Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    valla o akşam kaç km yaptığımızı hatırlamıyorum ama erdem'in benzin lambası yine göz kırpmaya başlamıştı gecenin başında aldığı benzin biitti yani
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla o akşam kaç km yaptığımızı hatırlamıyorum ama erdem'in benzin lambası yine göz kırpmaya başlamıştı gecenin başında aldığı benzin biitti yani
    hyoları tokatladıgımız akşammı
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

dentcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 899 Panigale
    lastikler ninja 250 nin miydi yoksa cbr 250 nin miydi ? ya da şöyle sorayım marka ve ebatları nedir? Ben ilgileniyorum....

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyoları tokatladıgımız akşammı
    ya erdem abi ne hyosu ne tokatlaması ben kabul etmiyorum onu geçersiz o :D:D:D:D:
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Ducati 899 Panigale
    bjk 1-1 yaptı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

motor, quaresma gibi olcak kıvrak hızlı estetik ama çok yakıyo meret.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

selçuk un harika asisti ile melo 2-1 yaptı. bjk kalecisi çok sıradan be abi.....

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya erdem abi ne hyosu ne tokatlaması ben kabul etmiyorum onu geçersiz o :D:D:D:D:
    bu gün itibariyle ninjamı sattım
    Felon ve Alper Kaya bunu beğendiler.

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    arkadaşlar herkeze merhaba,istanbul kadıköyden ninja 250r sahibiyim. gezilerinize katılmak isterim,öellikle şile yada çanakkale turuna. ayrıca hafta sonları ninjacılar buluşma organize ederlerse banada haber weriniz lütfen. herkeze güvenli sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

satılık tekerlekleri olan arkadaş ebadlarını ve fiyatını bildirebilirmisin lütfen

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi ara sarı kız diyodun abi son karar nedir
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    kısmet kısmet kısmet
    Felon bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara sarı kız diyodun abi son karar nedir
    http://www.motorcyclenews.com/upload...yamaha-XJ6.jpg
    sarı kız güzelmiş grenaj zengin işi :D:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sarı kız güzelmiş grenaj zengin işi :D:D
    doğru diyon da bu sarıkız da pek fakir işi gibi gözükmüyo :D yoksa ben de hastayım nakedlara
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    ninja 250r
    arkadaşlar bir sorum olcak yardımcı olursanız sevinirim, ninja 250r için arka amortisörden artçı olunca cukurlarda ses geliyor.çamurlanmıştı.temizledim bi hayli ses kesildi ama zaman zaman geliyor. bu zımbırtıyı dışardan yağlama imkanımız varmıdır? ya da önerebileceğiniz bir yol varmıdır? teşekkürler..

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sorum olcak yardımcı olursanız sevinirim, ninja 250r için arka amortisörden artçı olunca cukurlarda ses geliyor.çamurlanmıştı.temizledim bi hayli ses kesildi ama zaman zaman geliyor. bu zımbırtıyı dışardan yağlama imkanımız varmıdır? ya da önerebileceğiniz bir yol varmıdır? teşekkürler..
    Selam,

Amorsitör ayarlarından problem halledilebiliyorlar. Dışardan yağlama nedir nasıl yapılır bilmiyorum ama bu meretlerde keçe asındıgında yağ kacırma sorunu oluyor. Bence bir kontrol ettir amorsitörlerini serviste. saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

neden bu kadar sevindigini anlamadım ama hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Beyler,

Hazırlıklar yapıldı bu Pazar günü fuara gidip lastik alacagım belki bir kaç baska birşey daha. Hala lastik marka ve ebatlarında kararsızım. Pirelli ve Metzeller arasında kalmıs durumdayım. Conti de bir diger alternatif tabi ama düşük bir ihtimal.. Ebat konusunda cok sey konusuldu cok sey soylendi yazıldı bu forumda gene de genel bir ortak kanı yok. Herkes ayrı bir şeyler soyluyor ne yapacagımı bilmiyorum.. 130/70/17 mi yoksa 140/70/17 mi? yakıt ne kadar farkeder? Performansa etkisi ne olur?

ayrıca katılımcı listesinde Z Moto yu göremedim. Kawasaki olmayacak gibi görünüyor? eger oyleyse yeni modelleri göremeyecekmiyiz? puffff...

Motosikleti
    ninja 250r
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

Amorsitör ayarlarından problem halledilebiliyorlar. Dışardan yağlama nedir nasıl yapılır bilmiyorum ama bu meretlerde keçe asındıgında yağ kacırma sorunu oluyor. Bence bir kontrol ettir amorsitörlerini serviste. saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

neden bu kadar sevindigini anlamadım ama hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Beyler,

Hazırlıklar yapıldı bu Pazar günü fuara gidip lastik alacagım belki bir kaç baska birşey daha. Hala lastik marka ve ebatlarında kararsızım. Pirelli ve Metzeller arasında kalmıs durumdayım. Conti de bir diger alternatif tabi ama düşük bir ihtimal.. Ebat konusunda cok sey konusuldu cok sey soylendi yazıldı bu forumda gene de genel bir ortak kanı yok. Herkes ayrı bir şeyler soyluyor ne yapacagımı bilmiyorum.. 130/70/17 mi yoksa 140/70/17 mi? yakıt ne kadar farkeder? Performansa etkisi ne olur?

ayrıca katılımcı listesinde Z Moto yu göremedim. Kawasaki olmayacak gibi görünüyor? eger oyleyse yeni modelleri göremeyecekmiyiz? puffff...

selam,

kawasaki 2 yıldır katılmıyor zaten. gecen sene gelseydi bende fuardan alıcaktım motorumu. gecenlerde bakıma götürdüğümde sormuştum bu yılda girmeyeceklermiş.

amortisörlerle ilgilide yağ kaçırma olsa dışardan bakıldığında anlaşılır heralde yada zeminde iz bırakması gerekmezmi? öyle bir bulguyla karşılaşmadım.motor daha 1 yaşına girmedi 6000km de,keçe problemi olacağını sanmam. havalar açsın olmadı bir baktırırım.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    LASTİK SECİMİ:

Hocam lastik konusunu bi kac kez acikladim, bir kez daha kisa ve net olarak tekrar aciklik getirecegim. Yabanci forumlarda oldukca detayli inceledim. Nerdeyse her marka ve ebad'ta lastik hakkinda direkt kullanan kisilerle konustum, o yuzden soylediklerime inanabilirsiniz.

Marka ve model bazinda ebadlarda farklilik var. Alacaginiz lastigin mm olarak genisligine bakin mutlaka. 150'lik lastik 161mm olabildigi gibi 142mm de olabiliyor. Daha genis lastigin performansa ekstra etkisi yok. Yakit sarfiyatinda da bi etkisi yok genislik nedeni ile cinku motor lastikleri radial'dir araba gibi dusunmeyin; tum bu etkiler goz ardi edilebilir boyutta. Onemli olan hamurun kalitesi ve surtunme.

Ebada gelince, iyi bir marka ve yumusak hamur iyi bir modeli sectiginiz muddetce 130'luk alabilirsiniz. 150mm'yi cok asmadikca 140veya 150 tercih edebilirsiniz gorsel acidan ama cok bi sey degistirmeyecek. 150mm'e cikarsaniz yanagi 60a dusurmeyi unutmayin yeter. Ben biraz genis olsun hem de lastik capi da degismesin istedigim icin 150aldim. 140ta cap illa ki degisecek cunku. O yuzden size tavsiyem ya orjinal ebada bagli kalin ya da 150/60 150mm yi gecmeyen bir lastik alin, ama gorsel veya performans olarak cok bir arti beklemeyin.

İlla cok genis dursun diyorsaniz 160mm'ye cikmaniz lazim. Bunun icin de bridgestone bt20-21 modelleri kullaniliyor bizim ninjalarda. Cidden de genis duruyor. Ama zincir korumayi kesmeniz lazim ve lastik yanaklari burusuyor ve bir hos durmuyor iki her ne kadar kimseye bi sey olmamis olsa da bence asiri yatislarda tehlikeli. Kilonuz 80in uzerindeyse surtme de yapabilir. Karar size kalmis.

Umarim yardimci olur bu yazdiklarim. Lastik konusunda artik biri bi sey sorarsa bu mesaja yonlendirin

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    teşekürler ninja gercekten saglam makina eski kullanıcı olarak yeni başlayanlara şiddetle tavsiye ederim....metzeler bu ebatlarda lastikleri varmı?

---------- Post added at 02:16 ---------- Previous post was at 02:12 ----------

Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    05424247889 kawasaki yetkli servis bu ustaya git cözümsüz bişey yok her konuda sana yardımcı olucaktır ömer yönlendirdi dersin saygılar

Motosikleti
    Ninja 250R-2010
    Aslında lastik konusunda benimde fikire ihtiyacım var.motorsiklete yeni başladıgım için üzerinde hangi ebatlarda lastik var onu bile bilmiyorum.sanırım fabrika çıkışı lastikler var. biraz daha kalın marka model ve ebat tavsiyelerinizi alabilir miyim ? makinada sökmek zorunda kalacagım, orjinalligini bozan bir kalınlık istemiyorum.Ön ve arka lastik (marka-model-ebat) tavsiyesi lütfen?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 R
    Arkadaşlar herkese merhaba bende motorsiklete yeni başladım daha önceleri otomatik vitesli scoter felan kullanmıştım. Ninja 250 ilk vitesli motorsikletim honda cbr 250 r arasında gidip geldim fakat kawasaki bana sanki daha ağır başlı kaliteli bir makine gibi geldi ve bende 2. el 2010 model 7200 kilometrede bir ninja aldım. İstanbul fatihte oturuyorum toplu şekilde gezi veya herhangi bir eğlence aktivasyon vs. olursa katılmak isterim. Birde motorsun lastikleri orjinal lastikler olabilir dişleri felan gayet iyi durumda fakat sanki bana biraz fazla kayıyo gibi geliyo sizinde yorumlarını bekleyorum konu ile iglili tabi varsa genel olarakda fikirlerinizi almak isterim şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Ducati 899 Panigale
    Arkadaşlar sizlerle daha önce lastik ebatlarıyla ilgili yazışmıştık ve değiştireceğimi önü 120 arkayı 150 yapacağımı ve yanakları incelteceğimi söylemiştim sadece estetik kaygılarla buna karar vermişştim bir iki yere gittim ve kararlılığımı gördüklerinde olur iyi de olur dediler ancak honda hasanpaşada servis şeflerinden biriyle konuştum ve çok yanlış olacağını kesinlikle ebatlarla oynanmaması gerektiğini sebebiyle ve mekanik olararak anlattı
    Sebep: lastiği genişletir jantı genişletmez isek konulan lastik hava basınca yumurta gibi bombe yapacak az da olsa sadece orta kısımdan yola basacak ve hem yol tutuşu hemde ömrü azalacak hatta tehlike arz edecek. Ama IRC gibi japonya asfaltına uygun üretilmiş ama türkiye asfaltına uygun olmayan, ancak ısınınca yol tutuşu iyileşen orta sert lastiklerin yerine pirelli, metzelder yada michelin gibi 4-5 bin km daha az ömürlü ama daha yumşak hamurlu lastiklerle daha iyi yol tutuş ve güvenlik sağlayabiliriz.... (Bunlar edindiğim bilgilerdi).

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:36 ----------

Ninja 250 de fabrika çıkışında IRC marka orta sert lastikler mevcut.
    ön: 110-70-17
    arka: 130-70-17

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı dentcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizlerle daha önce lastik ebatlarıyla ilgili yazışmıştık ve değiştireceğimi önü 120 arkayı 150 yapacağımı ve yanakları incelteceğimi söylemiştim sadece estetik kaygılarla buna karar vermişştim bir iki yere gittim ve kararlılığımı gördüklerinde olur iyi de olur dediler ancak honda hasanpaşada servis şeflerinden biriyle konuştum ve çok yanlış olacağını kesinlikle ebatlarla oynanmaması gerektiğini sebebiyle ve mekanik olararak anlattı
    Sebep: lastiği genişletir jantı genişletmez isek konulan lastik hava basınca yumurta gibi bombe yapacak az da olsa sadece orta kısımdan yola basacak ve hem yol tutuşu hemde ömrü azalacak hatta tehlike arz edecek. Ama IRC gibi japonya asfaltına uygun üretilmiş ama türkiye asfaltına uygun olmayan, ancak ısınınca yol tutuşu iyileşen orta sert lastiklerin yerine pirelli, metzelder yada michelin gibi 4-5 bin km daha az ömürlü ama daha yumşak hamurlu lastiklerle daha iyi yol tutuş ve güvenlik sağlayabiliriz.... (Bunlar edindiğim bilgilerdi).

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:36 ----------

Ninja 250 de fabrika çıkışında IRC marka orta sert lastikler mevcut.
    ön: 110-70-17
    arka: 130-70-17
    Ben de aynı şeyi söylüyorum Ama ustanın atladığı bir şey var. Lastiklerin ebadlarına göre tavsiye edilen jant genişliği. Bizim ninja'nın arka jantı 3.5inch. Eğer buna uygun 150'lik lastik bulursanız takmanızda bir sakınca yok. Motor lastikleri sışa kavis yapıp içerde incelebiliyor tekrar modeline göre bu tarz lastiklerde geniş de olsa daha dar jantlara sorunsuz montaj olabiliyor. Yani araştırmak lazım tek tek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler