Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Macar Işi Ybr Kewaay Speed 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Zengin motor karışımı derken ne kastediyorsun dostum? Ben kurşunsuz yakıt kullanıyorum. Uygunmu? Klavuz ingilizceydi pek bişey anlamadım..
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı Jazzbass adlı üyeden alıntı
    Zengin motor karışımı derken ne kastediyorsun dostum? Ben kurşunsuz yakıt kullanıyorum. Uygunmu? Klavuz ingilizceydi pek bişey anlamadım..
    jikleyi açınca motora daha çok benzin daha az hava gider = zengin karışım
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı
    jikleyi açınca motora daha çok benzin daha az hava gider = zengin karışım
    Way be bişey daha öğrendik
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

rsc86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moskoviç 1.5lpg ilk hedef YZF 125 ileri
    Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı
    Way be bişey daha öğrendik
    walaha dimi

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Evet arkadaşlar. Bu gece tükkanı kapattıktan sonra güzel bi akşam yemeği yedim ve motorumu çıkarttım. Yavaş yavaş sürdüm. Sonra trafiğe çıktım. Bi arkadaşı aldım gezdik çay bahçesinde oturduk. Edirne Tıp fakultesine gittik hani birşey olursa hastane yakın olsun diye şaka bi yana edirne merkezle tıp fakültesi arası baya vardır ve manzarası çok güzeldir. Orda oturduk. Sonra onu evine bıraktım. Bende arkadaşın int. cafersine geldim. Şuan itibariyle 125km deyim. Motorun rolanti sorununuda çözdüm. ÇAlıştırırken cikleyle çalıştırıyorum. Yola koyuldummu kapıyorum. Hızımı azaltınca vitesi çekerek ara gaz veriyorum ve motoru ısıtmaya çalışıyorum. Motor 1 2km de rolantiye giriyor ve sorun çıkmıyor. Bu gece 80km e çıktım rüzgardar vardı ama motor banamısın demedi. Titreme,tekleme hiçbirşey yok. Herkeze tavsiye ederim bu motoru. Görüşmek üzere
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı Jazzbass adlı üyeden alıntı
    Bi arkadaşı aldım gezdik
    Kaskım olsaydı alcakmıycaktın beni
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Evet

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Hayırlı olsun, kazasız-belasız inşallah.

Lastikler ne tür?

- Tubeless mi?
    - Tube type mı?

Yanaklarda yazması lazım.

Sağlıcakla.

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Tekerlekler şarmrel. Arkadaşlar şuan 210km deyim tıkır tıkır motor hiç bir sorun yok.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı
    motorda balancer var, vibrasyon düşük.

dün 80km/s ye çıktım, 7000 devirde görüyor, bu hesapla redline başlangıcı 10.000 devirde 115-120km/s görür gibi.

motor çok seri ve torku 125cc lik modellere göre daha yüksek, 3.viteste 15-20km/s giderken gazı açınca gidiyor, bir iki kere yanlışlıkla 2.viteste kaldırdım bana mısın demedi...
    Başka hangi 125liklerden bahsediyorsunuz bilmiyorum ama Keewayin torku 7500 devirde 8.3Nm. Honda CG125'in 7000 devirde 9.8 Nm ve YBR125'in 6500 devirde 10Nm... Yani 150lik Keewayin torku bu iki ana 125'lik modele göre daha düşük hatta diğer 125likler max torku daha düşük devilerde verebiliyor ki bu önemli bir ayrıntı. Bu arada devir-hız karakteristiği sanırım YBR ile benziyor zira YBR de aynı devirlerde aynı hızlara ulaşıyor...
    Motorlarınız hayırlı olsun, inşallah beraber çok daha uzun yollar yaparsınız ;)

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    İşalla insane, ilk başlarda bende ybr yi çok düşündüm de hem fiyat farkı hemde sürmeyi bilmemem keeway ye yönelttiki satıcısı öğretti sürmeyi saten. Şuan bir sorun var makinamda diyemiyorum tıkır tıkır gidiyor. Umarım dediğin gibi olur..

Motosikleti
    Keeway Speed 150 Teknik Özellikler
    Motor Tek silindir, 4 zamanlı, hava soğutma
    Çap x Strok 62 mm x 49.5 mm
    Motor Hacmi 149 cc
    Max.Güç 12,9 PS / 8500rpm
    Net Max.Tork 10 NM / 5750 rpm
    Fren Ön disk, arka disk
    Ön lastik 2.75-18
    Arka lastik 3.25-18
    Max. Hız 102 km/h
    Yakıt sarfiyatı 2.2 lt / 100km
    Yakıt Tankı Kapasitesi 11 lt
    Ateşleme CDI
    Sıkıştırma Oranı 9:1

diye biliyorum, ama bu rakamlar çok önemli değil. çoğu dökümanda 125cc lik versiyon 150cc lik olanla karıştırılıyor. kullanım kitabında bile arka fren kampana gözüküyor, ki gayet disk olur kendileri.

ya koca sitede sadece 2 kişide var galiba bu makineden ???
    B00_74

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    BOO_74, ben teknik verileri Motomax'in sitesinden aldım.
    Orda veriler şöyle;
    Motor Tek Silindir, 4 Zamanlı, Hava Soğutmalı
    Yakıt Yakıt Deposu 11L 2.0/100km
    Çap x Stroke 56.6mmx49.5mm
    Silindir hacmi 149 cm3
    Max. Güç 8.0kw/8500rpm 8.3Nm 7500/1min
    Frenler Ön Fren Disk
    Arka Fren Disk
    Jantlar Ön: 2,75-18
    Arka: 3,25-18
    Boyutlar Uzunluk 1990 mm
    Genişlik 740 mm
    Yükseklik 1070 mm
    Dingil Mesafesi 1300 mm
    Ağırlık 120 kgs
    Aksesuarlar
    Vites Kutusu 5 Vites
    Supap
    Şase Güçlendirilmiş Çelik Boru

Özellikle beygir gücü ve torjk değerleri çok alakasız değerler.. Sizin elinizdeki veriler kullanım klavuzundan mı?
    Bu motorları hangi fabrika yapıyor biliyor musunuz? Onların sitesinden aslında daha sağlıklı bilgi alınabilir... son olarak 125lik modeli de mi var? Ben motomaxin sitesinde göremedim.

Motosikleti
    insane, walla bu tip motorların teknik verileri enteresan ve çoğu zaman çelişkili.

keeway avrupada regulasyon gereği 125cc olarak satılıyor. kullanma klavuzunda 9.9kw = 13.28 BG olarak yer alıyor 150cc lik versiyon.

motomax'ın sitesi teknik özellik olarak çok yetersiz, runner vx200'ün de verileri hatalı, bu makinede artık 12" değil 14" jant kullanılıyor vs.

keza focus125 modelinin resimleri de hatalı, türkiyeye gelen modellerde saat var, ön kadran farklı vs.

yine motomax broşürüne göre speed150 de kafa grenajı var, ki aslında yok!

www.feyizoglu.com da nisbeten daha doğru veriler var.

neticede bunlar çok ufak ve bence önemsiz detaylar, yola çıkıkınca iki tip motor da 80-90km/h den sonra keyifsizleşiyor. 100km/h civarı yoruyor.
    110-120km/h de son nefesine geliyor. zaten iki teker üstünde 70-80km/h in üstü yeterince tehlikeli, risk 8-10 kat daha artıyor. çoğu 250cc lik makine bile yolda 80-100km/h gidiyor.

bi başka örnek de zat150, avrupa adı eupolo olan bu makinenin 150cc lik versiyonu 15BG, türkiyedeki 10,5 BG.
    B00_74

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    BOO_74
    insane, walla bu tip motorların teknik verileri enteresan ve çoğu zaman çelişkili.

keeway avrupada regulasyon gereği 125cc olarak satılıyor. kullanma klavuzunda 9.9kw = 13.28 BG olarak yer alıyor 150cc lik versiyon.

motomax'ın sitesi teknik özellik olarak çok yetersiz, runner vx200'ün de verileri hatalı, bu makinede artık 12" değil 14" jant kullanılıyor vs.

keza focus125 modelinin resimleri de hatalı, türkiyeye gelen modellerde saat var, ön kadran farklı vs.

yine motomax broşürüne göre speed150 de kafa grenajı var, ki aslında yok!

www.feyizoglu.com da nisbeten daha doğru veriler var.

neticede bunlar çok ufak ve bence önemsiz detaylar, yola çıkıkınca iki tip motor da 80-90km/h den sonra keyifsizleşiyor. 100km/h civarı yoruyor.
    110-120km/h de son nefesine geliyor. zaten iki teker üstünde 70-80km/h in üstü yeterince tehlikeli, risk 8-10 kat daha artıyor. çoğu 250cc lik makine bile yolda 80-100km/h gidiyor.

bi başka örnek de zat150, avrupa adı eupolo olan bu makinenin 150cc lik versiyonu 15BG, türkiyedeki 10,5 BG.
    +1

Sonuçta verdiğimiz paraya aldığımız ürün yeterince başarılı. Bu motorla ne olur?
    Şehir içi rahat rahat kullanırsın. Şehir dışı arkadaşımızın da dedigi gibi 80-90km gider hem etrafına bakınır hemde keyifli sürüş yaparsın. Ha sollamalarda çık 100 e 110 a çıkarda yani motor. Motordan ne istediğine bağlı. Tek önemli oku dayanıklılığı. Şahsen kendi motorumu 5000km de 10000km de görmek istiyorum.

Motosikleti
    en keyiflisi de motorda titreşimin olmaması, nerdeyse scooter gibi sarsıntısız çalışıyor motor.
    B00_74

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Bu türkiye'deki motosiklet satıcılarının ilgisizliği adamı öldürür. YBR yeni kasa çıktığı dönemde de 12,5 beygir mi 10,5 beygir mi diye deli etmişti bizi. Avrupa sitelerinde farklı türkiyede farklı değerler görülüyordu hatta bir süre de yeni kasalar satışta iken sitedeki açıklamalarda 12,5 beygir ibaresi kaldı ama aslında motorlar 10,5luktu ... Ha tabi bu bu ufak beygir farklılıkları ne son hıza ne de başka birşeye çok etki etmiyor bunu da ybr,twister cbf gibi revizyondan geçmiş motorlarda zaten görüyoruz. Daha önce de dediğim gibi umarım uzun süreler kullanırsınız motorunuzu, benimki 16700km'de umarım siz de en az benim kadar gezersiniz Ben bu motoru ybr isteyen ama alamayan kişilere alternatif olarak düşündüğümden forumunuzu takip ediyorum, daha çok binin gezin ki daha çok şey okuyalım :D

Motosikleti
    sevgili insane bahsettiğin dönemde ben de ybr almak isityordum ama firmanın ilgisizliği-bilgisizliği deli etmişti beni.

şimdi xt125 için bile eskiden 12.5BG olan değeri 10,5BG olarak revize ettiler. sanki uzay mekiği satıyorlar,epi topu on tane teknik özelliği var tüm motorların.doğru düzgün yazamıyorlar broşürlerine-sitelerine. keewayi de böyle, yamahası da böyle, mondiali de böyle, alayı böyle...

yabancı motosiklet dergilerindeki testlerden takip ediyorum teknik verileri. alman motorrad fahrer 'a göre yeni ybr 10,5 Bg, fabrika verisi son hızı 95km/h, testte ölçülen değeri 100km/h.

bizde adam gibi motor dergisi olmadığı için bu veriler yok ortada malesef, firmalarda birşeyler satıyor ama ne sattıklarını kendileri de tam bilmiyorlar...
    B00_74

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    300km dayandım herşey yolunda

Motosikleti
    ben de 400km ye geldim, maşallah makine güzel.

100km de 3,4 litre yaktı, rodajdan çıkınca daha da düşecek muhtemelen.
    B00_74

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler