Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 zC
    Malesef ehliyet yok daha yahu b varda a2 direksiyon sınavı kaldı sadece ) ama alınca onuda gideriz. Ya bu arada ben hiç rodaja uyamıyorum gibi bir şey bursa trafigi imkan vermiyor :( genelde yavaş gitmeye çalısıorum ama 148 kmdeym :(
    Zc ile başşım belada :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    rodaj dediğimiz olay parçaların birbirine uyum sağlaması...
    rodajdayken motora ani hareketler yaptırmaktan kaçır, ani gaz kesme, sert kalkma vb.
    rodajda derki 40 km geçme....
    ama akşam serin vakitte yokuş aşağı motoru sıkıştırmadan açmakta güzeldir...

Motosikleti
    Mondial 150 zC
    Mantıklı aslında tşkler bilgiler için

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bu arada senin plakayı taktığın yer tersmi takılmış?
    o yansıtıcılar yanlış duruyor...
    aşağıya doğru durması lazım...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    bugün bakım yaptırdım arkadaşlar. yağ, buji, buji piposu, egzoz değişimi yaptım. hava filtresine hava falan genel bakım işte. 25 lira verdim. yağ benden; eski 3 kutu yağdan artanları bir ettim bedavaya geldi.

bundan sonra castrol power1 racing 10-50 kullanacağım.

buji olarak ngk iridyum buji taktım. 28 lira da buna verdik. ilk kalkıştaki titreşim azaldı. yakıt konusunda da yazı yazarım öbürgün falan. yalnız adam "ilk defa çinli scootera böyle buji takıyorum, neymiş bu ne işe yarar? racing bujilerine benziyor" dedi.

nasıl bir şehirde ne gibi ustalarla uğraştığımı anlamanız için yazdım. yoksa adam iyi. Allah gönlüne göre versin.

mondialin sitesinde 129 liraya "performans egzoz" diye satılan nane 3-5 ayda içi dağıldı. eski egzozum garantiden değişmişti. onunla değiştirdim. performans egzozun tek artısı sesi.

25 liraya da "performans egzozu"nu yaptırıyorum. etti mi 78 lira...

motor halen daha ayarsız. kmde 16 kuruşa çıktı son depoda. ya karbüratör değişecek ya da subap ayarı yapılacak. sadece bu iki ihtimal kaldı. gazı verdiğimde geç alıyor bıraktığımda biraz daha gidiyor.

sonraki bakımı Gaziantep'de yapacağım. 230 kmlik yol beni bekler.

kaptanın seyir defteri: kilometrem 12520

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    orjinali bu şekilde olması lazım bildiğim kadarıyla...

Motosikleti
    150 zc Gitti...
    unnamed (ebubekir) ve alper sizede teşekkür ederim. önce o zaman düğmenin kablosunu kontrol ederim olmadı artık servise götürürüm. nasılsa servis iki sokak yukarıda caddenin karşısınd kalıyor. ayrıca ebubekir dostum senin zc çok güzeldi.bir ara sahibinden de rast gelmiştim 2350 gibi fiyat görmüştüm. sonra bir daha baktığımda 1750 ye düşmüştü yanılmıyorsam.hakikaten çok temiz ve güzeldi. ben yeni motor alırsam zaten kısmet olursa seninle beraber alırım diye düşünüyorum.neyse herkese iyi sahurlar.

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    ewet ters montaj :D
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada senin plakayı taktığın yer tersmi takılmış?
    o yansıtıcılar yanlış duruyor...
    aşağıya doğru durması lazım...

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    unnamed abi egzozun perçinlari düser demistin ses yapar demistin 1 ay sonra.ben o perçinlarin oldugu yere kelepçe taktim iki yerede..hem düsmesini engeller hem ses yapmasini .hemde daha saglam oldu ...resim

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    YsFB arkadasım sana kontrol etmenin kolay yolunu soyluyeyım. frene bastıgında gösterge panelinde fren lambası yanıyorsa fren bişurunda problem yoktur.mars motoruda 20-25 tl cıvarında birde mars motoruna giden kabloyu kontrol etmende fayda var. mars motoruna baglandıgı noktayı hafıf oynatarak marsa bak bakalım genelde ordan sonrun cukartıyor çin motorları.Sana kolay gelsın Gecmiş olsun
    Alıntı YsFB 39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unnamed (ebubekir) ve alper sizede teşekkür ederim. önce o zaman düğmenin kablosunu kontrol ederim olmadı artık servise götürürüm. nasılsa servis iki sokak yukarıda caddenin karşısınd kalıyor. ayrıca ebubekir dostum senin zc çok güzeldi.bir ara sahibinden de rast gelmiştim 2350 gibi fiyat görmüştüm. sonra bir daha baktığımda 1750 ye düşmüştü yanılmıyorsam.hakikaten çok temiz ve güzeldi. ben yeni motor alırsam zaten kısmet olursa seninle beraber alırım diye düşünüyorum.neyse herkese iyi sahurlar.

---------- Post added at 12:32 ---------- Previous post was at 12:30 ----------

yaylardakı cıkartmamı_
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unnamed abi egzozun perçinlari düser demistin ses yapar demistin 1 ay sonra.ben o perçinlarin oldugu yere kelepçe taktim iki yerede..hem düsmesini engeller hem ses yapmasini .hemde daha saglam oldu ...resim

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    beyler selamlar rekor kimde km olarak yazarsanız sevinirim eskilerden hala zc ye binenlere helal olsun diyorum ben neredeyse burgmanı satacam belki vitesliye geçerim amaç cbf 600 yada fazer 600 ve bakıyorum hala egzos problemi var bende de olmuştu çok sinir bozucu herkesin gönlüne göre motoru olur umarım
    ne toyotası lan benim babam adam gibi adam:salut:

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    yaylardaki jant kemarına yapistirdigimiz etiketlerden yaylarada yapistirdim..ben egzozu bozuldugu için degismedim sadece görüntü ve performan için.orjinal egzozu hala duruo sıfır gibi en ufak bişi yok

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Bugün ufacık suyu içine alan stop ve sinyallere silikon çektim, bu kış çok lazım olacak o yüzden oksitlenme vs. bir sorun çıksın istemiyorum...

Ayardan sonra 2 kişi 30 lira benzin ile 200 km.Benzin 4.34 TL bu da 100 km'de 3.45 lt yapar.1 litre ile 30 km...

Motosikleti
    Mondial 150 zC
    Evet bizimkini ters takmışlar çakallar :D hey allahım ya )) olmuyor diye plakayıda ezmişler ünvsitdydm ben ters çeviricem eğer plakan anormal durmazsa kalsın öyle yok anormal durursa ezildiği için yine böle yapayımm sinirlendim ) bir de vidalarım tek tük dökülüyor klasik zc sorunu bugun servise gideyim bari

---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

bu arada kendi el kitabındaki resimindede dışarı doğru sanırım sizin ki yanlış

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unnamed abi egzozun perçinlari düser demistin ses yapar demistin 1 ay sonra.ben o perçinlarin oldugu yere kelepçe taktim iki yerede..hem düsmesini engeller hem ses yapmasini .hemde daha saglam oldu ...
    ümit perçinleri zaten dışarıya doğru çıkmıyor ki kardeşim...
    içindeki onu sıklaştıran çivisi tüpün içine düşüyor, onu hiçbirşekilde engelleyemezsin....
    güzel durmuş ellerine sağlık....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Jantları ne ile süslediniz ? Çok güzel duruyorlar Sticker falan mı,yoksa boya ile mi yaptınız

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    @serkanyeliz : hoşgeldin. hala zc sürüyorum ben. kilometre 12540 falan oldu. durmak yok, motor bana kardeş oldu. başka motor alsam bile bunu satmam. evin önünde duran motor bu olacak. mahallede çoluk cocuk çok en azındna bu motora alıştılar ve kırılacak fazla malzemesi yok. ev sahibimin otoparkı yakınla uzak arası bir yerde. 2. motorum f650 gs gibi bir motosiklet olacağı için otoparkta bırakmam iyi olur.

@carbon: tüketimin iyi, ben bi keresinde 17.5 tlye 152 km gitmiştim.

herkese selamlar...

Motosikleti
    150 zc Gitti...
    herkese selam arkadaşlar. geçen günkü problemimi yazmıştım.ertei günü başıma trajikomik bir olay geldi. sabah işe giderken kontrol ettim marş düğmesini falan işte söktüm baktım birşey yok. dedim tekihtimal marş motoru kaldı heralde diye doğru yüklendim motoru servise. sabah 8 de motoru rampalardan caddeden geçtikten sonra servisin sokağa geldim. sokak eğimli hafif rampa olduğu için binerek ineyim dedim zaten kan ter içinde kalmışım oruçlu oruçlu. bindim öylesine marşa bastım motor çalıştı. ilkden hayır olamaz dedim birkaç kez dendeim çalışıyor. sonra fark ettim ki arka freni sıkıp marşa basınca çalışıyor. bu nasıl oldu anlamadım. daha ikigün önce sol freni sıkıp çalıştırdığım motor nasıl olduda ogünden beri arka freni sıkıp da çalışıyor. hala anlamış değilim.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    beyler bufaloya rakip çıktı..
    fiyatıda ondan aşağıda...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7171648/detay/

Motosikleti
    Mondial 150 zC
    240 kmdeyim ve direksiyondaki dış plastik kırıldı büyük ihtimal montaj yanlış yapıldı ve sarsılmada kırıldı bantladım onunla idare edeceğim, uygun zamanda değiştiririz.
    Birde bayır aşağıdan, arkadaş ile iniyordur arka frene yavaşda dokundum boştaaaa aman allah'ımmm ) ön ile yavaş gittik bir baktım arka disk'in vidaları düşmüş, eski şehrime gitmiştim orada fazla büyül bir yer sayılmaz servis vs yok yani bisikletçi buldum bir tane oda bana motorcuları tarif etti tam atladık gidiyor iken bir bakayım dedi vidaları taktı yeni yedek vida verdi sonra fren biraz tuttmamazlık yaptı içine hidrolik yağı doldurdu sanırım, onu atacağım istersen sende kalsın lazım olur dedi onuda aldım lastiklerede hava vurdu borcumuz ne dedim at gönlüne göre dedi 10 tl attım geçtim. Öyle bir makbule geçtiki Vidalarım dökülüyor ufak tefek işte başkada öyle sorunumuz yok bugun iki kişi 90'ı gördük uzun yolda ama rüzgardan dolayı çok sallanıyor hafifim ondan sanırım (52 kilo ) dengede tam anlamıyla tutamıyorum. Kalkışı çok hızlı gören uçuyor bu diyor. Şu vidalarda dökülmese birde kırılmasa o plastikler motor harika

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler