Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben deki Bisiklet Vites Kolu , Gaz sabitleyici...
    150 km/h 'ye kadar gazı sabitleyebiliyorum Sonra motor üzerinde yatıp uyuyorum

Gezi Fotoğraflarımızı cogunlukla o sabitleyici sayesinde cekiyorum seyir halinde
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah rengi de kendisi de çok şık aletin, güle güle kullanın.
    ABS var mı şimdi bunda yoksa opsiyonel mi ? var ise kullanımı nasıl ABS etkisini nasıl hissettiriyor ?
    ve de yeni cbr600'e grenaj giydirilmiş hornet denmesi yerinde mi yoksa iftira mı sizce ?
    Teşekkürler. Kombine abs var, ani durumlarda ön frene asılınca arkayı da kendisi kademeli sıkıyor birkaç kere hayatımı kurtardı frenler çok iyi. Savrulma kilitlenme olmuyor ani sıkınca.
    Grenaj giydirilmiş hornete benzetilmesini iftira olarak algılamamak gerek, 600RR da eski hornetten geliyor. Ayrıca grenajdan başka dizayn ve mühendisliğinde de yenilikler var yeni 600F in.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Kombine abs var, ani durumlarda ön frene asılınca arkayı da kendisi kademeli sıkıyor birkaç kere hayatımı kurtardı frenler çok iyi. Savrulma kilitlenme olmuyor ani sıkınca.
    Grenaj giydirilmiş hornete benzetilmesini iftira olarak algılamamak gerek, 600RR da eski hornetten geliyor. Ayrıca grenajdan başka dizayn ve mühendisliğinde de yenilikler var yeni 600F in.
    kombine ABS müthiş bir şey sırf bu donanım için bile alınrı bu motor kaldı ki muadillerine göre fiyatı da mantıklı. Tek sıkıntım ebat olarak bana biraz küçük hissi vermesi.
    Bir de viraj kabiliyeti nasıl ? Eski 600f ile kıyaslama şansınız var mı ? Gerçi fotolardan gördüğüm kadarıyla lastiğin kenarlarını bayağı kullanmışsınız demek ki güvenli şekilde yüksek açılara yatılabiliyor diye düşündüm
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

ilkerrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' Aprilia Caponord 1200
    maşallah rengi de kendisi de çok şık aletin, güle güle kullanın.
    ABS var mı şimdi bunda yoksa opsiyonel mi ? var ise kullanımı nasıl ABS etkisini nasıl hissettiriyor ?
    ve de yeni cbr600'e grenaj giydirilmiş hornet denmesi yerinde mi yoksa iftira mı sizce ?
    Emir, Honda'da eğitime gittiğimizde benimde test etme fırsatım oldu yeni 600f'i, üzerinede baya konuştuk eğitmenlerle. Grenaj giydirilmiş hornet denmesi bir iftira değil, ama küçümseme gibi geliyor kulağa, çünkü motor tamamen cb600 hornet platformu üzerine yapılmış. Frenler inanılmaz iyiler, ben ABSyi deneyeceğim diye canını çıkardım motorun, her koşulda stabil kaldı. Bizim motorlara kıyasla biraz yumuşatılmış, ivmelenmeler o kadar sert değil.

Hornet platformu üzerine yapılmasının avantajlarınıda gördüm, inanılmaz bir manevra kabiliyeti var motorun. O küçücük parkurdan eğitmenlerin motoru ne hallere soktuğunu izlerken, 5 karış açık ağzımı gören hocanın yanıma gelip, "hiç heveslenme sizin 600 f lerle bunları yapamazsınız, hornet plaftormunda yapılması bunlara izin veriyor" demesi beni bir kat daha şaşırtmıştı.

Bizim motorlara göre kullanımı kesinlikle daha rahat, uzun yola daha elverişli bir motor gibi geldi bana. Ama açıkça söylemek gerekirse yukardada bahsetmiş olduğum yumaşaklığı hoşuma gitmedi (bizim 600flerle kıyaslayınca, yoksa inanılmaz rahat, biraz beklenti meselesi sanırım), birde cüsse olarak biraz küçük olmasıda benim için eksi puan

@krd
    Hayırlı olsun motorun, güzel günlerde, kazasız belasız inşallah )
    Ben Giderim O Gider, Altımda Tin-Tin Eder

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kombine ABS müthiş bir şey sırf bu donanım için bile alınrı bu motor kaldı ki muadillerine göre fiyatı da mantıklı. Tek sıkıntım ebat olarak bana biraz küçük hissi vermesi.
    Bir de viraj kabiliyeti nasıl ? Eski 600f ile kıyaslama şansınız var mı ? Gerçi fotolardan gördüğüm kadarıyla lastiğin kenarlarını bayağı kullanmışsınız demek ki güvenli şekilde yüksek açılara yatılabiliyor diye düşündüm
    İlker teşekkür.

Eski 600F i kullanmadığım için bir fikir yürütemeyeceğim hatta hayatımda kullandığım tek supersport bu makine

Fotolarda motor henüz 10-20km de, aldığım gün çekmiştim ağustos ayında, yani lastikler sıfır fotolarda.

Şu an 1800km de, viraj yaptım yüksek açılarda olmasada, bir sıkıntı yaşamadım. Dirsekleri kırmadan kullanırsanız (trafikte malum) aynalar kollarınızı gösteriyor. Ama dirsek kırıp biraz eğilince görüş açısı iyi. Sıkışık trafikte CBF500 den daha kolay hareket manevra yapabildiğine kanaat getirdim.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ben o zaman lastiğin kullanılmamış olduğu için aşınmamış yanaklarını viraj açı izi olarak görmüşüm demek ki
    bu soruyu neden sordum çünkü hornet yurt dışında naked motorlar arasında en dinamik şaseye sahip olarak değerlendiriliyor.

İlker'in söyledikleri daha doğrusu honda eğitmenlerinden aktardıklarını da düşünürsek yeni 600f'in yönlendirilebilirlik açısından yetkin bi makine olduğu açık. Umarım ilk fırsatta ben de test edebilirim.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    yeni f ile ilgili güzel şeyler olmuş

ama dün tünal abinin feysteki paylaşımını izledim yeni 600f vardı altın elbiselide hatta xx'ide anlatmışlar.
    gayet iyi bir şekilde kullanıyordu oturuş pozisyonu dışında bir şikayeti yoktu adamın esasında pek (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2011 Opel Corsa D 2011
    arkadşalar şimdiki hyo gt 250 rı satıp bir cbr 600 f almayı düşünüyorum ama bu motor konusunda fazla bir bilgim yok vede bütçem max 12 bin tl alırken nelerre dikkat etmem gerekir temiz bir motoru nasıl anlarım

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Herkese selam;

Su geçirmez branda almayı düşünüyorum malum kış gösteriyo kendini artık. Tavsiye edeceğiniz brandalar var mı?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sahibinden.com'dan almıstım ben
    25 Liraya ; gri olanlardan; yogun suyu geciriyor fakat cok hafif içerde nem yapacak sekilde
    Gerci benim motor kapalı otoparkta olduğu için ; tozlanmasın diye kullanıyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden.com'dan almıstım ben
    25 Liraya ; gri olanlardan; yogun suyu geciriyor fakat cok hafif içerde nem yapacak sekilde
    Gerci benim motor kapalı otoparkta olduğu için ; tozlanmasın diye kullanıyorum
    Ama benim kapalı otoparkım yok ve tüm kış kabak gibi site otoparkının ortasında olacak su gecirmez branda var mı peki bildigin

Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2011 Opel Corsa D 2011
    Alıntı Holocaust46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama benim kapalı otoparkım yok ve tüm kış kabak gibi site otoparkının ortasında olacak su gecirmez branda var mı peki bildigin
    dikişsiz naylon içide miflonlu olanlar var onlar geçirmez dikişli alısan su ve toz alır içine

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kardeşim Git bi brandacıya ; Kamyon arkası branda bezinden yapıyorlar benim yalovadaki öle

Hem ağır oluyor; hem de kesinlikle yağmur su almıyor... üzerinde 40 cm kar vardı su almamıstı ...

Fiyatları da normal brandalar ile aynı iyata geliyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kombine abs'den kastınız nedir ?
    abs (antiblock breake system) fren anti blok sistemi var birde cbs (common breake system) ortak fren sistemi var

2side aynı sistem değiller ne yazıkki

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kombine abs'den kastınız nedir ?
    abs (antiblock breake system) fren anti blok sistemi var birde cbs (common breake system) ortak fren sistemi var

2side aynı sistem değiller ne yazıkki
    İLkay konuyu biraz daha açabilirmisin?
    Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı Kelleci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İLkay konuyu biraz daha açabilirmisin?
    abs arabalarda olduğu gibi fren esnasında lastikerin kilitlenmesini engeleyen bir sistem
    cbs ön frene basıldığında paralel olarak arka frenide devreye sokan bir sistem

sadece cbs olması abs olduğunu göstermez
    ama abs var ise cbs sistemi yanında oluyor genel olarak

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Teşekkürler....
    Drift Religion

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim merak ettiğim bişey var absli bi motorda stopie yapmak mümkün değil dimi ? abs olan motosikletlerde devre dışı bırakabilme özelliği varmı?
    her zaman işin apaçisel yönünden bakıyorum
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    abs li modellerin viraj içinde sorunlu olduğunu duydum, viraj da kitlenme olabiliyormuş. Tabii ne kadar doğru bilemiyorum...

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Yasin bana cbf 1000 bul :D ama 2011 model olsun :D bide takaslı olsun :D daha ne olsun
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler