Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk işin lastiği değişmek olsun.
    evet en kısa zamanda değiştirmeyi dusunuyorum bende

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

egzosun zırıltısını nasıl halledebilirim? hala garanti kapsamında motor gotursem mi acaba servise

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    selam arkadaslar bu hava geri dönüşüm iişi nasıl oluyor bide ist de iyi 1 servis bilyormusunuz? 1de gecen kaza yaptım ön taraf deişecek

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    yazayımda konu güncellensin(:
    istanbul neresi?
    servisi hariç heryer güzeldir bu motor için;)
    ümit maxi nerdesiniz?

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    varmı bildiniz servis arkadaslar

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    istanbul'un neresi diye sordumda görmedin herhalde..
    anadolu yakasındaysan kartal da recep ustayı öneririm sana....

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    vallahi unnamed sana yeminle sölüom maslak çaglayan kagıthane dolaştım ne dogru düzgün bi servis nede tamirci bulabildim.para koparmada bir numaralar..firen hidrolik merkezi altimm ve servise gittim takmadılar baska bi yere servis olmayan yere gittim adam 25 tl istedi yaaa..5 dk lik iş 25 tl istedi sonra kendim taktım..yani anlayacaginiz bende dogru düzgün bi yer bulamadım..allahtan motor bi sorun çıkarmıo..bi çıkarsa kara kara düşünecem nereye getirem diye...ngural unnamedin dedigi servise getir bencede..unnamed öneriosa vardir bi bildigi

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    avrupa yakasındayım uzak orası bana ya inanın kımse hıc 1sey yapmıyo 3 4 tane servise gitttim hepsi aynı sadece para almayı biliorlar adama diom arka frende sorun var tutmuyo dioki 1sey yok sana öle gelio :S

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    arka frenin tutmuyorsa..
    hava yapmış olabilir, balata bitik olabilir...
    bunun nedenleri var....
    bakıp incelemek lazım gelir onun için...

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    havasını aldım balatalarıda deiştim

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazayımda konu güncellensin(:
    istanbul neresi?
    servisi hariç heryer güzeldir bu motor için;)
    ümit maxi nerdesiniz?
    3 gündür elazığdaydım. perşembe gece malatyadan elazığa geçtim. bugün öğlen 3te geldim.

debriyaj ciddi manada kaçırıyordu artık. kırmızılarda sıkıntı yaşıyordum. arka varyatörü komple değiştik, ön varyatörün bilyaları dağılmıştı onu da değiştik. kayış mondialin kayışı vardı, taktırmadım. eski powerlink üzerinde kaldı.

GELELİM DEBRİYAJ DEĞİŞİMİNİN +LARINA:

1. çok titreme yapan motor gayet uysallaştı.
    2. son hızım 10 km düşmüştü o düzeldi.
    3. EN BÜYÜK +SI; 4 litre ile 110 küsür yapan ben 152 km sonrasında 17.5 tl benzin (4 litre benzin yani) yaktım. üstelik uzun yolda ve tapa gaz halde.

1 litre benzin ile 38 km yapmış oldum.

ybr ile aynı.

yalnız karbüratörüm değişim istiyormuş. valla kusura bakmayın böyle yakarsa hiiiç elimi sürmem karbüratöre... sonuna kadar kullanıp 151 rs karbüratörü alacağım. bizimki 24 mmlik 125lik karbüratörüymüş...

debriyajı garantiden değişmediler tek sıkıntım bu oldu. 75 lira verdik. sabah fabrikayı arayacağım.

güya karbüratörü de temizledi, halen daha ara sıra ilk çalıştırmada 400-500 devirde takılı kalıyor gibi, gazı az verince motor gazı almıyor. yarım gaz verince gayet güzel. subap ayarından ve ya benzin süzgeci ve benzin borularından dolayıdır. manifold da yırtılmış olabilir. uğraşmadım, uğraşmak istemiyorum.

şimdilik iyiyiz motorla...

egzozun içi dağınık durumda. yedek egzozum var ama sanayiye uğramak istemiyorum. yeni aldığım civatalarla egzoz sesini kesmiş durumdayım hiç ellemem.

kilometre 11600e dayandı.

ngural ön far lazımsa bende osram nightbreaker h4 lambalı bir far var. özelden ulaş istersen.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motoru alalı 5 gün oldu;
    Sabah çalıştırıken marş geç çalışıyor bi kaç kez denemeden sonra.. Akünün zayıfladığını düşünüyorum
    Son hız olarak düz yolda 80i geçemiyor devir saati de 800ü geçmiyor. (Normalde sıkıştırmıyorum motoru ama acil bi durum olmuştu yetişmek için hız yapmak zorunda kaldım)

İki kişi çekişlerde ve trafikte kırmızı ışıklarda kalkışı mükemmel artık arkadan araç gelir bana vurur mu demiyorum cünku ben hızlandıktan 9-10 saniye sonra anca benle aynı mesafeye geliyorlar. Bu da uygun şerite geçmek için yeterli zaman oluyor.

Ve mutlaka sinyallerinizi,kornanızı ve uzunlarınızı kullanın gerekirse o uzunları karşı tarafın gozune kadar sokun. Çünkü harbiden trafikte çok 4 tekerlekli maganda var..

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    benm motor dan yağ kacırıyo arkadaslar gecende oldu aynısı contayı deişti sımdıdı oldu adama diyorum yağ kacırıo dioki 1sey olmaz sıcaklardan sizce sorun olurmu?

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    .....................

mondial 150zc alsam ne gibi yenilikler ekleyebilirim bi yardımcı olsanız yeni üyeyim henüz

Motosikleti
    Mondial 150 zC
    Arkadalar vergi pulu diye bir şey var mıdır ?
    Varsa nereden alınır?
    Ücretlimidir ? (Ortalama Ne kadardır)
    Ve ne işe yarar açıklarsanız sevinirim
    Motoru 0.km aldık hatırlatma bu arada.
    Zc ile başşım belada :D

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    mtv ödemen gerekiyor olabililr. eğer maliyeye bildirim yapılmışsa internetten kontrol edebilir ya da ödeyebilirsin. eğer kaydı görünmüyorsa bağlı buluduğun motorlu taşıtlar vergi dairesine giderek kaydını yaptıracak eğer sıra yoksa ödeme de yapacaksın. yok ben beklemem diyorsan yine internetten mtv yi yatırabilrisin.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    aga 1 litre benzin ile 38 km... yerim ben bu motoru.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ya ben 80i gecemiyorum,bir de devir saati motor gitmeden 200-300e fırlıyor dururken sizde de aynı mı? bi de ön grenajlara boya yapan oldu mu ve siyah plastik aksamda değişiklik yapan.. malum kaporta ve plastik kötü bu modelde..

Motosikleti
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben 80i gecemiyorum,bir de devir saati motor gitmeden 200-300e fırlıyor dururken sizde de aynı mı? bi de ön grenajlara boya yapan oldu mu ve siyah plastik aksamda değişiklik yapan.. malum kaporta ve plastik kötü bu modelde..
    bizim motorun karbüratörü 125cclerin karbüratörü. olur da bozulursa 151 rsnin karbüratörü takılırsa güzel bir hava ayarından sonra motor 80 kmyi daha hızlı gider. bu motor malesef 90 kmyi geçemiyor. yokuş aşağı 8500 devirde 95-100 taş çatlasın...

ben debriyajı değişmeden 2800 civarı kalkmaya başlamıştı. debriyajı değişince 2000 devirde kalkar oldu. bence normal.

ön grenaja boya yapman için önce plastik astarı, sonra plastik boya atman lazım. motorun tüm siyah yerlerini metalik griye çevirtmek istemiştim. 250 lira ile 350 lira arasında fiyat verdiler.i

3 kere düştüm kaporta kırılmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler