Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150zc
    düz yolda cok seri motorum yanlız 2 gundur yokuş çıkmaya başladımmı neredeyse duracak.+ hava filtresinin icine bakayım dedim bombos bi siyah aptal parca =) alırken bakmamıstım 1500 km oldu alalı hava filtresiz gidiyormuşum ne gibi sonuclar olabilir.birde viyik viyik oten bişey var bulamadım kıracam en son :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

yokuş yukarı çıkamama problemi nedendir arkadaslar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Bugün motorun yanına indim.Vidaları sıktım.Egzozda çatlama patlama gibi bir sorun yok şimdilik.

-Ön fren manetinin altında stopu yakan küçük parçası tutukluk yapıyor, değişecek.Frenin gacırdaması da yağlama ile geçer sanırım.
    -Egzozdan motor soğuk yada sıcak farketmiyor püskürterek çiğ benzin atıyor.Hep BP'den aldım ondan mı bilmiyorum farklı bir yer deneyeceğim.
    -Yağına baktım en alt çizgide yani motorda yağ yok, teslim alırken 10 lira para aldılar yağını koyduk 1 litre de benzin koyduk diye.Ya az koydular yağı yada daha 300 km'de yağ yaktı.

Şimdilik bu kadar...

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    arkadaslar bu kayışı deiştrcem de en iyi marka hangısı?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    hava filtresiz giden arkadaş en yakın zamanda o filtreyi taktırmanı dilerim...
    sonuçları karbüratöre kadar gider..
    çiğ benzini soğukkena tıyorsa problem yok fazla gaz verme...
    lakin sıcakkende atıyorsa motoru boğuyorsundur ona göre sürüş sitilini değiştir derim....
    alırken nasıl yağ koyuyorlar motora onu anlamış değilim...
    zaten kendi yağıyla geliyor motor...
    aldığın satıcıya dikkat et...
    eksik olmasındaki neden motor ilk gelirken sallamalardan yada yanlış yüklemeden dolayı eksik olabiliyor...
    bundanda olmuş olabilir...
    alırken bakmışmıydın motorun yağına?
    bu motor için alınacak en güzel kayış bana göre bando kayıştır....
    hem iyi fiyatı hemde performansı güzeldir....

Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Ön fren olayı serviste 2 dakikada halledildi.Enjektör ve spreyle 2 sıvı sıktı halloldu.Yağ seviyesi acemiliğime geldi, yan ayaklıkta bakmışım.Yağ olarak sorun yok.Benzin püskürtmesi aldığım benzindendir belki dedim depoyu sonuna kadar bitirip bu sefer Opet'ten aldım.Bakalım ne olacak.Rodajdan sonra kendine gelir belki daha gaz kolunu bile sonuna kadar çevirmiş değilim.60'ı hiç geçmedim...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    @carbon: karbüratörün hava ayarı yanlış ve ya buji ateşleme yapamıyor. benim sorunlarım da aynı.bıji piposuyla bujiyi değişip hava ayarı yapınca düzelmesi lazım.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    arkadaslar ben benzini full petrolden alıyodum...ve bi kaç kere opet ve bp den aldım..önceki konularda paylasmıstım motor cekmio die..gerçekten opet ve bp den aldıgım zaman motorun çekmedıgını gördüm deneme amaçlı tekrar full petrolden aldım ve motorun cekisi gayet güzeldi..yani ben full petrolden alıorum..birdi bu ikinci oldu depo suan dipte benzin göstergede öle görünüor ise gelirken bir yerde bayır var orayı çıkarken motor bayılıo ve stop etti biraz düze çıktım çalıştı..sanırım bayır oldugundan benzin gitmedi ..peki bunların benzin çıkış yerinde benzinin birikmesini saglayan bir bölüm yokmu..bayıra geldiginde benzini ordan telafi etsin..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ümit çok şeymi istiyorsun kardeşim

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    yok abim..acaba diorum motordamı sorun varda cekmedi stop etti..yok bayırda benzin çıkıs yerine benzin mi gelmede,i die düsünüorum..eger benzin çıkıs yerinde çukur gibi bişi varsa benim yasadıgım durum olmaması lazım..2 defa yasadım aynı olayı..

Motosikleti
    lanet olsun

Elazığ'da depoyu doldurup şehir içinde artçılı 30 km ve uzun yolda 122 km yaptıktan sonra 4 litre benzin aldım.

ne yaparsam yapayım bu malatyada 110 kmyi geçiremiyorum.

sıkıntı nerede biliyor musunuz?

asbest denen bir madde var(birkaç yıl önce araştırmıştım adı buydu sanırım), benzine ekleyince hacmini arttırıyor ve su gibi motorda arızaya sebep olmuyor. eğer bujide siyahlık oluyorsa malesef asbest karıştırılan motor çok yakıyor.

4 litrede 42 km far eder mi yahu!?!?!?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    maxi korkum sen bu benzin hesabından kafayı yiyeceksin kardeşim benim(:

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxi korkum sen bu benzin hesabından kafayı yiyeceksin kardeşim benim(:
    benzin hesabı değil abi, insanlar kafayı yedirtecek bana.

düşünsene abi 1 litrede 10 km az gidiyorum. yüzde 25 yaklaşık.

misal benim akaryakıt istasyonum var; benzini 4.35den satarken 1 litrede 35 kuruş bana kar kalıyor. 4 litre sattığımda 1.4 tl para kazanıyorum.

e peki 4 litre benzine 1 litre asbest karıştırarak 5 litre benzin sattığımı düşünürsek 5.75 tl kazanıyorum. net kâr. direk cebe indiragandiiiiiiii....

bu ülkeden bıktım yemin ederim.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    şimdi çözüldü mevzuu kardeşim...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ya bunun deposu kaç litre ? aksam litresi 4.10 Tl den 15 Tl'lik doldurdum depo fullendi hatta taşırdı benzinci. benzin göstergesinin en alt kısmında ki e nin ustundeydi doldurmadan önce. bu deponun hacmi 3.6 litre mi

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    benim benzin bugun tamamen bitti..deponun dibi görünüyorudu..ve 22 tl ye fulledim depoyu..salladim motoru tam olarak 22 tl aldı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim benzin bugun tamamen bitti..deponun dibi görünüyorudu..ve 22 tl ye fulledim depoyu..salladim motoru tam olarak 22 tl aldı
    hocam full depo ile kac km yapıyorsunuz

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ben motor 1500 km de iken denemistim bir depo ile 140 km yaptı.şimdi depoyu fulledim ve tekrar deneme yapıorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor 1500 km de iken denemistim bir depo ile 140 km yaptı.şimdi depoyu fulledim ve tekrar deneme yapıorum.
    Gayet iyi nazar değmesin

Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Kitapçıkta kırmızı çizgiye geldiğinde 1 lt kalmıştır yazıyor...

Ben de 15 TL ile 110 km yapıyorum şu an... Benzin 4.3 TL...

Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin hesabı değil abi, insanlar kafayı yedirtecek bana.

düşünsene abi 1 litrede 10 km az gidiyorum. yüzde 25 yaklaşık.

misal benim akaryakıt istasyonum var; benzini 4.35den satarken 1 litrede 35 kuruş bana kar kalıyor. 4 litre sattığımda 1.4 tl para kazanıyorum.

e peki 4 litre benzine 1 litre asbest karıştırarak 5 litre benzin sattığımı düşünürsek 5.75 tl kazanıyorum. net kâr. direk cebe indiragandiiiiiiii....

bu ülkeden bıktım yemin ederim.
    o iş öyle düşündüğün gibi değil abicim litrden %7-8 kar ediyoruz sadece bunu unutma ve zaten mazot ve benzini %60-70'i vergi unutmamak lazım yani her zaman petrolcü suçlu değildir ve akaryakıt firmasının belirlediginin 1 kuruş bile üstünde satamaz
    Hızlı Yaşa Genç Öl Cesedin Yakışıklı Olsn...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler