Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Serviste orijinal fren balatası varmıdır acaba ?Malum bizim motorlar eski kasa artık, parçalarını orijinal getiriyorlarmıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Türkiyeye Pek çok ürün İLLEGAL YOLLARDAN GİRMEKTE zaten...

Sanıyorum D,I,D eksantrik zincirleride o şekilde giriyor olmalı,
    yoksa tüm zincir satan yerlerde olurdu,

İşlemler Esnasında Ayrıntılı Resımlerını Paylaşırım Yine Yeniden

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Motorumu aldığım 14 günden beri 1000 km yol yapmışım Allah'a çok şükür bir olay yada sorunla karşılaşmadım. 2 gün önce fullediğim depo yine 184km'de rezerv yandı, 207km'de tamamı yanıp sönmeye başladı. Birazdan yine fulleyeceğim bakalım kaç lira yakmışım.

ambiante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ve 2012 600 F
    herkese selamlar,

dün itibariyle 2012 600f sahibi oldum. Tecrübeli arkadaşlardan özellikle dikkat etmem gereken konularda uyarıları ya da görüşleri almak isterim.

Bu arada motorumda akrapovic egsoz var. fakat söylenene göre kat.konv. olduğu için ses olması gereken gibi değilmiş. Bu parçanın iptali ile çok daha vahşi bir sesi olacakmış motorun. Bu uygulamayı yaptıran var mı acaba? Tavsiye eder misiniz?

Kitivarsuii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600FA PC41
    Simdiki sesinden memnunsan yaptirma polisle basin derde girmesin , ustelik benzin sarfiyatinda artar . Fakat daha cok ses olsun diyorsan katalitigi iptal ettirmende bir sakinca yok

Salınan zararlı gazları ciddi oranda kesiyor, bence duyarlı olmalı . İptal etme bence.

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ambiante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar,

dün itibariyle 2012 600f sahibi oldum. Tecrübeli arkadaşlardan özellikle dikkat etmem gereken konularda uyarıları ya da görüşleri almak isterim.

Bu arada motorumda akrapovic egsoz var. fakat söylenene göre kat.konv. olduğu için ses olması gereken gibi değilmiş. Bu parçanın iptali ile çok daha vahşi bir sesi olacakmış motorun. Bu uygulamayı yaptıran var mı acaba? Tavsiye eder misiniz?

Hayırlı olsun, kat iptali ile çevreye verdiğin zarar artar, muayeneden geçemezsin vakti geldiğinde, ayrıca pek ses arttırıcı bir durum yaratmaz.

Çevreye rahatsızlık vermek istiyorsan akrepin susturucusunu çıkartabilirsin.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu aldığım 14 günden beri 1000 km yol yapmışım Allah'a çok şükür bir olay yada sorunla karşılaşmadım. 2 gün önce fullediğim depo yine 184km'de rezerv yandı, 207km'de tamamı yanıp sönmeye başladı. Birazdan yine fulleyeceğim bakalım kaç lira yakmışım.
    210 km'de 75 liralık benzin aldım. Litresi 4.79 Tl'den x 15.66 litre. Geneli sert kullanım. (Çan-Biga Ağaköy arası)

Kilometrede 35 kuruş,
    100 km'de 7.4 litre.
    ömer2 bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

http://k1309.hizliresim.com/1f/u/t16jx.jpg
    http://o1309.hizliresim.com/1f/u/t16km.jpg

Son benzin alımından itibaren 152 km'de 5.3 lt/100 km ortalama yakmışım. Tamamı şehir içi.

Güneşten de düzgün okunmuyor ama idare edin .
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://k1309.hizliresim.com/1f/u/t16jx.jpg
    http://o1309.hizliresim.com/1f/u/t16km.jpg

Son benzin alımından itibaren 152 km'de 5.3 lt/100 km ortalama yakmışım. Tamamı şehir içi.

Güneşten de düzgün okunmuyor ama idare edin .
    Yol bilgisatarında görünen 5.3 ile fulleyerek böldüğünde hesap makinesinin yazdığı değer aynımı acaba?
    Neden merak ettim çünkü araç olarak 6 silindir 3.20 aracımı satıp ekonomik olsun diye 4 silindirli 3.18 aldım.Aldığım arkadaş yol bilgisayarını açıp 8.1 rakamını gösterince tamam dedim oldu bu iş.Fakat her fullediğimde 11-13 litre civarı çıkıyor.Ve hala yol.blg.8 civarlarını gösteriyor ortalama olarak.
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    600FA
    Arkadaşlar bende de 2011 fa var yol bilgisayarında ortalama yakıt 5,1.. 10 yıllık titan kullanıcısıydım. Mayıs ayında fa aldım.. Yakıt tüketiminden de anlaşılacağı gibi makinanın hakkını veremiyorum galiba sanırsam..

Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol bilgisatarında görünen 5.3 ile fulleyerek böldüğünde hesap makinesinin yazdığı değer aynımı acaba?
    Neden merak ettim çünkü araç olarak 6 silindir 3.20 aracımı satıp ekonomik olsun diye 4 silindirli 3.18 aldım.Aldığım arkadaş yol bilgisayarını açıp 8.1 rakamını gösterince tamam dedim oldu bu iş.Fakat her fullediğimde 11-13 litre civarı çıkıyor.Ve hala yol.blg.8 civarlarını gösteriyor ortalama olarak.
    Aynı veya çok yakın, en son 60 tl aldım, yanıp sönmeye başlamıştı. 152 km 8.1 litre yazıyor işte, bugün 15 km işe sürdüm tekrar yanıp sönmeye başladı.

60 / 4.83 = 12.42 lt - 8.1 lt = 4.32 lt - 0.81 lt (15 km daha gittim) = 3.51 lt, kitapçıkta da 3.5 lt civarında yanıp sönmeye başlar diyor.

Benzin aldığında tripmetreyi otomatik sıfırlama var, o biraz hata yapıyor . Benzin azken özellikle. Yan sehpada çalıştırınca sonra düzeltip sürmeye başladığımda benzin almış sanıp tripmetreyi sıfırladı, onun harici yol bilgisayarını güzel yapmışlar. Depo kapağından benzin dolumunu anlasa daha mantıklı olurmuş.
    ömer2 bunu beğendi.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı veya çok yakın, en son 60 tl aldım, yanıp sönmeye başlamıştı. 152 km 8.1 litre yazıyor işte, bugün 15 km işe sürdüm tekrar yanıp sönmeye başladı.

60 / 4.83 = 12.42 lt - 8.1 lt = 4.32 lt - 0.81 lt (15 km daha gittim) = 3.51 lt, kitapçıkta da 3.5 lt civarında yanıp sönmeye başlar diyor.

Benzin aldığında tripmetreyi otomatik sıfırlama var, o biraz hata yapıyor . Benzin azken özellikle. Yan sehpada çalıştırınca sonra düzeltip sürmeye başladığımda benzin almış sanıp tripmetreyi sıfırladı, onun harici yol bilgisayarını güzel yapmışlar. Depo kapağından benzin dolumunu anlasa daha mantıklı olurmuş.
    Demekki teknoloji bayağı fark ediyor yeni kasada,çünkü hem senin motor hem diğer arkadaşların verdiği rakamlar bizim eski kasalara
    göre bayağı farklı.Ben ortalama bir kullanıcı olarak (zaman zaman 8- 11 devir arası ,genelde ise 5-6 civarı) hep 8 litre civarlarında yakıyorum.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki teknoloji bayağı fark ediyor yeni kasada,çünkü hem senin motor hem diğer arkadaşların verdiği rakamlar bizim eski kasalara
    göre bayağı farklı.Ben ortalama bir kullanıcı olarak (zaman zaman 8- 11 devir arası ,genelde ise 5-6 civarı) hep 8 litre civarlarında yakıyorum.
    bakım ve lastik havaları cok fark ediyor bende f4i kullanıcısıyım sizin gibi kullanıyorum ama şehir içinde genelde 6-7lt geçemiyom karışık kullanımda
    ömer2 bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Merhabalar 2 tane sorunum var.1 ncisi arasıra başıma geliyor.Motosikletimi çalıştırırken engıne stopu açtıgımda F1 ışığı geç yanıyor.2 ncisi ise sinyaller önlerde led arkalarda orjinal.Sinyaller hızlı yanıp sönüyor normal sinyal hızından bunun nedeni nedir ?

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ufak bir paylaşım yapalım, foruma renk katalım .

http://www.youtube.com/watch?v=qiIRB...GjQVLfWxYqeePA

Saygılar herkese.

ambiante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ve 2012 600 F
    Soner Bey sizin videoyu izledim az önce. Kat iptali var mı motorunuzda. Sesi çok güzel.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı ambiante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soner Bey sizin videoyu izledim az önce. Kat iptali var mı motorunuzda. Sesi çok güzel.
    Evet, var. Aksi halde katalizör iptali olmadan egzozdan ses alamıyoruz .
    Önce emniyet, sonra hareket...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar bugun eksantrik zincirimi,,gergimi,,sabit paletimi,,,hareketli paletimi ve debriyaj balatalarımı değiştirmiş bulunuyorum,

Kısmetse yarın sabah test edip durumu yazarım yine,

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    http://www.sahibinden.com/index.php?a=1004&b=8&page=1&id=1166044916

honda cbr 600 f depo üstü yolcu tutamagı

---------- Post added at 07:31 ---------- Previous post was at 07:27 ----------

İlan No 139239658

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler