Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [URL=http://imageshack.us][

Allaha şükürler olsun hayalime kavuştum...Gözümde 1000 RR var oda olsaydı..aranıza hoş bulduk...

Hocam hayırlı olsun bir CBR 125 kalesi yıkıldı galiba . Kaça aldın, kaç model ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    CBR125'i alalı yaklaşık 6 ay falan oldu ve şu ana kadar 4,100 km yaptım motorumla. Bakalım artık hayırlısı ama bu motoru alıcam taktım kafaya er ya da geç :D
    Okan ACAR

Bende aynısı vardı 12000 ytl ye sattım 20000km de idi. ama dikkat et çalıntı olmasın.

bi de arkadaşlar bende bu motorla 291 gördüm yılan gibi kaçıo motor.

İkinci el bir 600F düşünüyorum, motor üzerine bir kaç sorum olacak:
    1) Baskı balata ve fren balataları km civarı gidiyor? Kullanıma göre değişir ama ortalama olarak soruyorum. Kullananların deneyimleri yani.
    2) Lastikler km gidiyor ortalama?
    3) 600f in motor ömrü ortalama kaç km??

cbr 600 f

arkadaşlar cbr 600 f motorsikletim var yolda giderken firen yaptığım zaman ön direksiyon titreme yapıyor bunun nedeni ne olabilir sizce

Fren diskinde çarpılma olabilir,
    uzun yoldan geldiğinde disk sıcakken motoru yıkadın mı hiç?
    soguk su teması oldu mu?

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Benzer başlıklar birleştirildi
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

tderida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '99 Blackbird; '03 Blackbird; 02 Gsx750F; '93ZZR60

600 F için sinyal?

Sinyalim kırık değiştirmişken orjinali değil de cat-eye ya da grenaja sıfır yapayım diyorum. Avrupa'da çok var ama İstanbul'da bu tip aksesuar nerde bulabilirim, bilgisi olan var mı?

Örnek olarak:
    Bir mum diger bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    ayni motora ben de biniyorum, benim de gecenlerde aynanin biri elimde kaldi allahtan mevsim kis adam gibi nerde ne var inceledim

konuya donersek sinyaller ist'te nerde vardir bilemiyorum ama tanesini 100 ytl den felan satacaklarini tahmin ediyorum, bunun yerine cifti 25 dolara envai cesidini veya orijinallerini ebay denen enternasyonel sali pazarindan bulabilirsin, konuya yabanciysan www iyibey com adresinde de turkce bilgiler var, benim aynalar ebay'den gelecek, sen de bi incele derim...
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

tderida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '99 Blackbird; '03 Blackbird; 02 Gsx750F; '93ZZR60
    Rayjay!saool dostum.
    Bir mum diger bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Demin başka bir konu için hazırlamışdım oraya olmadı nasip buraymış dimi pro'cum

F Fiyatı: 17.400 YTL

Kaynakça: Honda

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008

tehlike bu işin neresinde

arkadaslar yüksek cc li motosikletlerin öldüreceği, duvara direğe batlayacağı vs. vs. söyleniyor. ben çok az cbr125 kullandım ilk vitesli tecrübemdi kısa sürede adapte oldum diyebilirim. mesela cbr125 ile cbr600f arasında ne fark var güç olarak 600f i tehlikeli kılan nedir.

cbr600f - cbr125 e göre

1- daha ağır, oturaklı, dengeli ve bu açıdan güvenli bir motor değil mi ?

2- emin değilim ama frenleme mesafesi cbr125 in 100km/h hızına göre aynı hızda daha başarılı değil mi

3- trafikte 4 tekerler tarafından küçük bir motora göre görünüşü ve sesi itibari ile daha fazla farkedilmez mi yani görülebilirlik açısından ?

4- ağır ve lastikleri kalın olduğu için yol tutuşu daha iyi değil mi dönüşlderde vs. daha güvenli değil mi ?

5- cbr125 max hız 140km/h ise cbr600f ile bu hızı geçmez isen neden daha riskli ?

Lütfen bir arkadas bu konuya bir çözüm getirsin bu sorular uzun zamandır kafamı kurcalayıp duruyor.

Saygılar.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler 12000 ytl ye 2004 ve üzeri mumkunse 8000km yi geçmeyen 600f arıyourm..saygılar... sevgıler
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yüksek cc li motosikletlerin öldüreceği, duvara direğe batlayacağı vs. vs. söyleniyor. ben çok az cbr125 kullandım ilk vitesli tecrübemdi kısa sürede adapte oldum diyebilirim. mesela cbr125 ile cbr600f arasında ne fark var güç olarak 600f i tehlikeli kılan nedir.

cbr600f - cbr125 e göre

1- daha ağır, oturaklı, dengeli ve bu açıdan güvenli bir motor değil mi ?

2- emin değilim ama frenleme mesafesi cbr125 in 100km/h hızına göre aynı hızda daha başarılı değil mi

3- trafikte 4 tekerler tarafından küçük bir motora göre görünüşü ve sesi itibari ile daha fazla farkedilmez mi yani görülebilirlik açısından ?

4- ağır ve lastikleri kalın olduğu için yol tutuşu daha iyi değil mi dönüşlderde vs. daha güvenli değil mi ?

5- cbr125 max hız 140km/h ise cbr600f ile bu hızı geçmez isen neden daha riskli ?

Lütfen bir arkadas bu konuya bir çözüm getirsin bu sorular uzun zamandır kafamı kurcalayıp duruyor.

Saygılar.
    CBR 600F daha ağırdır, düşük hızlarda CBR 125 düşecekken tutup kaldırdığım çok oldu 600F'te bunu yapma imkanınız yok. Frenleri elbette daha iyi ama unutmayın ki bir motosiklet sürücüsünün limiti, motosikletin yaptığı son sürat ile sınırlıdır. Ben alırım ama o kadar basmam demeyin, kimse inanmaz, zaten siz de basarsınız hemen Bu durumda da diğer saydıklarınızın hepsi otomatikmen çürümüş oluyor. Örneğin eliniz gazdayken bir çukura girdiğinizde motosiklet sizi anında üzerinden atar. Bu yüzden çukurlardan kaçmayı CBR 125 ile öğrenmeniz gerek. Diğer yandan virajlardan bahsetmişsiniz, CBR 125 ile virajlarda arka tekeri kaydırıncaya kadar yatırabiliyor musunuz? Öncelikle bunu yapın, yoksa 600F'in viraj kabiliyeti falan hikaye.

Etrafınızda yıllardır motosiklet binen ve super sport kullanan birinden rica edin. Arkasına bindirsin sizi ve şöyle bi tur attırsın. Tabi bu tur esnasında çukurlardan kaçma, ivmelenme ve ani frenleme gibi noktaları göstersin size. Akıllı bir insan CBR 125'ten sonra geçilmeyecek bir motor olduğunu anlayacaktır (en azından ben anlamıştım).
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gelsin artık yaz....
    Bakalım buradaki katılımı gezilerde sağlayabilecekmiyiz

Arkadaşlar Konuyu Canlı Tutalım

Motosikleti
    250 mct
    arkadaşlar merak etiiğim bişey ver sormak istiyorum.şu anda başlangıç için için ucuz bişey alcağım.iki sene sonrası için(maddi yönden anca uygun olur) 600f istiyorum.yanlız motorda 4 silindir var su gibi içiyodur bu benziniortalama yakıt tüketimi hakkında bilgi vermenizi rice ederim teşekkürler

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Arkadaşlar şuan 2005-06 modeller en fazla 5000 km olmak kaydıyla fiyatları ne kadar acaba ?
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

alpero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun Zs200GS
    Gerçekten arkadaşlar kullananlar bilgi verirse yakıt konusunda gözden kaçmış olabilir belki kusuruma bakmayın ama kaç yakıyo ortalama şehir içi-şehir dışı 600F?
    ........Lastiği yak ama ruhunu asla........

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600 F safkan bir ss (SuperSport) makinadır .
    Sadece modeli eskidi diye insanlar kendi kafalarına göre ss den sport-touring sonra da enduro-touring e kadar motoru sınıflandırıyorlar .
    Gidonu , oturma pozisyonuna göre fazla yukarda veya selesi artçısı ile ayrı değil bitişik falan diye de gereçkce gösteriyorlar .
    Eskiden RR mı vardı ? Bilen bilir efsane bir ss motordur 600f .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler