Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

bugun git gel 120 km yaptım. ortalama 65-70 ile gittim gerektiğinde en cok 85 km hıza ulastım. fakat motor trafik ısıklarında durdugumda gaz vermeyince stop etmeye basladı. yavaslamam ve hızımı cok dusurmem gereken yerlerde stop ediyor. neden olabilir sizce..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    rölanti ayarına bir bak derim...
    çok düşük olabilir...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rölanti ayarına bir bak derim...
    çok düşük olabilir...
    sağolun bakıcam hemen..

InFlocK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZC
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motorun yanına indim.Vidaları sıktım.Egzozda çatlama patlama gibi bir sorun yok şimdilik.
    -Egzozdan motor soğuk yada sıcak farketmiyor püskürterek çiğ benzin atıyor.Hep BP'den aldım ondan mı bilmiyorum farklı bir yer deneyeceğim.
    Hocam o dediğin sıvı çiğ benzin değil su dur. yeni motorlarda bu olur. motora binmeden önce 4 dk kadar rolantide çalıştır ilk önce eksozdan hiç bir şey çıkmaz, biraz ısınmaya başladığında hafif hafif su püskürtmeye başlar 4 dakika (takribi) sonunda da azalarak biter. Burada olan şey motorun içindeki su buharını atması. Endişelenecek bir şey yok.
    IMAGINATION IS THE EVIDENCE OF THE DIVINE

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Rölanti vidasını sıktım biraz sorun azaldı. Sanırım 25-30 km gittikten sonra,ısının artmasıyla gevseme oldu..

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben 80i gecemiyorum,bir de devir saati motor gitmeden 200-300e fırlıyor dururken sizde de aynı mı? bi de ön grenajlara boya yapan oldu mu ve siyah plastik aksamda değişiklik yapan.. malum kaporta ve plastik kötü bu modelde..

Uploaded with ImageShack.us

ben boyama calısmasını yapmıstım bilmem beyenecekmisiniz

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Güzel olmuş ben beğendim.Tip var zaten motorda, ne yapsan güzel gözüküyor...

Dururken ön freni sıkıp motorun üstünde otururken ileri geri ittirdiğinizde öne yaylanıyor mu yoksa sabit mi duruyor? Bende nerdeyse dibe kadar yaylanıyor, yaylanırken de tak tuk sesleri geliyor.Gevşedi bi tarafları galiba, grenajları söksem tamir edebilir miyim?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

@ Zozturk cok hos olmus elinize sağlık,yanlız cahilliğime verin resimden pek anlayamadım tüm grenajları mı boyadınız.

Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    @ Zozturk cok hos olmus elinize sağlık,yanlız cahilliğime verin resimden pek anlayamadım tüm grenajları mı boyadınız.
    motorun a-z ye her tarafını kendim boyadım bayagı ograstırdı metalik boya atmak

---------- Post added at 11:29 ---------- Previous post was at 11:27 ----------

arkadasım anladıgım kadarıyla senın büyük ihtimalle amertisorlede problem var higroligi bosalmıs olabilir ben zc o kadar kolay yaglamıyor GEcmiş olsun.

Dururken ön freni sıkıp motorun üstünde otururken ileri geri ittirdiğinizde öne yaylanıyor mu yoksa sabit mi duruyor? Bende nerdeyse dibe kadar yaylanıyor, yaylanırken de tak tuk sesleri geliyor.Gevşedi bi tarafları galiba, grenajları söksem tamir edebilir miyim?

---------- Post added at 11:33 ---------- Previous post was at 11:29 ----------

arkadasım senın büyük ihtimalle amertisor promlem var servise gitmeni tavsiye ederim

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı baris4444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o iş öyle düşündüğün gibi değil abicim litrden %7-8 kar ediyoruz sadece bunu unutma ve zaten mazot ve benzini %60-70'i vergi unutmamak lazım yani her zaman petrolcü suçlu değildir ve akaryakıt firmasının belirlediginin 1 kuruş bile üstünde satamaz
    önceki yazımın devamıdır bu yazı. bir istasyondan benzin aldım ve 4 litre ile 152 km gittim. oysa ki son kaç aydır 4 litre benzin ile 110 km ancak yapıyorum. bu kadar da fark olur mu sence .

@zozturk: eline sağlık motor çok güzel olmuş, ben de motosikletin siyah yerlerini metalik gri yapmayı düşünüyordum (motosikletim mavi) . ancak kaportayı sökmeden, kumlama yapmadan bana sadece boyaması için 250 lira dediler. az para değil. kumlama yapılmazsa astar atılmazsa boya zamanla mahvolur.

@carbon: amortisörlerin yaylanması normal. bende de aynı. kasislerden geçerken tak tak sesleri bende de çıkıyor.

geçen 2 kişi doğanşehire gittik. git gel 140-150 km 2 kişi. yokuşlara gelince 60, yokuş aşağı 95 gördüm. (gerçek hız sapma yok).

kaptanın seyir defteri; kilometrem 12100 civarı.

Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    --maxi kaportayı sökmeden olacagını sanmıyorum biraz apaci işi olur :D ben kumlama yaptırmadım daha dogrusu ne oldugunu bilmiyorum astar attım boya vernik sonrada pasta polis son halide bu :D işte
    --yakıt olayına gelince hiç o kadar detaylı bir olcum yapmadım ama yazdıgın kadar olmaması lazım
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki yazımın devamıdır bu yazı. bir istasyondan benzin aldım ve 4 litre ile 152 km gittim. oysa ki son kaç aydır 4 litre benzin ile 110 km ancak yapıyorum. bu kadar da fark olur mu sence .

@zozturk: eline sağlık motor çok güzel olmuş, ben de motosikletin siyah yerlerini metalik gri yapmayı düşünüyordum (motosikletim mavi) . ancak kaportayı sökmeden, kumlama yapmadan bana sadece boyaması için 250 lira dediler. az para değil. kumlama yapılmazsa astar atılmazsa boya zamanla mahvolur.

@carbon: amortisörlerin yaylanması normal. bende de aynı. kasislerden geçerken tak tak sesleri bende de çıkıyor.

geçen 2 kişi doğanşehire gittik. git gel 140-150 km 2 kişi. yokuşlara gelince 60, yokuş aşağı 95 gördüm. (gerçek hız sapma yok).

kaptanın seyir defteri; kilometrem 12100 civarı.

---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 15:31 ----------

Motosikleti
    Alıntı zozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    --maxi kaportayı sökmeden olacagını sanmıyorum biraz apaci işi olur :D ben kumlama yaptırmadım daha dogrusu ne oldugunu bilmiyorum astar attım boya vernik sonrada pasta polis son halide bu :D işte
    --yakıt olayına gelince hiç o kadar detaylı bir olcum yapmadım ama yazdıgın kadar olmaması lazım

demek istediğim boyacı bana "sen kaportayı söker getırirsin, ben boyamı atar da çıkarım. umrumda değilsin" mesajı vermişti.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı zozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende aslında en kısa zamanda boyatmayı hatta cesaret edip kendim boyamayı düşünüyorum. Benim zc mavi ama aynı türden boyayı da tuturmak lazım. Plastik aksam dahil şöyle güzel bir boya ile bebek gibi olur. Bu arada egzos zırıltısından iyice tiksinmeye başladım. Servisteki usta olur hepisinde var dedi ama beni rahatsız ediyor.

Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Ön grenajı söktüm kontrol etmek için.Çatalı tutan vidaları sıktım, başka da yoktu görünürde.Lokma girecek yerler de sıkıldı.Garajda denedim biraz ama değişen bir şey yok gibi.İftardan sonra biraz gazlayıp bakacağım...

Bu da sonnn...

Motosikleti
    Bende aslında en kısa zamanda boyatmayı hatta cesaret edip kendim boyamayı düşünüyorum. Benim zc mavi ama aynı türden boyayı da tuturmak lazım. Plastik aksam dahil şöyle güzel bir boya ile bebek gibi olur. Bu arada egzos zırıltısından iyice tiksinmeye başladım. Servisteki usta olur hepisinde var dedi ama beni rahatsız ediyor.
    bende mondialin performans egzozu var ve içi dağılmış durumda. egzozu sallayınca takır tukur ses geliyor.

inanır mısınız zırıltıyı kesmiştim... yedek egzozum olmasına rağmen takmak istemiyorum.

zırıltının kesilmesini istiyorsanız egzozu tutan somunları en kalitelileriyle değiştirmeniz. neredeyse 1.5 aydır egzozun vidaları sıkılmadı.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

bende mondialin performans egzozu var ve içi dağılmış durumda. egzozu sallayınca takır tukur ses geliyor.

inanır mısınız zırıltıyı kesmiştim... yedek egzozum olmasına rağmen takmak istemiyorum.

zırıltının kesilmesini istiyorsanız egzozu tutan somunları en kalitelileriyle değiştirmeniz. neredeyse 1.5 aydır egzozun vidaları sıkılmadı.
    zırıltı sorununuz bitti mi peki ? egzosu tutan somunları nerden temin edebiliriz. servisten pek memnun değilim ben. sıradan bi egzoscudan bulunur mu

Motosikleti
    zırıltı sorununuz bitti mi peki ? egzosu tutan somunları nerden temin edebiliriz. servisten pek memnun değilim ben. sıradan bi egzoscudan bulunur mu
    sanayi içinde civata satan bir dükkanda buldum bunları.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

sanayi içinde civata satan bir dükkanda buldum bunları.
    çok sağolun sabah bakıcam hemen..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ön grenajı söken arkadaşım bir dahakine saatpanelinide sökerse, daha uzun ömürlü olur bilgisine...

Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön grenajı söken arkadaşım bir dahakine saatpanelinide sökerse, daha uzun ömürlü olur bilgisine...
    Ne demek istedin anlayamadım?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler