Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Biraz da nostalji

2003'den bu yana modifiye alışkanlığım değişmemiş

MOTOR/PERFORMANS:
    - Kent Cams PT60(258/260) Dereceli Eksantrik,
    - AllCar.it Chip Tuning,
    - Peugeot Ayarlı Kasnaklar,
    - 206gti orjinal Devil Son Susturucu,
    - K&N Apollo Cold Air Intake Kit / Green Kutu içi / K&N Açık Filtre (custom made cold intake kit ile)
    - Peugeot Racing FR Komple Kısa Şanzıman.

YÜRÜYEN AKSAM:
    - Koni Setlik Ayarlı Amortisörler,
    - Eibach ProKit Helezonlar,
    - Kule Gergisi,
    - O.Z Racing Ultraleggera Jantlar & 205/40/17 Dunlop Sport Maxx lastikler,
    - Omni Competition Drilled and Grooved Fren Diskleri.

ICE:
    - JBL gto6506ce ön componentler,
    - Alpine SPR-69LP Speakers,
    - Pioneer in-dash P7500 DVD (7' dokunmatik ekranlı MP3/TV/DVD Player),
    - AutoGauge Vacuum Gauge
    - AutoGauge Air/Fuel Ratio
    - Carbon-Fiber Gösterge Tutucu,
    - G-Tech Pro RR Performance Meter.

GÖRÜNÜM:
    - FK Design LED'li stoplar (custom),
    - in-pro Yan Sinyaller,
    - in-pro LED'li 3.stop,
    - Sonar Angel-eye'li Optik Farlar,
    - 6500K Xenon Kit,
    - Custom Made Arka Sis Farı,
    - Custom Made Arka Cam Üstü Spoiler,
    - PiAA Uzun Far & Park Ampulleri,
    - Shadow Line Cam Filmi,
    - FoliaTech Kaliper Boyama,
    - Peugeot Kısa Anten.
    seigen, hayvan ve atilla_hakan bunu beğendiler.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    apaci ugur diye takilacaktim ama yuruyrn aksam ve motor modifiyesini gorunce yuttum lafimi saygilar..
    ejlover bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaci ugur diye takilacaktim ama yuruyrn aksam ve motor modifiyesini gorunce yuttum lafimi saygilar..
    Hehehe Bundan bi onceki apaciydi o yuzden modifiye gecmisimi 2003'twn baslattim ;) Disarda ne kanat ne bodykit var. Mecbur bi spoiler var o da cidden arkayi basmasi gerekiyordu yere ;) Motordan basladim her seye zaten ;)
    dreamkiller bunu beğendi.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz da nostalji

2003'den bu yana modifiye alışkanlığım değişmemiş

[CENTER]http://img243.imageshack.us/img243/4908/106ub332.jpg
    ...
    MOTOR/PERFORMANS:
    - Kent Cams PT60(258/260) Dereceli Eksantrik,
    - AllCar.it Chip Tuning,
    - Peugeot Ayarlı Kasnaklar,
    - 206gti orjinal Devil Son Susturucu,
    - K&N Apollo Cold Air Intake Kit / Green Kutu içi / K&N Açık Filtre (custom made cold intake kit ile)
    - Peugeot Racing FR Komple Kısa Şanzıman.
    ...
    Ayarli kasnak nedir?
    v kayisi kasnaginin biraz daha kuculteyim diyorum ama bulamadim parca.
    Bir tek SBD motorsports dan buldum fiyat ucuk.
    Motor: C20Xe Araba: 94 Astra F GSI

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı hayvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayarli kasnak nedir?
    v kayisi kasnaginin biraz daha kuculteyim diyorum ama bulamadim parca.
    Bir tek SBD motorsports dan buldum fiyat ucuk.
    Motor: C20Xe Araba: 94 Astra F GSI
    Dereceli eksantrik ile kullanilmasi gereken kasnaklar timing ayari icin. Eski araclarda belli oranlarda ayar yapilir da 2000den sonraki 206gti'larda kaldirilmisti. Emme ve egsoz monifoldlarinin acilma zamanlamasini dereceli eksantriklere gore ayarlamak icin kullaniliyor

Abi ne desem yalan olur 5yildir arac modifiyesine nokta koymus durumdayim
    hayvan bunu beğendi.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Dereceli eksantrik ile kullanilmasi gereken kasnaklar timing ayari icin. Eski araclarda belli oranlarda ayar yapilir da 2000den sonraki 206gti'larda kaldirilmisti. Emme ve egsoz monifoldlarinin acilma zamanlamasini dereceli eksantriklere gore ayarlamak icin kullaniliyor

Tamam triger için bu. Zaten var bu ayar standart. Benim aradığım v için... Neyse ninja 250 dışına çıkmayalım bitmez bu muhabbet...
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı hayvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam triger için bu. Zaten var bu ayar standart. Benim aradığım v için... Neyse ninja 250 dışına çıkmayalım bitmez bu muhabbet...
    Evet ;) Bence de
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sakıncası yoksa neden nokta koyduğunuzu sorabilirmiyim aceba ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakıncası yoksa neden nokta koyduğunuzu sorabilirmiyim aceba ?
    Çok basit: Hevesimi aldim Bi de Master tezi falan girdi araya tum vaktim ve naktim arabaya gidiyordu draglere hazirliicaz diye. Baktim olmuyor tamam yeter dedim =D
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    ninja 250
    ibopaşa,o alacağın ayaklık seti sanırım ayağının kımıldamasına izin vermeyen türden,yani şöyle anlatiyim,bizim ayaklıkların üstü plastik dolayısıyla ayaklarınmız daha rahat hereket ediyor,ama fuarda metal ayaklıklı motora oturmuştum,ayağımı kımıldatamadığım için rahat edememiştim,iistersen bi dene metal ayaklıklı bir motoru sonra alırsın,

benim saçma sorular kuşağıma yeni bir soru ekleiyorum

beni motorumda sol ayaklık sağ ayaklıkdan daha fazla titriyor bunun sebebi nedir ?sizinkilerde öylemi ?

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ibopaşa,o alacağın ayaklık seti sanırım ayağının kımıldamasına izin vermeyen türden,yani şöyle anlatiyim,bizim ayaklıkların üstü plastik dolayısıyla ayaklarınmız daha rahat hereket ediyor,ama fuarda metal ayaklıklı motora oturmuştum,ayağımı kımıldatamadığım için rahat edememiştim,iistersen bi dene metal ayaklıklı bir motoru sonra alırsın,

benim saçma sorular kuşağıma yeni bir soru ekleiyorum

beni motorumda sol ayaklık sağ ayaklıkdan daha fazla titriyor bunun sebebi nedir ?sizinkilerde öylemi ?
    Her metal oyle olmaz. Cogu kayiyor. REsimdeki ama dogru kaymayan tip bir sey. Benim motordaki de oyle. Ilk kullanmada yadirgasaniz da sonra alisiyorsunuz daha rahat oluyor ;)

Sabit peg'lerden mi biri titriyor? Oyle olmamasi lazim. Gevsemistir.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    Kendime kararsız Kazım lakabını uygun buluyorum:D
    Bir diyorum motoru seneye satayım masraf yapmayayım, bir diyorum birkaç sene bineyim binmişkende modifiye yapayım,böle ebayda felan geziyorum hoşuma gidiyor ne yalan sölim. Ejlover ayriyetten çok ta siyah durmuyor bence, metalik renkte pedallar birde metalik elcikler vs taktındınmı on numara durur yeşil ninjada.. ayriyetten ninjanın pedalları aşırı dandik elinle bile eğebilirsin.
    dreamkiller bunu beğendi.

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Alıntı ibopaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendime kararsız Kazım lakabını uygun buluyorum:D
    Bir diyorum motoru seneye satayım masraf yapmayayım, bir diyorum birkaç sene bineyim binmişkende modifiye yapayım,böle ebayda felan geziyorum hoşuma gidiyor ne yalan sölim. Ejlover ayriyetten çok ta siyah durmuyor bence, metalik renkte pedallar birde metalik elcikler vs taktındınmı on numara durur yeşil ninjada.. ayriyetten ninjanın pedalları aşırı dandik elinle bile eğebilirsin.
    aynı kararsızlık bende de var

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    UĞUR hocam geçenlerde sana bir kaç plakalık kiti göstermiştim hatırladın mı ? onları almaktan vazgeçtim yoshimuranın plakalık kitinini sipariş verdim. Acaba gümrük sorunu yaşarmıyım merak ediyorum. Ürünün takip etme gibi bir şansımda yok. Gümrüğe takılırsa nereye takılır nerden nasıl almam gerekiyor. Bunun hakkında da sıfır bilgiye sahibim :(

Ürün bu http://www.ebay.com/itm/330766935822...#ht_1686wt_714
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    UĞUR hocam geçenlerde sana bir kaç plakalık kiti göstermiştim hatırladın mı ? onları almaktan vazgeçtim yoshimuranın plakalık kitinini sipariş verdim. Acaba gümrük sorunu yaşarmıyım merak ediyorum. Ürünün takip etme gibi bir şansımda yok. Gümrüğe takılırsa nereye takılır nerden nasıl almam gerekiyor. Bunun hakkında da sıfır bilgiye sahibim :(

Ürün bu http://www.ebay.com/itm/330766935822...#ht_1686wt_714
    Ama biraz da gecmisi takip edelim ccman ile konusmustuk bunu daha once. Hatta ben de ilk bunu alacaktim vazgecmistim sonra. Oncelikle bu kit bizim plakalara gore degil. APP plaka yaptiracaksiniz. O da normalde yasal diil zaten.

Ikincisi de yanlis hatirlamiyorsam bu kit motorda delme kesme gibi faaliyetler gerektiriyordu ama o konuda yaniliyor da olabilirim ;)

Forumda herkes kararsiz olmus yaaa =D Arkadaslar bu modifiye isinde o kadar git gel yasamayin olmaz yoksa o is. Akliniza koydugunuzu uygulamaya gecirin. Yoksa o mu bu mu derken o isin sonu gelmez. Bakin yaz bitiyor. Sonra yeni cicileri kullanamadan kis gelecek ;)
    atilla_hakan bunu beğendi.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkeze Slm arkadaslar
    Sabah 10 itibari ile TR ye dustum 2 saat dinlenip kara essege binip plaka ruhsatimi 1400 km sonunda aldim ;)
    Ben donene kadar da orjinal takoz ve buble cam gelmisti onlari taktirdim plakaligi kestirip yapistirdim plaka yakisikli oldu
    ejlover ve dreamkiller bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze Slm arkadaslar
    Sabah 10 itibari ile TR ye dustum 2 saat dinlenip kara essege binip plaka ruhsatimi 1400 km sonunda aldim ;)
    Ben donene kadar da orjinal takoz ve buble cam gelmisti onlari taktirdim plakaligi kestirip yapistirdim plaka yakisikli oldu
    Hosgeldiiiinnn

Plakaligi niye kestin yaa? Plakayi kestin dii mi ;) Benim de cam almam lazim ozellikle xenon motorlarini gostergenin arkasina tepistirdikten sonra ama karar veremedim bi turlu hangi marka model alicam. Double bubble'lar R1 in on goruntusunu cok kabalastiriyor :( Siyahlar da belli olmuyor ama beyaz R1 cok sade oldugu icin acaip goze batiyor.. Zero gravity corsa diye dusunuyodum da Magical Racing'i gordukten sonra alternatif arayislara giristim. Krom falan mi yapsama dondum sacmalamaya basladim

En guzeli orjinal boyuttakiler ama bu seferde ruzgara bi sey yapilmiyor. 200-250km arasi dayaniyor insan da 250den sonra kaska vuran ruzgardan onumu goremez oluyorum :s
    ccman bunu beğendi.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Ama biraz da gecmisi takip edelim ccman ile konusmustuk bunu daha once. Hatta ben de ilk bunu alacaktim vazgecmistim sonra. Oncelikle bu kit bizim plakalara gore degil. APP plaka yaptiracaksiniz. O da normalde yasal diil zaten.

Ikincisi de yanlis hatirlamiyorsam bu kit motorda delme kesme gibi faaliyetler gerektiriyordu ama o konuda yaniliyor da olabilirim ;)

Forumda herkes kararsiz olmus yaaa =D Arkadaslar bu modifiye isinde o kadar git gel yasamayin olmaz yoksa o is. Akliniza koydugunuzu uygulamaya gecirin. Yoksa o mu bu mu derken o isin sonu gelmez. Bakin yaz bitiyor. Sonra yeni cicileri kullanamadan kis gelecek ;)
    youtubede bu plakalık ile ilgili bi kaç video izledim montajı falan her hangi kesme işlemi yapilmiyordu. inşallah yapilmiyordur yoksa yazık olcak. Geçmiş konulari bi gözden geçirim sanırım o yazıları görmedim. App düz normal yazı şeklinde yaptırıp muhür vurdamaya çalıscam. Yasal olmadıgını biliyorum. Farkettiniz mi bilmiyorum. Hemen hemen 10 arabadan bitanesi app plaka ve mühürsüz. bu kadar araç sorun yaşamıyorsa bizde sorun çıkaracıgını zannetmiyorum. Ama yinede mühür olayını yaptırmaya çalışcam.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    youtubede bu plakalık ile ilgili bi kaç video izledim montajı falan her hangi kesme işlemi yapilmiyordu. inşallah yapilmiyordur yoksa yazık olcak. Geçmiş konulari bi gözden geçirim sanırım o yazıları görmedim. App düz normal yazı şeklinde yaptırıp muhür vurdamaya çalıscam. Yasal olmadıgını biliyorum. Farkettiniz mi bilmiyorum. Hemen hemen 10 arabadan bitanesi app plaka ve mühürsüz. bu kadar araç sorun yaşamıyorsa bizde sorun çıkaracıgını zannetmiyorum. Ama yinede mühür olayını yaptırmaya çalışcam.
    Yok ben bilgi olarak verdim ;) Karar senin hic plaka da asmayabilirsin sonucta. ama Cevirmeye girersen cezasi var o yuzden hatirlattim. Normal ebadin disindaki plakalara muhur vurmazlar bi de kucuk plakalara hologram da yapmiyor/yapamiyorlar ;)
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Yok ben bilgi olarak verdim ;) Karar senin hic plaka da asmayabilirsin sonucta. ama Cevirmeye girersen cezasi var o yuzden hatirlattim. Normal ebadin disindaki plakalara muhur vurmazlar bi de kucuk plakalara hologram da yapmiyor/yapamiyorlar ;)
    Kesme işlemi olmasında plakayı yanımda taşımaya razıyım
    ejlover bunu beğendi.
    Hondaaaaaaaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler