Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akünü yeni almadıysan eger bitmiş ugrasmana gerek yok git 50 tl ye çin işi güzel bir akü al takır takır bas marşları bir sene rahat gider mrk etme
    Ermana katılıyorum o aküden hayır gelmez şarj tutmadığı belli. para varsa yuasa yoksa vlm marka akü tavsiye ederim.
    bu arada Erman maalesef bu aletlerin aküleri birazcık büyük olduğundan çin malları biile 100 den başlıyo

ya bu arada ktm mi aldın hayırlı olsun güle güle kullan.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bluebox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dreamdark abi benim akü gene patladı
    a negüzel düzeldi derken akü gene teklemeye başladı yarı yolda bıraktı gene söküp alete taktım ama tuhaf olan kısmı alete takıyorum yeşil yanıyor bir süre sonra sönüyor ?
    Deyerli görüş ve önerilerini almak istiyorum bu arada ben fuar bileti bulamıyorum :(
    Bence de senin akü bozulmuş görünüyor. Ama yine de bir elektrikçiye ölçtür akünü istersen; ayrıca bir kaçak olup olmadığını kontrol etsinler; yoksa yeni aldığın akü de kısa sürede bitecektir. Bu arada, motorun rölantisi çok düşükse bu da gaz vermediğin zamanlarda akünün şarjını zayıflatır; rölantin 1200-1300 devirde olsun en az.

Eğer bitmişse ben de uygun fiyatlı olarak VLM önereceğim sana.
    Aşağıdaki aküyü 1,5 senedir kullanıyorum, orjinalinden birazcık daha yüksek ama selenin kapanmasına engel değil, fiyatı da çok uygun :
    http://www.sahibinden.com/ytx9-bs_ak...XQQdisplayitem

Üzerine biraz daha koyup şunu da alabilirsin :
    http://www.sahibinden.com/vlm_aku_yt...XQQdisplayitem

Orjinali (Yuasa) :
    http://www.sahibinden.com/yuasa_ytz1...QQdisplayitem?

Fuar biletini fuar girişinde fazla bilet sorarak bile bulabilirsin ya da bayilere-aksesuarcılara sor, motosiklet dergilerinde de çıkıyor hatta.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ermana katılıyorum o aküden hayır gelmez şarj tutmadığı belli. para varsa yuasa yoksa vlm marka akü tavsiye ederim.
    bu arada Erman maalesef bu aletlerin aküleri birazcık büyük olduğundan çin malları biile 100 den başlıyo

ya bu arada ktm mi aldın hayırlı olsun güle güle kullan.
    Sağol Emir paşa tesekkür ederim KTM mi aldım geldim farklı bir boyuta geçiş yaptım ktm'ye 7 amper yettıgı ıcın öle demiştim sizin motorları bılmem tabi
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol Emir paşa tesekkür ederim KTM mi aldım geldim farklı bir boyuta geçiş yaptım ktm'ye 7 amper yettıgı ıcın öle demiştim sizin motorları bılmem tabi
    hayırlı olsun sevindim yeni motoruna. aman dikkatli ol yalnız yüksek endurolar gerçekten ilginç sürüş dinamikleri olan makineler. kazasız belasız kullanmalar inşallah...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Honda CBR 600F (2005)

Bir parçandan ayrılmanın zorluğu

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun arkadaşım, görüşmek üzere.
    Teşekkürler Zaten temiz alıcı bulamazsam motorumdan ayrılmıcam. ama şunu diyebilirim, satarken arayan çakal geçinen alıcıları hiç özlememişim :( Birde çok net yazmama rağmen gelen enteresan sorular ve teklifler var.
    Soruların bir kısmı şu şekilde;
    1) Arkadaşım 2 hafta önce, 2005 cbr600f siyahı 9000tl ye aldı. Sen bu fiyata satamazsın. sende sat 9000 e alayım?
    2) Taksit yapar mısın? 4000 vereyım gerısını 500-500 öderim.
    3) Motorun temizmiş ama bu fiyata zor satarsın.(sadece yorum yollamış :D)
    4) Motorunu 10000 e sayayım, 5000 ödersen üstüne 2005 cbr 1000rr verelim?
    5) Kredi kartına taksit yapar mısın?
    .
    .

İlk motorumu satarken otokardan meslektaşım bir mühendis çıkmıştı karşıma. Temiz şekilde satmıştım motorumu. Çok memnun kalmıştı. Hala telefonla görüşürüz Kısmet umarım bu motoruma da temiz bir talip çıkar, ne benim başım ağrır ne de alan arkadaşın

Herkese güvenli sürüşler. Fuarda görüşmek dileklerimle...

Alıntı kervangecmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Zaten temiz alıcı bulamazsam motorumdan ayrılmıcam. ama şunu diyebilirim, satarken arayan çakal geçinen alıcıları hiç özlememişim :( Birde çok net yazmama rağmen gelen enteresan sorular ve teklifler var.
    Soruların bir kısmı şu şekilde;
    1) Arkadaşım 2 hafta önce, 2005 cbr600f siyahı 9000tl ye aldı. Sen bu fiyata satamazsın. sende sat 9000 e alayım?
    2) Taksit yapar mısın? 4000 vereyım gerısını 500-500 öderim.
    3) Motorun temizmiş ama bu fiyata zor satarsın.(sadece yorum yollamış :D)
    4) Motorunu 10000 e sayayım, 5000 ödersen üstüne 2005 cbr 1000rr verelim?
    5) Kredi kartına taksit yapar mısın?
    .
    .

İlk motorumu satarken otokardan meslektaşım bir mühendis çıkmıştı karşıma. Temiz şekilde satmıştım motorumu. Çok memnun kalmıştı. Hala telefonla görüşürüz Kısmet umarım bu motoruma da temiz bir talip çıkar, ne benim başım ağrır ne de alan arkadaşın

Herkese güvenli sürüşler. Fuarda görüşmek dileklerimle...
    Sorma valla, şaka gibidir bu mesajlar;
    Satışını sonra alayım diyenler, çek vereyim diyenler, tekne ile takas olur mu diyenler vs. uzar gider bu çakal sürüsü..
    Ama hiçbiri de parasına göre motor bakmaz.
    Fuarda satarsın inşallah.

Motosikleti
    cbr 600 f
    abi fuarda buji akü felan varmıdır acaba uyguna

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    İmkanın varsa ilk planda DID veya Vortex almaya çalış derim ben de. Fuar da avantaj tabi, belki uygun fiyatlı bulabilirsin dediğin gibi.
    Kısmet olursa yüz yüze tanışalım tabiki, biz ctesi öğleden sonra fuardayız kısmetse.
    kısmet olursa bende cumartesi orada olacağım...oğlanıda alır gelirim... bu arada msn adresim: k_mustafadulger@hotmail.com telefonlaşırız...haberleşiriz..

Motosikleti
    Honda CBR 600F (2005)
    Fuarda bende yoshimura egsoz ve zero gravity ön cam bakıcam. alternatiflerinede açığım. Bildiğim kadarıyla Mototal satıyor bu ürünleri. Yoshimura karbon martta gelecek demişlerdi. Bildiğiniz başka alınabilecek bir yer var mı? Yurtdışından ebay den alsam Türkiye'ye girerken vergi yer miyim? şu yurtdışından parça almayı ögrenmem lazım. Tecrübesi olan var mı?

yoshimura USA' e yazdım adamlar tabiki distribütörümüz mototala danışıp alın dedi klasik :D dogrudan yollasalar bana 300 dolar ucuza geliyor şaka gibi...

alpera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f
    herkese slm istanbul dakı arkadaslar fuar ıcın cok sanslısınız bende katılmak ıstedım ama işlerden dolayı gelemıyorum sizlerle orda olmak ısterdım.
    umarım hepınız ıcın keyıflı olur..

Motosikleti
    cbr 600 f
    Alıntı alpera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm istanbul dakı arkadaslar fuar ıcın cok sanslısınız bende katılmak ıstedım ama işlerden dolayı gelemıyorum sizlerle orda olmak ısterdım.
    vallaha birader bizde izmirdeki festivallere ve boş lollara gidemiyoruz üzüldüyün şeye bak

Alıntı bluebox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi fuarda buji akü felan varmıdır acaba uyguna

Fuarda motosikletle ilgili herşey vardır. Alternatif bol olduğu için uygun da bulunur illaki.

Alıntı kervangecmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarda bende yoshimura egsoz ve zero gravity ön cam bakıcam. alternatiflerinede açığım. Bildiğim kadarıyla Mototal satıyor bu ürünleri. Yoshimura karbon martta gelecek demişlerdi. Bildiğiniz başka alınabilecek bir yer var mı? Yurtdışından ebay den alsam Türkiye'ye girerken vergi yer miyim? şu yurtdışından parça almayı ögrenmem lazım. Tecrübesi olan var mı?

yoshimura USA' e yazdım adamlar tabiki distribütörümüz mototala danışıp alın dedi klasik :D dogrudan yollasalar bana 300 dolar ucuza geliyor şaka gibi...
    Alternatif olarak Two Brothers egsoz ve Puig cam önereceğim sana. Bunları da bir araştır istersen.

Alıntı alpera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık olsun, bir dahakine gelirsin inşallah. Bizim fuardan yardımcı olabileceğimiz bir husus olursa elimizden geleni yaparız istersen.

alpera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f
    cok teşekkurler emere..bişey gerekırse haber verırım..sizler içinde aynı şekılde izmirden bi ihtiyaç olursa ilgilenirim..

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Emre Two Brothers ekzos kullandınmı hiç.. yoşi den farkı nedir... ses ve fiyat olarak fiyatı araştırırımda ses olarak kullanan birisi lazım özellikle 600f de..

Motosikleti
    cbr 600 f
    herkeze hayırlı sabahlar işe motorla geldim hava çok güzel umarım aynı saatte herkez orda olur. Fazla bileti olan getirsin lütfen

Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre Two Brothers ekzos kullandınmı hiç.. yoşi den farkı nedir... ses ve fiyat olarak fiyatı araştırırımda ses olarak kullanan birisi lazım özellikle 600f de..
    Ben kullanmadım ama dinlemişliğim var. 600F'e yakıştırıyorum Two Brothers'ı. Yoşi'den fark olarak biraz daha tok seslidir genel olarak, ben bu tip sesi seviyorum egsozda açıkcası. Bir de modern görüntüsü de hoşuma gidiyor, kaliteli bir egsoz.

Birkaç video buldum Youtube'dan :
    http://www.youtube.com/watch?v=yiK6atStZBw
    http://www.youtube.com/watch?v=M0nQv...om=PL&index=15

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:42 ----------

Bugün fuara gittik biz de Yeşim'le, açıkcası biraz hayal kırıklığı oldu bizim için; geçtiğimiz senelerin canlılığını bulamadık. Mesela Kawasaki yoktu bu sene fuarda, ayrıca birçok firma da eksikti. Pek model bolluğu da yoktu; standlar yeterince dolu değildi. Öyle fuara özel pek bir indirim filan da yapılmamıştı. Sanırım kriz sektörü bayağı bir etkilemiş.
    Umarım seneye daha iyisi olur..
    Ama yeni VFR 1200F hoşumuza gitti, tam uzun yol yapmalık motor.
    Bu arada, şans eseri fuarda Emir (chopperrider) ile de karşılaşıp tanışmış olduk; güzel oldu.
    @Kemal bugün fuara geldiyseniz sizinle de görüşemedik maalesef, halbuki eşin ve bebekle tanışmayı da istiyorduk ama fırsat olmadı bu seferlik. Bir başka sefere inşallah.

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    @Kemal bugün fuara geldiyseniz sizinle de görüşemedik maalesef, halbuki eşin ve bebekle tanışmayı da istiyorduk ama fırsat olmadı bu seferlik. Bir başka sefere inşallah.[/QUOTE]

Geldik Emre oradaydık.Saat 16,00 gibi 11. salondan girdik.Hatta seni aradım.Meşgule aldın.Açıkçası benim içinde hayal kırıklığı oldu.Birçok şey alırım diye gittim.Birkaç tane broşür alıp döndüm.Fiyatlar dediğin gibi aynı.Hiç bir indirim yok.Katılımcı da azdı bana göre.Yazlık mont soruyorum 50 tl diyorlar.Diyorum ki dışarıda zaten 55 tl vede pazarlıksız!!!Yani.
    Ama hoşuma giden tekbirşey O 3 tekerlekli goldwing,in ses sistemi.Kesinlikle mükemmel.Tesadüfen biz oradayken bir demo yaptılar.Müthişti.Anlatamam yani.Hatta ben bizim ufaklığı hanıma verip epey bi uzaklaştırdım.
    arka fren balatası sordum.17 tl dediler.İtalyan malı ama satıcı emin değil 600f için olurmu diye.Ucuz geldi ama almadım.
    Neyse yazarım daha ben birşeyler

Yaa Kemal şimdi baktım telefonumun arama kayıtlarına; saat 17:33'de aramışsın diye görünüyor beni sahiden, ama inan ben farkında bile değilim! Acaba bir motorun üzerine binip inerken cebimde mi meşgule aldı telefon kendini Yoksa bilinçli olarak meşgule fln almadım yani; kusura bakmayın ne olur. Bizim yanımızdaki arkadaşlar perşembe günü de gelmişler fuara ve bu 2. gelişleri olduğu için biraz acele ettik açıkcası..
    Bu arada, 17 TL'ye fren balatası almadığın iyi olmuş; ucuz etin yahnisi pek olur biliyorsun. Balata önemli bir yedek parça, durma mesafesine, frenin kitlemesine, diskin aynalarına vb. direkt etkileri var; marka üründen şaşmamak lazım.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Ben kullanmadım ama dinlemişliğim var. 600F'e yakıştırıyorum Two Brothers'ı. Yoşi'den fark olarak biraz daha tok seslidir genel olarak, ben bu tip sesi seviyorum egsozda açıkcası. Bir de modern görüntüsü de hoşuma gidiyor, kaliteli bir egsoz.

Birkaç video buldum Youtube'dan :
    http://www.youtube.com/watch?v=yiK6atStZBw
    http://www.youtube.com/watch?v=M0nQv...om=PL&index=15[COLOR="Silver"]
    :
    Bende yoşi var, amabu sezendan sonra ömrü dolacak gibime geliyor.. ses çatmaya başladı..fiyatıda uygun geldi düşünebilirim.. bu arada youtobe dan açmaya çalışıyorum verdiğin siteleri

Ben cumartesi sabahtan fuardaydım.. 10,30 gibi girdim... Girmemle büyük bir hayal kırıklığı yaşamam bir oldu..2008 deki fuar gibi bekliyordum.... ortalıkta gezinen bir kaç kişi... standlarda yüzlerinden memnuniyetsizlik akan, stand görevlileri... umduklarını bulamamış olan firma sahipleri.. harleyin stantını görünce tamam dedim bu fuar başlamadan bitmiş....gösteri programları ise tam bir rezalet tadındaydı...

kısacası görsellik ve zek olarak tam bir hayal kırıklığı yaşadık..daha önceki fuarlar gibi hesaplıyordum 2-3 saatte işlerimi alışverişimi bitirir öğleden sonrada arkadaşlarla akşama kadar zevkine stantlarda gezer muhabbet ederiz diyordum ama ancak saat 2 ye kadar dayanabildik ve fuardan ayrıldık...

Bana tek yararı uygun fiyata bir çift lastik takımı, eşime bir mont ve bmc debriyaj balatası aldım.. Zaten alacaktım uygun alınca çok daha iyi oldu..

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yoşi var, amabu sezendan sonra ömrü dolacak gibime geliyor.. ses çatmaya başladı..fiyatıda uygun geldi düşünebilirim.. bu arada youtobe dan açmaya çalışıyorum verdiğin siteleri

Ben cumartesi sabahtan fuardaydım.. 10,30 gibi girdim... Girmemle büyük bir hayal kırıklığı yaşamam bir oldu..2008 deki fuar gibi bekliyordum.... ortalıkta gezinen bir kaç kişi... standlarda yüzlerinden memnuniyetsizlik akan, stand görevlileri... umduklarını bulamamış olan firma sahipleri.. harleyin stantını görünce tamam dedim bu fuar başlamadan bitmiş....gösteri programları ise tam bir rezalet tadındaydı...

kısacası görsellik ve zek olarak tam bir hayal kırıklığı yaşadık..daha önceki fuarlar gibi hesaplıyordum 2-3 saatte işlerimi alışverişimi bitirir öğleden sonrada arkadaşlarla akşama kadar zevkine stantlarda gezer muhabbet ederiz diyordum ama ancak saat 2 ye kadar dayanabildik ve fuardan ayrıldık...

Bana tek yararı uygun fiyata bir çift lastik takımı, eşime bir mont ve bmc debriyaj balatası aldım.. Zaten alacaktım uygun alınca çok daha iyi oldu..
    Hangi lastiği aldığığını merak ettim?Bende lastik baktım çünkü fuarda ama bulamadım uygun.En uygunu Ferhat BUZ'un elinde kalan bir takım vardı.(Micheiln)500 tl ye veririm dedi ama lastiğin yanaklarında hasar vardı gibi geldi. bana.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler