Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

mavellen, teşekkür ederim, hiç birimize kaza bela vermesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Valla Ekrem bey sürekli takipte. Beni buradaki ufak resimden tanıdı ve bayide görünce sen norton'sun dimi dedi

Hayırlı günler,
    Ben 2 yıldan bu yana tnt 25 kullanıyorum. Yaşım gereği hızdan hoşlanmıyorum. Motoru genelde artçılı kullanıyorum. Şehir içinde çekişi benimkinden d bir -iki tık daha güçlü bir makinaya geçmek istiyorum. Şehrimdeki Bajaj satıcısı benim motoru takasa alıp (motorumun ederi 8-9 arası) üste 10 verirsem sıfır Dominar teklif ediyor. Hem değerli Dominar kullanıcılarından hem de diğer forumdaşlardan fikir almak istiyorum. Ne dersiniz, memnuniyetiniz devam ediyor mu, yoksa parayı güçlükle kazanan bir memur olarak bu alış veriş macera mı olur benim için? Katkınız için şimden teşekkür ederim.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı günler,
    Ben 2 yıldan bu yana tnt 25 kullanıyorum. Yaşım gereği hızdan hoşlanmıyorum. Motoru genelde artçılı kullanıyorum. Şehir içinde çekişi benimkinden d bir -iki tık daha güçlü bir makinaya geçmek istiyorum. Şehrimdeki Bajaj satıcısı benim motoru takasa alıp (motorumun ederi 8-9 arası) üste 10 verirsem sıfır Dominar teklif ediyor. Hem değerli Dominar kullanıcılarından hem de diğer forumdaşlardan fikir almak istiyorum. Ne dersiniz, memnuniyetiniz devam ediyor mu, yoksa parayı güçlükle kazanan bir memur olarak bu alış veriş macera mı olur benim için? Katkınız için şimden teşekkür ederim.
    fiyat olarak bence makul ama öncesinde imkan varsa test sürüşü yapmanız faydalı olur. tnt25 nasıldır gaz tepkisi torku nasıldır bilmiyorum. Dominarla 250kmye yaklaştım şimdilik memnunum. Rodajı bitirmeye çalışıyorum yüksek devirlerde his çok iyi
    mavellen bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı günler,
    Bence macera olmaz.Dominar güzel alet.Tavsiyem önce bir test motoru bulun.Yalnız test motorları ile alacağınız sıfır dominar arasında farklılıklar olabilir.Test motorlarının herkes tarafından kullanıldığını hesaba katarsak.Dominarda titreşimden başka dezavantaj yok.Oda tek silindir olduğunu göze aldığımızda makul karşılanabilir.

Ben test etmeden aldım.Zaten satışa başlamasını dört gözle bekleyenlerden biride bendim.Konu başından beri okuyabilirseniz ordaki şenliğide görebilirsiniz.Bu sırada halihazırdaki motorumu satmıştım.Dominara kilitlenmiştim.Dominarın fiyatı yüksek açıklanınca hayelkırıklığına uğrayıp o sinirle gidip absli pulsar aldım.Daha sonra iyi fiyata denk getirdiğim dominarı bir macera sonunda sahip oldum.

Memnunum.Torku gayet tatmin edici.Dişli değiştirirsen hızada katkısı olur.En fazla 155 km hıza çıktım.Motorun naked oluşundan belki yüksek hızlarda keyifli sürüş olmuyor.Benim motorun 180km kadar çıkabileceğini şuanki görünüş itibari ile tahmin edebiliyorum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memnunum.Torku gayet tatmin edici.Dişli değiştirirsen hızada katkısı olur.En fazla 155 km hıza çıktım.Motorun naked oluşundan belki yüksek hızlarda keyifli sürüş olmuyor.Benim motorun 180km kadar çıkabileceğini şuanki görünüş itibari ile tahmin edebiliyorum.
    180km hız mümkün mü bilmiyorum ama hadi diyelim mümkün, dişlileri değiştirip çıktınız. Peki günlük kullanımda zor olmayacak mı? Mesela dik bir yokuşa başlarken tork yetmeyince debriyaj kaydırmak zorunda kalmayacak mısınız? Hem orta ve düşük hızda kullanılabilir vites sayısını kısıtlamış olacaksınız...

Sırf bu yüzden kendi motorsikletimin ön dişlisini 17'den 16'ya düşmüştüm. Evet, son hız azaldı, ama bir naked'ta 150km üzeri hızlara çıksanız n'olur, çıkmasanız n'olur? İnanın şimdi kullandığım motosikette, trafikte, bilinçli olarak 150'nin üzerine çıktığım bir elin parmaklarını geçmez. 175'i geçtiğimi hiç bilmiyorum. Bassam 250'yi çok rahat geçer... Ama niye? Neyi ispatlamaya çalışıyoruz anlamıyorum ki. Hem yasal değil, hem rahat değil, çoğu motosiklet için de yıpratıcı, hem de tehlikeli.
    Cloud, kdiner, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180km hız mümkün mü bilmiyorum ama hadi diyelim mümkün, dişlileri değiştirip çıktınız. Peki günlük kullanımda zor olmayacak mı? Mesela dik bir yokuşa başlarken tork yetmeyince debriyaj kaydırmak zorunda kalmayacak mısınız? Hem orta ve düşük hızda kullanılabilir vites sayısını kısıtlamış olacaksınız...

Sırf bu yüzden kendi motorsikletimin ön dişlisini 17'den 16'ya düşmüştüm. Evet, son hız azaldı, ama bir naked'ta 150km üzeri hızlara çıksanız n'olur, çıkmasanız n'olur? İnanın şimdi kullandığım motosikette, trafikte, bilinçli olarak 150'nin üzerine çıktığım bir elin parmaklarını geçmez. 175'i geçtiğimi hiç bilmiyorum. Bassam 250'yi çok rahat geçer... Ama niye? Neyi ispatlamaya çalışıyoruz anlamıyorum ki. Hem yasal değil, hem rahat değil, çoğu motosiklet için de yıpratıcı, hem de tehlikeli.
    hasmet, size aynen katılıyorum.
    Bilhassa 2.paragrafınıza

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Benim otomobilde bile 150km ve üstüne çıkmışlığım sayılıdır. Zaten bu yüzden dominar benim sürüş karakterime uygun yazmıştım yukarıda bi mesajda da.
    bursalıali bunu beğendi.

Birşey ispatlamak gibi bir niyetimmi var?Öylemi yazmışım?Yazdıklarımdan onumu anladın.Ben dominar kullanıcısıyım.Motorum gayet kuvvetli.Dişli değişmeme rağmen rampada beni utandırmadı.Bundan önce pulsarlarımdada dişli değiştim.Bu benim kendi tercihim.Birilerine bunu empozemi ediyorum?Ben deneyimlerimi paylaşıyorum.Sahip olduğum motorsikletin kullanıcı paylaşımı başlığı altında.

Birşey ispatlamak gibi bir niyetimmi var?Öylemi yazmışım?Yazdıklarımdan onumu anladın.Ben dominar kullanıcısıyım.Motorum gayet kuvvetli.Dişli değişmeme rağmen rampada beni utandırmadı.Bundan önce pulsarlarımdada dişli değiştim.Bu benim kendi tercihim.Birilerine bunu empozemi ediyorum?Ben deneyimlerimi paylaşıyorum.Sahip olduğum motorsikletin kullanıcı paylaşımı başlığı altında.

Kardeş hasmet arkadaşın bunu kötü niyetle yazdığını sanmıyorum, yoksa vites aralıklarını artırmak için arka dişliyi ben de ileride 1 boy değieşebilirim bunda sıkıntı yok zaten. Son hız mevzusuna değinmiş.Ki kişisel fikrim 150 km oldukça yüksek bir hız, ben daha ileri gidip 120 üstü tüm hızlar yüksektir bana göre diyeyim. Yoksa tabii ki isteyen istediği modifiyeyi yapar, kim karışır. Gerilecek bir durum yoktu sanki. hasmet kendini daha iyi ifade edecektir sanırım, ben anlayabildiğimi yazdım.
    Samimi 46 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Aynen 120km/sa hızdan sonra zaten rüzgar ile boğuşmak çok manasız. Bu arada benim Dominar 4000rpm de çok zırıldıyor. Hepten sinirlerimi bozmaya başladı. Bide benim tapa gaz sürmemin nedeni rodajdan sonra motorun sağırlığı kalmasın die. Yoksa 100-110-120 bandı keyifli motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Bide vitesi 1’e takınca tak die geçiyor. Işık’larda herkes bakıyor. Elim debriyajda olmasına rağmen 1cm de ileri atılıyor makine.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Benim amacım dişli değişiminde vites arasını uzatmaktı ve gayet yeterli oldu, bende hızlı kullanan bir kişi değilim, bazen otobana çıkarken hız denemesi yapıyorum onu da motor sağır kalmasın diye, arkadaşın dediği gibi iki elin parmağını geçmez hız denemem, hava kötü olmaz ise 2018 yılının ilk kamp macerasına cuma akşamı çıkıyorum, ilk durak cumartesi burdur kamplı olacak, ordan Tuz gölü ve Konya kamplı olacak, Pazartesi de artık belki Kayseri Ankara üzerinden dönüşe geçmeyi düşünüyorum sadece düşünüyorum güzergahta değişiklik olabilir.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş hasmet arkadaşın bunu kötü niyetle yazdığını sanmıyorum, yoksa vites aralıklarını artırmak için arka dişliyi ben de ileride 1 boy değieşebilirim bunda sıkıntı yok zaten. Son hız mevzusuna değinmiş.Ki kişisel fikrim 150 km oldukça yüksek bir hız, ben daha ileri gidip 120 üstü tüm hızlar yüksektir bana göre diyeyim. Yoksa tabii ki isteyen istediği modifiyeyi yapar, kim karışır. Gerilecek bir durum yoktu sanki. hasmet kendini daha iyi ifade edecektir sanırım, ben anlayabildiğimi yazdım.
    Gerildiğimi sanmıyorum.Çok sakinim.Arkadaşın haşmet yanlış anlamış.

Gerildiğimi sanmıyorum.Çok sakinim.Arkadaşın haşmet yanlış anlamış.
    hasmet nickli kullanıcının ne gerçek adını bilirim, ne de kim olduğun yani arkadaşım değil, yüzyüze hiç birinizi görmüş değilim, tanışıklığım yok.
    Sadece hızla ilgili yazdıklarına katıldığımı belirttim, sizin de cevabınızı biraz gergin yazdığınızı hissettim okuduğumdan.
    Ki bu son yazdığınızda da o var, belki tavrınız bu bilemem.
    Nasıl istiyorsanız öyle yapın ben bunu zaten yazdım. Bir daha da yazmam muhtemelen.

Haydi kalın sağlıcakla.
    Samimi 46 bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Dominar almayı düşünen varsa elini çabuk tutsun. Zam beklentisi var, bilginize. Bende zaten bunu hissettiğim için almıştım.

Motosikleti
    SD 1290R
    Birşey ispatlamak gibi bir niyetimmi var?Öylemi yazmışım?Yazdıklarımdan onumu anladın.
    Öyle yazmamissiniz. Sadece bir naked icin hic de rahat olmayacak, motosikleti sinirina kadar zorlayacak, belki tehlike olusturacak bir hiza ulasacak sekilde modifiye etmek icin gecerli bir sebep bulmakta zorlandim. Mantikli bir sebep bulamadigim icin bir sekilde tatmin hissi oluturdugunu dusunmeye basladim. Yanlis veya eksik dusunuyor olabilirim. Varsa farkinda olmadigim bir sebebi yazarsaniz hepimiz ogrenmis oluruz.
    Ben dominar kullanıcısıyım.Motorum gayet kuvvetli.Dişli değişmeme rağmen rampada beni utandırmadı.
    Rampada hizini aldiktan sonra problem yasamaz, ama rampaya giriste eli mahkum normalden fazla debriyaj kaydirirsiniz. Dominar kullanmadim. Ama benim yolum uzerinde bir yer var boyle, keskin saga donunce hemen dik yokus basliyor, ve standart dislileriyle zorlaniyordu motor, ki guc veya tork eksigi olan bir motor degil. Eminim ayni yerde, 180km hiza cikacak sekilde dislileriyle oynanmis bir Dominar zorlanacaktir.
    Bundan önce pulsarlarımdada dişli değiştim.Bu benim kendi tercihim.Birilerine bunu empozemi ediyorum?Ben deneyimlerimi paylaşıyorum.Sahip olduğum motorsikletin kullanıcı paylaşımı başlığı altında.
    Paylasiminizi (icerigini) elestirmis olabilirim, ama paylasmanizi kesinlikle elestirmem. Istediginizi yaparsiniz, burada da paylasirsiniz, ve sadece pasa keyfiniz bilir. Bu konuda hic bir sorun yok.
    Samimi 46 bunu beğendi.

Öyle yazmamissiniz. Sadece bir naked icin hic de rahat olmayacak, motosikleti sinirina kadar zorlayacak, belki tehlike olusturacak bir hiza ulasacak sekilde modifiye etmek icin gecerli bir sebep bulmakta zorlandim. Mantikli bir sebep bulamadigim icin bir sekilde tatmin hissi oluturdugunu dusunmeye basladim. Yanlis veya eksik dusunuyor olabilirim. Varsa farkinda olmadigim bir sebebi yazarsaniz hepimiz ogrenmis oluruz.

Rampada hizini aldiktan sonra problem yasamaz, ama rampaya giriste eli mahkum normalden fazla debriyaj kaydirirsiniz. Dominar kullanmadim. Ama benim yolum uzerinde bir yer var boyle, keskin saga donunce hemen dik yokus basliyor, ve standart dislileriyle zorlaniyordu motor, ki guc veya tork eksigi olan bir motor degil. Eminim ayni yerde, 180km hiza cikacak sekilde dislileriyle oynanmis bir Dominar zorlanacaktir.

Paylasiminizi (icerigini) elestirmis olabilirim, ama paylasmanizi kesinlikle elestirmem. Istediginizi yaparsiniz, burada da paylasirsiniz, ve sadece pasa keyfiniz bilir. Bu konuda hic bir sorun yok.
    Hakkını veriyor iyi motor.

Motosikleti
    MT-07
    Walla ben onu bunu bilmem sizin Dominar'lar nasıl ama benim Dominar 144'ten sonra zorlanıyor. Motor gitmiyor. 2300km'de. 2500km'de bir daha yağını değiştirip gene bakacağım. Pulsar kovalıyor hızını alınca 120'den sonra rüzgar zaten iyice sıkıntı yaratıyor aerodinamik bakımından ama mecbur kalıncada kendini güvenli bölgeye atana kadar motorunda basması gerekiyor.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen 120km/sa hızdan sonra zaten rüzgar ile boğuşmak çok manasız. Bu arada benim Dominar 4000rpm de çok zırıldıyor. Hepten sinirlerimi bozmaya başladı. Bide benim tapa gaz sürmemin nedeni rodajdan sonra motorun sağırlığı kalmasın die. Yoksa 100-110-120 bandı keyifli motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Bide vitesi 1’e takınca tak die geçiyor. Işık’larda herkes bakıyor. Elim debriyajda olmasına rağmen 1cm de ileri atılıyor makine.
    Bu bendede oluyor.Pulsarda olmuyordu.Işıklarda beklerken motorun vitese geçtiğini cümle alem duyuyor.Ben vitese geçtim yeşil yanacak.Doğal olarak o sıra boştaki herkes vitese geçiyor.

Motosikleti
    MT-07

Motosikleti
    SD 1290R
    Dominar da ne kadar kötü bilmiyorum ama Honda Fireblade'te de var meşhur "first gear clunk". Superduke'ta sıfır ses. Vitese geçtiği belli değil. Göstergeye bakmak gerekiyor. O da ayrı bir sorun.
    Samimi 46 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)