Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumun için teşekkür ederim.Anladığım kadarı ile,limitlerde kullanan biri olmadığım için seçimim doğru olmuş.

ömer abi diyorum saçlarda ağarmış alınmazsın umarım
    Hiç bir şekilde alınmam estağfurullah,aşağı yukarı aynı yaşlardayızdır diye düşünüyorum(Saçlar beyaz değil ama)
    Debriyaj tokatlamak biraz risklidir.En uygunu 2 nci viteste 8 9 bin devir civarına kadar çıkıp gazı bırakıyoruz öne yığılıyor motosiklet ondan sonra gazı açıyoruz ve hafif çekiyoruz kendimize hem debriyaja sıkıntı vermez hem daha az riskli diğerine göre.
    omer3111 bunu beğendi.
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumun için teşekkür ederim.Anladığım kadarı ile,limitlerde kullanan biri olmadığım için seçimim doğru olmuş.

ömer abi diyorum saçlarda ağarmış alınmazsın umarım
    Hiç bir şekilde alınmam estağfurullah,aşağı yukarı aynı yaşlardayızdır diye düşünüyorum(Saçlar beyaz değil ama)
    ben daha toyumdur ya 26 yaşında (=

ben virajlı yolları sevdiğim için sport lastiklerden yanayım yaz kış binerim şile riva gibi bol virajlı yollarda sıkıyorum onun harici sakin kullanımım vardır genel olarak

Alıntı Unique693 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj tokatlamak biraz risklidir.En uygunu 2 nci viteste 8 9 bin devir civarına kadar çıkıp gazı bırakıyoruz öne yığılıyor motosiklet ondan sonra gazı açıyoruz ve hafif çekiyoruz kendimize hem debriyaja sıkıntı vermez hem daha az riskli diğerine göre.
    gazı kapatıp açtığın zamanda egsantirik zinciri ve debriyaj tasını çok güzel bir şekilde zorluyorsun

motorda 2 defa ters baskı yapıyorsun bir anda gaz keserek ve motor yığılırken bir anda gazlayarak yine
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Cevabın için teşekkür ederim fakat teker işini soran diğer ömer3111 isimli arkadaş olacaktı.
    omer3111 bunu beğendi.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Bizde Adana da METZELLER M5 daha çok tercih ediliyor.sebebi dedğiniz gibi kuru yolları sevmesi...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    2 turlude biyerleri zorluyoruz yani Simdiye kadar denemedim zaten sadece 1 kere istemsiz geldi ondada bayrağı dikiyodum Pardon ozaman omerleri karıstırmısım
    ömer2 bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşlar bende lastik düşünüyorum bu yaz pirelli corsa rosso veya rosso2 almak istiyorum İzmir de pirelliyi kim satar bileniniz varmı? Hatta toplanıp birlikte alabiliriz indirim yaparlarsa.
    ömer2 bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aksine debriyaj tokatlamak daha güvenlidir.Fakat acemilik evresinde gazla tekere almak daha kolay gelir.

Mcn in how to wheelie videosundada debriyaj tokatlamanın daha güvenli olduğu belirtilmekte.

600F4i ile gazla 2.viteste tekere almak pek kolay olmaz biraz gidona asılmanız gerekir.Başlangıç için pekte önerilcek bir tip değildir.

Unutmadan sağ ayak arka daima arka frenin üzerinde olsun.Bol şanslar
    omer3111 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende lastik düşünüyorum bu yaz pirelli corsa rosso veya rosso2 almak istiyorum İzmir de pirelliyi kim satar bileniniz varmı? Hatta toplanıp birlikte alabiliriz indirim yaparlarsa.
    Sanırım motolastik.net'in merkezi İzmir, internet yerine direkt olarak gidip dükkandan da alabiliyorsun.

Lastik bu sıralar ben de bakıyorum ve epey bir araştırdım, rosso II benim de düşündüğüm modellerden biriydi ama sanırım ellerinde bizim motorlar için uygun ebatta yok. (senin de ön 120, arka lastik 180'dir diye tahmin ediyorum?)

Haftasonu motolastik'i telefonla aradım, oradaki arkadaşla epey bir lastik sohbeti yaptık, oldukça ilgili insanlar. Kendisi bana, her ne kadar touring tipi olarak geçse de, Pirelli Angel GT'yi önerdi. Hem yol tutuşun çok iyi olduğunu hem de supersport lastiklere göre neredeyse 2 kat daha uzun ömürlü olduğunu söyledi.

Ben de yurtdışı sitelerinde biraz araştırdım ve dediği gibi, touring olarak geçmesine rağmen R1'lere ve Ninja ZX-10 R'lara takıp memnun olanlar çok. Tabi uzun ömür vaad etmek demek lastiğin daha sert hamurlu olması dolayısıyla yumuşak hamurluya göre daha zayıf yol tutuşa sahip olması demek ama bildiğin gibi yeni lastiklerin yanlar ayrı hanmurdan(daha yumuşak) ortalar ayrı hamurdan (daha sert) yapılıyor. Dolayısıyla çok limitlerde kullanan bir kullanıcı değilsen muhtemelen tutuş senin de benim için olduğu gibi çok farkedilir olmayacak.

Uzun lafın kısası, şimdililk iki seçeneğe indirdim: Michelin Pilot Power 3 (superbike lastiği olarak geçiyor) ve Pirelli Angel GT (touring olarak geçiyor)

Dediğim gibi birinin avantajı belki limitlere oldukça yaklaştığında daha iyi tutuş sağlaması, diğerininki ise uzun ömrü sayesinde lastik masrafını neredeyse yarıya indirmesi. İkisinin de üst kalite lastikler olduğunu hatırlatayım.

Sanırım önümüzdeki haftaya karar verip birinin siparişini vereceğim. Sana da kolay gelsin...
    gursus bunu beğendi.

omer3111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f 2006
    çok teşekkür ederim bazı hatalarımı gördüm sayende havalar ısındsın biraz daha deneyecem düşük hızda sabit uzun mesafe gidemezssem dişli mecburen büyüyecek

Motosikleti
    arkadaşlar motoru bir satlık etmiş sonrada vazgeçmiştim.sonra dedim ki bu kafar fark verip (5-10) sıfır alıcağıma onun yarısı kadar verip şu aşağıda ki linkte motor bayadan beri ilgi alanımda fakat iki motor olması konusunda endişelerim.Sizler böyle bişey yaptınız yada düşünceniz ne olur.Malüm bizim motorunda sıfırı yok 650 ninde ne olacğı bellid değil.Birde elimizdeki motor lar artık iyice kıymete bindi bazıları bunu kıskansada hal böyle olunca bende heö motorum yorulmasın hemde yakın mesafalerde 250cc kullanım diye aklımda böyle bir düşünce oluştur sizlerin yorumunu duymak isterim iyi yada kötü.
    Adana dan selamlar...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...46677065/detay

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Cıbıf 250lerde kronik bir sorun vardı ? Nedir, ne değildir hatırlamıyorum fakat 2005-6lardan hatırladığım kadarıyla bazı problemleri vardı motorun.
    Bu konuları biliyormuydunuz peki ?

Motosikleti
    yok bilmiyorum işte form a biraz baktım ama hepsinş okumak gözüm kesmedi.Varsa kullanan tabi ki bilmem iyi olur.Yani CBF 150 almak yerine bu daha iiyi olur diye düşündüm ama belki yanlış düşünmüş de olabilirim.

omer3111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f 2006
    ömerlerin karışması iyi olmuş exradan baya bilgiye üçretsiz sahip oldum bilgilerini paylaşan arkadaşlar teşekkürler lastik konusunda sezuon başı m5 aldım devamlı kuru havalarda biniyorum ısınınca güzel ama keşke diablo alsaydım az km yapardım ama lastik çok yumuşak kuru yollarda sakız gibi
    gursus bunu beğendi.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Neyse keçe işini hallettik çok şükür 600f e çok uzak biriydim iyiki almışım gerçekten süper zevkli yormuyor hiç.
    Bi sorum olucak çok soruyorum farkındayım ama 600f lere gerçekten çok uzaktım.Benim ruhsatta kg:199 beygirde 89kw yanlış hatırlamıosam model pc35 honda cbr 600f6 yazıo aynı motor ark.da f4i yazıyor kg'ı ve beygiri daha düşük ikiside 2006 model bu ne ayak dostlar =)

Motosikleti
    marefb;

ve diğer yeni 600f sahiplerine hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inş...[COLOR="Silver"]
    Benim ruhsatta pc35 yazıyor 2005 model.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

iLk@yy >;3283890]ömer abi diyorum saçlarda ağarmış alınmazsın umarım (=

İlkay kardeş sen bide bizi görsen dede diyecen herhalde ben Ömer2 saçında beyaz görmedim resimlerde pek belli değil ama sen yakından görüpte söyliyorsan ona bişey diyemem sözüm yok.

Allah kaza bela vermesin tekerinize taş değmesin İnş...
    ömer2 bunu beğendi.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok bilmiyorum işte form a biraz baktım ama hepsinş okumak gözüm kesmedi.Varsa kullanan tabi ki bilmem iyi olur.Yani CBF 150 almak yerine bu daha iiyi olur diye düşündüm ama belki yanlış düşünmüş de olabilirim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-46.html

Kronik sorunlarından, memnuniyetsizlikten bahsemişler.
    sundowner bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marefb;

ve diğer yeni 600f sahiplerine hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inş...[COLOR="Silver"]
    Benim ruhsatta pc35 yazıyor 2005 model.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

iLk@yy >;3283890]ömer abi diyorum saçlarda ağarmış alınmazsın umarım (=

İlkay kardeş sen bide bizi görsen dede diyecen herhalde ben Ömer2 saçında beyaz görmedim resimlerde pek belli değil ama sen yakından görüpte söyliyorsan ona bişey diyemem sözüm yok.

Allah kaza bela vermesin tekerinize taş değmesin İnş...
    Yok ufak bi karışıklık oldu fatih abi,benim yaşım 38,iki aysonra 39 olacak fakat daha beyaz yok.Beyaz yok abi.
    İlkay arkadaşımız ise bizim ilim,bilgi ağabeyimiz,yıllarca onların yazılarını takip ederek 600 f sevdik ve aldık.
    Geçmiş yıllardaki emekleri için, forumda emek veren, bize bize fayda sağlayan tüm arkadaşlara bu vesile ile
    teşekkür ediyorum.

BEYLER birşey sorabilirmiym ben ilk defa 600f kullanıyorum vites geçişlerinde cok ses geliyor ? manet 5e getiryorum biraz daha yumuşuyor ama özellkle 2 vites cok ses getiriyor acaba ben vitesi atarken gaz açmam mı gerek? pff kafam karışık..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

kimse yokmuu cevaplayacakk

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı mavisevgilim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEYLER birşey sorabilirmiym ben ilk defa 600f kullanıyorum vites geçişlerinde cok ses geliyor ? manet 5e getiryorum biraz daha yumuşuyor ama özellkle 2 vites cok ses getiriyor acaba ben vitesi atarken gaz açmam mı gerek? pff kafam karışık..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...s-dusurun.html

Aynı şekilde yükseltin...

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı mavisevgilim adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Debriyaj telinin alt ucu ayarlıdır.Oradaki ayarı biri kurcalamış,dolayısıyla yanlış ayardan debriyaj tam ayırmıyor olabilir.Balatalar bitiyor,debriyaj zayıf olabilir.Yağ uygun olmayabilir.Fakat buradan kesin sonuca varmak çok zor.En doğru yol kendi ustanıza baktırmanızdır.
    mavisevgilim bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler