Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Ben almadan taktırdığım için bir fikrim yok ama kesinlikle azalttığını iddia ediyorlar. Arka dişlide etki ediyormuş. Sanırsam onu da değiştireceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gidon yükseltmenin gidondaki titreşimi azaltmada ciddi ciddi bir etkisi var mı?
    Gidonu bilmiyorum da aynalara bir faydası olmadığı kesin
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hehehehhe aynalara faydası olmuyorsa elciklere de olmuyordur

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Ben gidonda titreşim almıyorum. Daha ziyade artan hızlarda totoda bir titreşim alıyorum ben

thamade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, gerekli olanları ve sonradan almak istediklerini söylemişsiniz zaten, beyaz renk kendini gösteriyor, ben 2.el aldığım için mürdüm e kaldım, almak isterken renk seçimim beyaz renk olurdu.
    Benim de ilk tercihim beyazdı. Daha sonra mürdüm de güzelmiş derken en iyisi gece mavisi alayım derken buldum kendimi

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı olsun lakin yaz ayları geldi. Su sıyırıcı boşa takılan bişey şuanlık ve bende olan su sıyırıcısını sökeceğim yakın bir zamanda. Elcik korumayı GP Kompozitten kesinlikle öneririm. Her şekil senin yararına olacak ve ilk motorun olduğundan dolayı kesinlikle Lastiklerini de değiştirmeni öneririm.

Son bir sorum olacak. İlk motor olarak neden 182kg lık kazulet gibi ağır bir alet ile başlamak istedin? Hoş kazulet gibi zor değil de gene de daha hafif, daha güçsüz motorlar işini daha çok görürdü. Benim görüşüm bu yönde.

Sende İstanbul'da yaşıyorsun ben motoruma takmayı uygun gördüklerimi yazayım.
    +Su sıyırıcı
    +Gidon yükseltme
    +Elcik koruma
    +Çakarlı sis farı.

Sıyırıcıyı dediğim gibi sökeceğim. Geçen söktümde bişeyler bulamadım taşımak için bir dahaki gidişimde bişeyler götüreceğim yanımda geri götürmek için.

Sıyırıcı olayını bir kez daha düşüneceğim. 182 kg ya gelince aslında bu hafif siklet seçimim 206 kg lık CF Moto 400NK düşünüyordum. Sonradan Dominar'a karar kıldım. Birde aklımda MT 25 vardı ama, onlarında fiyatları malum.

Hayırlı olsun. Teknotakip bin tl civarında. İlk yıl için 1500-2000 civarı kasko yaptırıp çalınmanın yanında hasar durumunda da kafanı rahat tutabilirsin. İlk motosikletin olduğu için kaza, motor yatırma vs durumlar olması da yüksek ihtimal Bir sonraki yıl da teknotakipe geçersin.

Benim de 550km oldu. Sırasıyla aldıklarım:
    1-gidon yükselte (alırken hediye ettirdim)
    2-çanta demiri (gp kompozit) çanta yokken de güzel gözüktüğü için bunu tercih ettim ama çanta takınca stopları kapatıyor. (135 TL)
    3-kappa 35lt çanta (250 TL)
    4-RS200 koruma takozu (4 tane uzun cıvata temin edip dominara montajlanabiliyor) (170 TL)
    5-jant şeridi (25 TL)

lastikleri de değiştirmek istiyorum (michelin bakmıştım galiba seti 750 TL civarı) ama motoru kredi kartına taksit yaptırdığım için ödemeler fazla ve bütçe sıkıntılı. Bir de uzun ön cam düşünüyorum 110 lira civarı birşey o da
    Bu arada trafik 450 TL, kasko 1700 TL verdim.
    Aslında kaskoyu hiç düşünmedim Dediğiniz doğru, ancak teknotakip türevi şeyleri bir kez alıp senede 200 TL gibi bir fiyata yenilenebilir. Ayrıca teknotakip alternatifi motor takip sistemi diye birşey buldum. Orada ilk satın alma fiyatı 550 TL gibi birşey.

Çanta demirinde ben de GP kompozit düşünüyordum. Stopları kapatacağını aklıma gelmemişti. Bunu da dikkate alacağım.

Yorumlar için teşekkkür ederim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gidon yükseltmenin gidondaki titreşimi azaltmada ciddi ciddi bir etkisi var mı?
    Döminar da Pulsar gibi önü alçak buda hızlı gidince rüzgar sizi geriye itiyor ve gidona asılmak zorunda kalıyorsunuz ve kolda ağrı yapıyor ben bu yüzden gidon yükseltme taktırdım, gidon yükseltme ve ön cam yokken İstanbul Antalya yaptım elimden omuzuma kadar sıkıntı yaptı, gidon yükseltme taktım ön cam yoktu İstanbul Trabzon yaptım sıkıntı olmadı, bu durum boyunuza göre değişebilir ben 1,63cm boyundayım ona göre düşünün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Tam emin olmamakla birlikte pulsarın aynası dominarın aynasından kol kısmı biraz daha uzun sanırsam net değilim onu söylim.

Motosikleti
    MT-07
    Benim sol kolum çok ağrıyor bu aralar. Ön cam olmadığından dolayı olabilir mi? Çokta şekilsiz geliyor. Takmak istemiyorum :(

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdiden hayırlı olsun lakin yaz ayları geldi. Su sıyırıcı boşa takılan bişey şuanlık ve bende olan su sıyırıcısını sökeceğim yakın bir zamanda. Elcik korumayı GP Kompozitten kesinlikle öneririm. Her şekil senin yararına olacak ve ilk motorun olduğundan dolayı kesinlikle Lastiklerini de değiştirmeni öneririm.

Son bir sorum olacak. İlk motor olarak neden 182kg lık kazulet gibi ağır bir alet ile başlamak istedin? Hoş kazulet gibi zor değil de gene de daha hafif, daha güçsüz motorlar işini daha çok görürdü. Benim görüşüm bu yönde.

Sende İstanbul'da yaşıyorsun ben motoruma takmayı uygun gördüklerimi yazayım.
    +Su sıyırıcı
    +Gidon yükseltme
    +Elcik koruma
    +Çakarlı sis farı.

Sıyırıcıyı dediğim gibi sökeceğim. Geçen söktümde bişeyler bulamadım taşımak için bir dahaki gidişimde bişeyler götüreceğim yanımda geri götürmek için.
    Elcik korumanın linki varsa yazabilirmisin.Siteden baktım ama bulamadım.

Motosikleti
    MT-07
    http://www.gp kompozit.com/Pulsar-Elcik-Koruma,PR-806.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Aradaki boşluğu silip bakın.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Mts araç takip sistemi:
    https://youtu.be/fy7GbdIsUwM

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

https://youtu.be/fy7GbdIsUwM" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Motosikleti
    D400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Döminar da Pulsar gibi önü alçak buda hızlı gidince rüzgar sizi geriye itiyor ve gidona asılmak zorunda kalıyorsunuz ve kolda ağrı yapıyor ben bu yüzden gidon yükseltme taktırdım, gidon yükseltme ve ön cam yokken İstanbul Antalya yaptım elimden omuzuma kadar sıkıntı yaptı, gidon yükseltme taktım ön cam yoktu İstanbul Trabzon yaptım sıkıntı olmadı, bu durum boyunuza göre değişebilir ben 1,63cm boyundayım ona göre düşünün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Tam emin olmamakla birlikte pulsarın aynası dominarın aynasından kol kısmı biraz daha uzun sanırsam net değilim onu söylim.
    Yok ben gidon yükseltmenin titreşime faydası açısından söyledim onu. Aynalar yine titriyor ama görüş öncekine göre daha iyi. Şu anda bende ayna değiştirmek gibi ihtiyaç hissettirmiyor.
    instagram.com/gerivites

Motosikleti
    MT-07
    120'den sonra aynaya bakma amacım bişeyler gelior mu die? Bişeyler dememden kasıt ne gelirse 2 tane görüyorum

Motosikleti
    D400
    http://www.gp kompozit.com/Pulsar-Elcik-Koruma,PR-806.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Aradaki boşluğu silip bakın.
    180 lira da çok yav. Ben şu tek şerit ince olanları şekil olarak daha çok seviyorum

şuna benzer bişey

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

120'den sonra aynaya bakma amacım bişeyler gelior mu die? Bişeyler dememden kasıt ne gelirse 2 tane görüyorum
    ayna için vidaları sıkmayı falan deneyen oldu mu acaba
    instagram.com/gerivites

Motosikleti
    MT-07
    180tl çok diyorsun ama kırılmıyorlar. En iyi senaryoda kapı açsalar, elin sağlam kalacak. Birde öyle düşünmek lazım.

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Arka çanta demiri,ön tur camı alırken, monero marka acerbıs rally çakması bir elcik koruma aldım bende fiyatı ucuz olduğu için. Aldığım yerde sanırım fazla satılmadığı için ucuz ama malzeme olarak fena değil.En azından alüminyum malzemeden yapılmış.şu an bağlantıları tam olmadı onları ayarlamaya çalışıyorum.Taktığımda örnek olması için atarım resimleri.

Tur camı, normale göre daha rahat ettirdi ama rüzgarı kafada fena patlatıyor.

Arka çanta demiri, görüntüsü ve malzeme kalitesi nedeniyle gp kompozit tercih ettim bende.Denildiği gibi büyük çantada arka stopları bir miktar kapatıyor.Ya çanta tablasını biraz öne bağlamak lazım yada çantaya bir ışıklandırma iyi olur.Normal araçlar yine görebilir ama yüksek araçlarda biraz sorun yaratabilir yakın mesafelerde.

Motosikleti
    MT-07
    Acaba kafada rüzgar patlıyor derken, Pulsar'daki gibi mi? Yoksa daha mı rahatsız edici? Duruma göre takabilirim. Sevmiyorum duruşunu ama sanki gerekiyor benim için...

Alıntı thamade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Ben de bir Dominar alarak (ilk motosikletim) aranıza katılmak üzereyim. İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum. Motosikleti kullanma amacım ev-iş arası ulaşım aracı ve hafta sonları da ufak(kısa mesafe) gezintiler şeklinde olacak. Belki ilerleyen günlerde 300-500 km mesafelerdeki yakın şehir gezileri yapabilirim. Ancak kış aylarında (yağışlı havalarda) kullanmayı düşünmüyorum.

Bu ilk motorum olacak ve hız - top speed tutkunu biri değilim. Tın tın zevk alarak gezmeyi düşünüyorum. Otoyolda vs. maksimum 120 ile gitmesi bence yeterli bir hız gözüküyor.

Motosikleti ilk aldığım esnada bazı eklentileri direkt serviste taktırmayı düşünüyorum. Bu konuda sizin fikirlerinizi almak istedim.

Aşağıdaki eklentileri direkt taktırmayı düşünüyorum.
    + Gidon yükseltme,
    + Arka su sıyırıcı (çamurluk)
    + Jant şeritleri
    + Telefon tutucu
    + Teknotakip (Bunu hemen takabildiklerinden emin değilim)

Aşağıdakileri ise ilerleyen zamanlarda gerekli görürsem almayı düşünüyorum.
    - Elcik koruma
    - Tur Camı
    - 42'lik arka dişli,
    - Çanta demiri
    - Topcase
    - Lastik

Bu eklentiler hakkında tecrübelerinize dayanarak fikirlerinizi (kesin al, olmasa da olur, alma gibi) rica ediyorum.

Son olarak beyaz, mürdüm ve gece mavisi renkleri arasında çok kararsız kaldım. Biliyorum bu zevk meselesi ama kullandığınız renkte yaşadığınız bir problem (çok kir belli ediyor, çabuk çiziliyor, soluyor vs. ) var mı diye merak ediyorum.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
    Öncelikle hayırlı, uğurlu olsun motorunuz. İlk motor olarak biraz pahalı bir tercih olsa da almışsınız, illa ki kullanılır, dikkatle sürün. tecrübeniz yoksa eğitim almaya bakın, çok fark ettiriyor. ben zamanında Honda GS2 almıştım ilk motorumu aldıktan 3500km sonra ve çok faydasını gördüm. (Sonrasında da teorik çeşitli eğitimler v.s.)

Ben Gece Mavisi aldım, çok da memnunum o renk aldığıma. İlk başta beyaz diyordum ama şimdi bu renkten çok memnunum, oldukça koyu ve simli gibi güneşte içinde parıldayan bir boyası var. Depodaki o ped zaten çıkacak gibiydi çıkarttım attım ve aşağıdaki gibi bir ped taktım, deponun yanlarına da stomp grip taktım.
    Foto:
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Yaptıklarım:
    Aynaları elimdeki tvs aynaları ile değişmiştim ama byugün orjinalleri tekrar taktım, çünkü gidon yükseltme ile orjinalleri bir denemek istiyorum, randıman vermezse TVS aynalarını geri takacağım, olduk.a yüksek ve iyi gösteriyordu çünkü. Bakalım Perşembe günü uzun bir rodaj sürüşü yapacağım aynanın sonucunu yazarım.
    Aldığımda hemen yaptığım şey gidon yükseltme takmak oldu GP kompozit. Bende km sayaç kablosu dışında hiç bir kablo gerilmedi ama km kablosu dönerken filan etkilemese de gerginleşti ve bu sebepten yerinden fırladı, kapağını oturtamadım ve kelepçe ile sabitledim rodaj bakımında serviste düzelttireceğim. Dediğim gibi depo üstüne ve yanlara ped taktım.Yanlara taktığım şeffaf 3M stomp gripler deli gibi yapışıyor kaymak mümkün değil.
    Bu arada bugün gidon yükseltmeyi biraz daha gidonu kendime yakın olavak şekilde tekrar ayarladım, önceki sürüşte ileride kalmış gibi geldi bana, şimdi cruiser motor gidonu gibi oldu çok beğendim. GP kompozitin iyi yanı ufaktan da olsa kendinize gidonu yaklaştırabilme şansı veriyor. Takması biraz zahmetli servis taksa daha iyi olabilir. Ben motoru şehir dışı bir bayiden getirttiğim için kendim otoparkta taktım, yoksa alırken taktırıdım açıkçası. Böylece km telim çıkmazdı
    Bu arada padok aldım, nortonûn kinin aynısı. Zincirimi yağladım, çünkü motoru teslim aldığımda epey kuru idi zincir. (Bu iş için ve belki kafama eserse ara yağ değişimlerinde kullanacağım.)

Yapacaklarıma gelirsek:
    - Rodaj bakımında servise dörtlü flaşör ekleteceğim.(Pulsar da da vardı çok işime yarıyordu)
    - Arka çanta demiri illa ki alacağım çünkü ben de %80 - 90 işe git gele kullanıyorum ve çıplak haliyle efektif olmuyor benim için motosiklet.(Ben GP almıycam çok aşağıda duruyor, diğerinin görüntüsü ve fonksiyonelliği daha iyi geldi bana.) Topcase zaten 45 litre kargo topcase'im var.
    - Uzun ön tur camı. (Bunu da muhtemelen kışa girerken alırım.
    - Kışa girerken bir takım (muhtemelen Michelin, Pulsarda çok memnundum) lastik alacağım.
    - Duruma göre 2000 km sonra belki bir 42'lik arka dişli taktırabilirim, eğer titreşime ve vites aralıklarına etkisi olacaksa.
    - Belki ucuz yollu bir çift mini sis farı olabilir.(İşten hep gece geç saat dönüyorum, bu sebeple görünür olmak önemli benim için)

Bunlar haricinde şu an başka bir şey düşünmüyorum.[COLOR="Silver"]

Motoru aldım daha 2 kez ve 60 km sürebildim, soğuk algınlığıyla ilaç şu bu kendime gelemedim(motordan değil balkondan )
    Bugün hiç değilse üstüne oturayım ayarlarımı yapayım diye otoparkta biraz hasbıhal ettim kendisi ile.
    bakalım artık 3.defa perşembe günü süreceğim, kısa sürede rodajı bitirip işe git gele başlamam lazım çünkü. Muhtemelen 3 - 4 güne 500km yaparım ve bakıma sokup işe gidip gelmeye başlarım.

Motosikleti
    MT-07
    Stomp gripleri nereden aldın acaba?

stomp gripleri n11'den aldım, biraz pahalıca 3M olduğu için ama iş görüyor. Şeffaf stomp grip diye aratınca çıkıyor. ben o çıkanların en ucuzunu aldım ve küçük çaplı kenarlarını keserek yerleştirdim yanlara.

Motosikleti
    MT-07
    Yavaş yavaş bakayım. Motor mürdüm olduğuniçin şeffaf değil de siyah da olursa sorun olmaz kanımca.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)