Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir yağlarken, motoru yıkarken ya da yıkatırken, lastik sökmek durumunda ve de uzun süreli park ederken o kadar rahat ki...
    bi de çok dikkatli bakmazsan gözüne çarpmıyo o kadar
    Aynen öyle. Oldukça memnunum Dün gece uykum kaçınca (motoru yıkarken, zinciri gaz yağı ile temizleyip yağlarken ve tekeri kola ile parlatırken ) çok faydasını gördüm... Yanlız tek sorun! 3 ay oldu motoru alalı ama hala tek başıma orta sehbaya alırken zorlanıyorum

Bu arada hazır konu açılmışken (gaz yağı arayanlar varmı içimizde?) Uzun zamandır (gaz yağını nereden bulurum) diye konu görmüyorum forumda Evimin altındaki nalburda fazlasıyla mevcutmuş, bilginiz olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2005 CBR 600F
    Selam arkadaşlar, ismim osman, 600F forumunu 1 aydan beri yakından takip ediyorum, 4 ay önce 2005 model gri üzerine beyaz kanatlı 600 F motorumu aldım, yaklasık 7 yıldır motosiklet kullanıyorum, 30 yaşımdayım, çok değişik marka model motosikletler kullandım, sonunda rahatlık, konfor,sağlamlık ve ekonomi açısından 600 F kullanmaya karar verdim, bu motoru uzun süre kullanmayı düşünüyorum ve bu motor benim bir projem, şu anda yavaş yavaş dış modifikasyonlara başladım, ilk önce tank ped leri, devil tüp egzostu daha iyi ses için kısaltma, arka çamurluk kısaltma ve bunun gibi işlemlerle başladım, son olarak sarı sinyal camlarımı beyaz ile değiştirdim, şu anda sinyal yuvalarına board kestirip 18 tane sarı led yerleştirdik ve orjinalliği bozmadan harika bir görüntü ve netlik sağladık, ledli sinyaller piyasada çok ama mümkün olduğunca orjinalliği bozmuyorum, ayrıca piyasadaki ledli sinyallari takınca,ince olduğundan diplerinde boşluk kalıyor. Sezon sonuna doğruda aynaları, zincir koruma ve manetleri karbon kaplatacağım, önümüzdeki günlerde hepsinin fotolarını ekleyeceğim, görüşmek üzere..

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gürselakay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Emre..
    CBF 1000'de sürücü selesini çıkartınca (yolcu selesi anahtarla serbest kalıyor ama sürücü selesini sökmek için 2 vida mevcut) Sonra selenin bağlandığı metal çerçeve şasiye vidalanmış ama vida yerleri dikey konumda 3 ad. delikli. En alttakine vidalarsan haliyle sürücü yükselmiş oluyor.İlk delikle son delik arasında en fazla 5 cm var. Tabi en yüksek konumda depo ile sele arasında biraz boşluk oluştu ama olsun.. İk aldığımda motor bana acaip alçak geldi. Tabanlarım yere tam düz basarken bile dizlerim bayağı kırık kalıyordu..Arka amortisörü de 2 tık sıktırdım rahata erdim. Bir de ön amortisörde yağ eksilmesi var sanırım, o da tamamlanınca daha da iyi olacaktır.
    Yakıt konusunda daha bilgim yok ama Engin (Pazarbaşı) bey'in demesine göre uzun yolda 100 km. de 5-5,5, Şehirde 6 l. civarı yakar dedi.
    Bakalım, göreceğiz.

Selamlar..
    Gürsel
    Gerçekten faydalı bir ayar koymuşlar motora, yakıt tüketimi de dediğin gibiyse oldukça makul değerlerde.
    Bu arada, user manuel'e tekrar baktım ve 2001 sonrası makinalar enjeksiyonlu, senin arkadaş yanlış hatırlıyor heralde. Bir de internette 278 km/h gören videolar mevcut, hem de orjinal olmayan egsozla.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:55 ----------

Alıntı justblue79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, ismim osman, 600F forumunu 1 aydan beri yakından takip ediyorum, 4 ay önce 2005 model gri üzerine beyaz kanatlı 600 F motorumu aldım, yaklasık 7 yıldır motosiklet kullanıyorum, 30 yaşımdayım, çok değişik marka model motosikletler kullandım, sonunda rahatlık, konfor,sağlamlık ve ekonomi açısından 600 F kullanmaya karar verdim, bu motoru uzun süre kullanmayı düşünüyorum ve bu motor benim bir projem, şu anda yavaş yavaş dış modifikasyonlara başladım, ilk önce tank ped leri, devil tüp egzostu daha iyi ses için kısaltma, arka çamurluk kısaltma ve bunun gibi işlemlerle başladım, son olarak sarı sinyal camlarımı beyaz ile değiştirdim, şu anda sinyal yuvalarına board kestirip 18 tane sarı led yerleştirdik ve orjinalliği bozmadan harika bir görüntü ve netlik sağladık, ledli sinyaller piyasada çok ama mümkün olduğunca orjinalliği bozmuyorum, ayrıca piyasadaki ledli sinyallari takınca,ince olduğundan diplerinde boşluk kalıyor. Sezon sonuna doğruda aynaları, zincir koruma ve manetleri karbon kaplatacağım, önümüzdeki günlerde hepsinin fotolarını ekleyeceğim, görüşmek üzere..
    Hoşgeldin Osman, fotoları merakla bekliyoruz.

Motosikleti
    cbr 125
    chopperrider sana bise sorucam. üstündeki mont prohel 6060 onun bedeni kac boyun kilon bide kaskında AGV GP-1 galiba mont ve kaskın takılı resmin varsa atarmısın aynılarından almayı dusunuyorum ondan istedim^^

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    zincir yağlarken, motoru yıkarken ya da yıkatırken, lastik sökmek durumunda ve de uzun süreli park ederken o kadar rahat ki...
    bi de çok dikkatli bakmazsan gözüne çarpmıyo o kadar
    Sehpa açıkken vitese attığınızda stop ediyor mu? Eğer etmiyorsa tam benlik her binişte yağlarım zinciri
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sehpa açıkken vitese attığınızda stop ediyor mu? Eğer etmiyorsa tam benlik her binişte yağlarım zinciri
    motor orta sehpada çalışırken vitese attığında stop etmez.

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. Oldukça memnunum Dün gece uykum kaçınca (motoru yıkarken, zinciri gaz yağı ile temizleyip yağlarken ve tekeri kola ile parlatırken ) çok faydasını gördüm... Yanlız tek sorun! 3 ay oldu motoru alalı ama hala tek başıma orta sehbaya alırken zorlanıyorum

Bu arada hazır konu açılmışken (gaz yağı arayanlar varmı içimizde?) Uzun zamandır (gaz yağını nereden bulurum) diye konu görmüyorum forumda Evimin altındaki nalburda fazlasıyla mevcutmuş, bilginiz olsun...
    Hımm gaz yağını ne amaçlı kullanabilirim. Hani ulaşılması zor ve kullanılması yarayışlı bir malzeme gibi yazmışsınız. Eğer öyleyse hemen satın alalım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:26 ----------

Hoş geldiniz Osman bey. Özellikle aynalar ve zincir koruma manetleri Carbon kaplama yaptığınızda görüntüsünü merak ediyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 ----------

Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta sehpadayken vitese atınca stop etmiyor ve yağlama çok rahat oluyor
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    arkadaşlar 150 cc scooter kullanıyorum 125 cc vitesli de kullandım.600 cc ye geçiş için 150 cc uygunmudur yoksa 250 ye mi geçeyim?

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımm gaz yağını ne amaçlı kullanabilirim. Hani ulaşılması zor ve kullanılması yarayışlı bir malzeme gibi yazmışsınız. Eğer öyleyse hemen satın alalım.[COLOR="Silver"]
    Zinciri kir, toz ve oluşan yağ tabakasından arındırmak için gaz yağı kullanıyorum.. Özellikle aşşağıdaki ilk konuya göz atmanı tavsiye ederim.

Zamanında birkaç yere sordum ama bulamadım. 2-3 ay önce evimin altındaki nalbura sordum var dedi 1.5 LT=6 TL olması lazım, öyle hatırlıyorum...

Zincir Bakımı [Temizlik ve Yağlama]

zincir temizlerken benzin mi mazotmu ?? Gazyağı demeyin =)=) YOk

Motosikleti
    2005 CBR 600F
    Dreamdark teşekkürler, fotoları ekleyeceğim yakında, bu arada senin paylaşımlarından çok bilgi sahibi oldum, herkese teker teker cevap yazman çok güzel, bu yüzden sana teşekkür ediyorum, keyifli forumlar.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    hayırlı olsun motor da modifiyeler de. yalnız manetleri karbon kaplama tavsiye etmem, bi kaç makinede gördüm hem uzun ömürlü olmuyo hem de biraz ucuz bi görüntü veriyor. carbon manet tavsiye ederim.

Alıntı Falcon-Muroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chopperrider sana bise sorucam. üstündeki mont prohel 6060 onun bedeni kac boyun kilon bide kaskında AGV GP-1 galiba mont ve kaskın takılı resmin varsa atarmısın aynılarından almayı dusunuyorum ondan istedim^^
    evet yazlık montum prohel.
    boy 182 kilo 90. bedeni de xl. rahat oluyo beden de sıkıntı yok. yaz için uygun bi mont tavsiye edebilirim.
    kask agv değil ama shoei xr1000 eski kaskım agv k serisi idi. eğer güçlü bi makine kullanmıyosun k serisi agv tavsiye ederim yeterli bi kask bence.
    kask+mont resim var mıı bakayım varsa gönderirim.
    Alıntı murat_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 150 cc scooter kullanıyorum 125 cc vitesli de kullandım.600 cc ye geçiş için 150 cc uygunmudur yoksa 250 ye mi geçeyim?
    bence hiç acele etme arkadaşım. 250 değilse bile 500cc bi makinede tecrübe edinmek lazım.

Dreamdark teşekkürler, fotoları ekleyeceğim yakında, bu arada senin paylaşımlarından çok bilgi sahibi oldum, herkese teker teker cevap yazman çok güzel, bu yüzden sana teşekkür ediyorum, keyifli forumlar.
    Emre topiğimizin medar-ı iftiharıdır. genelde maalesef ben de dahil mesaj yazarken bi üstteki mesaja usulen cevap yazmayı bile ihmal ediyoruz. çoğu kişinin sorusu ya da paylaşımı arada kaynayıp gidiyor. Sağolsun Emre bu konuda çok hassas.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:19 ----------

Orta sehpaya alırken zorlanmamak için, vitesi boşa al debriyajla uğraşma, sol elinde sol gidonu tut sağ elinle kuyruk tutamağından tut, yan ayağı kapat orta sehpaya ayağında bas motoru dik tut ki her iki ayağı da yere bassın, ön freni sık motoru ileri it amartisörler kapansın, freni bırakır bırakmaz sağ ayağında orta sehpanın üzerine bas ve sağ elinde çok az güç uygulayarak çek hop diye kalkacağını göreceksin.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2006 cbr 600f

ön disk

Arkadaşlar ön disklerden bir tanesi hafif eğri. Yüksek hızda frenlemede soruın yok ama durmak üzereyken fren tutup bırakıyormuş gibi bir his var.Manette çok hafif kasılıp gevşeme hissediyorum. Gösterdiğim usta torna vs yapılamayacağını iki diskin de değişmesi gerektiğini söyledi. Çok inandırıcı bulmadım bana bir fikir verin?

Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    600F iniz hayırlı olsun, kazasız belasız arızasız güle güle kullanın.
    HONDA Hayat ONDA

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı axewar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ön disklerden bir tanesi hafif eğri. Yüksek hızda frenlemede soruın yok ama durmak üzereyken fren tutup bırakıyormuş gibi bir his var.Manette çok hafif kasılıp gevşeme hissediyorum. Gösterdiğim usta torna vs yapılamayacağını iki diskin de değişmesi gerektiğini söyledi. Çok inandırıcı bulmadım bana bir fikir verin?
    doğru söylemiş, disk eğriliğinde olan bi sorundur. ama çifti mi değişir yoksa eğiklik sadece birinde mi bilinmez.
    ayrıca eğer ön jantta eğiklik varsa bu sıkıntıyı çok daha fazla hissedersin, onu da kontrol ettir derim.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    jantta sorun yok sadece disklerden bir tanesi sorunlu.....(Neden ikisi değişiyor?) Sonuçta disklerden birisi diğerine göre aşınmış ve ince bile olsa pistonlar mesafeyi otamatik ayarlıyor diye biliyorum.....

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Zinciri kir, toz ve oluşan yağ tabakasından arındırmak için gaz yağı kullanıyorum.. Özellikle aşşağıdaki ilk konuya göz atmanı tavsiye ederim.

Zamanında birkaç yere sordum ama bulamadım. 2-3 ay önce evimin altındaki nalbura sordum var dedi 1.5 LT=6 TL olması lazım, öyle hatırlıyorum...

Zincir Bakımı [Temizlik ve Yağlama]

zincir temizlerken benzin mi mazotmu ?? Gazyağı demeyin =)=) YOk
    Ozaman çok işimize yarıyacak birşeymiş çok çok teşekkür ederim, devamlı pahalı yzğsökücü spreyleden almak gereksiz yani. O nalburum bir tel veya adresi varsa bana yollayabilirseniz sevinirim. Tekrar tekrar teşekkür ederim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:21 ----------

Alıntı axewar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jantta sorun yok sadece disklerden bir tanesi sorunlu.....(Neden ikisi değişiyor?) Sonuçta disklerden birisi diğerine göre aşınmış ve ince bile olsa pistonlar mesafeyi otamatik ayarlıyor diye biliyorum.....
    Önceki motorumda bende benzer bir sıkıntı yaşadım. Disklerin takım olduğunu ve takımı bozamıyacaklarını söylediler ve ikisinide değiştirmiş olduk.
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar gazyağını bi çok benzincide bulabilirsiniz.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hayırlı olsun motor da modifiyeler de. yalnız manetleri karbon kaplama tavsiye etmem, bi kaç makinede gördüm hem uzun ömürlü olmuyo hem de biraz ucuz bi görüntü veriyor. carbon manet tavsiye ederim.

evet yazlık montum prohel.
    boy 182 kilo 90. bedeni de xl. rahat oluyo beden de sıkıntı yok. yaz için uygun bi mont tavsiye edebilirim.
    kask agv değil ama shoei xr1000 eski kaskım agv k serisi idi. eğer güçlü bi makine kullanmıyosun k serisi agv tavsiye ederim yeterli bi kask bence.
    kask+mont resim var mıı bakayım varsa gönderirim.

bence hiç acele etme arkadaşım. 250 değilse bile 500cc bi makinede tecrübe edinmek lazım.

Emre topiğimizin medar-ı iftiharıdır. genelde maalesef ben de dahil mesaj yazarken bi üstteki mesaja usulen cevap yazmayı bile ihmal ediyoruz. çoğu kişinin sorusu ya da paylaşımı arada kaynayıp gidiyor. Sağolsun Emre bu konuda çok hassas.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:19 ----------

Orta sehpaya alırken zorlanmamak için, vitesi boşa al debriyajla uğraşma, sol elinde sol gidonu tut sağ elinle kuyruk tutamağından tut, yan ayağı kapat orta sehpaya ayağında bas motoru dik tut ki her iki ayağı da yere bassın, ön freni sık motoru ileri it amartisörler kapansın, freni bırakır bırakmaz sağ ayağında orta sehpanın üzerine bas ve sağ elinde çok az güç uygulayarak çek hop diye kalkacağını göreceksin.
    Emre gerçekten sağolsun banada bir çok konuda yardımcı oldu ve oluyorda.
    Saygılarımla...

Motosikleti
    2005 CBR 600F
    chopperrider, aragorn78 teşekkür ederim, paylaşımlarım sürecek..

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler