Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun korelilerin yaptığı motosikletlerde değil, hiç öyle olmadı zaten. Sorun o motosikletleti bu ülkeye getiren distribütörlerde, servislerde. Yoksa koca hyosung niye bitti? Motor güzel, kalite idare ederden daha iyi, şekli gücü yerinde. Neden gömdük? Distribütör. Daelim güzel motorlar yapıyor, tamam mesela 250cc ss modelini ben beğenmiyorum tasarım olarak, ama diğer motorlarının tipi de güzel, kalitesi de güzel. Peki Türkiyede Daelimin pazar payı nedir? Sebep ne? Distribütör. Yakındır, onu da gömeriz.
    ona bir lafım yok çok doğru .. daelim zaten 2000 lilerde ilk girdi pazara s2 advanced ile o zaman çin min furyası yoktu motorda on numara o zamanlar için kral motordu.. neticede pazarda 4 büyükler vardı ... sonra distiribütör sıkıntılarından motorun ithalatı durdu.. belki o zamandan çok sağlam bir distiribütörü olsaydı şu anda 17 yıldır türkiyede olan artık kendini ispata bile gerek duymıycak hatta ve hatta 4 büyüklerle kıyaslaya biliceğimiz bir marka olurdu türkiyede ..

o konuda bir şey diyemem hysoungunda distiribütörden yana sıkıntıları var sanırsam .. üzücü markalar iyi umarım sağlam kalıcı markalar ithal ederler ..

hysoungun ve daelimin tek avantajlı yanı hysoung source gibi bir parçacı sitesi var sanırım fabrikanın kendi sitesi akıllıca bir hamle yapmışlar.. biraz internet kullanıcısıysan parçayı direk siteden alıp burdada iyi bir ustan varsa işini çözersin..

Türkiyede parça sıkıntısı var falan filan o potaya girmessin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NS 200 de jantlar kırılıyordu da inşallah Bunlar kırılmaz
    O değil de, bu da NS200 gibi ıksırıp-tıksıracak mı? Terleyip-üşütecek mi,üşütünce göstergesi gidecek mi,yokuş aşağı stop edecek mi? Yazılım attırmak gerekecek mi? Yağ ve soğutma sıvısı birbirine karışacak mı?.....Sonuçta NS200'ün ablası...(kızkardeşine bak-ablasını alma)....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona bir lafım yok çok doğru .. daelim zaten 2000 lilerde ilk girdi pazara s2 advanced ile o zaman çin min furyası yoktu motorda on numara o zamanlar için kral motordu.. neticede pazarda 4 büyükler vardı ... sonra distiribütör sıkıntılarından motorun ithalatı durdu.. belki o zamandan çok sağlam bir distiribütörü olsaydı şu anda 17 yıldır türkiyede olan artık kendini ispata bile gerek duymıycak hatta ve hatta 4 büyüklerle kıyaslaya biliceğimiz bir marka olurdu türkiyede ..

o konuda bir şey diyemem hysoungunda distiribütörden yana sıkıntıları var sanırsam .. üzücü markalar iyi umarım sağlam kalıcı markalar ithal ederler ..

hysoungun ve daelimin tek avantajlı yanı hysoung source gibi bir parçacı sitesi var sanırım fabrikanın kendi sitesi akıllıca bir hamle yapmışlar.. biraz internet kullanıcısıysan parçayı direk siteden alıp burdada iyi bir ustan varsa işini çözersin..

Yapma be hacı abey;.....4 Japon nere-Daelim,Hyosung nere...Daelim 250cc scootere imo,keyless-go,abs'siz combi fren takmakla,Bu 4 büyük devin s...ne osuramaz.
    efendy06 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI

Mevcut gümrük uygulamaları ile pahalıya gelir vergisi ile falan.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    hyundai için bir düzeltme yapıyım bilmeden yazmayalım hyundai çok büyük bir grup malum ve araba firması grup içindeki en ufak dilimlerden adamlar gemi ağır kepçe yapıyor ve hatta üçüncü köprüyüde adamlar yaptı.. cumhurbaşkanıyla hyundainin genel müdürü açılışı beraber yapmışdı hatırlıyorsanız..

neyse araba o grupdaki en ufak para sahip dilim.. hyundai cars kurulduğunda yola mitsubishi ile çıkıldı ki hala otak arge yapılıyor gdi teknolojisinde.. bunun dışında hyundai ordan burdan bir şey almadı araçlarını hep kendi tasarladı ve üretti hatta 90 lı yıllarda amerika ingiltereye hyundai kendi burs verip koreden yüzlerce öğrenciyi araba tasarımı arama mühendisliği kısaca araba üstüne hangi bölümler varsa oralara okutmaya yolladı ve o çocuklar şu anda hyundai motorsda çalışıyorlar.. son hamlelerle audinin baş tasarımcısını transfer ettiler. audiyi audi yapan adam Peter Schreyer de hyundai motorsun tasarım bölümünün başına geçirdiler..

kısaca hyundai ne yaptıysa tırnaklarıyla geldi bir düzeltme daha yapalım hyundai motors şu anda dünyanın en büyük Beşinci... Rakamla (5) ... üreticisi vw pazarda kovalıyor ve hesaplara göre hyundai motor group yani kia da hyundainın alt markasıdır genesis gibi .. n power gibi.. 2025 de dünyanın en büyük ilk 3 üreticisi içine giricekler..

daha adamlar ne yapsınki bu kadar kısa sürede bu bir başarı.. almanların 1920 lerden beri araba ürettiğini düşünürsek adamlar 1990 lılarda bu işe başlayıp bu noktaya geldilerse büyük başarı.. hyundai aracımda yok bu arada onuda belirtiyim ..

ama korelilerin azmini hep takdir ettim samsung da Lg de olsun motorsiklet dünyasında hysoung daelim de olsun azimli arge üreten taklit etmeyen çalmayan kopyalamayan insanlar.. üretiyorlar geliştiriyorlar.. ortaklıklar yapıyorlar hysoung da yola suzuki ile çıktı gv650 lerdeki motor misal sv650 lerdeki motordur ama adamlar alıp motoru direk koymadı geliştirdiler kendi argelerini motor üstünde uyguladılar..

keza daelim de öyle EMS (Engine Management System) 13 sensörlü motor yönetim sistemini geliştirdiler adamlar motordan daha fazla performans hemde daha az yakıt ekonomisi elde ettiler ve piaggio dan sonra scooterlar içinde en başarılı bulduğum kombine fren sistemine sahip motorlar adamlar kendileri geliştirmiş abs gibi kombine freni var çok başarılı buldum.. keyless go su immo su yani adamlar yapıyor denirya adamlar arge yapıyor .. arge yapan yani araştırma ve geliştirme yapan firmalar her daim ayakta kalır..

bajaj da öyle kendini geliştiriyor onunda o yanı hoşuma gidiyor.. olduğu yerde saymıyor.
    Eyvallah, sagolun paylastiginiz bilgiler icin de, neyi duzelttiniz? neyi yanlis yazmisim?

Kopyaladilar dedigim mi yanlis? Bi bakin bakalim:

Hyundai, California'daki dizayn studyosunu acip ozgun dizayna baslayana kadar tum modelleri ya tipsizdi, ya da baska arabalarin kopyasiydi.

Motoru zaten siz yazmissiniz, Sonata'nin ilk serilerde motor direk Mitsubishi'ydi, sonraki nesillerdeki "Sirius" kod adli motor da Mitsubiushi kopyasiydi. En sonra cikardiklari "Theta" ile kismen ozgun bir dizayna sahip oldular. "Sifirdan dizayn ettik" diyebilecekleri tek motor "Tau"dur, ona diyecek lafim yok.

Olay sadece dizayn ve motorla da bitmiyor. Genesis ilk ciktiginda hem lukstu, hem cok tipsiz degildi, hem de V8 motoruyla gucluydu. Gel gelelim surusu iyi degildi (bizzat test surusu yaptim). Son nesil Genesis icin Ingiliz Lotus ile anlasip onlardan destek aldilar. Eminim iyilesmistir.

Ama bunlarin hic biri negatif bir sey degil zaten. "Know how" kendi kendine sifirdan olusmaz. Ilk basta kopya yapilir, yardim alinir, zamanla ozgunlesir. Hyundai son yillarin tek, ve belki de "icten yanmali" neslin son otomotov basarisidir. Nokta.

Gel gelelim "2025 de dünyanın en büyük ilk 3 üreticisi içine giricekler" iddiasina. Iste o biraz zor. 5. siraya cikmak da kolay degil, ama o ilk 5 o kadar da kolay lokma degil. Sadece birini bile yutarbilirlerse sukretsinler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de, bu da NS200 gibi ıksırıp-tıksıracak mı? Terleyip-üşütecek mi,üşütünce göstergesi gidecek mi,yokuş aşağı stop edecek mi? Yazılım attırmak gerekecek mi? Yağ ve soğutma sıvısı birbirine karışacak mı?.....Sonuçta NS200'ün ablası...(kızkardeşine bak-ablasını alma)....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Yapma be hacı abey;.....4 Japon nere-Daelim,Hyosung nere...Daelim 250cc scootere imo,keyless-go,abs'siz combi fren takmakla,Bu 4 büyük devin s...ne osuramaz.
    ben kıyaslama yapmadım yer atar demedim yazımda öyle bir lafda geçmedi.. öyle bir lafda demem zaten sadece küçümsememde..

basit bir örnek veriyim yaşı yetenler iyi bilir 90 lılarda kawasakiye bile motorcular burun kıvırırdı honda yamaha suzuki derlerdi .. ne zamanki kawa zzr serisini çıkardı oyuna dahil edildi 4 büyükler denmeye başlandı..

Yani bilemessin nerden ne çıkıcağını.. bir marka çıkar bir ülkeden çok farklı bir ham maddeyle farklı bir motor teknolojisi ile bir üretim yapar ne 4 büyük kalır ne başka bir şey piyasayı siler süpürür.. tarihde buna benzer hem araba hem motorsiklet alanında dolu örnekler var...

Daelim için dedim ki 17 yıldır türkiyede olsa dedim türkiyede 17 yıllık bir marka artık oturmuş ikinci eli olan servis ağı ve yedek parça ağı yaygın bir markadır.. ve yaygın bir kullanıcı kesmine sahip olan marka olurdu dedim.. 17 yıl dile kolay o yılda bir çocuk doğsa bugün 17 yaşında olurdu..

kaldıki ufak hacimde zaten 4 büyüklerin elle tutulur scooterları yok pcx var bir aklıma gelen.. eskidende activa vardı..

maxi lerde zaten küçük hacimleri yok 4 büyüklerin .. eskiden bir ara burgmanın 150 likleri yollanmışdı 2003 de kısa bir seri birde 2013 -14 de 200 lükleri yollandı o kadar.. 4 büyüklerde maksi dedinmi 600-650 c.c den başlıyor ..

o alanda 4 büyüklerin adam akıllı bir scooter çeşitleri yok daelim ise scooter uzmanı bir firma ve dünya scooter şampiyonasında birincilikleri var.. bak gene kıyaslamıyorum bunu yazarken..ama boş bir firmada değil..

sadece bir alanda boşluk varsa ve köklü eski bir markaysan bu ülkede o alanda satışların çok çok iyi olabilirdi demeye çalışıyorum buda seni 4 büyüklerle en azından scooter alanında kıyaslana bilir bir noktaya getirirdi..

burda motor teknolojisi kalite demiyorum onlarda var tabi ayrı bir etken ama esas olay satış rakamları ikinci el piyasada türkiyede bir geçmişinin olması yedek parça yakıt ekonomisi konfor rahatlık v.b ..

bir ara daelim s3 sür derim .. bak ömrüm boyu hep japon yada almanım oldu hiç kore malı motorum olmadı .. benki yıllarca piaggio ya ön yargılı bir insandım çevremde piaggionun lafı geçse burun kıvırırdım hani bilirdim kaliteli markadır ama bir soğukdum.. hani insanın istemediği ot burnunun dibinde bitermiş derlerya italya gezisine gittik kiralama şirketinden beverly 500 verdiler benle arkadaşa bütün italya gezisini o dağ yollarını o motorla gittim motora bayıldım .. kendime kızdım ne kadar ön yargılıymışım diye..

ben bir kere s3 advanced sürdüm bindiğim sürdüğüm motoru gayet kaliteli ve teknolojik seri hızlı ve yakıtınıda ekonomik buldum... sürdüğüm s3 advancede 32 bin km de bir motordu normal bakımları dışında daha motoruna anahtar değmemiş .. sahibide gayet memnundu.. bir dene derim ön yargılı olma..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah, sagolun paylastiginiz bilgiler icin de, neyi duzelttiniz? neyi yanlis yazmisim?

Kopyaladilar dedigim mi yanlis? Bi bakin bakalim:

Hyundai, California'daki dizayn studyosunu acip ozgun dizayna baslayana kadar tum modelleri ya tipsizdi, ya da baska arabalarin kopyasiydi.

Motoru zaten siz yazmissiniz, Sonata'nin ilk serilerde motor direk Mitsubishi'ydi, sonraki nesillerdeki "Sirius" kod adli motor da Mitsubiushi kopyasiydi. En sonra cikardiklari "Theta" ile kismen ozgun bir dizayna sahip oldular. "Sifirdan dizayn ettik" diyebilecekleri tek motor "Tau"dur, ona diyecek lafim yok.

Olay sadece dizayn ve motorla da bitmiyor. Genesis ilk ciktiginda hem lukstu, hem cok tipsiz degildi, hem de V8 motoruyla gucluydu. Gel gelelim surusu iyi degildi (bizzat test surusu yaptim). Son nesil Genesis icin Ingiliz Lotus ile anlasip onlardan destek aldilar. Eminim iyilesmistir.

Ama bunlarin hic biri negatif bir sey degil zaten. "Know how" kendi kendine sifirdan olusmaz. Ilk basta kopya yapilir, yardim alinir, zamanla ozgunlesir. Hyundai son yillarin tek, ve belki de "icten yanmali" neslin son otomotov basarisidir. Nokta.

Gel gelelim "2025 de dünyanın en büyük ilk 3 üreticisi içine giricekler" iddiasina. Iste o biraz zor. 5. siraya cikmak da kolay degil, ama o ilk 5 o kadar da kolay lokma degil. Sadece birini bile yutarbilirlerse sukretsinler.
    zor olan bir şey yok hyundai zaten şu anda dünyanın beşinci büyük firması ..

http://www.hurriyet.com.tr/hyundai-dunyanin-en-buyuk-besinci-ureticisi-oldu-9335751

kaldıki yukardaki haber 2008 yılının haberi .. belki şu anda 4 olmuşlardır neticede o yıllardan bu yıllara kadar bile devrim niteliğinde tasarım ve motor teknolojisi değiştirdiler..

işin özü yenilikleri kabullenmek lazım.. kopyalama olayına katılmıyorum ona bakarsanız ikinci nesildi sanırım sonatalarda önden jaguar s-type ları andırdığı için jaguar kasa olarak anılır.. ama ben jaguara benzetmiyorum.. iş öyle olursa her araba bir yerden birine benziyor..

şöyle diyim 150 yıllık ford araba tarihini yazmış firma son kasa mondeo yu da aston martinin önden bire bir kopyası yapmış.. hatta google girin mondeo look yazın google kendi tamamlıyor like aston martin diye.. yani o kadar çok insan arama yapmış benzetmişki.. benziyorda bire bir aynısı.. e şimdi bu fordu acemi yeni çaylak gelişmekde olan bir firma mı yapar yapmaz tabi.. ben bunlara pek katılmıyorum.. kopyalama kısmına katılmıyorum satış taktiğidir fırsatçılık dersin ona bile ok derim..

ar gesi ve know how ı olan dediğiniz gibi büyür ve ekmek yer.. koreliler büyüycek ve büyüyorda samsung Lg ve diğer markalar ilerde pek çok sektördede yeni yeni kore markaları görücez büyük ihtimal ve eski kemikleşmiş dinazor olmuş firmaların ellerinden piyasa payının çoğunu kapıcaklar... bu benim fikrim diyicemde şu anda gördüğüm kore markaları bile bunu yapıyor..

ssangyong diye bu korelilerin bir suv markası var bilenler bilir ben onları bile aşırı fazla her yerde görüyorum arazi araçlarını pick up larını..

şunuda diyim benim ne arabam kore malı nede kore malı bir motorum oldu.. evdede kore malı bir şey yok telefonum iphone televizyon vestel :D savunmuyorum bir şeyi ben sadece gördüğüm realiteyi söylüyorum..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Hocam şunu atlamayın, 17 yıl satış yapmak firmayı marka yapmıyor.

İspatı mı? Çok basit;

https://www.sahibinden.com/motosikle...rting=a269_asc

2000 yılından beri net şekilde Türkiye'de satış yapıyorlar. 17 yıldır varlar, sonuç ortada. 3 yıldır piyasada bulunan bajaj bile çok daha iyi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şunu atlamayın, 17 yıl satış yapmak firmayı marka yapmıyor.

İspatı mı? Çok basit;

https://www.sahibinden.com/motosikle...rting=a269_asc

2000 yılından beri net şekilde Türkiye'de satış yapıyorlar. 17 yıldır varlar, sonuç ortada. 3 yıldır piyasada bulunan bajaj bile çok daha iyi.
    yalnız kıyaslama yanlış o markayla ben ne bajajı yan yana koyarım ne daelimi ne hyo yu ..

bu markaların bir ar gesi var bir kalitesi var.. sen hiç yolda giden bir bajajın vibrasyondan vidasının düşdüğünü duydunmu yada daelimin scooterlarının 3 binde 5 bin de motor istediğini .. yada daha çeşitlendirilirde gerek yok.. kıyaslanmaz bile ..

Motosikleti
    SD 1290R
    zor olan bir şey yok hyundai zaten şu anda dünyanın beşinci büyük firması ..

http://www.hurriyet.com.tr/hyundai-dunyanin-en-buyuk-besinci-ureticisi-oldu-9335751

kaldıki yukardaki haber 2008 yılının haberi .. belki şu anda 4 olmuşlardır neticede o yıllardan bu yıllara kadar bile devrim niteliğinde tasarım ve motor teknolojisi değiştirdiler..

işin özü yenilikleri kabullenmek lazım.. kopyalama olayına katılmıyorum ona bakarsanız ikinci nesildi sanırım sonatalarda önden jaguar s-type ları andırdığı için jaguar kasa olarak anılır.. ama ben jaguara benzetmiyorum.. iş öyle olursa her araba bir yerden birine benziyor..

şöyle diyim 150 yıllık ford araba tarihini yazmış firma son kasa mondeo yu da aston martinin önden bire bir kopyası yapmış.. hatta google girin mondeo look yazın google kendi tamamlıyor like aston martin diye.. yani o kadar çok insan arama yapmış benzetmişki.. benziyorda bire bir aynısı.. e şimdi bu fordu acemi yeni çaylak gelişmekde olan bir firma mı yapar yapmaz tabi.. ben bunlara pek katılmıyorum.. kopyalama kısmına katılmıyorum satış taktiğidir fırsatçılık dersin ona bile ok derim..

ar gesi ve know how ı olan dediğiniz gibi büyür ve ekmek yer.. koreliler büyüycek ve büyüyorda samsung Lg ve diğer markalar ilerde pek çok sektördede yeni yeni kore markaları görücez büyük ihtimal ve eski kemikleşmiş dinazor olmuş firmaların ellerinden piyasa payının çoğunu kapıcaklar... bu benim fikrim diyicemde şu anda gördüğüm kore markaları bile bunu yapıyor..

ssangyong diye bu korelilerin bir suv markası var bilenler bilir ben onları bile aşırı fazla her yerde görüyorum arazi araçlarını pick up larını..

şunuda diyim benim ne arabam kore malı nede kore malı bir motorum oldu.. evdede kore malı bir şey yok telefonum iphone televizyon vestel :D savunmuyorum bir şeyi ben sadece gördüğüm realiteyi söylüyorum..
    Hâlâ beşinci sıradalar. 9 senede bir şey değişmemiş yani.

Kopya olayına katılmama lüksünüz yok. Adı 'jaguar kasa'ya çıktıysa, ama siz bunu göremiyorsanız olaya taraflı baktığınız ortaya çıkar.

Ford, Aston Martin'i kopyalamadı. Çünkü sahip olduğu şeyi kopyalayamaz. 1994 yılından beri Ford, Aston Martin'in sahibi. 2007'de hisselerinin bir kısmını satmış. Ama Hyundai Jaguar'ı basbayağı kopyaladı.

AR-GE yapan gelişir diye bir şey yok. AR-GE yapmayan batar ama. Rekabet edebilmek için AR-GE gerek şart, ama yeter şart değil. Tabii ki batabilir.

Hyundai çok işler başardı, ama diğerlerinin eli armut toplamıyor. Adamakıllı yol tutan arabayı Hyundai 3 sene önce Lotus'un yardımıyla yaptı.

Realiteden ziyade subjektif bakış ve kehanetten ibaret yazınız.

Benim de hiç Hyundai'm olmadı. Ama edinmeyi düşünüyorum açıkçası.

Motosikleti
    Artık Yok...

Realiteden ziyade subjektif bakış ve kehanetten ibaret yazınız.

Benim de hiç Hyundai'm olmadı. Ama edinmeyi düşünüyorum açıkçası.

ben kehanet yazmadım görünen ortada 150 yılda 100 yılda fabrikaların başardığını adamlar 20 yılda -30 yılda yapmışsa görünen köy kılavuz istemez.. diğerlerinin eli bayağı bir armut toplamışki bunlar 20-30 yılda dünya devleriyle kafa tutucak hale gelmişler sırf hyundai için demiyorum korelilerin pek çok markası için her alanda diyorum.. Lg si samsungu diğer markaları..

kopyalama olayındada fırsatçılık rant için kopyalamak ayrı bir şey çaresizlikden bilgisizlikden kopyalamak ayrı bir şey.. onu yukardada yazdım.. dünyada pek çok marka bir şeyin rantı tuttumu birbirini kopyalar ..

bir dönemde kedi göz modası vardı yuvarlak tek göz yada çift göz olarak..
    kia da kullandı mercedesde kullandı jaguar yaptı bentley yaptı hyundaide o furyadan istifade edip o yıllarda buna benzer bir şey yapmış.. bu kopyalama çaresizlikden bilgisizlikden değildir anın ruhunu yakalamakdır demek o yıllarda bu tip tasarımda rant vardı hyundai de nemalanmak istedi doğaldır..

o yüzden jaguara benzetmiyorum eğer onu jaguara benzetirsem esas o zaman mercedesde jaguardan çalmış demem lazım bentleyde almış demem lazım bunların hepsi birbirine çok benziyen kasalar.. jaguar kasada türkiyede söylenen bir erim dünyada denmiyor.. biz ona bakarsanız ne arabalara ne lakaplar takıyoruz balina kasa manda kasa ..

mesela ilerde çokça araçlarda ince çizgi led şeklinde far tipi görüceksiniz bunu audi başlattı bmw yeni nesillerine koyucak elektriklilerine koydu zaten mercedes kullanıcak prototip tasarımları hepsi bu tip citroen bile cactüs picasso modellerinde kullanıyor ... hepside birbirine git gide benziyor ..
    bu kopyalama çaresizlikden bilgisizlikten değil asırlık firmalar bakıyorlar halk tutuyor beğeniyor rant tercihler satışlar bu yönde bizde yapalım diyorlar..

bunun dünyada dolu örneği var.. neyse uzar gider bu konu fikirler belli değişmez o belli.. benim her fikre saygım var siz öyle düşünürsünüz ben böyle .. ne kimseyle zorla bir şey empoze ederim nede kimseden bir şeyi baskıyla kabul ederim.. fikirler kaya gibidir malum kolay kolay kırılmaz..

bajaja dönmek lazım artık bukonuda bir şey yazmıycam.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ekol baska, kopya baska. Sizin bahsettiginiz ekol. Benim bahsettigim kopya. Ornegi yukarida.

ben kehanet yazmadım görünen ortada 150 yılda 100 yılda fabrikaların başardığını adamlar 20 yılda -30 yılda yapmışsa görünen köy kılavuz istemez.. diğerlerinin eli bayağı bir armut toplamışki bunlar 20-30 yılda dünya devleriyle kafa tutucak hale gelmişler
    Allah askina kac tane 150 yıllik araba firmasi var soyler misiniz? Hem Almanlar, hem de Japon'lar ikinci dunya savasinda yerle bir oldular.

Buyrun size 1962 model 300cc tek silindir motorlu BMW:

Nerden nereye? Az zamanda cok is yapmislar degil mi?

Platonik Kore askini bir kenara birakalim da, burnumuzun onundeki gercege odaklanalim: ikinci dunya savasinda yerle bir edilen Alman ve Japon'larin geldigi mesafeye, bir de ta cumhuriyetten bu yana bizim aldigimiz mesafeye bakin... Yakin zamana kadar "niye ilerleyememisiz" diye sorgularken simdilerde birakin sorgulamayi, "ne olur daha da kotu olmasin" diye dua eder hale geldik...
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    yalnız kıyaslama yanlış o markayla ben ne bajajı yan yana koyarım ne daelimi ne hyo yu ..

bu markaların bir ar gesi var bir kalitesi var.. sen hiç yolda giden bir bajajın vibrasyondan vidasının düşdüğünü duydunmu yada daelimin scooterlarının 3 binde 5 bin de motor istediğini .. yada daha çeşitlendirilirde gerek yok.. kıyaslanmaz bile ..
    Hocam, farketmez. Hyosung 10 yıl motor sattı, nerde? Regal ne zamandır satıyor, nerde? Daha artar bu örnek.

Ben zaten mondial ile daelimi kıyaslamıyorum. 17 yıl motor satarak, piyasada bulunarak marka olunmaz diyorum. Mondial 17 yılda görmediği ilgili bir RX3i ile gördü. Yine marka imajı bu kadar kötü olmasa, o motorun satış adedi 2 katından fazla olurdu. Ama imaj kötü, servis kötü, satış sonrası hizmet desen, adamın orjinal işi derin dondurucu, arıyosun, telefonu açan motorun kaç tekeri olduğunu bilmiyor.

Bajaj sükse yaptı, ama mesela başkentte servis yüzünden çok müşteri kaybetti. Bir firmayı sadece kaliteli mal üretmek iyi marka yapmaz, o malın arkasında durmak iyi marka yapar.

Bakın, birçok kişi hemfikir, R25 serisinin sorunlu olduğu konusunda. Yağ pompası ile başlayan furya depo bilmem neyi ve kill switch ile devam ediyor, bakalım daha ne çıkacak. Ama kimse yamaha dandik marka demiyor, çünkü hatalı da olsa, ürettiği malın arkasında duruyor, gereğini yapıyor.

Piyasada bulunmakla marka olunmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:46 ----------

Ekol baska, kopya baska. Sizin bahsettiginiz ekol. Benim bahsettigim kopya. Ornegi yukarida.

Allah askina kac tane 150 yıllik araba firmasi var soyler misiniz? Hem Almanlar, hem de Japon'lar ikinci dunya savasinda yerle bir oldular.

Buyrun size 1962 model 300cc tek silindir motorlu BMW:

http://assets.hemmings.com/uimage/53622813-500-0.jpg

Nerden nereye? Az zamanda cok is yapmislar degil mi?

Platonik Kore askini bir kenara birakalim da, burnumuzun onundeki gercege odaklanalim: ikinci dunya savasinda yerle bir edilen Alman ve Japon'larin geldigi mesafeye, bir de ta cumhuriyetten bu yana bizim aldigimiz mesafeye bakin... Yakin zamana kadar "niye ilerleyememisiz" diye sorgularken simdilerde birakin sorgulamayi, "ne olur daha da kotu olmasin" diye dua eder hale geldik...
    Güzelmiş, hatta quote midir nedir, ondan güzel, en azından bmw arması var
    logaritma bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Sizde sanırım devamlı son sözü ben söyliyim kendimi haklı çıkartıyım huyu var.. sorun değil benim öyle egolarım yok..

platonik kore aşkı yok bende evimde kore malı bir ürün bile yok.. telefonum iphone tv vestel arabam audi...
    ömrüm boyu kore malı motorumda olmadı. nasıl bir platonik aşkım olabilir ki..

sadece dediğim adamlar güzel atılım yaptı yatsınamaz ben realist biriyim gördüğümü söylerim adamlar girdikleri sektörde ya lider yada ilk üçe ilk beşe giriyor bunlarda büyük başarı.. asırlık köklü firmaları ezip geçiyorlar..

90 lılarda tv sektöründe sony philips sharp toschiba v.b gibi markalar varken şu anda sektörde tv dedin mi insanlar samsung ve lg den başka alma diyor .. yeni tv aldığım için iyi biliyorum hangi teknoloji marketine gitsem ya samsung ya lg öneriyorlar...

Telefon alsan iphone ve karşısına gene samsung htc lg gibi kore malları çıkıyor.. eskiden nokia vardı ericcson fırtınası vardı motorola vardı hepsi koreliler pazara girince bitti gitti ...

100-150 yıllık kaç marka sayabilirsin diyorsunuzda bir sürü marka var karl benzin mercedesin kurucusu ilk aracını yaptığı tarih 1886 lı yıllardır.. detroit motors amerikada isim değiştirdi sonra bugünün Gm oldu onlarında araçları 1800 li yılların ortalarında başlar üretimleri.. lancia nın gamma modeli vardı 1910 yılında üretilyordu.. henry ford 1908 de model t yi üretti efsanevi.. kısaca var çok var..

bazıları el değiştirdi bazıları isim değiştirdi.. ve çoğuda bu işe ilk elektrikli motorlarla girdiler .. porsche bile ilk yaptığı araçlar elektrikli araçlardı..

neyse uzatmıycam

Bmw olayına geliyim burdada kendinizi bir haklılık çıkartma içinde olduğunuz hissiyle paylaşdığınızı düşünüyorum isettayı çünkü isettanın üretim amacı çok çok farklıydı.. Talihsiz bir aracı paylaşmışsınız..
    ikinci dünya savaşı onla bunla bir ilgisi yoktur isettanın üretilmesinin .. o aracı acemilikden işi bilmemekden üretmediler nerden nereye denilicek bir örnek değil.. tam aksine bir gurur ve ayakda alkışlanıcak ibr araçdır bmw için..

bmw nin 1930 da ürettiği dixi buyrun normal gayet o zamanlar için lüks kaliteli bir araba..

1954 bmw 507

bakın sizin verdiğiniz o isetta dan önce iretilmiş araba gibi arabalar.. daha geriyede gidebilirim bmw nin 1930 lu 20 li yıllarda ürettiği 319 lar 303 ler falan var..

isettaya gelirsek o yıllarda micro car furyası vardı bmw de buna uydu ingilizlerce cooper italyanlarda fiat 500 fransızlarda cv2 gibi efsane araçlar vardı bmw de bu furyaya katılmak için isettayı şehir içi kolay ulaşım ekonomik olsun diye üretti ve dünyada bubble var kültürünü oluşturan efsane kült bir araç üretti.. isetta o yıllarda çokda tuttdu bmw yi kötü mali durumundan kurtardı.. yeni modellerin önünü açdı bmw 2002 ler falan filan gibi..

isetta nın olayı çok farklı hani isettadan önce bmw arabayı üretmeyi bilmiyormuş gibi bir algı yaratmanın anlamı yok .. bmw de asırlık firmadır.. belki şu anda dünyada üçüncü sıradadır dördüncü sıradadır düşünün hemen ensesinde daha 1990 lılarda araba üretmeye başlamış hyundai gibi bir marka var anlatmaya çalışdığım en önemli kısmı zaten budur..
    bursalıali bunu beğendi.

Konu otomobil tarihçesine kadar gelmişken 3. kişi olarak durumu toparlıyayım

Son 10 yıldır otomobil üreticileri / grupları ciddi zararlar ediyorlar.. Buna Mercedes grup ta dahil. Tek kar eden marka BMW ydi geçen sene..

Japonlarda da durum pek parlak değil..

20 yıl önce sanayi / üretici çok daha değerli iken bugun teknoloji ve finans kuruluşları değerli. MErcedesin marka değeri 100 kusur mia dolar ken Google Trilyon dolara yaklaştı. Biri 150 yıllık marka diğeri 15 yıllık.. Dengeler değişti.. Kar etmek için markalar üretim kalitesini düşürdü.

Ancak halen Alman ve Japon kaliteli.. Ama eski kaliteleri de yok o kesin..

Motosiklet teknoloji olarak otomotiv sektörünün çok gerisinde kaldı.. KArlı bir alan olarak görülmüyor. Ducati / Arilia iflasın eşiğinde.. Japonlar ayakta onlarda sırf karlılık için 250 cc SS yumurtladılar..

Velhasıl daha kaliteli ürünler artık çok mümkün değil..Günümüzde gayrı menkul , yatırım fonları, faiz vs gibi finansal varlıklar daha değerli olduğu için 100 kusur yıllık sanayi kuruluşları zorlanıyor..

Ama insanoğlu yakında görecekkli teknoloji dediğin çer çöp..Aslolan üründür , lojistiktir..Geri dönüş kaçınılmaz ancak 30 yaş altı jeneasyonun bunu anlaması için biraz zaman geçmesi gerekiyor..

ÖZetle Bajaj DOminar teknolojik olsada yolda bırakmaması, stop etmemesi, lastiğinin yol tutması ve aküsünün verimli olması çok daha önemlidir...Gerisi boş laf...
    Seko bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli logaritma 2. Dünya savaşında Hitler'in teşvikiyle BMW tarafından üretilen dünyanın en hızlı
    uçakları bütün Dünya'nın korkulu rüyası olmadı mı? Ve o uçaklar Hitler'in hırsına yetmediği için
    ( bana bunlardan başka birşeyler bulun ) sözüyle Wankell + türbünlü motorların ve diğerlerinin araştirmaları başlamadı mı? Selamlarla.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu otomobil tarihçesine kadar gelmişken 3. kişi olarak durumu toparlıyayım

Son 10 yıldır otomobil üreticileri / grupları ciddi zararlar ediyorlar.. Buna Mercedes grup ta dahil. Tek kar eden marka BMW ydi geçen sene..

Japonlarda da durum pek parlak değil..

20 yıl önce sanayi / üretici çok daha değerli iken bugun teknoloji ve finans kuruluşları değerli. MErcedesin marka değeri 100 kusur mia dolar ken Google Trilyon dolara yaklaştı. Biri 150 yıllık marka diğeri 15 yıllık.. Dengeler değişti.. Kar etmek için markalar üretim kalitesini düşürdü.

Ancak halen Alman ve Japon kaliteli.. Ama eski kaliteleri de yok o kesin..

Motosiklet teknoloji olarak otomotiv sektörünün çok gerisinde kaldı.. KArlı bir alan olarak görülmüyor. Ducati / Arilia iflasın eşiğinde.. Japonlar ayakta onlarda sırf karlılık için 250 cc SS yumurtladılar..

Velhasıl daha kaliteli ürünler artık çok mümkün değil..Günümüzde gayrı menkul , yatırım fonları, faiz vs gibi finansal varlıklar daha değerli olduğu için 100 kusur yıllık sanayi kuruluşları zorlanıyor..

Ama insanoğlu yakında görecekkli teknoloji dediğin çer çöp..Aslolan üründür , lojistiktir..Geri dönüş kaçınılmaz ancak 30 yaş altı jeneasyonun bunu anlaması için biraz zaman geçmesi gerekiyor..

ÖZetle Bajaj DOminar teknolojik olsada yolda bırakmaması, stop etmemesi, lastiğinin yol tutması ve aküsünün verimli olması çok daha önemlidir...Gerisi boş laf...
    Firmaların asıl sorunu, bütün dünyanın sorunu olan kapitalist düzenin etkisiyle büyük bir açgözlülükle tüm pazarı ele geçirmek için imkanlarını zorlamaları ve sürekli büyümeye çalışmaları. Böyle bir şey yaptığınızda en ufak bir ekonomik dalgalanmada kötü duruma düşüyorsunuz. Çark döndüğü ve düzen devam ettiği sürece bütün teorik ideal durumlar (stoksuz çalışma, nakit akışının sürekli olması, %100 kapasite kullanımı ve buna bağlı eleman yatırımı vs) çok güzel gerçekleşebiliyor ancak mesela bir firmanın bir modeli tutmasın, o firmanın bütün hesapları alt üst oluyor ve batma noktasına gelebiliyor. Bugün Türkiye'de üretim yapan otomobil firmalarının çıkardıkları aracın iyi satmaması o fabrikanın kapanmasına kadar gidecek sonuçlara yol açabilir. Firmalar nakit depolamak yerine sürekli büyümek gibi bir saçmalığın tuzağına düşüyorlar. Eskiden globalleşme gibi şeylerin olmadığı dönemlerde herkes kendi kabuğunda huzurlu huzurlu yaşıyordu. Birbirlerini kırıp geçirmiyorlardı. Satış yapabilmek sadece ürünün iyi olması ile mümkün oluyordu. Şimdi ise tek kriter kıyısından köşesinden yetecek kadar standartları karşılayıp ucuz mal etmek ve satmak. Rolls Royce, Ferrari, Lamborghini gibi fantastik markalar hariç standart araçlar üreten firmalar %3 - %5 kâr marjlarıyla çalışıyorlar. Olacak iş değil, bir yerlerde mutlaka patlayacak zaten. Ne zaman patlayacak ? İnsanlar yeni çıkan bir ürünün eskisine aslında reklamlarda şişirildiği kadar bir şey katmadığını, almasa da bir şeyin değişmeyeceğini anladıklarında. Donanımhaber forumlarında okuyorum, yeni telefon haberi geliyor bir şişiriyorlar, bir şişiriyorlar sormayın. Bir de tasarım eleştirileri var ki bizim motorlar için yaptıklarımızdan beter. Ulan altında düğmesi olan dikdörtgen telefon işte, bir öncekinden ne kadar farklı olabilir ki ? Neyini bu kadar tartışıyorsunuz ? Özellikle yeni nesiller tamamen kalite algısından uzak birer pazarlama, algı kurbanı olarak yetişiyorlar. Bu iş bir gün mutlaka dengeye varacak, işte o zaman da şu anda yaşayan firmaların da çoğu tarihe karışmış olacak.
    newmoto76 ve bursalıali bunu beğendiler.

Arkadaşlar Allah aşkına motorsiklet ile ilgili paylaşım yapsak 🤔 Bajaj 400 olan konu nereye geldi ya
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    benden sonra yazan arkadaşların hepsine katılıyorum.. fazlada uzatmadan bencede ana konu olan bajaj 400 e dönelim bence.. zira hem motorun hakkını yiyoruz hemde motoru takip eden arkadaşlara ayıp oluyor hissindeyim..

kusurada bakmasınlar çok sapdık ama bir gerçek varki bu yazdıklarımız bile dolaylı yoldan bajaj la ilgili.. olayın özü ne oldum değil ne olucam diyiceksin ata sözüne geliyor.. saygılar

motor hakkında bir yorumum olursa yazarım ama bundan sonra karşılıklı diyaloglara girmek istemiyorum..

Bu arada bajajın da RS400 modlei varmış..

bursalıali bunu beğendi.

Dominar neysede , bu RS 400 hiç olmamış yahu )

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    benden sonra yazan arkadaşların hepsine katılıyorum.. fazlada uzatmadan bencede ana konu olan bajaj 400 e dönelim bence.. zira hem motorun hakkını yiyoruz hemde motoru takip eden arkadaşlara ayıp oluyor hissindeyim..

kusurada bakmasınlar çok sapdık ama bir gerçek varki bu yazdıklarımız bile dolaylı yoldan bajaj la ilgili.. olayın özü ne oldum değil ne olucam diyiceksin ata sözüne geliyor.. saygılar

motor hakkında bir yorumum olursa yazarım ama bundan sonra karşılıklı diyaloglara girmek istemiyorum..

Bu arada bajajın da RS400 modlei varmış..

http://ic.maxabout.us//misc/infograp...jpg/thumb/1100
    bu rsimdeki rs400 ve özellikleri 2014 yılına ait, 2014 yılında prototip olarak çıkan cs400 de 43hp idi ama şuan satışa sunulacak olan cs400 yani dominar 400 35hp olarak satılacak yani rs400 dominar 400 aynı özellikleri taşıyor olacaktır.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O resimdeki teknik özellikler sadece umut edilenler ki bence bu değerlerde olursa doğru bir iş yapmış olurlar. SS kasa bir motor yapıyorsanız gücü de naked ile aynı olmamalı diye düşünüyorum. Tabi gidonun yüksek olması yine SS hayranlarını üzecektir ama bence motorun en güzel tarafı da o çünkü eğik sürüş pozisyonunu hiç sevmiyorum. Yazan güç değerlerini elde edebilmek için piston ve krankın ağırlık olarak KTM'ninkinin aynısı olması lazım. Ayrıca KTM'de çift egzantrik var, bunda ise tek. O yüzden 43 BG'nin pek mümkün olacağını düşünmüyorum.

Bu motoru Bajaj şöyle RX3 tipi enduro bir modelde değerlendirmeli. O zaman müthiş olur.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)