Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün video çektim.Egzantrik sesi ilk aldıgımda daha azdı sanki.Bu konu altında suzuki gergisi takanlar olmuş sanırım bir bilgisi olan var mı ?

http://youtu.be/2m0_IIGep4A

http://youtu.be/DzojyV1-oI0
    dostum bu şekilde anlaşılmazki 5-6 bin devir arasında sabit olarak gazı gezdirmen lazım o zaman anlaşılıyor?
    Sendeki ses tüm devirlerdemi var?

Bende 5-6bin devirde az bi ses geliyor şu aksesuarlarımı satayım değiştirmeyi düşünüyorum hiç binmeden
    ömer2 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşlar bu aralar sigorta yaptıranınız oldumu ben bugün aviva dan yaptırdım 34 plaka motorum 2006 model 200tl ödedim,bana fazla geldi ve içime oturdu daha ucuza yaptıran oldumu? Ben geçen yıl aynı yerde aynı firmaya yaptırmıştım 130tl ödemiştim hasarsızlık falan alırım diye tahmin ederken 200tl çok geldi bana.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu aralar sigorta yaptıranınız oldumu ben bugün aviva dan yaptırdım 34 plaka motorum 2006 model 200tl ödedim,bana fazla geldi ve içime oturdu daha ucuza yaptıran oldumu? Ben geçen yıl aynı yerde aynı firmaya yaptırmıştım 130tl ödemiştim hasarsızlık falan alırım diye tahmin ederken 200tl çok geldi bana.
    Dostum,birkaç hafta önce 2011 hornetime Axa'dan 180 tl'ye yaptırdım...(%10 hasarsızlık indirimi uygulandı)...34 plaka-yaş 36.
    gursus bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum,birkaç hafta önce 2011 hornetime Axa'dan 180 tl'ye yaptırdım...(%10 hasarsızlık indirimi uygulandı)...34 plaka-yaş 36.
    Teşekkürler,2011model için uygunmuş sizin ki inanın bugün 9 firmadan teklif aldım yazıyorum değerleri: IŞIK 982TL,EURO 843TL,AKSİGORTA 387TL,ALLIANZ 389TL,ANADOLU

300TL,HDI229TL,HALK 229TL,HÜR 285TL ..AVİVA 200TL dedi daha önce kide bu firmaydı buna yaptırdım anlamadım bu işi ...keşke axa yada sorsaymışım :(

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Teşekkürler,2011model için uygunmuş sizin ki inanın bugün 9 firmadan teklif aldım yazıyorum değerleri: IŞIK 982TL,EURO 843TL,AKSİGORTA 387TL,ALLIANZ 389TL,ANADOLU

300TL,HDI229TL,HALK 229TL,HÜR 285TL ..AVİVA 200TL dedi daha önce kide bu firmaydı buna yaptırdım anlamadım bu işi ...keşke axa yada sorsaymışım :(
    benim axa' olayı sıfır almıştım hornet'i axa 45 tl'ydi(yıl 2011), 2012'de 130-şimdide 180(gidişat İyi'ye değil aslında),başka acentalara da sormuştum; uçuk-kaçık rakamlar havada uçuştu....bu ne lan? kasko fiyatı gibi?
    gursus bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    sompo japan daha ucuz çıkardı muhtemelen.bende 5 şirket var motosiklet için başkasına bakmıyorum nerdeyse.

hatta sompo japan acentesinden eski poliçe bilgilerinle fiyat vermelerini isteyip eğer uygun çıkarsa mükerrer poliçeden dolayı avivayı iptal ettirebilirsin.
    gursus bunu beğendi.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu şekilde anlaşılmazki 5-6 bin devir arasında sabit olarak gazı gezdirmen lazım o zaman anlaşılıyor?
    Sendeki ses tüm devirlerdemi var?

Bende 5-6bin devirde az bi ses geliyor şu aksesuarlarımı satayım değiştirmeyi düşünüyorum hiç binmeden
    Hocam ona hiç dikkat etmedim ama yok gibi geliyor bana.Videoda rölantideki vışş sesi sanırım egzantrik sesi dediğiniz.
    HONDA

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sompo japan daha ucuz çıkardı muhtemelen.bende 5 şirket var motosiklet için başkasına bakmıyorum nerdeyse.

hatta sompo japan acentesinden eski poliçe bilgilerinle fiyat vermelerini isteyip eğer uygun çıkarsa mükerrer poliçeden dolayı avivayı iptal ettirebilirsin.
    hımm böyle iptal etme gibi bir hakkımız var mı yasal olarak yoksa tamamen sigorta acentasının insiyatifine kalmış bir durummudur ve eğer böyle bir hakkım varsa bir gün sınırlaması varmıdır?Teşekkür ediyorum sigortacısınız sanırım çok sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:16 ----------

Hocam ona hiç dikkat etmedim ama yok gibi geliyor bana.Videoda rölantideki vışş sesi sanırım egzantrik sesi dediğiniz.
    5-6bin devir arası barizdir rölantide gaz verince bariz bir vıjj lama şeklinde yapar, yolda giderken duyduğun ses ise (eğer ötme varsa) yine 5-6bin devir arası civata dolu bir kutunun sallandığında çıkan sese benzer.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Şimdi son birkez çalıştırıp aküyü söktüm.5 devirde o rölantideki ses çok çok azalıyor duyulmayacak şekilde.Herhangi bir mekanik ses yok.

Bende biraz var ve değiştirmeyi düşünüyorum, havalar biraz yumuşarsa bi video çekerim. (videoda anlaşılırmı bilmiyorum denemek lazım)
    Zaten büyük ihtimalle bu 438 sayfanın bi 20sayfası egzantrik hakkında bilgilerle doludur

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Önceki sayfalarda görmüştüm bende.Suzuki egzantrik gergisi ile sorunun tamamen çözüldüğü yazıyordu.Yalnız detayını hangi modelin uyumlu olduğunu bulamadım.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    SUZUKİ olayı sakat o zaman egzantrik çok fazla gergin kalıyor içerde kopada bilir koparsa iyi olmaz herşeyin orjinali
    Unique693 bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    34 plaka 2007 model 600f. 108 lira, hdi sigorta.
    gursus bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    34 plaka 2007 model 600f. 108 lira, hdi sigorta.
    teşekkürler, ne zaman yaptırdınız peki?

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bu sigorta olayında fark eden pek çok faktör var aslında
    yaptığınız kazalar / kazalarınızdaki hasar miktarları / yaşınız / ehliyet yaşınız / motosikletin yaşı / parça fiyatları / motosikletinizin kullanım türü ss-scooter gibi

tabi sadece bizim gruba bakacak olursak ilk 5 kısım göz önüne alınıyor
    ömer2 ve gursus bunu beğendiler.

Motosikleti
    teşekkürler, ne zaman yaptırdınız peki?
    Eylül 2013 tarihinde.
    Yaşım 27.
    gursus bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    http://youtu.be/eGr9aMAg6dU

http://youtu.be/bZlDm-qhubo

Burada egzantrik gergisinin nasil degisecegi anlatiliyor

Timing chain/ cam chain noise diye arattigimizda bir cok link cikiyor . Gergi sorunu neredeyse kronik diyor ecnebiler .
    Felon bunu beğendi.

Motosikleti
    Dün video çektim.Egzantrik sesi ilk aldıgımda daha azdı sanki.Bu konu altında suzuki gergisi takanlar olmuş sanırım bir bilgisi olan var mı ?

http://youtu.be/2m0_IIGep4A

http://youtu.be/DzojyV1-oI0
    Buradaki ses egzantirik sesi değil. Benim motorda da aynı ses var. Bir arkadaşın 600F'te de aynı ses var. Hatta 2 farklı ustaya sordum, 600F'lerin klasik sesidir bu dedi. Bu ses çıkmadığı zaman bil ki bir sorun vardır demiştiler.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Beyler ingizcesi olan bi baksın bu eleman ne diyor?

Eğer gergiye tornavida soktuğumuzda kendini geri topluyorsa yeni gergi almak boşa para harcamak mıdır?

Birşey daha sorucam sıfır gergi full uzunmu oluyor yoksa tornavidayla sıktığı gibi kısa haldemi oluyor? (yani gergi bitme noktası kısamı uzunmu? )

---------- Post added at 12:01 ---------- Previous post was at 11:48 ----------

Manual kullansak nasıl olur
    http://www.ebay.com/itm/MANUAL-CAM-C...afdf34&vxp=mtr

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    9
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ingizcesi olan bi baksın bu eleman ne diyor?

Eğer gergiye tornavida soktuğumuzda kendini geri topluyorsa yeni gergi almak boşa para harcamak mıdır?

Birşey daha sorucam sıfır gergi full uzunmu oluyor yoksa tornavidayla sıktığı gibi kısa haldemi oluyor? (yani gergi bitme noktası kısamı uzunmu? )

---------- Post added at 12:01 ---------- Previous post was at 11:48 ----------

Manual kullansak nasıl olur
    http://www.ebay.com/itm/MANUAL-CAM-C...afdf34&vxp=mtr
    gerginin ucu kisa olarak takilir motora cunku icerde paleti ittirerek gerginligi saglar
    donerken biraz tik tik oturmasi gerekir ki acildiktan sonra calisirken zinciri. donerken yarattigi itme kuvvetiyle geri sikmasin diye ama genelde buranin yapisi ve yayin olmasi gerekenden soft olmasi nedeni ile kroniklesmis bir problem bizim motorlarda
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler