Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    kilometre rekoru bende olacak buna emin olun. zaten bu motoru zor satarım. seneye eylülde 30 küsür binde tekrar bunları yazarız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Şaka bi yana gerçekten fiyatına göre çok iyi. Tabi ki sorun çıkaracak zaman zaman. İnsaAllah tüm "Zc"ciler onbinlerce kilometre sorunsuz kullanırlar bu motoru..
    Özellikle kırmızı ışıklarda ki seri kalkışıyla bi cok araba surucusunu deli ediyorum ya o zevk bile yeter

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    beyler mondial performans egzoz u gercekten almaya deger mı?bndkı egzoz 2 yerınden kırılma yaptı.,kaynak fılan yaptırdım,zırıltısı da war.degıstırmeyı dusunuyorum.sizce alayım mı o performans egzoz unu?

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    kardes o egzozdan bende almayı düsünüyordum ki.maxi arkadasımız kullandıgı için önermiyor o egzozu..görüntüsü hos ama oda kısa zaman içinde dagılıomus sanırım..ona verecegin 120 tl ile özel yapım egzoz yaptırabilirsin aslında ben öle düşünüyorum..bu günj itibari ile 3000 km deyim.suana kadar olan olumsuz tek sey arka fren hidrolik merkezinden yag kaçirdi onuda sıfır ile degiştim..12 lira tuttu baska sorun çikarmadi..insallh böle devam eder..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    maxi daha nice kilometrelere kardeşim..
    ümit sana yapacaz güzel bir ekzoz kardeşim en sonunda(:

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    abii zaten su egzosun bozulmasını bekliyorum..ama yok ne ses var nede bozulma..bozulsun ilk işim yaqnına gelmek olacakk abi.......

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Bugün ilk yakıt ölçümünü yaptım. 2.2 lt /80 km'de. Rodajda olduğundan maksimum hız 50 km orta seviye kalkış ve gaz ile...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abii zaten su egzosun bozulmasını bekliyorum..ama yok ne ses var nede bozulma..bozulsun ilk işim yaqnına gelmek olacakk abi.......
    gel kardeşim yaparız birşeyler...
    canın saolsun...

ceyhun1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc
    slm millet keyifler nasıl u.ak orjinal sitesinde ürün kodu SA11.02X31.240 Akü MNDL007 57,15 TL

burdada aküler var en yulsel amperli olanı seç alırkan http://www.cevizcioglumotosiklet.com/?Syf=21 50 70 civarı fiyatlar

Motosikleti
    150zc
    selamlar 2 arkadas katıldık aranıza =)

Motosikleti
    aga anlayamıyorum ya;

önceki depoda 4 litre ile 17.5 tl ile 152 km giden ben bu sefer 105 gittim. 5 daha gitsem 4 litre ile 110 km.

buji çakmıyor gibi. ara sıra başlangıçta düzendiz çalışıyor. buji piposunu da değiştireceğim. bu ikisini değişmek gerekliymiş.

bosch buji takmayın motor aptallaşıyor.

ceyhun1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc
    herşeyin orjinali

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    arkadasım halen yartımadıysan 32.50 tl temmuz verigisi senede iki defa yatırılır

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    arkadaslar monifold patlayınca delinince ne gibi sorun lar olur bnm ki gitti galiba

Motosikleti
    Alıntı ngural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar monifold patlayınca delinince ne gibi sorun lar olur bnm ki gitti galiba
    manifold yırtığından hava aldığı anda motor durur gibi olur. hemen değiş, 3-5 tllik malzeme. kendin bile değişirsin.

ben de bir ara sanayiye uğrarsam buji, buji piposu ve manifoldu değiştireceğim.

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Sakınan göze çöp batar hesabı bugün iftara yetişicem diye gazladım 50 ile çok derin bir çukura girdim çat etti motor dedim herhalde kırıldı bir yerler.Görünürde bir şey yoktu ancak vites geçişini hissettirmeye başladı 1-2 kere yaptı onuda o da geçti.Yarın gündüz gözüyle bakayım vidalara felan.

Motor 300 kmde ilk sorununu çıkardı ön fren çok sertleşti gacırdıyor ve arka stobu yakmıyor.Bakımda söyleyeceğim.

Bir de ilk aldığımda ön freni sıktığımda düz bir şekilde dururdu şimdi sıktığımda öne yaylanıyor amortisör çalışmaya başladı diye düşünüyorum bu bir sorun değildir dimi?

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    motor calısmıyor cok gec calısıo baya zorlayınca 1de rolantide stop edıyo ... 1 tane servise gosterdm dedi monifold yırtılmıs dedi 15 tl iyi bir marka

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    varmi baska sorunu olan)arkadaslar carbon motoru alırken bakmadınmı yanıomu yanmıomu stop.bu motorla cukura girmeyecen girdigin ana hem motor kötü olur hemde beline kadar hissedersin sertligi.amortisörler pek işe yaramıo..ön firen sıktıgında amörtisörün yaylanması gayat ii bence çalıştıgını gösterir.eger ki dreksion ve şasinin birlestigi yerden oynuosa bosluk vaR demektir.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakınan göze çöp batar hesabı bugün iftara yetişicem diye gazladım 50 ile çok derin bir çukura girdim çat etti motor dedim herhalde kırıldı bir yerler.Görünürde bir şey yoktu ancak vites geçişini hissettirmeye başladı 1-2 kere yaptı onuda o da geçti.Yarın gündüz gözüyle bakayım vidalara felan.

Motor 300 kmde ilk sorununu çıkardı ön fren çok sertleşti gacırdıyor ve arka stobu yakmıyor.Bakımda söyleyeceğim.

Bir de ilk aldığımda ön freni sıktığımda düz bir şekilde dururdu şimdi sıktığımda öne yaylanıyor amortisör çalışmaya başladı diye düşünüyorum bu bir sorun değildir dimi?
    arkadaşım eğer dediğin kadar sert girdiysen motorun yanına gitiğinde hava filtresine bak zira motorla olan bağlantı yerlerinden kesin kırılmıştır 2 kere başıma geldi hemen kırılıyor gidince bak önlemini al zc nin kronik bi sorunudur amortisörler yüzünden hava filtresi bağlantı yerlerinden kırılır sert girince çukura
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    bizim amortisör tam tekerin göbeğinden geçiyor. basit fiziğe göre kuvvetxkuvvet kolu olarak düşünürsek; eğer motorun ana takozuna göre moment alırsak tekere alttan gelen kuvveti daha arkada duran bir amortisörle, amortisöre daha az yük bindirerek amortisörün daha iyi çalışmasını sağlayabiliriz. sabahın bu vaktinde bu kadar cümle kurabiliyorum inşallah anlatabilmişimdir derdimi.

varyatörün arka taradında bir adet amortisör bağlantı yeri var. diğer tarafta ise iç çamurluğun olduğu yere bir takoz kaynattıracağım. tabi ki üstte de şaseye ek olarak bir boru ve iki ucuna takoz. mz amortisörü çok iyi. çıkmasını bulurum sanırım.

+ olarak; kaçamayacağınız çukura denk gelirseniz crosscular gibi ayağa kalkarak motorun çok sarsılmasını az da olsa engelleyeblilirsiniz. e tabi etraftaki "bu manyak ne yapıyor?" bakışlarını da görmezden gelmelisiniz.

carbon sanırım ön frenin hava yapmış. ustaya gidip söyle, iyice öğren. sonrasında kendin de yaparsın. arka stop sadece ön frendeyken yanmıyorsa fren demirini (gavurlar manet diyor) tutan vidanın oraya alttan bakarsan bir plastik parça içindeki çivi ucu kadar bir plastik parça görmelisin. o parçanın olduğu kısımda sorun olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler