Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alisoylu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1000 RR 07
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik raf ömrü 4-5 yıldır. Tam net olarak hatırlamadığım için iki rakam belirttim. Eğer eski tarihli bir lastik alırsanız, özelliğini yitirmiş, umduğunuz performansı bulamayacağınız bir lastiğe para yatırmış olursunuz. Kısacası almayalım!
    Konuyu forumlarda çok araştırdım ama net bir yanıt bulamadım. Alınır diyenler, alınmaz diyenler... Bridgestone sitesinde raf ömrünün uygun koşularda 10 yıl olduğunu söylüyor. Şu anda motorun üzerinde Metzeler m5, ön 2007, arka 2011 üretim tarihli lastikler var. Ön iyi durumda ama arka bitik. Limitleri zorlayan bir insan olmadığım için bariz sıkıntı yaşamadım.
    Yazılan ortak kanı lastiğin geçen yıllarda sertleştiği, buna bağlı olarak geç ısındığı ve yol tutuşunu olumsuz etkilediği. Bunlara ekleyeceğiniz, yaşayıp tecrübe ettiğiniz olumsuzluklar var mı?
    Düne ait ne varsa, dünde kaldı cancağızım.
    Bügün yeni şeyler söylemek lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı alisoylu38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu forumlarda çok araştırdım ama net bir yanıt bulamadım. Alınır diyenler, alınmaz diyenler... Bridgestone sitesinde raf ömrünün uygun koşularda 10 yıl olduğunu söylüyor. Şu anda motorun üzerinde Metzeler m5, ön 2007, arka 2011 üretim tarihli lastikler var. Ön iyi durumda ama arka bitik. Limitleri zorlayan bir insan olmadığım için bariz sıkıntı yaşamadım.
    Yazılan ortak kanı lastiğin geçen yıllarda sertleştiği, buna bağlı olarak geç ısındığı ve yol tutuşunu olumsuz etkilediği. Bunlara ekleyeceğiniz, yaşayıp tecrübe ettiğiniz olumsuzluklar var mı?
    Ben tüm motosiklerimde lastiklere çok önem vermişimdir. Ve hepsini iyi olanlar ile değiştirmişimdir. Ürünleri tercih ederken, üretim tarihlerinide elbette ki göz önünde bulunduruyorum. Yazımdan da anlaşılacağı gibi uzun süre beklemiş bir lastikle hiç bir zaman yolculuk yapmadım. Fakat raf ömrü dolan lastiklerin ne gibi sıkıntılar yaşatacağını gayet iyi biliyorum. Barışın da açıkladığı gibi, lastiğin hamuru bozuluyor. İşin özeti olarak, siz örneğin 7 yıllık bir lastikle yolculuk yaparken, 2 yıllık bir lastik kullanıcısının aldığı performansı mevcut lastikleriniz ile alamazsınız. Bu özellikle biraz da agrasif kullanımlar da belli olur .

X firma 10 yıl raf ömrü biçmiş olabilir fakat burda lastiğin nasıl muhafaza edildiğide çok önemli bir konu. Bu sebeple sipariş geçmeden önce mevcut bilgileri alacağınız firmadan öğreniniz ve öyle sipariş geçiniz. Site olarak motolastik.com u tavsiye ederim. Taze taze getirirler ve dürüst satıcılardır. Ayriyeten yüz yüze görüştüğüm insanlardır.

Saygılar.
    alisoylu38 bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    cbr 1000 RR 07
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5sene sonra hamuru bozuluyor lastıgın.kotu sartlar altında kalmıssa elle bıle dagılır hale gelebılır.aynı sene lastıgı bulmak guzel ulkemde cok zor ama hıc olmazsa 1-2 senelık lastık alın derım...
    O kadar kötü yani, teşekkürler cevaplar için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Soner Bey tavsiye için teşekkürler, siteyi inceledim, iletişime geçtim.

Motosikleti
    -
    O kadar kötü yani, teşekkürler cevaplar için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Soner Bey tavsiye için teşekkürler, siteyi inceledim, iletişime geçtim.
    Rica ederim. Yarımcı olabildiysek ne mutlu bize . Hayırlısı olsun şimdiden lastikleriniz.
    alisoylu38 bunu beğendi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Arkadaşlar merhaba,
    Motoru ayağa aldığımda ön tekerin zor döndüğünü fark ettim, turladıktan sonra baktım sağ disk bayağı ısınmış, solda bişey yok. Yarın fren merkezini sökmeyi düşünüyorum.
    Tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Bişey daha ekleyim:
    Bir arkadaş arkamdan gelirken egzozdan alev çıktığını söyledi, dururken denedim, yüksek devir çevirip düşüşe geçtiğinde flame kit varmış gibi alev çıkıyor. Bu pek hayra alamet değil sanırım. Bu konuda da görüşlerinizi almak isterim.
    disk ile ilgili olarak diskine iyi baktır mm'lik bir dengesizlik yamukluk buna sebep olabilir
    ön disk 2 parçadan oluşur esasen biri janta bağlanan göbek kısmı birde disk kısmı göbek ve disk kısmını ise halka şeklinde perçin diye tabir edilen ek bir malzeme tutar bazen bu perçinler üzerinde içeri dışarı kayma meydana gelebilmekte bundan da kaynaklanabilir
    ek olarak fren merkezi hareketli bir parça neticede fren yapmak için balataları birbirine yaklaştırıyor bu hareketli parçaların paslanması vs gibi durumlarda parça zor hareket ettiği için fren biraz daha sıkılı kalıyor olabilir
    son kısımda fren hidroliği durumu ? hidrolik sıvısının rengi ne durumda ? renk karardıkça sıvı özelliğini o kadar yitirmiş ve pislenmiş ( kapalı devre demeyin kapalı devre içerisinde de pislenebiliyor disk merkezlerindeki hareketli piston parçaları bile buna yeter veya freni sıktığınız merkez ) demektir bunun değişimi gerekir böyle durumlarda

Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkdslar

_59 LT 370_
    benım eski sattıgım motor 600 F edirnede ki sahibi sibop kestirmiş piston delmiş nası başardıysa yataklar gömlekler blok maf olmuşş..600f temiz kaldı dıyoduk onun da ..... ! cıkma parcalarlar toplamaya calısıyormuş...

...
    sağlık olsun volkanım motosiklet biliyorsun ne kadar bakarsan o kadar sana bakan bir meret biraz hassas bir o kadarda sağlam olabiliyor

Arkadaşlar eski tarihli lastikler hakkında düşünceleriniz nedir. En eski tarih ne olmalıdır. 2008 tarihli lastik almanın dezavantajları nedir?
    Lastik raf ömrü 4-5 yıldır. Tam net olarak hatırlamadığım için iki rakam belirttim. Eğer eski tarihli bir lastik alırsanız, özelliğini yitirmiş, umduğunuz performansı bulamayacağınız bir lastiğe para yatırmış olursunuz. Kısacası almayalım!
    şahsen ben 2 sene üstü beklemiş lastikleri tercih etmiyorum hatta bulursam direk yeni üretim tercihim olmakta
    bu lastiği aldıktan sonra neticede bi 2 sene kadar da biz kullanıyoruz sonuçta kullanım sürecini de göz ardı etmemekte fayda var motosikletinizin kullanım durumunu vs gibi bütün herşeyi göz ününde bulundurmak en iyisidir

mesela ben işim gereği motoruma sürekli binemiyorum geçtiğimiz sene boyunca motoruna ne kadar binebildin derseniz toplasan 1 ay bile yapmaz
    aldığım lastiklerinde 2 yıl üzerinde olmasını tercih etmiyorum ondan şehir dışına çıkarken motor en az 1 ay yatıyor genel olarak arka ve ön lastiklerin yerle olan bağlantısını arka sehpa ve ön tarafada kalas şeklinde kesiyorum (ah birde şu kediler olmasa....) ama lastiğin o şekilde bile beklemesi bence iyi değil kullanılmadığı süre boyunca içerisindeki hava lastiği gergin tutarak zaten ekstra yoruyor bana göre
    alisoylu38 bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    bende de ne şans var arkadaş! yeni cbr 600f imi 3-4 gün önce bayiiden aldım eve kadar getirdim, bir o ara kullandım ondan sonra yüzünü görmek bile kısmet olmadı. ev taşımak amma zahmetli ve zaman alan birşeymiş

Motosikleti
    -
    Alıntı orhanyor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de ne şans var arkadaş! yeni cbr 600f imi 3-4 gün önce bayiiden aldım eve kadar getirdim, bir o ara kullandım ondan sonra yüzünü görmek bile kısmet olmadı. ev taşımak amma zahmetli ve zaman alan birşeymiş
    ahahah Orhan hayırlı olsun . Ev taşımak gerçekten çok yorucu. Çeken bilir . Resimleri bekliyoruzzzz ;)

Valla bende kavuşacağım bebeğime az kaldı . Geçen Kuşadasına gittim. Hem bayi sahibinin hatırını sorayım, hem de sipariş geçtiğimiz orjinal 600F aksesuarlarının parasını ödeyim dedim. Merak eden arkadaşlar için fiyatıda yazayım; 1.800 TL .

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Soner bey merhabalar sizde izmirdesiniz sanırım yaşadığınız şehir güncel ise bende izmirdeyim bornovada 2006 f im var sık sık gezilere çıkıyoruz sizinlede tanışmak isterim beraber yol yapmak isterim fikir alışverişlerinde bulunuruz öğreneceğimiz daha çok şey var iletişime geçelim mutlaka, kazasız sürüşler herkese çok selamlar
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soner bey merhabalar sizde izmirdesiniz sanırım yaşadığınız şehir güncel ise bende izmirdeyim bornovada 2006 f im var sık sık gezilere çıkıyoruz sizinlede tanışmak isterim beraber yol yapmak isterim fikir alışverişlerinde bulunuruz öğreneceğimiz daha çok şey var iletişime geçelim mutlaka, kazasız sürüşler herkese çok selamlar
    Merhabalar,

Gerçekten çok hoş olur . İzmir'deyim . Mevcut grup gezisi yaptığımız arkadaşlarımız var. Onlarlada tanıştırırım sizi . İletişim bilgilerimi özelden yollayacağım. En kısa sürede görüşmek dileği ile siz de kazasız, belasız kullanın.
    gursus bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Merhabalar,

Gerçekten çok hoş olur . İzmir'deyim . Mevcut grup gezisi yaptığımız arkadaşlarımız var. Onlarlada tanıştırırım sizi . İletişim bilgilerimi özelden yollayacağım. En kısa sürede görüşmek dileği ile siz de kazasız, belasız kullanın.
    çok iyi ozaman çok memnun olurum gerçekten görüşmek üzere, motorunuzuda en kısa sürede alırsınız inşallah.

Motosikleti
    -
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi ozaman çok memnun olurum gerçekten görüşmek üzere, motorunuzuda en kısa sürede alırsınız inşallah.
    Haberleşeceğiz . İyi geceler .

Motosikleti
    cbr 1000 RR 07
    @< iLk@yy > cevapların için teşekkürler. Fren merkezini söktüm, fakat içini açamadım,çok sıkışmış vidalar,takımım yetmedi. Pistonlarda bir sıkıntı var diye düşünüyorum, haftasonu ustaya açtırcam. Bakalım ne çıkacak. Yağın rengi çok kararmamış, orta diyebilirim, yine de tazeliycem onuda. Cevap yazan arkadaşlara tekrar teşekkürler.
    @orhanyor; hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar merhaba,

En sonunda motoruma bugün kavuştum . Çarşamba gününden beri Kuşadasındayım. Çarşamba alma umuduyla gittik ama ilk tır da motorumuz çıkmadı. İkinci tırın ise cuma günü geleceği söylenmişti. Denildiği gibi de oldu. Bugün öğlene doğru otelden ayrılıp, bayiye gittiğimiz de, motorumun olduğu tırla karşılaştık . İndirme ve diğer kontrol işleri bir kaç saatimizi aldı. Motorumun genel kontrolleri bittiğinde, vakit kaybetmeyerek hemen yola çıktık. Çıktığımız da başlayan yağmur talihsizlik olsa da, ağır ağır sağ sağlim vardık evimize .

Biraz yazılarımızı resimlerle süsleyelim. Daha sonra motorum hakkında kullanıcı yorumlarımı yapacağım.

Motorumu kutudan çıkardığımız da, genel kontrollerini yaptık. Ve aynaları montajladık.

Sağanak yağmur doluya dönüştüğünde, kendimizi Torbalı'daki benzinliğe 5 dk.lığına atıyoruz. Ve hemen tekrar yola çıkıyoruz.

Torbalı'dan, İzmir Gaziemire geldiğimiz de, İzmir'de güneş bizi karşılıyor ve sevincim bin kat artıyor . Son durak noktamız olan Narlıdere'ye ise varışımız uzun sürmüyor. Ve motorumu sağ sağlim kapalı garajımıza koyuyoruz .

CBR 600FA ön inceleme:

Motosikletin genel olarak işçilik kalitelisi çok güzel. Kutuları açmadan önce made in Italy yazısı gözünüze çarpıyor. Diğer ufak cc'li tüm motosikletler made in China yazısını taşıyor. Motosikletin genel kontrolü yapıldıktan sonra dayanamayıp tek başıma ufak bir tecrube sürüşü gerçekleştirdim. Motosikletin üstüne oturup, kontağı açtığımda ve harekete geçtiğimde, sanki daha önce de 600F kullanıyormuşcasına rahattım. Motosikletin dozajlaması, dengesi, frenleri size çok büyük bir güven veriyor. Motosikleti sürdükçe, kendim ve artçım için ne kadar doğru bir karar verdiğimi daha iyi anladım .

Motorumu genel olarak şu anda sakin kullanıyorum. Ama bir ara İzmir otobanına çıktığımızda dayanamayıp, 180'lere tırmandım. Üstelik bunu alt devirlerd 6. vitesde yaptım. İvmelenme, aerodinami vs. motorda çok çok güzel.

Daha sonra paylaşımlar yapacağım bu konu hakkında.

Bu arada motosikletime sipariş geçtiğim orjinal aksesuarların bir çoğu fabrikanın elinde bulunmuyormuş. Maalesef ki 1 ay gibi bir süre içinde gelecekmiş. Ben de geldiğinde orjinal aksesuarların yanında, kişisel olarak almış olduğum aksesuarlarıda takacağım.

Şimdilik hoşcakalın.

Herkese saygılar.
    wolrath, gursus, viper17 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Soner kardeşim;
    hayırlı olsun kazasız belasız inşallah...yalnız sormadan edemiycem ikinci foto nasıl denk gelmiş öyle sanki bir memnuniyetsizlik varmış gibi

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    sukur kavusturana.kazasız belasız kardesım benım.senın gıbı tertemız makına valla,maasallah

aksesuarın hemen gelmemesı de nazarlık olsun.accık alısırsın yavruya

yesıl tshırtlu memnunıyetsız arkadası da kınadım.bu guzele bakıp nasıl somurtur ınsan :D

tekrar hayırlı olsun kardesım benım.tez zamanda gorusmek dılegıyle...

Motosikleti
    -
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soner kardeşim;
    hayırlı olsun kazasız belasız inşallah...yalnız sormadan edemiycem ikinci foto nasıl denk gelmiş öyle sanki bir memnuniyetsizlik varmış gibi
    Yaa kardeşimin kız dır dırından ne olup ne bittiğinden haberi yok . Yoksa o da benim adıma çok sevindi .

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sukur kavusturana.kazasız belasız kardesım benım.senın gıbı tertemız makına valla,maasallah

aksesuarın hemen gelmemesı de nazarlık olsun.accık alısırsın yavruya

yesıl tshırtlu memnunıyetsız arkadası da kınadım.bu guzele bakıp nasıl somurtur ınsan :D

tekrar hayırlı olsun kardesım benım.tez zamanda gorusmek dılegıyle...
    Barışım teşekkür ederim :D. Enis de şaşırdı fotoyu görünce kendisine . Bebeğimize kavuştuk sonunda. Geriye sağ salim kullanmak kalıyor. İleride go promuzdan faydalanacağız . Sen de kendine iyi bak Barışım. Arayı çok açmayalım ;).
    wolrath bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,

En sonunda motoruma bugün kavuştum .
    http://s22.postimg.org/jyir9o38x/IMAG0966.jpg
    Hayırlı olsun,rodajdan sonra güzel bir topspeed videosu çekersen eğer çok iyi olur.benim gibi çok bekleyen ve merak eden olduğunu düşünüyorum.Youtubedaki videolarda 230-240arasında kalıyor motor ama 600F kullanıcı kitlesi göz önüne alındığında sanki basmıyorlarmış gibi bir izlenim oluştu gözümde.Geniş rahat bir otobanda dene tabi.Hat
    ta imkan varsa aynı yolda full stock halde topspeed denemesi ve sonrasında powercom. egzos vs takıldıktan sonra bir video çekersen çok güzel bir karşılaştırma olur Senin benim gibi bu video işiyle pek uğraşan yok Türkiyede ))
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...

En sonunda motoruma bugün kavuştum .

Hayırlı olsun, kazasız belasız bol keyifli sürüşler ;)

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kayaşehirde genelde geceleri cbr600f kullanan arkadaş burdamı. buradaysa 2 lafım olacak

Motosikleti
    Honda Cbr 600 F4i (2005 model)
    SonpoL
    Hayırlı olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler