Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ambiante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ve 2012 600 F
    Hocam nereden yağ koyulur demedim Yağ az mı çok mu nereden görücem dedim. Bir çubuk yok,şeffaf bir alan yok. Nereden anlaşılıyor yağ miktarı bulamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda yag koyarken dikkat edilmesi gerekirken iki şey vardır .

Yag kapagını açtıgımızda motor gs 500 olucak daha sonra huniyi yerleştirdigimizde fazer olarak karşımızda ve yagımızı dökebiliriz
    Hemen araya fazer reklamını sıkıştırıvermiş
    Benim aklım yağ tapasına kaydı. Varmı yokmu ona bile emin olamadım şuan... O yüzden o resimleri ekledim. 27 saattir uykusuzum, bazen monitor hareket ediyormuş gibi geliyor

Soruyu soran kardeş... Motorun yan tarafında, blok kısmında şu şekilde;

Bir yerler var... Motor dik konumdayken yağ miktarını görebilirsin.

Yanılmıyorsam bakım aralığı 6.000 olması gerekli. Tam emin değilim yinede... Servis kitapçığında ayrıntılı olarak yazmaktadır.
    Agresif kullanıyorsan 1.000-1.500 kilometre erken değiştirmeni tavsiye ederim.

Yağı ben değiştiririm der isen, değiştirme. Ampülü bile ellemiyormuşsun... Alttaki somunu tam kapatamaz isen yağ boşalır... Farkına varmazsın ve motoru eline alırsın veya motor eline verir.

Bakım için servise uğradığında ustaların ne yapıp ne ettiklerini iyice gözlemle. Hatta hiç utanmadan aklında ne var ise sor... Sonuçta kimse anasının karnında öğrenmiyor bu işi
    CEM. bunu beğendi.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Alıntı ambiante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam nereden yağ koyulur demedim Yağ az mı çok mu nereden görücem dedim. Bir çubuk yok,şeffaf bir alan yok. Nereden anlaşılıyor yağ miktarı bulamadım.
    Ateknik bir insana adım adım anlatıyorum

1) Motoru yan sehpaya al (ayağı indir)

2) Motorun ayak olan tarafı değil öbür tarafına dolan

3) Motorun yan tarında diz çök ve özür diledsgsdfşsg, pardon sadece diz çök.

4) Ayaklığa simetrik olacak şekilde, alt kısımlara bir göz gezdirirsen orada küçük yuvarlak bir cam pencere göreceksin.

5) Küçük pencereyi gör.

6) Görmediysen 1. adımdan itibaren tüm adımları tekrarla gördüysen bir sonraki adıma geç.

6) Motoru üstüne devirmemeye özen göstererek hafifçe dikleştir.

7) Yağın küçük pencere içinde hareketini görmüş olman lazım. Eğer görmediysen paniğe kapıl; yağ seviyesi azalmıştır belki de hiç olmamıştır, yağ ekle-servise götür vs...

Motosikleti
    X-Max 250 ve 2012 600 F
    O şeffaf yeri aradım durdum Akşam eve gidince tekrar bakayım.
    Yok hocam öyle yağımı kendim değiştireyim diye bir iddam yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ateknik bir insana adım adım anlatıyorum

1) Motoru yan sehpaya al (ayağı indir)

2) Motorun ayak olan tarafı değil öbür tarafına dolan

3) Motorun yan tarında diz çök ve özür diledsgsdfşsg, pardon sadece diz çök.

4) Ayaklığa simetrik olacak şekilde, alt kısımlara bir göz gezdirirsen orada küçük yuvarlak bir cam pencere göreceksin.

5) Küçük pencereyi gör.

6) Görmediysen 1. adımdan itibaren tüm adımları tekrarla gördüysen bir sonraki adıma geç.

6) Motoru üstüne devirmemeye özen göstererek hafifçe dikleştir.

7) Yağın küçük pencere içinde hareketini görmüş olman lazım. Eğer görmediysen paniğe kapıl; yağ seviyesi azalmıştır belki de hiç olmamıştır, yağ ekle-servise götür vs...
    Bak şimdi oldu. Valla süpersin.
    Ben şöyle bir eğilip arıyordum ama diz çökmek lazımmış Tahminimce biraz daha aşağıda olduğu için göremiyordum.
    Eyvallah

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Olurda değiştirirsen diye uyarmak istedim... Motor bloğunun en alt kısmında olucaktır. Işıklı bir yerde bak derim, çünkü dipte olucağı için göremezsin.

Tam olarak şu şekilde bir şey arıyacağız...

En önemli husus motorun dik konumda olmasına dikkat et. Çok ufak bir yamukluk bile "ehvah yağ yok" hissine kapılmana neden olabilir.

Motosikleti
    X-Max 250 ve 2012 600 F
    @tr_select,hocam ilginiz için çok teşekkürler

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı ambiante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tr_select,hocam ilginiz için çok teşekkürler
    Rica ederim ne demek. Bilgi paylaştıkça çoğalır
    dream_rider bunu beğendi.

dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin. Enteresan bir soru sormuşsun, ben de almadan önce epey bir araştırmıştım ama aklıma hiç debriyajın hidrolik olup olmadığı gelmemeişti

Sorunun cevabına gelince; yeni kasa cbr 600f'ler "wet clutch" olarak geçiyor. Yani çalışan mekanizma "dry clutch" sisteminin aksine yağın içinde bulunuyor. Bu şekilde plakalar arasındaki sürtünmenin azaltılması amaçlanıyor bildiğim kadarıyla.

Yani hidrolik demek çok doğru olmayabilir çünkü bildiğim kadarıyla hidrolik sıvısı farklı bir şey, onun yerine yağ içinde çalışan sistem olarak "Wet" diyebiliriz.
    Bilgi için teşekkürler burdan cıkardıgım debrıyaj telli arada ayarlamak yıkamdan sonra yaglamak gerekli

Ayrıca daha almadan bırsey geldı cbr 250 sele ıkı parcaydı bagajı acmak pratıktı bunda sanırım tek parca onu ıkı parca yapabılırmıyız saglıklu olur mu son bırsey

ACİL ALINIK 2011+ 600F beyaz kombınasyonlu renklerı aranıyor

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaslar bizim makinelerin on ve arka lastik basinclari kac psi basiyorsunuz ?
    Biraz bakindim ama net bir bilgi bulamadimda.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    bende 2005 model;

servis ve manuel ön;36
    arka;42

diyor ama ön 32-----arkada 36-38 gibi yapıyorum.
    Malüm yollarımız çok iyi değil oyüzden eğer gerçek değerlerde kayma ve kaydırma riskin artar dediler bizde eyvallah dedik.
    Sende bu değerleri göz önünde bulundurarak denemeler yap ,yol tutuş ,frenleme gibi net bişey bulursun kendin.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2005 model;

servis ve manuel ön;36
    arka;42

diyor ama ön 32-----arkada 36-38 gibi yapıyorum.
    Malüm yollarımız çok iyi değil oyüzden eğer gerçek değerlerde kayma ve kaydırma riskin artar dediler bizde eyvallah dedik.
    Sende bu değerleri göz önünde bulundurarak denemeler yap ,yol tutuş ,frenleme gibi net bişey bulursun kendin.
    teşekkürler abi

Motosikleti
    İki resim atalım renklensin...

ömer2 ve StyLeOscaR bunu beğendiler.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bizim makinelerin on ve arka lastik basinclari kac psi basiyorsunuz ?
    Biraz bakindim ama net bir bilgi bulamadimda.

Ön 36
    Arka 42 yapmalısın

Ayrıca bir arkadaşımız (SONER) TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZUNU paylaşmış

bu linkten bakabilirsiniz.(Soner arkadaşıma özel olarak teşekkürü borç bilirim)

http://honda.com.tr/App_Assets/Kilavuzlar/30/46/cbr600f04omtr.pdf

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Fatih Abinin dediği gibi,bende arkada 38-40 gibi kullanıyorum.Biraz düşük hava yol tutuşu arttırıyor,negatif tarafı ise tabanda sağ ve sol yanakta orantısız aşınmalara sebep oluyor.Tabi bu teknik bir konu öyle yanaklarda oyulma gibi falan bir şey değil çok dikkatli bakıldığında fark edebileceğiniz kadar ufak bir şey.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön 36
    Arka 42 yapmalısın

Ayrıca bir arkadaşımız (SONER) TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZUNU paylaşmış

bu linkten bakabilirsiniz.(Soner arkadaşıma özel olarak teşekkürü borç bilirim)

http://honda.com.tr/App_Assets/Kilavuzlar/30/46/cbr600f04omtr.pdf

Fatih Abinin dediği gibi,bende arkada 38-40 gibi kullanıyorum.Biraz düşük hava yol tutuşu arttırıyor,negatif tarafı ise tabanda sağ ve sol yanakta orantısız aşınmalara sebep oluyor.Tabi bu teknik bir konu öyle yanaklarda oyulma gibi falan bir şey değil çok dikkatli bakıldığında fark edebileceğiniz kadar ufak bir şey.
    Teşekkürler Ömer reis..
    Bende 36-38 yapayım bizim yollarda 42 fazla kaçar gibime geliyor, malum asfaltımızın kalitesi ve yollardaki çukurlarımız tartışılmaz derecede
    ömer2 bunu beğendi.
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

honda600ff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA600F
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah güzelde her güzelin bi kusuru oluo tozlu yolda motor tanınmaz hale gelio ama şekil druyo :D
    sundowner bunu beğendi.

kaanurem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hondr cbr 600F - FAZER 600 - MT07- FZ8
    Merhaba arkadaşlar yeni elcik ve manetleri sizlerle paylaşmak istedim bence uyumlu oldu [IMG][/IMG]
    ömer2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı honda600ff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah güzelde her güzelin bi kusuru oluo tozlu yolda motor tanınmaz hale gelio ama şekil druyo :D

Eyvallaah sağosında bırak tozlo yolu,hava kapalı bile olsa yola çıkmaz bizim motor. Bende böyle seviyorum.Hep tertemiz cilalı vaziyette. Haftada bir biner biraz şehir içi biraz otobana çıkar bir tur atarım o kadar.Hal böyle olunca zaten pek toz ve çamur çok zor,sadece sinekler yapışır oda gelir gelmez temizlenip doğru garaja...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı kaanurem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yeni elcik ve manetleri sizlerle paylaşmak istedim bence uyumlu oldu http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...rQ.jpg</a></a>
    Rizoma mı bunlar ? Güzel olmuş bendede var ama sadece elcikler manetler orjinal.

Birde bu ayarlanabilir ön amortisörler bazı f lerde var bazılarında yok model mi farklı acaba ?

Motosikleti
    Arkadaşlar bu kasklar arasında kullanan varmı yada bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim;

ilk vereceğim linktekini düşünüyorum ama diğerleri aca mı demek için,yani buda iyidir falan gibi yorum olurmu düşüncesiyle;

http://www.motoplus.com.tr/urun/9907...YB-SIYAH-BEYAZ

http://www.motoplus.com.tr/urun/9907...-SIYAH-KIRMIZI

http://www.motoplus.com.tr/urun/2355...-M1-DECALS-TT1

http://www.motoplus.com.tr/urun/2355...-SIYAH-KIRMIZI

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rizoma mı bunlar ? Güzel olmuş bendede var ama sadece elcikler manetler orjinal.

Birde bu ayarlanabilir ön amortisörler bazı f lerde var bazılarında yok model mi farklı acaba ?

Ayarlı amortisorler 2004 sonrası yok,fakat 2004'ten geriye doğru kaç model gidiyor tam bilemiyorum.
    2001'e kadar var diye biliyorum.
    Unique693 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler