Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı iNaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    traktör gibi egsozdan cıkma bir ses deil silah gibi patlıyor hızlı giderken gazı bıraktımı pat pat diye silah sıkmış gibi patlıyor ondan bahsediyorum
    Egzoz manifoldu ile alakalı olabilir.
    Veya pis benzinin içinde su varsa o buharlaşıp patlama yapabiliyormuş.(Servis söyledi)
    Bence sorun edilecek birşey değil ama içinize sinmiyorsa egzozun motora bağlandığı yerleri bir kontrol edin belki kaçak,vida gevşemesi vardır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

s.a aranıza yeni katıldım yaklaşık 1.5 senedir takip ediyorum bu sayfayı.
    ben zc hastasıyım.
    yaklaşık 1.5 sene önce kh 100 vardı 4 vites.
    babama sorla sattırıp zc aldım.
    yaklaşık 2 katını yakıyor.
    yakısıklılığına ve 3.şaseye değer.
    çok sağlam babam 95 kg ben 90 + arkada tam dolu 70 kg römork pazardan gelirken test edmek için uzun bi rampayı 60 km hızla tam gaz çıktım.
    30 tl lik castrol edge 0/30 tam sentetik yağ %10 performansı arttırdı yakıtta kendini gösterdi.
    su an 3280 km de.
    power 1 de kullandım yarı sentetik 10/40 motoru yoruyor.
    sıfır olduğu için piston ile silindir arası dar ince yağ gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

inal sedeki sorun değil ben öyle ustanın taa... neyse
    motorunun rölanti ayarı düşük.
    100-200 devir yükselt.
    sorun çözülecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

arkadaşlar şimdik zc m resimlerini çekitim nasıl eklerim bu sayfaya .

Motosikleti
    Mondial 150 zC
    Arkadaşlar ben hız göstergesinin üzerindeki şeffaf poşeti söktüm ve şimdi bulanık gözüküyor hatta hiç göstermiyor onu nasıl düzeltiriz.
    Ayrıca uzun bayırlardan inerken fren boşalıyor yani sıkmıyor hidroilk doldurulan yeri açıp kapatınca düzeliyor sanırım hava alıyor.
    Egsoz deseniz sesinden duramıyorum. adam akıllı servis yok baştan savma hepsi, motordan soğuttular resmen

edit: 2900 km deyim.
    Zc ile başşım belada :D

sedat kardeş pasta sür.
    normalde garantiden değişiyor ama servisi gelecek diyor başka bişey demiyor.
    senin motor 2006 yada 2007
    üzerindeki jelatinin ömrü 1-2 sene sonra kemikleşiyor yapıştırıcı gösterge camında kalıyor(plastik)
    ben pasta sürdüm servisi uyuz gelecek diyor gelmiyor.1,5 senedir bekliyorum gerek kalmadı ama gelirse yedek olur.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

20,214 Km'de ki Çinli
    Telefon çekimi olduğundan,resimlerin kalitesi berbat kusura kalmayın...

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:38 ----------

Alıntı sedat3946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben hız göstergesinin üzerindeki şeffaf poşeti söktüm ve şimdi bulanık gözüküyor hatta hiç göstermiyor onu nasıl düzeltiriz.
    Ayrıca uzun bayırlardan inerken fren boşalıyor yani sıkmıyor hidroilk doldurulan yeri açıp kapatınca düzeliyor sanırım hava alıyor.
    Egsoz deseniz sesinden duramıyorum. adam akıllı servis yok baştan savma hepsi, motordan soğuttular resmen

edit: 2900 km deyim.
    Benim resimde dikkat ettiysen,göstergelerin,rengi kırmızı değil,orjinali değişmiş..
    İlk sahibinden kaynaklı bir sorun diye tahmin ediyorum.
    Garantisi devam ediyorsa,servise ısrar et,o da olmadı,Mondiali ara..

Kullanım kitapçığı elinde varsa,fren kaliplerindeki havanın nasıl boşaltılacağı yazıyor...
    O da olmadı yine servise,fren işi şakaya gelmez,Allah korusun sıkıntı çıkarır.

Egzoza gelince,bu çinlilerde sıkıntı hep aynı.
    Ben egzozu değiştirdim ama yine ses devam ediyor.
    Çaresi,egzoz saplamalarınıdaki vidaları sık sık,sıkmak,olmadı daha kaliteli vidalar ile değiştirmek.
    2-3 Tl tutar bu vida değişikliği hadi bilemedin maksimum 5 Tl...

---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

Alıntı zc_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a aranıza yeni katıldım yaklaşık 1.5 senedir takip ediyorum bu sayfayı.
    ben zc hastasıyım.
    yaklaşık 1.5 sene önce kh 100 vardı 4 vites.
    babama sorla sattırıp zc aldım.
    yaklaşık 2 katını yakıyor.
    yakısıklılığına ve 3.şaseye değer.
    çok sağlam babam 95 kg ben 90 + arkada tam dolu 70 kg römork pazardan gelirken test edmek için uzun bi rampayı 60 km hızla tam gaz çıktım.
    30 tl lik castrol edge 0/30 tam sentetik yağ %10 performansı arttırdı yakıtta kendini gösterdi.
    su an 3280 km de.
    power 1 de kullandım yarı sentetik 10/40 motoru yoruyor.
    sıfır olduğu için piston ile silindir arası dar ince yağ gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

inal sedeki sorun değil ben öyle ustanın taa... neyse
    motorunun rölanti ayarı düşük.
    100-200 devir yükselt.
    sorun çözülecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

arkadaşlar şimdik zc m resimlerini çekitim nasıl eklerim bu sayfaya .
    Resim için imageshack.com'a girin,ücretsiz üye olun,sonra resimleri yükleyin.
    Resimler yüklendikten sonra paylaşmak için linklerden,doğrudanı seçin.
    Burada Image kutusuna linki yapıştırın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

far hariç her yeri led dir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

http://img21.imageshack.us/img21/8697/photo0004fo.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

http://img833.imageshack.us/img833/3483/photo0008pr.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

http://img833.imageshack.us/img833/3483/photo0008pr.jpg

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    hocam resimlerin açılmıyor
    hızlı erişimden yükle açılır

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

o kadar emek gitti

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

[IMG]RL=http://imageshack.us/photo/my-images/339/photo0002jp.jpg/][/URL][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

ben orjinal egzosu kestirdim. ucuna japon malı sus taktırdım.
    hava filitresini basınçlı hava ile temizledim
    fanın önündeki nikelaji çıkarttım
    castrol edge 0/30 tam sentetik yağ koydum
    ful dolu depo ile 182 km yol yapıyor 22 tl ye
    (45 km ortalama hız)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kırmızı renk bu motosiklete acaip yakışıyor.
    Gri de bence çok güzel.
    Mavi ve turuncu renkleri hep itici geliyor bu motorda bana.
    Ama benim renk de mavi

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    çekişi ve hızı arttırmak için ne yapmak gerekir.. hangi nedenlerden dolayı çekiş ve hız düşer

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı iNaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çekişi ve hızı arttırmak için ne yapmak gerekir.. hangi nedenlerden dolayı çekiş ve hız düşer
    Kayış eskimişse,ön varyatör-arka varyatör yıpranmışsa,karbüratör ayarlarında sorun varsa,hava filtresi kirliyse son hız düşer,çekişte azalma olur..
    Fakat bu scooterın cekişini benle birlikte yolculuk yapan tüm yakınlarım çok beğendiler...
    5500 devirde maksimum torku alabiliyorsunuz..
    Tork canavarı diyenler bile vardı
    Yukarıda soylediklerim daha cok son hızı etkiler...
    iNaL bunu beğendi.

evet haklısın 5500 devirde 300 kg yük taşı çekişten düşmüyor canavar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kamera aparatı olsaydı,dip gaz kalkışı çekip,videoyu eklemek istiyordum.
    10-15 saniye de 65-70'e cıkıyor bizim tork canavarı

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    Sorun atesleme sisteminden kaynaklanıyor.

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:14 ----------

Sedat gösterge camının cözümü 1500 su zımparası alıyorsun su ile zımparalıyorsun saha sonra zımparadan matlasan yüzeyi pasya veya poliş ile parlatıyorsun bu uygulamyı farlara da uygulayabilirsin.Fren konusuna gelince ben o sorunu fren tamir setinini degiserek halletim link i inceleyebilirsin GEcmiş olsun..
    http://www.scooter.web.tr/forumlar/1...-degisimi.html

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kısmetse bugün öğleden sonra 150 zc'me kavuşuyorum İstanbul Tuzla'daki mondail bayisinden (Üçerler motor) gerçekten çok memnunum kapıma kadar getiriyorlar motosikleti ve ekstralarla Sıfır olarak alıyorum 2010 model ama 2012 trafiğe çıkışlı olacak Rodajını nasıl yapmalıyım ? Okudum forumdan ama değişik yorumlar gelmiş farklı siteleride gezdim ordada aynı bu konuda şu kardeşinizi aydınlatında elimizde kalmasın sonra makine
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı bpk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmetse bugün öğleden sonra 150 zc'me kavuşuyorum İstanbul Tuzla'daki mondail bayisinden (Üçerler motor) gerçekten çok memnunum kapıma kadar getiriyorlar motosikleti ve ekstralarla Sıfır olarak alıyorum 2010 model ama 2012 trafiğe çıkışlı olacak Rodajını nasıl yapmalıyım ? Okudum forumdan ama değişik yorumlar gelmiş farklı siteleride gezdim ordada aynı bu konuda şu kardeşinizi aydınlatında elimizde kalmasın sonra makine
    hayırlı olsun batuhan ıslatalım kutlayalım..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kardeşim hayırlı olsun,iyi günlerde kullanman dileğiyle.
    Rodaj konusunda kullanım kitapçığında gerekli hız sınırları yazar.
    Eğer kitapçık gelmezse,ben akşam bakar,sana bilgileri gönderirim

Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun batuhan ıslatalım kutlayalım..
    Abi daha seninkini ıslatamadık yada ben yoktum diyelim İkisini birlikte yaparız
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Abi daha seninkini ıslatamadık yada ben yoktum diyelim İkisini birlikte yaparız
    ayarlayalım bigün hep bareber kutlarız....

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hayırlı olsun,iyi günlerde kullanman dileğiyle.
    Rodaj konusunda kullanım kitapçığında gerekli hız sınırları yazar.
    Eğer kitapçık gelmezse,ben akşam bakar,sana bilgileri gönderirim
    Tamamdır kardeşim sağolasın Değirmendere'ye gelip misafirin olacağım bir gün İnşallah
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler