Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Arkadaşlar tavsiyeler ve karşılama için teşekkürler. İlerleyen günlerde daha sık görüşürüz umarım, selamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı rebelrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm can kardesim sanirim ben senden buyugum bu yuzden kardesim dedim tabiki herkese kendi motoru iyidir ama hatirlatirim burasi ninja kullanicilari formu sadece bir onceki sayfaya bak senin baris abin ninjasina mermi gibi gider diyen adama ufo goren koylu resmi ile cevap veriyor hemde hic konu ile alakasi yokken bu formu iki yildir takip ederim ve daha eski sayfalarinida okudum yani ornekleri cogaltabilirim forumlara giriyoruz cunku bilgi paylasimi fikir alis verisi yapmak icin haksiz isem soyle ama gelip bizlerin yaptigi sahsi tercihler yuzunden salak yerine koymaya calismak kullandigimiz motosikletleri kotulemek hic hos degil zira bende diger kullanici forumlarini ziyaret eder bilgi edinirim ama sirf o formun uyelerine gicik olsun diye birseyler yazmam saglicakla kal
    kımsenın tercıhınden dolayı salak yerıne koymam.pıyasada o kadar çançin aletler varken nınja'ya kolay kolay da sıra gelmez oyle davransam.elestırdıgım elbette olmustur ama bunu burada da pek yapmam.burada karsıt gorus olarak he CEVAP veren oldum ama bu goze battı.ısteyene detaylı - tarıhlı mesaj bloguda olusturabılırım

biri 200 yaptı nınjayla.
    biri bi nınja var gerısı yalan dedı.
    biri tek sılındırlıler ezıktır bla bla sacmaladı.

ucan kacan cok oluyor.halıyle cevap verıyoruz ... bunu uste alınmaya ; kendını ,sırf aynı motoru kullanıyor dıye bahsekonu arkadasların yanında gormeye gerek yok.

Alıntı rebelrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wolrath mok atma konusunda celikatdan sonra seni tek gecerim.ama söz konusu hondaysa toz kondurmazsin.
    yoo honda'Ya da bazı konularda pıs gecırdıgım olmustur.foruma yuzlerce mesaj attıgım-onlarca paylasımda bulundugum ıcın takıp edememıssındır.dogaldır.bısey dıyemem. farklı olarak nınja baslıgında arkadasların motorlarına duzeylı-olumlu elestırıler yaptıgım-usta konusunda yardım ettıgım-parca tedarıgınde yol gosterdıgımde olmustur...

herkese iyi forumlar.
    CaBaR250, MhmtcnKoral, ibopaşa ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

HaYaBuSa_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    Arkadaşlar merhaba arkadaşım size bir soru yöneltmemi rica etti ben şuanlık sadece olumakla yetinmekteyim arkadaşım ninjasına şöyle bir ekzoz tktırmak istiyor ama nerden nasıl nekadar olduğunu bayadır " http://m.youtube.com/#/watch?v=C_Hf8R9jbK4&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DC_H f8R9jbK4 " araştırıyoruz ama bulamadık bizde sizden yardım istemek aklıma geldi yardım ederseniz çok memnun olurum eden etmeyen için teşekkür ederim
    Tekerleğiniz düz ve kuru bassın yere

İmza yok barnak olmamı ?

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Alıntı HaYaBuSa_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba arkadaşım size bir soru yöneltmemi rica etti ben şuanlık sadece olumakla yetinmekteyim arkadaşım ninjasına şöyle bir ekzoz tktırmak istiyor ama nerden nasıl nekadar olduğunu bayadır " http://m.youtube.com/#/watch?v=C_Hf8R9jbK4&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DC_H f8R9jbK4 " araştırıyoruz ama bulamadık bizde sizden yardım istemek aklıma geldi yardım ederseniz çok memnun olurum eden etmeyen için teşekkür ederim
    Tekerleğiniz düz ve kuru bassın yere
    videoyu izledigimde egzosu resimdeki leovince gp pro ya benzettim ama kesinlikle degil. videodakinin hatlari ve sekli biraz daha farkli.
    videodaki egzos danmotoya ait. Turkiye'de bulabilirmisiniz bilemiyorum ama alttaki verdigim linkten siparis edebilirsiniz, dunyanin hertarafina gonderiyolarmis. gelincede bir ustaya yada bilen birine montajini yaptirirsiniz. fiyatida fena degil 112 dolar http://www.dan-moto.com/DM_INT/zx-25...oduct-376.html

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı orhanyor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoyu izledigimde egzosu resimdeki leovince gp pro ya benzettim ama kesinlikle degil. videodakinin hatlari ve sekli biraz daha farkli. http://www.free-wheels-moto.com/imag...1364402878.jpg
    videodaki egzos danmotoya ait. Turkiye'de bulabilirmisiniz bilemiyorum ama alttaki verdigim linkten siparis edebilirsiniz, dunyanin hertarafina gonderiyolarmis. gelincede bir ustaya yada bilen birine montajini yaptirirsiniz. fiyatida fena degil 112 dolar http://www.dan-moto.com/DM_INT/zx-25...oduct-376.html
    Peki ekzoz olarak bunu önerirmisinz veya neyi önerirsinz yardımınz içinde çok teşekkür ederim sağolun

İmza yok barnak olmamı ?

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Peki ekzoz olarak bunu önerirmisinz veya neyi önerirsinz yardımınz içinde çok teşekkür ederim sağolun
    rica ederim yardimci olabildiysem ne ala
    ben acikcasi egzozlardan pek anlamam oyuzden sizi leovince, akrapovic, yoshimura, twobros yada arrow gibi markalara yonlendiririm. cunku bu markalar isim yapmis ve cok kaliteli urunler ureten bilindik markalardir, dolayisiyla fiyatlarida ona gore oluyor. mesela bir onceki mesajimda resmini ekledigim egzoz yurtdisinda bile 500 dolar, ulkemizde ise 1300 lira civarinda bir fiyati vardi yanlis hatirlamiyorsam. tabi temiz ikinci ellerini cesitli yerlerdede bulabilirsiniz. butcenizi bilmiyorum ama asil istediginiz egzozun fiyati 120 dolar cikinca bir kac fiyat bilgilendirmesi yapayim dedim. gerci isin su yuzude var. tiger gibi yada daha dusuk maliyetli ama az cok tatmin edebilecek sesi cikaran markasiz egzozlarda olabilir. onuda artik forumdaki bu konuda daha tecrubeli olan arkadaslardan edinebilirsin. kac sayfa arkada bilmiyorum ama 100 tl gibi bir rakkama sahibinden.com dan egzoz alip taktiran bir kac arkadas vardi onlara sorabilirsiniz mesela..

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı orhanyor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rica ederim yardimci olabildiysem ne ala
    ben acikcasi egzozlardan pek anlamam oyuzden sizi leovince, akrapovic, yoshimura, twobros yada arrow gibi markalara yonlendiririm. cunku bu markalar isim yapmis ve cok kaliteli urunler ureten bilindik markalardir, dolayisiyla fiyatlarida ona gore oluyor. mesela bir onceki mesajimda resmini ekledigim egzoz yurtdisinda bile 500 dolar, ulkemizde ise 1300 lira civarinda bir fiyati vardi yanlis hatirlamiyorsam. tabi temiz ikinci ellerini cesitli yerlerdede bulabilirsiniz. butcenizi bilmiyorum ama asil istediginiz egzozun fiyati 120 dolar cikinca bir kac fiyat bilgilendirmesi yapayim dedim. gerci isin su yuzude var. tiger gibi yada daha dusuk maliyetli ama az cok tatmin edebilecek sesi cikaran markasiz egzozlarda olabilir. onuda artik forumdaki bu konuda daha tecrubeli olan arkadaslardan edinebilirsin. kac sayfa arkada bilmiyorum ama 100 tl gibi bir rakkama sahibinden.com dan egzoz alip taktiran bir kac arkadas vardi onlara sorabilirsiniz mesela..
    Teşekkürler ilginiz için zaten 100 200 liralık bir eksozun bi espirisi olucağını sanmıyorum atalarımızın dediği gbi ucuz etin yahnisi kötü olur leo vince gp cobra diye bir eksozu var onu çok beğendim ama yani leo. Sitesine bile girdim fiyat satın almayı göremedim aslında sitesinide çözemedim yardm edersenz sevinirim tesekkürler orhanyor ve yardım edicek kişilere iyi geceler tatlı rüyalar size

İmza yok barnak olmamı ?

Motosikleti
    Ninja 250
    100 tl gibi bir rakama alınan eksozun yakın zamanda dökülüceğini düşünüyorum,paslanmaz sacın kilosu bile kaç para olmuşken,işciliği kaplaması ıvırı zıvırı dahil edildiğinde,eksozun sırf maliyetinin bile 100 tlnin birkaç katı olması gerekir.ayrıca ısıya dayanıklılığından bahsetmiyorum bile,ama alan 100 tl fazla bir para değil önemli olan datmin olmak derseniz alınabilir tabikide
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 125
    Kawasaki ninja yani sonuçta 100 tl ekzoz tatmin edebileciğini sanmıyorum
    akrapivic mi
    leo vince mi
    Muzzy mi
    Yoshimura mı
    the brothers mı
    Arrow mu
    En iyisi veya orta düzeyde hangisi iyidir teşekkürler herşey için

İmza yok barnak olmamı ?

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Kawasaki ninja yani sonuçta 100 tl ekzoz tatmin edebileciğini sanmıyorum
    akrapivic mi
    leo vince mi
    Muzzy mi
    Yoshimura mı
    the brothers mı
    Arrow mu
    En iyisi veya orta düzeyde hangisi iyidir teşekkürler herşey için
    Hepsi iyi markalar ama cikardiklari sesler farklilik gosterir. Size onerim youtube a girin. Su sekilde aramalar yapin: "ninja 250r akrapovic" yada "ninja 250r two brothers" gibi gibi.. Yani ninja 250r in sonuna egzozun markasini eklerseniz genelde o egzozdan cikan seslerin videosunu bulursunuz. Tabi gercek ses daha farkli olabilir ama assagi yukari size bir fikir verir. Mesela ben akrapovic ile two brothers arasindaki farki cok net algiliyorum ve two brothers sanki kulagimi tirmaliyor ama tabi bu sadece benim fikrim bunun tam tersini dusunup akrapovici sevmeyenlerde olabilir. O yuzden en guzeli sizin karar vermeniz.

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    taktir bi yoshi sende motorunda rahat etsin

Motosikleti
    pani / 3colore
    arkadaslar bence 1-2 sılındır makınaların egzozlarına bu kadar para bayılmayın derım. 2.el temız bulunabılırse elbette dusunulebılır ama fıyat-performans olarak dusunursek 10.000 tl cıvarı o gucte bi motora o kadar egzoz parası verılır mı , dusunmek lazım. (he ben de vaktı zamanında aynı hatayı yaptım ama sansıma egzozu ıyı fıyata satabıldım.) 100tl lık egzoz da arkadasın dedıgı gıbı 2 gune paslanır. max 300-400 cıvarına 2.el kalıtelı ya da orta kalıte 0 bı egzoz almakta fayda var bence.

Motosikleti
    cbr 125
    Peki ekzozun iyisini kötüsünü nerden anlicaz veya şöyle sorayım çok kullanılmış bir eksozda ne gbi sıkıntılar olabilir ?
    Belki dışı iyi içi kötüdür hiç bir bilgim yok elsoz konusunda yanlış birşey dediysem düzeltin

berqu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    önceki sayfalarda resımlerını ve videolarını paylaşmıştım takıp ediyorsanız görüyorsunuzdur ben 80 liraya aldığım karbon görunnumlu egzozdan taktırmıştım bu güne kadar hıcbı sorun çıkmadı aksine gün gectıkce sesi dahada toklaşmaya başladı o kadar yıkamama rağmen pas olsun yada boyası atma bı parçası çıkma kırılma kopma hıcbısekılde deforme olmadı ılk alırken bende terddutteydım nasıl olsa 80 lıra verıcem dıyıp taktırdım cok memnunum hatta yolda durdup satıcını numarasını isteyen çok oldu hepsine de verdim eger ıstersenız almak isteyenlere de özelden gönderebılırım bı arkadaşım 700 liraya karbon tıger almış yan yana çalıştırıyoruz benmkının sesi daha gür daha albenılı cıkıyor bunu söyleyen ben degılım o boşuna bu kadar para vermısım diyor o kadar paralar dökmeye değmez bence tabı takdir sızın
    Cadde34 Motosiklet Tutkunları
    Cadde34MT

Motosikleti
    cbr 125
    Peki ekzozun iyisini kötüsünü nerden anlicaz veya şöyle sorayım çok kullanılmış bir eksozda ne gbi sıkıntılar olabilir ?
    Belki dışı iyi içi kötüdür hiç bir bilgim yok elsoz konusunda yanlış birşey dediysem düzeltin ( ilginiz içinde sağolun) ( motora bir artısı varmı hızlanma veya motorla ilgilî iyileştirme oluyormu)

İmza yok barnak olmamı ?

Motosikleti
    pani / 3colore
    Belki dışı iyi içi kötüdür hiç bir bilgim yok elsoz konusunda yanlış birşey dediysem düzeltin
    pıyasada 300lıraya satılan markalı egzozlar genelde sıvas vs malıdır.kanıp da alma mesela.300lıraya yoshı 2bro akrep felan olmaz

tiger alınabılır dedıgım fıyatlara.muhendıslık olarak oldukca ılerledıler.bıraz tuzlu olmasına karsın 1.5kg luk karbonları oldukca basarılı.ama gerek var mı o kadar para vermeye,tartısılır.

2.el egzoz alınımında dıkkat edılecek en onemlı husus,kırık dokugu,kaynak yerlerıdır.bızım motorların egzozlarının neredeyse hepsı slıp on dur.yanı al tak kullan seklınde.vıdalı tıp.bu yuzden kaynak yerlerınde cok sorun olabılecegıne ınanmıyorum.dıs kısmı ıyıce etut edılıp gonul rahatlıgıyla alınabılır.en kotu bı takayım seklınde ses bıle dınlenebılır gostermelık takarak ıc kısmında ıse sılencer vs takarken delık acılmısmı,ya da cakıldıysa eger ıckısma zarar vermıs mı bakılabılır.lakın motora takıp ses dınledıkten sonra bunların da pek onemı yok.

Alıntı berqu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki sayfalarda resımlerını ve videolarını paylaşmıştım takıp ediyorsanız görüyorsunuzdur ben 80 liraya aldığım karbon görunnumlu egzozdan taktırmıştım bu güne kadar hıcbı sorun çıkmadı aksine gün gectıkce sesi dahada toklaşmaya başladı o kadar yıkamama rağmen pas olsun yada boyası atma bı parçası çıkma kırılma kopma hıcbısekılde deforme olmadı ılk alırken bende terddutteydım nasıl olsa 80 lıra verıcem dıyıp taktırdım cok memnunum hatta yolda durdup satıcını numarasını isteyen çok oldu hepsine de verdim eger ıstersenız almak isteyenlere de özelden gönderebılırım bı arkadaşım 700 liraya karbon tıger almış yan yana çalıştırıyoruz benmkının sesi daha gür daha albenılı cıkıyor bunu söyleyen ben degılım o boşuna bu kadar para vermısım diyor o kadar paralar dökmeye değmez bence tabı takdir sızın
    0 egzozun sesı elbette degısır.elyaf hafıften yanar.egzoz kurum tutar.dedıgın gıbı gun gectıkce ses oturur, bıraz daha toklaşır.

egzoz olarak:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96152322/detay
    ccman bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 125
    Ben bu motorlar için düşündüğüm şey şu altımızdaki bir 600cclik makina değil büyük bir ses beklentisi içine girmek çok gereksiz hatta saçma olur haklı olarak yapabiliceğimiz en iyisi en tok sesi veren olucak çok karışık bir durum birsürü iyi marka ve sesleri hepsinin birbirine yakn yada bana videolardan bana öyle geliyor dükkanlara sordum biri tiger diyo biri gel kardeşim sana bir ekzoz vericem hiç biri bu sesi vermicek diyo nekadar 190 lira dedim kalsın sanki mobilete ekzoz alıyoz

İmza yok barnak olmamı ?

dunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sırf trafikte farkedilmek için tiger'ın full-karbon egozstunu almıştım. Sesi gerçekten tatmin edici, düşük devirlerde oldukça tok bir ses veriyor, üst devirlerde ve motor kompresördeyken de gayet tatmin edici bir sesi var. Buna ek olarak 7,5 kiloluk orijinal egozsttan 6 kilo daha hafif ve deriyi yakacak kadar ısınmıyor.

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    ninja 300 kullandınız mı hiç ? :D
    ninja250 tarihi eser gibi yanında dsfaffdsg

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    yaz yaklaşıyor arkadaşlar, yeni parti numuneler gelmeye başladı
    Ercument ve rebelrider bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler