Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. dkda kamerayı nereye taktın hocam?
    göğüs aparatı

instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Yanlış anlama da çok fazla agresif kullanıyorsun. O lastiklerle o yolda öyle basman hiç sağlıklı değil. İki gündür bende biraz asabiyim fakat üstüme kırdıktan sonra el kol yapanlara sövüyorum. Mesela bugün cc yeşil plakalı bir lavuğa sinirlendim polis noktasına daldım. Bu andavalların emniyet şeridini kullanması yasal mı die. Beni suçladı sende kullanıyorsun die ama yasak değil diyemedi. Çakarlarıma laf attı. Onlar sis lambası diyince çaktırma o zaman dedi. Ehliyet ruhsat kontrol etti saldı.

Kıssadan hisse; keskin sirke küpüne zarar. İntercomdan müzik dinle. Kendini rahatlat. Alaturka Fm dinle mesela.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominarlı haftalık görüntüleri video serisi yapmayı planlıyorum. Birincisi hazır. Bir bakmışsın RJ gibi bi kanal olmuşum 200 tane video

https://www.youtube.com/watch?v=BkuRGtQTSqA
    Şu Dominar'ı alamadık gitti, her işte bir hayır vardır gerçi ama maşallah panzer gibi tank gibi..

Motosikleti
    MT-07
    Bazen de sıkıntı yaratıyor aralara girerken.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu Dominar'ı alamadık gitti, her işte bir hayır vardır gerçi ama maşallah panzer gibi tank gibi..
    panzer gibi lafına katılıyorum 70 le servis aracına çarpıp bütün darbeyi motor almasına rağmen ön çamurluk ve rüzgar camı gitti sadece

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    panzer gibi lafına katılıyorum 70 le servis aracına çarpıp bütün darbeyi motor almasına rağmen ön çamurluk ve rüzgar camı gitti sadece
    Kardeşim geçmiş olsun, bir daha kaza yaşamazsın inşallah. İlk motorumu aldığımın 3. haftası bana ambulans çarpmıştı, havada takla atarken tek düşündüğüm "Kask çok pahalı kafayı yere vurmayayım da kask heba olmasın" ile "motor dağılmıştır şimdi acaba haftaya hangi motoru alsam?" idi.
    badircik bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim geçmiş olsun, bir daha kaza yaşamazsın inşallah. İlk motorumu aldığımın 3. haftası bana ambulans çarpmıştı, havada takla atarken tek düşündüğüm "Kask çok pahalı kafayı yere vurmayayım da kask heba olmasın" ile "motor dağılmıştır şimdi acaba haftaya hangi motoru alsam?" idi.
    sağol neyseki bendede motorda kalıcı bişey yok bu bana ders oldu şehir içinde cidden yavaş kullanıcam sen kurala uysan başkası uymuyor sorun yaşıyorsun

hocam daha önce hangi motoru kullandınız bilmiyorum ama bence alışık değilsiniz titreşimi bende tvs apache vardı bundan önce ona göre acayip konforlu hissediyorum apachede uzun yolda ellerimin uyuştuğunu biliyodum ben bunda 120 lere çıktım yarısı kadar bile titreşim yok eski motorumla kıyasladığım için ben çok memnunum titreşim var ama beni rahatsız etmiyor şahsen ve titreşimi bacaklarda hissediyorum gidonda yoğun bir titreşim yok bence
    Valla benim hissettiğim gidondaki ve genel titreşim eğer apaci de 2 katıysa, o motor çalışmıyor sadece titriyormuş demektir. Rodaj bakımı sonrası rahatlamazsa bi nebze en kısa zamanda dişli değişeceğim. Evet titreşim olarak daha önce kısa bir gv250 ve bundan önce 2 yıl ns150 kullandım ama ns'deki titreşim titreşim değilmiş buna göre ben onu anladım aynalarda filan en ufak bulanma olmuyordu redline hattında 130 km'ere çıksa bile, bunda 75 ve sonrası ayna tir tir titriyor, bugün biraz uzun kullanınca eller ve beden feci yoruldu. 75km sonrası hele hele 90civarından sonra öyle bir titriyor ki dişli ile filan çözüm bulamazsam uzun süre kulanmayacağım diye düşüncelerdeyim. bakalım tecrübeli kardeşlerimle mesajlaşıyoruz bir kaç öneri var deneyeceğim. Servisle de durumu paylaşacağım bakalım. benim için bu durum hiç değilse yarıya inmezse ben bu motoru düşündüğüm gibi uzun yıllar kullanamam ne yalan söyleyeyim.
    Tipi, gidişi donanımı harika, bu titreşme işini biraz azaltabilirim umarım, yoksa hayal kırıklığı olacak ve istediğim kadar kullanamayacağım gibi geliyor bana, acele karar vermek istemiyorum ama 2 yıl 17650km çok memnun olarak bir ns150 deneyimi olunca referansım orası oluyor maalesef. rodaj sonrası biraz daha böyle kullanıp muhtemelen 1000'li km'lerin ardından dişli değişimi yapacağım. Düzenli olarak 90 ve 120 aralığında süreceğim için titreşmeden ve yormadan gitmesi o hızlarda benim için önemli, çünkü işe ulaşım amaçlı kullanıyorum ben motosikleti daha önce söylediğim gibi, yormadan ve aynalarımı sağlıkla kullanarak gidip gelmek hele hele dönüşte gece aynalar benim için önemli.
    Motorun tipi, gidişi, görünümü ve donanımı çok düzgün bunları çok beğeniyorum zaten bu yüzden titreşme işini de yarıya indirsem tamamdır benim için.
    ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yavaş ya da hızlı kullanmanın önemi yok, yavaş da sürsen trafikte mal çok, hem bazen yavaş sürmek daha tehlikeli. Sürekli gözlem ve 4 tekerlekli "her" aracın potansiyel tehlike olduğunu varsayarsan daha mutlu olursun.
    Cloud, ozan1991 ve bursalıali bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Gidonda titreşim çok almıyorum ben. Acaba bir yerlerde vidalar mı geve?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Bu arada geçmiş olsun hocam.

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidonda titreşim çok almıyorum ben. Acaba bir yerlerde vidalar mı geve?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Bu arada geçmiş olsun hocam.
    Vallahi gidon yükseltmeyi kendim takarken orjinali biraz gevşekti gayet güzel sıktım, yalnız gidonda değil ama ön maşada genel bir boşluk var gibi, çukura filan denk gelince bir iki kez hissettim, bakalım bir rodaja girsin Salı günü bunları anlatacağım. Bir çok vidasını kontrol ettim gevşek olarak rastlamadım. Ama 4000 devri geçtiği anda gidonda titreşim başlıyor ve devir arttıkca artıyor. Rodaj dönemi diye zorlamayım dedim ama sırf meraktan dün çok kısa 90 - 100 km üstüne çıktım bir iki sefer anlık ve titreşim o süratlerde uzun süre gidilecek gibi değil bu haliyle, bunları hep servise anlatacağım. en kötü 1000 ya da 2000 km sonra dişli değişimi ile işi çözmeye çalışacağım servisin de önerisi doğrultusunda. Hani servis hemen değişelim dese hiç düşünmeden değişebilirim açıkçası. Bakalım, neticeleri yazarım.

Motosikleti
    MT-07
    5000-5500rpm den sonra asfalt delme makinesi oluyorsun. Takılmayın böyle şeylere. Bilmiyorum ben baya zevk alıyorum fakat benzin olayı canımı sıkıyor. Keşke almak zorunda kalmasak
    Cloud bunu beğendi.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000-5500rpm den sonra asfalt delme makinesi oluyorsun. Takılmayın böyle şeylere. Bilmiyorum ben baya zevk alıyorum fakat benzin olayı canımı sıkıyor. Keşke almak zorunda kalmasak
    yakıt fena değil yav, tabi rodaj basmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Ama böyle giderse asvaltı delecez orası kesin

Motosikleti
    MT-07
    Autodrom’a geldim bajaj festivaline. 202km 8.80lt yakıt aldım. Tabi Beylikdüzü Levent yaptım 1 kez o dahil.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Tomi doğru ama eksik yazmışsın . Tamamlanmış hali şöyle olmalı ; nefes alıp verebilen her canlıyı ve hareket edebilme kabiliyetine sahip her aracı
    potansiyel tehlike olarak değerlendirmelisin. Güzelliklerle.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ekrem Ata’ya Dominar’ın yüksek viteste iken 4000-4500rpm arasında yaptığı gaz yememesi olayını da aktardım. İlgileneceğini ve servis sorumlusuna ileticeğini söyledi. Üstümden yükü atmış oldum

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem Ata’ya Dominar’ın yüksek viteste iken 4000-4500rpm arasında yaptığı gaz yememesi olayını da aktardım. İlgileneceğini ve servis sorumlusuna ileticeğini söyledi. Üstümden yükü atmış oldum
    keşke bende gelebilseydim hocam artık seneye kısmetse güzel geçiyor mu

Motosikleti
    MT-07
    Bende de 10.00’da gidip 11.00-11.30 gibi döndüm. Mangalları yakıyorlardı ben giderken. Sabah kahvaltılık veriyorlardı. Buff hediye ettiler ama biraz dar geldi. Düşünmeleri bile güzeldi. Test sürüşleri oyunlar falan hoştu. Pistte motorları denettiriyorlardı. Lakin ben hepsini sürdüğüm için test sürüşü falan yapmadım. Hoş olmuştu.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Cumartesi Riva pazar Tuzla, güzel bir gündü hava da güzel di, bunlar da geriye kalanlar.

tommygun bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Şu gaz tepkisini yumuşatmak için bir yöntem var mıdır. Trafikte çok yormaya başladı. Dişli değiştirmek çözüm oluyor mu
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (1 üye ve 11 misafir)