Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı gürselakay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 2005 CBR 600F'in renk olarak aynısı..2005 üretim, 2006 trafiğe çıkışlı olabilir belki..
    ilandaki motor 2005 model.

ayrıca bildiğim kadarıyla 2005-2007 arası 600f'lerin hepsi 2005 üretim. trafiğe çıkış tarihine göre kaç model olduğu söyleniyor.

yanlışım varsa itinayla düzeltilsin.
    zira benim motorum 2007 model, inşallah ben yanlış biliyorumdur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bu motora bende takılmıştım....

bu renkler04 ve 05 arası var 06 da siyah kırmızı zaten...

trafiğe çıkışı 2006 dır ....
    Arkadaşlar benim kafam karıştı malumunuz ben CBR 600 F'i yeni aldım motor 2005 model 2006 trafiğe çıkışlı fakat bende şöyle bir renk garipliği mevcut resim çekemedim ve motoru halen servise gösteremedim ama zaman bulunca ilk işim olucak. Motoru aldığımda sadece kafa grenakı boyalı denilmişiti benzeri resimlerle size göstermek isterim siz bu konuda daha bilgilisiniz nede olsa, benim motorda kuyruk kısımı SİYAH renk motor GRİ renk Resim_1'de koltuk altında kalan kuyruk kısmı bende siyah renk Resim_2'deki gibi. Grenajda ve yakıt deposunda siyah tonlama yok Resim_1'deki gibi sizce sebebi nedir

Resim_1

Resim_2

Saygılarımla...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bora senin motorun depo ve grenaj tonlamaları beyaz ise, 1. fotoğrafdaki orjinal 2005 gri-beyaz olanın aynısı demektir.
    Muhtemelen kuyruk grenajı da değişmiş senin.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı pg13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilandaki motor 2005 model.

ayrıca bildiğim kadarıyla 2005-2007 arası 600f'lerin hepsi 2005 üretim. trafiğe çıkış tarihine göre kaç model olduğu söyleniyor.

yanlışım varsa itinayla düzeltilsin.
    zira benim motorum 2007 model, inşallah ben yanlış biliyorumdur.
    Benim bildiğim, 2001 de CBR600F lerin üretiminin durduğu ve ellerindeki stokları 2006 ya kadar grenajlarındaki boya desenleri değiştirip farklı modeller altında sattıkları. 2007 model çıkartılmadığı, 2006 modellerin 2007 tarihinde trafiğe çıkanları 2007 model diye ikinci el olarak satıldığıdır.

yani 2001 model eşittir 2007 model

önemli olan model değil, önemli olan temizliğidir...

bence devam etmeliydi şimdi dahi 2010 model olsa çok taliplisi çıkar dı. sadece orjinalden direkisyon amartüsörü taksalar yeter motor sorunsuz ve yıllardır kullanılan oturmuş bir motor.6 vites 60 dan sonra gazla yemem demiyor.

K M L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz 6 Fazer '05
    Arkadaşlar 2005-2007 model arası temiz 600f arıyorum sahibinden.com daki uçuk fiyatlar çok canımı sıktı,varsa satmak istiyen 10 bin lira civari temiz bana pmden özel mesaj bekliyorum.

10 bine birde temiz şaka gibi hadi hayırlı alışverişler.

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    dostlar öncelikle saçma soru soracağım için bağışlayın. 125 cc den sonra bu motora geçmek nasıl bir mantık? geçilebilir mi ? saçma ama bağışlayın

K M L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz 6 Fazer '05
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bine birde temiz şaka gibi hadi hayırlı alışverişler.
    sence 2002 model 60 bin kmde bir 600f 10 bin lira edermi?

Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim, 2001 de CBR600F lerin üretiminin durduğu ve ellerindeki stokları 2006 ya kadar grenajlarındaki boya desenleri değiştirip farklı modeller altında sattıkları. 2007 model çıkartılmadığı, 2006 modellerin 2007 tarihinde trafiğe çıkanları 2007 model diye ikinci el olarak satıldığıdır.

Bu yazdıklarına ek olarak benim bildiğim; bahsettiğin son üretim tarihinin 2001 değil de 2003 olduğu. 2001'de son halini alan 600F 2003'e kadar üretildi ve 2003'de 600RR çıkınca Honda 600F'in üretimine son verdi diye biliyorum. 2003 sonrası stoklar da, farklı grenaj desenleriyle 2006'ya kadar yenilenip satıldı aynen dediğin gibi.

Alıntı qenc_motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar öncelikle saçma soru soracağım için bağışlayın. 125 cc den sonra bu motora geçmek nasıl bir mantık? geçilebilir mi ? saçma ama bağışlayın
    Mantıklı değil, araya bir 250'lik sıkıştırsan çok daha iyi olur.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazdıklarına ek olarak benim bildiğim; bahsettiğin son üretim tarihinin 2001 değil de 2003 olduğu. 2001'de son halini alan 600F 2003'e kadar üretildi ve 2003'de 600RR çıkınca Honda 600F'in üretimine son verdi diye biliyorum. 2003 sonrası stoklar da, farklı grenaj desenleriyle 2006'ya kadar yenilenip satıldı aynen dediğin gibi
    .
    İşin aslını sorarsan bende senin gibi biliyordum..Hatta formda daha öncede konu açılmıştı bu şekilde yazmıştım. Ama sonra birisi yok öyle değil 2001 de en son üretildi deyince bende doğrudur diye öyle yazdım.. Sonuçta 2001 model ile 2006 model arasında gerek dizayn olarak, gerek motor kısmı olarak ekstra bir değişiklik yapılmadını biliyorum..

600f alacak arkadaşlara model konusuna takılmamalarını, alacakları makinenin motor aksamının sağlamlığına ve şaşesinin düzgünlüğüne bakmalarını öneririm.. Diğer aksamlar tefarruat.. Bana göre tabiki belki katılırsınız belki katılmazsınız..

İşin aslını sorarsan bende senin gibi biliyordum..Hatta formda daha öncede konu açılmıştı bu şekilde yazmıştım. Ama sonra birisi yok öyle değil 2001 de en son üretildi deyince bende doğrudur diye öyle yazdım.. Sonuçta 2001 model ile 2006 model arasında gerek dizayn olarak, gerek motor kısmı olarak ekstra bir değişiklik yapılmadını biliyorum..

600f alacak arkadaşlara model konusuna takılmamalarını, alacakları makinenin motor aksamının sağlamlığına ve şaşesinin düzgünlüğüne bakmalarını öneririm.. Diğer aksamlar tefarruat.. Bana göre tabiki belki katılırsınız belki katılmazsınız..
    Evet dediğin gibi, teknolojik olarak bir fark yok arada. Sadece model yılı ve desen farkı var. Gerisi kişinin tercihine kalmış tamamen.

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Bora senin motorun depo ve grenaj tonlamaları beyaz ise, 1. fotoğrafdaki orjinal 2005 gri-beyaz olanın aynısı demektir.
    Muhtemelen kuyruk grenajı da değişmiş senin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:31 ----------

Benim motorda acaba bu guruba girermi dersiniz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:34 ----------

Bu yazdıklarına ek olarak benim bildiğim; bahsettiğin son üretim tarihinin 2001 değil de 2003 olduğu. 2001'de son halini alan 600F 2003'e kadar üretildi ve 2003'de 600RR çıkınca Honda 600F'in üretimine son verdi diye biliyorum. 2003 sonrası stoklar da, farklı grenaj desenleriyle 2006'ya kadar yenilenip satıldı aynen dediğin gibi.

Mantıklı değil, araya bir 250'lik sıkıştırsan çok daha iyi olur.
    Ohohhh ben biraz araştırma yapayım bakalım benim motor bu değişim gurubuna giriyormu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:37 ----------

Motor ve Şase sağlamlığı konusunda Ali ustaya gitmeyi planlıyorum. Sizinde söylediğiniz gibi diğer kısımları değiştirmek kolay gibi, fakat bir soru işareti oluşuyor kafamda acaba tahmini olarak 2-3 yıl sonra full grenajlar, kuyruk kısmı, ön cam, Orjinal eksoz...vb. değiştirmek istesem orjinal parçalara ulaşmamda sıkıntı olurmu, isteğim gibi rahat bir şekilde temiz sıkıntısız parçaları satın alabilirmiyim dersiniz...
    Saygılarımla...

zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bu motora bende takılmıştım....

bu renkler04 ve 05 arası var 06 da siyah kırmızı zaten...

trafiğe çıkışı 2006 dır ....

cevaplarınız için teşekkürler.. . herkese kazasız belasız sürüşler ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 ----------

Alıntı K M L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sence 2002 model 60 bin kmde bir 600f 10 bin lira edermi?
    2002 modelin o km'de en fazla edeceği 7000 tl

ayrıca şunu da söylemek istiyorum,
    2005 - 2006 model bir 600 f ne kadar temiz olursa olsun 10 - 11 bin liradan fazla etmez...sırf sezon geldi diye 13 - 14 bin tl isteyenler var... yaklaşık 2 ay önce 2004 model buldum 8600 tl ama alabilecek pozisyon yoktu başkasına gitti motor...
    bu arada kimse yanlış anlamasın 600 f ucuz makina felan demiyorum..
    sonuçta ben de bu motordan almaya çalışıyorum ama sezon geldi diye de 2 3 bin tl fazladan mı vericez... yani benim en fazla düşündüğüm rakam 2006 için 10 11 bin tl arası...

LÜTFEN SİZ DE DÜŞÜNCELERİNİZİ SÖYLEYİN acaba yanlış mı düşünüyorum...??

Motosikleti
    2006 Honda CBF 1000
    Merhaba arkadaşlar.. Yeni aldığım motorumu (600 F, 2005 model) satıp satmamakta kararsızım.Hiç böyle performanslı müthiş bir motorum olmamıştı ama 1 saat sonunda ellerim ağrımaya başlıyor.Aslında kısa kullanımlarda inanılmaz bir makine ama uzun yola (yolculu ve yüklü) uygun bir araç değil gibi geliyor bana. Katır gibi bir Transalp'e alıştıktan sonra bana öyle geliyor olabilir. Aranızda 600F le uzun yol deneyimi olanlar var mı? Arkadaşlarımdan bu motorla Avrupa turu yapmış olanlar var ama yolcusuz gitmişler. Bir de sık mola vermekten bahsediyorlardı. Bu motora arkaya yolcu, ve çanta içine eşya vs. konunca uzun yolda nasıl olur? Bir de amortisörlerin çalışma mesafesi az, bu da beni düşündürüyor. Biraz bozuk yolda sorun olacak gibi..
    Diğer danışacağım bir konu da; fiyatlama. Burda eminim çok farklı fikirler ortaya çıkacak.
    Motor şu an 3800 km de. Lastikleri (Michelin Road 2CT) takalı daha 300 km oldu. Aldığımda aküyü, yağını, filtresini vs. yeniledim. Makinada en ufak bir sorun yok. Düşme, kaza vs hiç yok. Sağ grenajda çok ufak çizik var; sanırım duvara sürtme sonucu olmuş. Bir de deponun üstünde mercimek kadar boya atmış(Benzincide pompacının eşekliği )
    Bu km.de bir CBR 600F ben duymadım. Sahibinden.com a falan ilan koymadım. Benim motor ne edebilir?. (motor mevsimi olduğunu düşünerek fiyat saptamak lazım herhalde)
    Teşekkürler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:50 ----------

Fotolar:

Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Gürsel Bey,
    Bende 600F 'de yeniyim 2 ay oldu, deneyim aktaricak konumda degilim fakat ellerdeki agri konusunda farkettigim bir noktayi paylasmak isterim. Vitese gore dusuk devirlerde kullaninca (özellikle uzun yol sabit hizda) ortaya cikan vibrasyondan (nasil bir frekansda ise siz surerken o vibrasyon farkini anlamiyorsunuz) dolayi bende ellerde asiri uyusma ve sonrasinda sizlama oluyordu. Ayni hizda bir alt vites > 7-8000 devir arasi gittigimde uyusmanin bariz bir sekilde kayboldugunu gordum. Yani biraz devirli kullanmayi deneyin. Onun disinda surus acisina yababilecek fazla bisi yok. Size tavsiyem mumkunse satmayin, alismaya calisin. Cunku bu makina tam bir efsane, 20 yil boyunca uretilmis baska bir 600 luk race modeli oldugunu pek sanmiyorum ;)

Suana kadar max yaptigim 2 kisili yolculuk, yarim gunde 300 km (molali). Asiri degil ama biraz yordu. Tabii burada artcinizinda sizi yormayacak sekilde seyahat edebilmeside onemli. Yoksa gecen bir arkadasi bindirdim (ilk motora binisi) , bana oylebi agirlik verdi ki 10 km sonra bahsettigim uzun yolculukdan daha fazla yorulmustum
    HONDA Hayat ONDA

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Gürsel Bey,
    motorunuz gerçekten orjinal kilometresinde olduğunu belli ediyor. Elbette artçılı ve de yüklü bir uzun yolculuğa uygun olduğu söylenemez bu makinenin. Artçı olmasa kuyruğa ahtapotla çanta bağlayıp ben çok yol yaptım ama artçıyla ancak depo üstü çanta ve sırt çantası alternatifi kalıyor geriye.
    Enduroya alışmış biri olarak safkan bir supersporta çok yakın olan 600f'te rahat edememiş olmanız normal bence de.
    Ancak piyasa değeri hakkında yorum yapmak yanlış olur sanırım sonuçta her mal bi şekilde uygun alıcıyı buluyor...

Beyler bu arada bi 600f le görüşme aşamasındayım. anlaşırsak yarın alabilirim kısmet bakalım...bu arada alırsam motorda egzos yok o biraz sıkıntı olacak, ayıracak bütçemde yok artık çakma yoshi ya da çıkma bişeyler arayacağım sanırım...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Beyler bu arada bi 600f le görüşme aşamasındayım. anlaşırsak yarın alabilirim kısmet bakalım...bu arada alırsam motorda egzos yok o biraz sıkıntı olacak, ayıracak bütçemde yok artık çakma yoshi ya da çıkma bişeyler arayacağım sanırım...
    Şimdiden hayırlı olsun...Al da bu yaz birlikte turlayalım..

Motosikleti
    2006 Honda CBF 1000
    Merhaba arkadaşlar.. Cevaplar, yorumlar için teşekkürler.. Yararlı olacaktır sanıyorum..

Motosikleti
    cbr 600 f
    ii günler 600f tunkunuları geçengün bizim orda bir 600rr gördüm yanına kallaşınca baktımki ene 600f beyaz konika girdirmiş hemen men sordum ne iş diye cinden getirtmiş grenajları 700 dolara filan patlamış siz ne dersiniz deyermi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler