılaşmıştık. piknikten bahsetmiştin ben de henüz siteye bile girmediğimden...

sende vibrasyonun geçmemesine üzüldüm. belkide mekanik etki senin bünyede bir alışkanlık yaratmıştır duramıyorsundur. neyse işin dalgası bir yana zaten 8000'e gelmişsin.

not: millet bu naneyi 8000km'nin altında kullanamazsınız çünkü bir motorun oturması-rodajı gerçekte klavuzunda yazandan çok daha uzun sürer.
    [COLOR="DarkGreen"][B]- Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Jinlun 150
    Merhaba arkadaşlar;net'ten sipariş ile bu çantaları aldım.Armode marka ve 150 ytl.Fikirlerinizi bekliyorum.

Büyük SAVAŞ

0 RH(+)
    67 TL 327-67 TP 627
    Kdz.Ereğli/ZONGULDAK

hnapolyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kadar olucak kardeş yazmak zor geldi

buyuksavaş bey kardeşim çantaları aldıgın sitenin adresini yazarasan sevinirim

Motosikleti
    Alıntı Krom adlı üyeden alıntı
    cenkmenderes: seninle serviste karşılaşmıştık. piknikten bahsetmiştin ben de henüz siteye bile girmediğimden...

sende vibrasyonun geçmemesine üzüldüm. belkide mekanik etki senin bünyede bir alışkanlık yaratmıştır duramıyorsundur. neyse işin dalgası bir yana zaten 8000'e gelmişsin. 8000 kilometreyi geçince metal katkısı kullan. yağ katkısı demiyorum. metal katkısı. tek bir kez kullanılıyor. şu türk prof'unun dünyaca bilim ödülü kazandığı ilk bor kullanılarak üretilen sürtünme sıfırlayıcı madde.

not: millet bu naneyi 8000km'nin altında kullanamazsınız çünkü bir motorun oturması-rodajı gerçekte klavuzunda yazandan çok daha uzun sürer.

Selam hocam.. Bu metal katkısının tam adı nedir ve nerede bulabilirim.. 8000 bakımından sonra yağ değişiminde bunu ekleyeyim bari..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    he bende merak ettim nedir nerde bulunur..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

tuna_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaslar evet bende merak ettım nerden bulabılırız 8000 e yaklasıyorum bende ekleyım bu katkıdan

buyuksavas cantalar cok gusel olmus hayırlı olsun

Krom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Marauder Elegance

buyuksavas: hırsızların iştahını kabartmışsın. artık motorunu göz kontağın olmayan yerlere bırakma derim. tek bir maket bıçağı yeter. stop lambanı yüksek araçlar görmüyor. zaten sisi bag estetikte değil. çıkart bence. (dediğim gibi; bence.) birde bunlar ve içindekiler 15cm çamurun içinden geçerken nasıl tepki veriyorlar hep merak etmişimdir. sanırım kışın kullanmayacaksın. aslında orjinal çantaların makyajını düzeltince bunlardan daha güzel oluyor (bu dediğim mavi renkte geçerli olurmu bilemem. zaten senin yan çantalar mavi-siyah iyi kontrast yapmışlar). tabi başarılı bir çalışmayla.
    [COLOR="DarkGreen"][B]- Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.[/B][/COLOR]

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Büyüksavaş, bence çok hoş duruyor ama arka çanta stop'u kapattığı için belki biraz yükseğe almayı denemelisin. Hayırlı olsun. (Netten aldığın adresi de yazarmısın?)

Motosikleti
    Ben de fuardan aşağıda resimde gördüğünüz çantaları almıştım. Dünya Ticaret Merkezi'ndeki fuarda Armode standından 85 YTL'ye aldım kdv dahil..

kafein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 250-5
    Böyle şeyleri İzmir'de almak için sizin ödediğinizin en az bir buçuk katını vermek zorunda kalıyoruz. Dizlik soruyorsunuz adam 20 ytl'ye aldım diyor. 30 ytl'ye buluyorum bir bayiide, kalmamış ancak. Hemen arka sokağına bakıyorum aynı ürün, fiyat 48 avro+kdv! Hava parası işte. İzmir'li olmanın bedeli mi acaba? Elbette tok satıcılar ve düşük rekabet. 120 ytl diyorlar kahramanlarda aynı çantanın çiftine. Göz göre göre de olmuyor ki böyle.

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler