Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artık remuslandım
    Bikaç foto eklerim zamanım olunca
    Bakalı beğenicekmisiniz
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık remuslandım
    Bikaç foto eklerim zamanım olunca
    Bakalı beğenicekmisiniz
    hayırlsı bi gelde dinleyelim
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun dostum, Transalp ve 1000RR da keyifli makineler; ne kadar çok motor denenip tecrübe kazanılsa fayda bence. Her makinanın keyfi ayrı oluyor ve tadabildiğimiz kadar tatmak gerek diye düşünüyorum.
    Eyvallah dostum.YBR, ER-5, 600F kısmetse sırada 4. var. Bu yaz 2 motor izmit-kaş-datça-bodrum-kuşadası-efes/selçuk-izmir-foça-ayvalık/cunda-altınoluk-asos-çanakkale-gelibolu-tekirdağ uzun bir tur düşünüyoruz, motoru da bu sebeple değiştiriyorum.Sen de satmışsın makineyi sen ne düşünüyosun??
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

Motosikleti
    Alıntı fernando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah dostum.YBR, ER-5, 600F kısmetse sırada 4. var. Bu yaz 2 motor izmit-kaş-datça-bodrum-kuşadası-efes/selçuk-izmir-foça-ayvalık/cunda-altınoluk-asos-çanakkale-gelibolu-tekirdağ uzun bir tur düşünüyoruz, motoru da bu sebeple değiştiriyorum.Sen de satmışsın makineyi sen ne düşünüyosun??
    hayırlı olsun umarım transalp ile de güzel keyifli yollar gidersin
    bindiğin her tarzdan keyif almak yolda daha bir güzel anlam katıyor bu sevgiye açıkçası.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    İlkay selamlar bulgaristana geliyormusun....

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fernando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifli bir yolculuk olacağa benziyor, kazasız belasız sürüşler şimdiden.
    Evet sattım ben de ama şimdilik birşey düşünmüyorum, biraz bekleyip uygun şartlar oluştuğunda bir değerlendirme yapacağız bakalım.

merhaba arkadaşlar
    yeni bir 600f kullanıcısı olarak bikaç sorum olacak
    ön farda ortada bir led var bu ne zaman ve nasıl yanar
    birde amortisör ayarlarını değiştirmenin sürüşe ve motora herhangi bir zararı varmı
    şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkür ederim

Motosikleti
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkay selamlar bulgaristana geliyormusun....
    onun için pasaport felan almam gerekiyor ki mayısın 8'sine kadar doluyum ne yazık ki iş nedeni ile. başka bir zamana
    yoksa gidip lastikleri değiştirip dönmek vardı güzel güzel

Alıntı erdish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar
    yeni bir 600f kullanıcısı olarak bikaç sorum olacak
    ön farda ortada bir led var bu ne zaman ve nasıl yanar
    birde amortisör ayarlarını değiştirmenin sürüşe ve motora herhangi bir zararı varmı
    şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkür ederim
    öncelikle motorun kaç model? çünkü misal benim modelde farlar tümüyle manual fakat sonradan kısa farlar hep açık olacak şekilde ayarlandılar.

süspansiyon ayarı olarakta ön kısımda bir sertlik ayarı yapamıyorsun fakat boruların seviyesi ile ilgili çeşitli oynamalar gerçekleştirebilirsin. ama stabilizasyon olarak ön kısımla oynamamanı tavsiye ederim. arka kısımda ise yine modele bağlı olarak sertlik ayarı yapabiliyorsun sadece. buda yumuşak veya sert bir sürüş sağlar sana. sert olması yol tutuşu olarak daha iyi bir ama bozuk yollarda geçerli değildir.

Motosikleti
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun için pasaport felan almam gerekiyor ki mayısın 8'sine kadar doluyum ne yazık ki iş nedeni ile. başka bir zamana
    yoksa gidip lastikleri değiştirip dönmek vardı güzel güzel

öncelikle motorun kaç model? çünkü misal benim modelde farlar tümüyle manual fakat sonradan kısa farlar hep açık olacak şekilde ayarlandılar.

süspansiyon ayarı olarakta ön kısımda bir sertlik ayarı yapamıyorsun fakat boruların seviyesi ile ilgili çeşitli oynamalar gerçekleştirebilirsin. ama stabilizasyon olarak ön kısımla oynamamanı tavsiye ederim. arka kısımda ise yine modele bağlı olarak sertlik ayarı yapabiliyorsun sadece. buda yumuşak veya sert bir sürüş sağlar sana. sert olması yol tutuşu olarak daha iyi bir ama bozuk yollarda geçerli değildir.
    daha doğrusu demek istediğim

benimki 2001 model mesela; tüm farkları tümüyle kapatabiliyorum da.
    fakat daha sonradan 2004 sonrası olacaktı sanırım farları kontağı açtığın anda kısa farlar hep yanıyor oluyor kapatabilme gibi bir durumun olmuyor o yüzden

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    far konusu açılmışken.
    motora uzun kısa xenon uygulama aşamasındayım. maalesef farın içini açmayı gözüm kesmediği için mercekten vazgeçiyorum şimdilik. eğer çok sorun olursa sürüş aşamasında o zaman tekrar bi değerlendirme yapacağım.
    ancak;
    malum xenon aküye yük getiren bi unsur. motor çalışırken sorun değil ama kontağı açıp xenon yandığı andan itibaren kısa bi süre içinde akü boşalabiliyor. malum soğuk startlarda check işlemi bitmeden de marşa basmamak lazım. bu 3-4 saniyelik süreçte bile ciddi bi akım çekiyor aküden.
    bunun önüne geçmek için sol pandizota bir anahtar ilave etsem diyorum nasıl olur ? farları eskisi gibi manuel hale getirmiş olacağım. ne dersiniz ? deneyen uygulayan var mı ??
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    arkadaslar cıddı bır 600f arama ıcerısındeyım bılındık tanıdık bıyerlerde temız arkadasa verılıcek bı motor varsa tavsılerınızı beklerım sezona gırerken makıneyı almak ıstıyorum....:(

Motosikleti
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far konusu açılmışken.
    motora uzun kısa xenon uygulama aşamasındayım. maalesef farın içini açmayı gözüm kesmediği için mercekten vazgeçiyorum şimdilik. eğer çok sorun olursa sürüş aşamasında o zaman tekrar bi değerlendirme yapacağım.
    ancak;
    malum xenon aküye yük getiren bi unsur. motor çalışırken sorun değil ama kontağı açıp xenon yandığı andan itibaren kısa bi süre içinde akü boşalabiliyor. malum soğuk startlarda check işlemi bitmeden de marşa basmamak lazım. bu 3-4 saniyelik süreçte bile ciddi bi akım çekiyor aküden.
    bunun önüne geçmek için sol pandizota bir anahtar ilave etsem diyorum nasıl olur ? farları eskisi gibi manuel hale getirmiş olacağım. ne dersiniz ? deneyen uygulayan var mı ??
    benim motorda GKN'ne aldığında xenon varmış. otomobil xenonu takmışlar sağ panzotta izi var hatta switch'in.

neyse kısaca demek gerekirsek xenon açıldıktan sonra hatırladığım kadarıyla normal bir ampul kadar enerji çekiyor. fakat ilk açılışı için gereken enerji fazla. çünkü patlama enerjisi ile açılıyor.
    daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse ampulu ilk çalıştırmak için atıyorum misal 10x gücünde bir akım ve enerji gerekiyorsa çalışmaya başladıktan sonraki değer 1x değerinde oluyor. xenon ampüller yapıları gereği akımı geçirmeye başlayıncaya kadar olan direnç eşiği yüksek bir tür devre.

bu arada kısa ve uzun xenon'u ayrı kullanacak isen sellektör yaptığında akün ve motosiklet üzerindeki devren hırpalanacaktır. bunun yerine mercekli sistem kullanabilirsen eğer bi xenon yapabilirsin. arabalarda gördüğümü bu bi xenon dalgası sadece normal bir mercekte ek olarak perde olmasıyla gerçekleşiyor.sanırım uzunları açmak istediğinde araya üst kısımdan bir perde iniyor bir noktaya kadar; veya bu olayın tam terside olabilir hatırlamıyorum şu an tam

bilgine

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bu arada içinizden bir arkadaş motosikletini pembeye boyamayı düşüyordu.

Belki bir fikir verir Pembe 600f.

http://www.youtube.com/watch?v=wLw04...eature=related

barisayd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar, 600f başlığını fırsat buldukça takip ediyorum, sizce bu motor nasıl? Elbette motora yakından bakmak lazım ama belki dikkatli gözler ilandan da benim görmediğim bir şeyi görür veya kafasına takılır ya da dikkat etmem gereken bir şeyi söyler. Veyahut daha önceden motor hakkında bilgi sahibidir. Mesela ya bu motor benim motorumdu, 30000'de idi, nasıl oldu da şimdi 18000'de gibi Eğer alırsam ben de aranıza katılacağım, saygılarımla... http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7703238/detay/

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada içinizden bir arkadaş motosikletini pembeye boyamayı düşüyordu.

Belki bir fikir verir Pembe 600f.

http://www.youtube.com/watch?v=wLw04...eature=related
    doğaaannnnn

koşşşşş

Motosikleti
    2008 Suzuki GSX-R 600
    Öncelikle herkese selamlar,
    Bende hayırlısıyla Holda Silverwing 600 motorumu satıp bir kardeşimizden 2006model 600f imi almış bulunmaktayım. İsmin Fırat aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum.Umarım vakit buldukça forumu takip edebilir görüşmelere de katılabilirim. Herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Alıntı Eterna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese selamlar,
    Bende hayırlısıyla Holda Silverwing 600 motorumu satıp bir kardeşimizden 2006model 600f imi almış bulunmaktayım. İsmin Fırat aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum.Umarım vakit buldukça forumu takip edebilir görüşmelere de katılabilirim. Herkese kazasız belasız sürüşler.
    hoşgeldin.

istanbulun neresindesin

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Merabalar arkadaşlar bende ybr-dylan-er5 ve 600f e geçiş yaptım 3 gün önce tavsiyelerinizi dikkate alırım büyük motor tecrübem var fakat bu motor hakkındaki bilinmesi gereken özel şeyler varsa paylaşırsanız sevinirim....kazasız belasız sürüşler dilerim herkeze....bi kaç fotoğrafını çektim

[COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

Motosikleti
    hakan sana da hayırlı olsun.

motosikletin egsantirik gergisi dışınada bir problemi yok denecek kadar az aslında. birde arka stop farlarından biri ( park lambası ) bazen kafasına göre yanıp yanmaya biliyor benim çevreden gördüklerim

gergi olayına da çok kafanı takma hemen pıt diye bozulabilen birşey değildir oda.

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakan sana da hayırlı olsun.

motosikletin egsantirik gergisi dışınada bir problemi yok denecek kadar az aslında. birde arka stop farlarından biri ( park lambası ) bazen kafasına göre yanıp yanmaya biliyor benim çevreden gördüklerim

gergi olayına da çok kafanı takma hemen pıt diye bozulabilen birşey değildir oda.
    Sağol kardeşim Egzantirik Gergisi 3-4 bin km önce değişmiş sanırım sorun olmaz inşallah şimdilik bi problemimiz yok çok şükür...
    [COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler