Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İns kardesim su rodaj konusu sıkıntılıdır ama az kalmıştır senin ya,500 Km oldu mu
    300 oldu kardeşim yarın İzmit'e gideceğim 2 gün içinde buluruz herhalde 500 ü
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    ön siperliğe bi osmanlı tuğrası güzel gider benim motorumda aynısı renk olarak.. benimkide 2006 model 2010 da trafiğe çıkma ama şu resimdekiyle farkı yok çiziksiz tertemiz.. Allah kimseye kaza bela vermesin..

Düşünmüyor değilim söylediğini
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı iNaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    traktör gibi egsozdan cıkma bir ses deil silah gibi patlıyor hızlı giderken gazı bıraktımı pat pat diye silah sıkmış gibi patlıyor ondan bahsediyorum
    bujini değiştir. sorun çözülmezse buji piposu buji kablosu ve ateşlemem bobini.

aslında sorun senin elektrik sisteminde de olabilir. lambaların normal yanıyorsa buradan sonra yazdıklarımı boşver.

elektronikçiden multimetre alıp altı çizgili v konumuna getir. ölçme çubuklarını akünün kutup başlarına değdir.

motor çalışmıyorken 12v gösteriyorsa akün sağlam düşükse akü ölü.

motor çalışırken biraz sonra 13.8-14 volt gösteriyorsa konjüktörün sağlam. fazlaysa yanmış.

13 volttan düşükse statörün yanmış.

inşallah statör (yani motorun elektriğini üreten kısım) yanmamıştır.

hocam motoru sünnet ettirmen gerekir önceki sayfada benim eğzosa bak performansıda attırır

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujini değiştir. sorun çözülmezse buji piposu buji kablosu ve ateşlemem bobini.

aslında sorun senin elektrik sisteminde de olabilir. lambaların normal yanıyorsa buradan sonra yazdıklarımı boşver.

elektronikçiden multimetre alıp altı çizgili v konumuna getir. ölçme çubuklarını akünün kutup başlarına değdir.

motor çalışmıyorken 12v gösteriyorsa akün sağlam düşükse akü ölü.

motor çalışırken biraz sonra 13.8-14 volt gösteriyorsa konjüktörün sağlam. fazlaysa yanmış.

13 volttan düşükse statörün yanmış.

inşallah statör (yani motorun elektriğini üreten kısım) yanmamıştır.

HALLOLDU BENİM O SORUNUM PATLAMA OLMUYOR ARTIK

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Daha fotoğraf çekemedim ama arkaya çanta taktırdım ve 700 km oldu az önce açılmaya başladı motor yavaştan hissettiriyor Bir düşük devirde mesela 3000'de ya egsozdan yahut motordan garip bir ses geliyor . Ama 70 , 80 civarı hızda ses kesiliyor . Sizde de oluyor mu ?
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı bpk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha fotoğraf çekemedim ama arkaya çanta taktırdım ve 700 km oldu az önce açılmaya başladı motor yavaştan hissettiriyor Bir düşük devirde mesela 3000'de ya egsozdan yahut motordan garip bir ses geliyor . Ama 70 , 80 civarı hızda ses kesiliyor . Sizde de oluyor mu ?
    O klasiktir kardeşim "cızırtı" sesi
    Onun pek çaresi yok,ama sıkıntı yapacak bir sorun da değil.
    Ama civatacıdan oradaki civataları daha kalitelisiyle değiştirmeni ve 500 kmde bir sıkmanı onerebilirim.

Motosikleti
    Mondial 150 zc

Atahan Bey gerçekten motorumuzun hiç bir farkı yok Elcikler farklı bir tek gördüğüm kadarı ile Birde sende Osmanlı turası var benimde arkada çanta kendi eklerimizi çıkarsak motordan ayırt edemem gerçekten çok yeni duruyor Rüzgarın eksik olmasın İnşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

O klasiktir kardeşim "cızırtı" sesi
    Onun pek çaresi yok,ama sıkıntı yapacak bir sorun da değil.
    Ama civatacıdan oradaki civataları daha kalitelisiyle değiştirmeni ve 500 kmde bir sıkmanı onerebilirim.
    Ses çok canımı sıkıyor benim ya ama arada yapıyor onu yani sürekli yapmıyor .
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Atahan Bey gerçekten motorumuzun hiç bir farkı yok Elcikler farklı bir tek gördüğüm kadarı ile Birde sende Osmanlı turası var benimde arkada çanta kendi eklerimizi çıkarsak motordan ayırt edemem gerçekten çok yeni duruyor Rüzgarın eksik olmasın İnşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Hiç sıkılma kardeşim,al 16 numara anahatarı sık sıkabildiğin kadar.
    Bugun biraz drift yaptım,verdim ayarı virajlarda
    Sonra bi baktım yolda kalmısım,benzin hortumu yerinden cıkmıs,bakıma goturmek lazım 22,000 oldu neredeyse..

Hiç sıkılma kardeşim,al 16 numara anahatarı sık sıkabildiğin kadar.
    Bugun biraz drift yaptım,verdim ayarı virajlarda
    Sonra bi baktım yolda kalmısım,benzin hortumu yerinden cıkmıs,bakıma goturmek lazım 22,000 oldu neredeyse..
    Drift olayına kalkıştım bende bugün ama baktım tekerlere güven yok fazla uzatmadım
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Motosikleti
    Mondial 150 zc

ELCİKLERİ BEN KENDİM TAKTIM. ARKA BAGAJ ÇANTA BENDEDE VARDI ÇIKARDIM ARKAYA BİNEN RAHAT BİNEMEDİĞİ İÇİN

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Geçen hafta benzin tahliye hortumu kaynaklı 2 kez yolda kalmama rağmen bugün 22 Km'lik yolu 15 dakikada geldim. 80-85 km hızla..
    Hakkını gerçekten verdi Zc.
    Bu arada 21bin'e 100 km kaldı,benim motor inanılmaz sessizleşti ve çok rahat hızlanıyor.
    Acaba motorun ömrü bitmeden bi kıyak mı yapıyor bana bilemedim
    iNaL bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    sessizlik iyi değildir

Kıyak yapmak hoş bir terim değildir Uğur kardeşim bence bir araştır
    Benimki şu aralar gerçekten iyi hiç zorlanmadan 90 km hıza çıkıyor 5,6 saniyede falan snrası 95-100 arası gidiyor sürekli
    Bende 1500 km'yi geçtim 2 gün önce Bursa gezim oldu ufak çaplı maşallah tık demiyor motorum
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hani 2 saat sürekli gidersiniz motorun sesi değişir,daha güzel gider ya aynı durum bu..
    Kaymak gibi gidiyor mübarek
    Hayra alamettir ins

Bizim çinli http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4354907/detay/ bu ilandaki 250 tiger ile takas edilir mi sizce ?
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Beyler bu motorun egzozu Polini tipi ama sesi 150HS'den bile az çıkıyor nasıl oluyor acaba ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler