Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkay dostum dün tesadüfen karşılaştık çokta laflayamadık acelemiz vardı kusura bakmayın,

Benim motorun boyasını gördün ben bir çok arkadaşımı yönlendirdim ve çok memnun kaldılar. Kavacıkta Tuaç ustaya bence işinin gerçekten ustası olmuş, malum benim motoru o boyamıştı ve çokta güzel yapmış şu güne kadar hiçte sorun yaşamadım hatta motor onarılmış grenaj üzerine dururken düşmesine rağmen ufak bir çatlak bile yok...
    boya güzeldi aynen
    zaten grenaj plastik bir aksam macun tarzı şeylerin olabildiğine az kullanılması gerekiyor yoksa boya çatlama yapıyor veya dökülüyor
    bir diğer nokta da boyanın pürüzsüzlüğü gerçekten iyidi oda.

güle güle kullan sende
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boya güzeldi aynen
    zaten grenaj plastik bir aksam macun tarzı şeylerin olabildiğine az kullanılması gerekiyor yoksa boya çatlama yapıyor veya dökülüyor
    bir diğer nokta da boyanın pürüzsüzlüğü gerçekten iyidi oda.

güle güle kullan sende
    Teşekkür ederim.
    Saygılarımla...

onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben değiştirmedim, usta değiştirdi zira zor bir işlem bana göre. Ön lastik ve amortisörler sökülüyor, amortisör borusu felan çıkıyor, sonra içindeki yağ boşaltılıyor ve yeni yağ koyuluyor. Yağ olarak Castrol Fork Oil kullanmıştık, içinden çıkan siyah su gibiydi yağ özelliğini tamamen kaybetmişti bu yüzden motor virajlarda zıplayp duruyordu. Amortisör yağını değiştirirken iki amortisörün aynı ölçüde yağ konulmasına dikkat etmek gerekiyor yoksa yolda giderken ön süspansiyonlar huzursuzluk yaratır kullanıcıda. Ayrıca miktar da önemli, çok sert veya çok yumuşak olmaması lazım, bu yüzden biraz zahmetli bir iş.
    bilgiler için teşekkür ederim kardeşim o zaman bende kendim yapamıcam büyük ihtimal sen nerde kaça yaptırdın? belki bende oraya giderim
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

Arkadaşlar Ev Satın alacağım için motorumu satmak zorundayım ilgilenen arkadaşlar olursa turkiyeli__18@hotmail.com adresinden yada buradan mesaj atabilirsiniz.

Motorum Tamamen Orjinal olup 2004 modeldir. 28700 Km de olup Gümüş-Gri rengindedir. Sezon Başı tüm bakımları yapılmıştır. Motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, bujiler vs. ve unutmadan Lastikleri çok iyi durumdadır.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı efekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı cumalar... Adana Sucular Honda servisinden İlhan usta ile görüştüm.Benim motordaki FI arıza ışığının oksijen sensöründen olmayacağını, sensörün bir defa iptal edilmişse bir daha aynı sensörden dolayı arıza vermeyeceğini söyledi.Arıza kodunu okuması gerektiğini belirtti.Ben de videoya çekip sizlerle paylaşayım istedim.Bu arıza kodunu okuyabilen varsa sevinirim.İlk fırsatta Adana' ya gitmem lazım ama küçük bir sorun, aramızda 350 km.cik var
    (Videodaki açıklamayı da okuyabilirsiniz.)

http://www.youtube.com/watch?v=YRbZwPdgEWI&feature=plcp

Merhaba dostum nbr,
    Halen F1 arızan devam edıyormu?
    Aynı sorun C,tesi akşamı benım başıma geldı,
    İzmite İftara gıttıgimız gece bırden bıre stop ettı,
    kontak acılıyor ve marş basmıyordu,
    Baktım Korna suyrte surte,
    Marş Kütüklüğünün Kablo soketlerını çıkartmış,
    Neyse Taktım Motor calıştı,
    bu seferde dengesız calışmaya basladı motor,
    ve gazı hafıf rolantı yuksel tutuncada F1 ışığı sendekı gıbı, 3...5 sanıyede 2 defa yanıp sonmeye basladı,
    Neler olup bıtıyor dıye dusundukten sonra,
    Gevşeyen başka soketlerde var galıba deyıp tüm ön tafartaki soketleri söküp taktım yerlerıne,,,

Sonuç Eskisi gibi oldu,
    Yanı sorunsuz çalıştı motor,
    Ve arıza ışığı devre dışı kaldı,
    yani yanmıyor...

Far kısmındaki Tüm Kablo Soketlerini Sok İçlerine Bak ve Tekrar Sıkı Sıkı Yerlerine Tak...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

cabriyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R125
    arkadaşlar merhaba,
    bir yerde son kasa 600f gördüm, hondayı hiç sevmememe ( ) ve 600f lere fazer lara antisempatim olmasına rağmen motoru görünce hoşuma gitti. son kasa olarak beğendim.

tarzım tam %100 racing/süperspor, tarzımda gram eksiklik yok. öyle arkaya çanta atıp gezmek pek tarzım değil. hatta artçı bile gerek yoksa arkaya oturtmam. arka koltuk ayaklık plakalık vs bunlar bana sök diye bağıran parçalardır. şimdi yamaha ducati kawasaki sempati duyduğum markalar. ancak 25hp motordan büyük motora geçiş yapacam. bu motor nitekim 102hp yani diğerlerine göre daha yavaş, hem yumuşak geçiş olması, hem fiyatının daha uygun olması, hem motorun aksesuarlarının olması 2-3 ay için alıp satılabileceğim bir motor diye düşünüyorum. sonrasında beğendiğim motorlardan birine geçiş yapacam. motor ile ilgili düşüncelerime ne dersiniz?

tabi ben bu motoru daha önce hiç düşünmediğimden nedir bilmiyorum. sizin çok memnun kaldığınız veya şikayetçi olduğunuz durumlar oldumu? dikkat etmem gereken veya memnun kalmayacağım bişey varmı bu motor için?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Alıntı cabriyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,
    bir yerde son kasa 600f gördüm, hondayı hiç sevmememe ( ) ve 600f lere fazer lara antisempatim olmasına rağmen motoru görünce hoşuma gitti. son kasa olarak beğendim.

tarzım tam %100 racing/süperspor, tarzımda gram eksiklik yok. öyle arkaya çanta atıp gezmek pek tarzım değil. hatta artçı bile gerek yoksa arkaya oturtmam. arka koltuk ayaklık plakalık vs bunlar bana sök diye bağıran parçalardır. şimdi yamaha ducati kawasaki sempati duyduğum markalar. ancak 25hp motordan büyük motora geçiş yapacam. bu motor nitekim 102hp yani diğerlerine göre daha yavaş, hem yumuşak geçiş olması, hem fiyatının daha uygun olması, hem motorun aksesuarlarının olması 2-3 ay için alıp satılabileceğim bir motor diye düşünüyorum. sonrasında beğendiğim motorlardan birine geçiş yapacam. motor ile ilgili düşüncelerime ne dersiniz?

tabi ben bu motoru daha önce hiç düşünmediğimden nedir bilmiyorum. sizin çok memnun kaldığınız veya şikayetçi olduğunuz durumlar oldumu? dikkat etmem gereken veya memnun kalmayacağım bişey varmı bu motor için?
    resimlerinide koymuş olayım yeni modelin

buyrun...

muratq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...95703648/detay

MOTORUMU SATIYORUM,İLGİLENENLERE DUYURULUR...

efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum nbr,
    Halen F1 arızan devam edıyormu?
    Aynı sorun C,tesi akşamı benım başıma geldı,
    İzmite İftara gıttıgimız gece bırden bıre stop ettı,
    kontak acılıyor ve marş basmıyordu,
    Baktım Korna suyrte surte,
    Marş Kütüklüğünün Kablo soketlerını çıkartmış,
    Neyse Taktım Motor calıştı,
    bu seferde dengesız calışmaya basladı motor,
    ve gazı hafıf rolantı yuksel tutuncada F1 ışığı sendekı gıbı, 3...5 sanıyede 2 defa yanıp sonmeye basladı,
    Neler olup bıtıyor dıye dusundukten sonra,
    Gevşeyen başka soketlerde var galıba deyıp tüm ön tafartaki soketleri söküp taktım yerlerıne,,,

Sonuç Eskisi gibi oldu,
    Yanı sorunsuz çalıştı motor,
    Ve arıza ışığı devre dışı kaldı,
    yani yanmıyor...

Far kısmındaki Tüm Kablo Soketlerini Sok İçlerine Bak ve Tekrar Sıkı Sıkı Yerlerine Tak...
    Çok iyi oldu kardeş söylediğin.En kısa zamanda bakarım.Benim FI ışığı arızası motor soğukken ilk çalıştırmada oluyor o da bazen.BAzen de hiç olmuyor.Arızayı her defasında verse sorunu çözecem ama her zaman sıkıntı vermeyince de üzerine düşemedim pek Ama önerini uygulayacağım.Önceki sahibi bir ara marş düğmesi oksitlenince çalışmaz arıza kodu verir demişti şimdi hatırladım.(Yıkanıp ıslak kalırsa). Belkide sorun orada. Söküp temizletmem gerekebilir... Teşekkürler fikirlerin için... Selametle...

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    yaşıyormusunuz millet ben en iyisimi 125 lige felan geceyim oralar bayagı muhabbetli gazdan elinizi mi alamıyormusunuz dicem ben 35 kurustan asagı yakmıyorum o yuzden motosiklet net youtube videolar felan kendimi awutuyorum birkac foto atın ya istanbul dısı mumkunse farklı bıryerler gorelım dun maltepeye gazladm yalan yok sadece kaskımı aldm cok sıcak o bıle sıktı sız napıyorsunuz mont pant. Felan nese kalın saglıcakla uzun oldu galıba bıraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

yaşıyormusunuz millet ben en iyisimi 125 lige felan geceyim oralar bayagı muhabbetli gazdan elinizi mi alamıyormusunuz dicem ben 35 kurustan asagı yakmıyorum o yuzden motosiklet net youtube videolar felan kendimi awutuyorum birkac foto atın ya istanbul dısı mumkunse farklı bıryerler gorelım dun maltepeye gazladm yalan yok sadece kaskımı aldm cok sıcak o bıle sıktı sız napıyorsunuz mont pant. Felan nese kalın saglıcakla uzun oldu galıba bıraz

Motosikleti
    CBR 600f
    Alıntı Hayali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mrb motosikletimi kontağını her kapatıp açtığımda saati ve geçici km yi (A-B) sıfırlıyor. acaba sebebi nedir yardımcı olurmusunuz.
    arkadaşlar sorunu hallettirdim. gidonun altındaki göstergeye giden kablolarda arıza varmış değiştirildi sorun kalmadı aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Sorunun giderildiğine sevindim
    Ne demişler 1 müsibet Bin Nasihata Bedelmiş ))

Kazara Senin F1 arızasınıda Giderdik

Geçmiş Olsun

__________________________________________________ __________________________________________________ _________
    Onur senmi yanlış hesap yaptın yoksa benım motormu az yakıyor çözemedim???

Veya çok agresif kullanıyor olmalısın,
    Ben sakaryaya gittim,depoyu fulledim 140,,,190 arası gazlı çekilde 200 km sonra yıne fulledım aldığı yakıt 54 lira,
    yanı ortalama km başına 25,,,27 krş civarı,,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Hayali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sorunu hallettirdim. gidonun altındaki göstergeye giden kablolarda arıza varmış değiştirildi sorun kalmadı aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için
    aynı sorun bende de var Hayali, bu değişen kabloların numaralandırılması veya ismi felan varmıdır çünkü bir çok kablo gidiyor aküye.

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    km de 25 kuruş cok guzel rakam ama sehırıcı hesaplarmısın bırde serkan dur kalk hararet yuksek bence sende en az 30-32 kurustan asagı yakamazsın e bırazda ara gazlar war tabı trafıgı açmak, geldıgmızı duyurmak ıcı. Senın demenle 5.7 lıtre 100km gıdıyorsun kı bence super neyse

Motosikleti
    CBR 600f
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de var Hayali, bu değişen kabloların numaralandırılması veya ismi felan varmıdır çünkü bir çok kablo gidiyor aküye.
    dostum tam olarak hangi kablonun değiştiğini bilmiyorum usta halletti kablolarda kopukluk varmış motosikletten anlayan iyi bir oto elektrikçisine gittin mi hallederler.

oguz1327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    merhaba arkadaşlar,
    son bir haftada 2 defa egzos yuzunden ceza yedim bugun ikinci cezamı yememle salterim attı imzalamadım cezayı; memur da motoru bagladı. aksam uzeri gidip aldım otoparktan ceza fisiyle beraber.motorumda tiger kısa egzos var. bunun sesini en ekonomik yollardan nasıl kısabilirim?honda bayisini aradim ikibin tl li rakamlardan bahsedince baska yollar bakmaya karar verdim.usta 600 f cilerden yardim bekliyorum.ikinci el bir orjinal egzos buldum takas istedi benimkiyle ama orjinal egzosu hic estetik degil.yardimmm!

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    arkadaşlar bişey sormak istiyorum 600f i muayene ettirdim ama geçemedi bişey sorcam park lambası yanmadığı için . ağır kusurdan geçemedim. şimdi bnm sorum bilmediğimden soruyorum park lambası tam olarak nerde .(ön) açıklayacak biri varmı bnde yanmıyo. kafa karenajını söküp bakmaya vaktim olmadı. yardımcı olacak varmı.

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

Alıntı oguz1327 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    son bir haftada 2 defa egzos yuzunden ceza yedim bugun ikinci cezamı yememle salterim attı imzalamadım cezayı; memur da motoru bagladı. aksam uzeri gidip aldım otoparktan ceza fisiyle beraber.motorumda tiger kısa egzos var. bunun sesini en ekonomik yollardan nasıl kısabilirim?honda bayisini aradim ikibin tl li rakamlardan bahsedince baska yollar bakmaya karar verdim.usta 600 f cilerden yardim bekliyorum.ikinci el bir orjinal egzos buldum takas istedi benimkiyle ama orjinal egzosu hic estetik degil.yardimmm!
    bnde detiger egzoz var senin egzoz nasıl ona göre yardımcı olabilirim bnde susturucu var.

oguz1327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    witman egzoz bu.

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    pm attım ordan konuşalım.

efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    merhaba arkadaşlar,
    Arkadaşım, en kısa yoldan 7-8 tane bulaşık telini ekzoz içine yerleştirirsen sorunun büyük ölçüde çözülür...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2000 model 600F'e uyabilecek benzin pompası ve konjektör hakkında bilgisi olan var mı?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler