Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ben motoru yakında muhayeneye gtürcem
    size hiç zorluk çıkardılarmı
    çıkardılarsa hangi konuda
    ve nelere dikkat etmeliyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cekokk kardeşim gösterge çıbunun arkasında yani içinde yanlış hatırlamıyosan bobinler ve manyetik mıknatıs var onlarda probler vardır yani kısaca komple değiştiriceksin

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    dün aksam uzun yol yaptım ilk defa bi seferde 20 km gittim geldim gene akü öle neyse dükkanın önüne cektim aksam calıstırım de motoru kenara cekim dedim mars basmadı:( sigorta yakmış gene neyse ayaktan çalıştırdık küfür ede ede sabah sanayiye gittim aküyü degiştircekler komple 4 güne gelirmiş herhalde bide anlamadıgım bişey var motoru aldım alalı her hafta cuma günü oluyo sadece ne iştir anlamadım gitti cuma günleri bişeyler oluyo

Motosikleti
    150 zc
    cumaları çok kullanıyorundur :D geçmişolsun

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    yok abicim yaaa aynı günlük yaptgım 15 km anca :S kafayı yicem bi cenabetlik varya üzerimizde hayırlısı

arkadaslar forumda yeniyim dün 150 zc aldım gri renkte salı günü plakalarıyla elimde olucak hayırlısıyla. daha önce honda shadow kullanıyordum biraz garip gelicek ama bu scooteri aldım rodajda nasıl davranmalıyım ?

kardeş bu motorda rodaj farketmiyo dikkat etsende etmesende motor 80 yukarı çıkmıyo ne yaparsan yap biraz sorun çıkarıyo hayırlı olsun

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun fiyatıda düştü ne etsek acaba yaw :

fıatlar dustuda 2.elmotorlara faıs para ıstıyorlar:):)

ben hala 150 rf mı 150 zcmıkarar veremedım10 gun oldu kampanya bıtecek bız hala alıcaz)

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kampanya ne zaman bitiyor haberi olan var mı?

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    yarın uzun bir yazı ile gelicem herkese cevap vericem...
    iyi forumlar..

arkadaşlar 150 rf alın zc nin fabrika çıkış sorunu var hala aynı egsoz ve hava filitresi bağlantıları sorunlu kırılıyor egsoz bağlantı yerlerinden kırılıyor hava filtreside alt yuvarlak bağlantıdan kırıyor sorun yaşamayın benim motordada açık hava filtresiyle 150 rf egsozunun aynı abart var

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Ya benim motorda 1500kmyi geçti hala bir sorun yok.Sadece eksoz zırıldıyor o kadar.Millette bu kadar sorun niye oluyor anlamadım?

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Merhaba arkadaşlar... Perşembe günü Mondial bayiinde öylesine dolaşırken, bi anda bi gazla arkadaşa 150 ZC aldık... Turuncu renkli... Motor kampanyalı fiyatda bildiğiniz gibi ama nakit çıkaramadığımız için taksitle vade farklı aldık, 170 TL taksitli 2.000 TL'ye mal oldu bize... Nakit fiyatına taksit olsaydı harika olacaktı... Ama motoru beğenip, gözümüzü de karartıp aldık...

Bi süredir de bu sayfaları takipteydim... Ama sıkıntı şu ki ; bir kısım kullanıcı bu şartlar altında bu motordan memnunken, bir kısmı da aman sakın almayın diye tepki veriyor... Olumlu veya olumsuz yönde çoğunlukta bi tepki olsa bu kadar kafa karışıklığı olmayacak, kötüyse kötüdür deyip alınmayacak motor yada iyidir, alınır, binilir deyip alınacak... Ama demek ki bu biraz da şans işi... Kimine piyangodan sıkıntılı motor çıkıyor, kimi de şanslı sorun yaşamıyor...

Bakalım biz de bi kumar oynadık ama ne derece doğru yaptık bilemiyorum... Umarım şanlı olan kısımda yer alırız... Görsellik olsun, tarz olsun hoş bi motor, umarım bizi pişman etmez... Motor hakkındaki izlenimlerimizi, merakımızı, sorunlarımızı bu başlıkta altında sizlerle paylaşacağız... Herşeyi zaman göstercek...

Bilgilerinizi paylaşmayı esirgemediğiniz için teşekkürler... Hepinize kazasız, cezasız, bol güneşli günlerde bol rüzgarlı sürüşler dilerim...

Motosikleti
    cbr125 / 150 zc
    arkadaşlar difransiyel yağını değiştirdim ama yazmaya vaktim olmadı. motorunu seven ilgilenen arkadaşlar sadece motorun yağını değiştirip binmeyin tavsiye ederimki değişen herşeyi takip edin ben boşalttımğım yağın resmini çekicektim ama digital yanımda değildi fakat renk hiç iç açıcı değildi temiz yağ sarımsı kahverebgi olan yağ, motordan çıkan yağ ise yeşile yakın gri gibi siyaha benzer absurt bi hal almış ki muhtemelen ne kadar aşınmıştır bilmem ama yağda bulunan ufak yaldızlar vardı sanıyorum ki parçalanmış metal parçaçıkları
    mantıklı olarakta düşünürsek motor 9400 geldi 2007 model kitap diyorki her 6 ay yada 4000 kilometre bizim yaptığımız ise bariz sallamama lütfen bunlara dikkat edelimki motor çinlide parçalandı dağıldı diye motoru sorumlu yapmayalım

bu arada motor takozları oynuyor gibi geldi ve resimleri koyucam takozları sökmek için motoru komple söktüm sadece direksiyon bölümü üzerinde bunun harıcınde birde depo kaldı gerisi küllüm dışarıda takozların tanesi 2,5 lira 4 tane değişiyor ama değiştirmek için 3 gündür motor dağılmış vaziyette bekliyor çekiçle eskileri çıkarmaya çalıştık çıkmadı 1 gün sonra farklı bir alet buldum denedim çıkmadı 3 gün çektirme diye bi alet buldum takozlar sökülsün diye hidrolik yağı bile döktüm denedim çıkmadı bunları nasıl söküceğimizi bilen varmı yoksa motoru kucagıma alıcam ustayın önune koyucam değiştirsin sonra yine kendim toplıycam
    HAYAT TOPRAĞIN ALTINDA :salut:

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Şimdi yine yeni arkadaşlar yine yeni fikirler şeyler aramıza katılmış durumda..
    Ben yeni gelen arkadaşlara HOŞGELDİNİZ diyorum..!

"Bana soran arkadaş zcyi alırken pişmanlık duydun mu veya sonradan demiş.."

Duymadım.DuyAmadım!
    Fiyat/Performans denen bir olay vardır arkadaşlar çoğunuz bunu atlıyorsunuz..

Verdiğiniz para ile alacağınız hizmet veya kullanacağınız her neyse onun bi oranı dengesi vardır..Yani ne kadar para o kadar köfte!

Ben bu aleti 3 sene önce herşeyi vergisi plakası masrafı dahil 2200e falan aldım.PEŞİN PARA!E şimdi bu bir honda DYLAN değil 15 beygir büyük tekerlek e biraz honda kalitesi falan ama DYLAN fiyatında da bi alet değil!
    Veya bu alet minik tekerlekli beat activa falanda değil tamam onlar kadar SAĞLAMDA değil ama KAĞITTANDA değil bu motor..

Tabiki parçaları hassas ama UCUZ!!!Efendi binen insan altında yolda DÖKÜLMEZ veya KIRILMAZ... 21.300 kmye geldim motorum hala parlıyor hala ilk günki gibi gidiyor..
    Tabiki zaman içinde hava filtresini tutan yer kırıldı,
    Arka disk freni tutan gri zımbırtı değişti ki yine değişmesi gerekiyor,
    Koltuk artık beni değiştir diye bağırıyor,
    Bujisi tabiki değişti yağı tabiki değişti kayışı ben KEYFİ değiştirdim bunlar rutinler zaten AMA,

Ne bir motorda bir parça değişti ne bir jantlarda eğilme bükülme var ne bir gidon değişti ne elektronik bir yeri ne bir sigortası ha birde tabiki yine keyfi olarak aküsünü değiştirdim..

Tekrarlıyorum motorum 21.300lerde!!!

Ben çok hafif biriyim 116kg kadarcık..Bunun çok handikapları oluyor yollarda ki ben bu motora PARKE TAŞTA BİNDİM KAYMAK GİBİ ASFALTTA değil çünkü MARMARİSteydim ve yolları iğrençten ötedir bilen bilir.. Ona rağmen büyük bir problem yaşamadım birgün yolda kalıp küfürler edip motor tıkanmadı ki şöyle anlatayım..

bundan 20 gün önce BODRUM-MARMARİS arası gece 01.00 sularında bir gece YOLCULUĞU yaptım ve çok ilginç bir yolculuk oldu..Önümde 12 kgden fazla eski tip bir VALİZ ile ben 235km yaptım sabaha kadar tek başıma...Çok tehlikeliydi hava soğuktu uykusuzdum ama motorla marmarise kadar tıkanmadan indim..Evet gece olmasının avantajları vardı hava serindi motor ısınmıyordu...

3-4 gün önce ben+kız arkadaşım+10kglik net bir çanta birkaç ıvır zıvır ile bu sefer MARMARİS-BODRUM yaptık hemde sabah 9-10 gibi çıktık...

Bakın arkadaşlar motorun üstündeki NET ağırlık 191 kg idi! 116da motorun ağırlığı toplayınız efenim= 307(üçyüzyedi) KiloGram!!!!!

Biz bu ağırlık ile SAKAR geçidini çıktık!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Hani geçenlerde çok fantastik bir soru vardı dik bir yokuşta zc ile 500 derece hava sıcaklığında yokuş çıkabilir miyiz falan diyordu biri..Heh ona cevap niteliğinde olsun bu..

Sakarı da bilenler bilir sağlam 640 rakıma sahip uzun ve dönemeçleri olan baba bir dağa tırmanıştır.. Velhasıl kelam orayıda sardıktan sonra ki yaklaşık 30-35km ile sabit çıktık orayı muğla-yatağan-milas-bodrum deyip 235-240km ile öğlen sıcağında indik bodruma...

Motorda yine en ufak bir problem yoktu en fazla diskler ısınmıştır biraz ama ne bir bayılma ne bir başka birşey...Yalnız şunu söyleyebilirim bu motor KAYMAK ASFALT motoru!! Altında asfalt olucak yepyeni o zaman karakteri gerçekten değişiyor...

Ha yorulan inanın biz olduk aferdersiniz ama kıçımızda karıncalanmalar başlıyordu belli bi süre geçince mecburen duruyorduk..Motor yorulmuyor yani havada abartısız 35 derece falandır ki bazı yerlerde alev gibi rüzgar esiyordu ve çok AĞIRDIK...!

Son hız olarak biri sormuş hemen cevaplayayım arkadaşım gayet normal senin çıkabildiğin 80km çünkü odometren seninde BENİMKİ GİBİ DOĞRU GÖSTERİYOR ve ulaştığın hız gerçek hız! bende çok çok az eğimde bile ki ben KORKUYORUM TAM GAZ açamıyorum ama alet hemen 85e geliyor!!!

Aramızda çok cesur arkadaşlar var onlar heralde 90a falan oturturlar bende o yürek yok!Çünkü motor biz o kadar ağır olmamıza rağmen bile KUŞ gibi olmaya başlıyor ve zaten kitabında max hız 85 yazıyor!!!

Yakıt olarakta ki çok uzun yokuşlar çıktık bir tam depo benzin yaktık 235km gittik 191kg ağırlık ile!!!

Biri daha sormuş rf mi alayım diye ben rfyi yakından gördüm şekli güzel beyaz kırmızı falan ve serilik olarak ZCDEN SERİ BİR MOTOR DEDİ BENİM KENDİ SERVİSİM!!!!!

Zaten daha küçük bi motor doğrudur olabilir..Serilik arayanlar uçup ölmek isteyenler falan var aramızda o motoru tercih edebilirler... ama o motor bi maxi scooter değil bilesiniz!!!

Arkadaşlar aklıma bir çırpıda gelenler ve aktarmak istediklerim bunlar..Birçok kişiye cevaben olmuştur ve olacaktır diye düşünüyorum..

Bu motor bakılırsa sizi ÜZMEZ ve Fiyat/performans olarak ALDIĞINI FAZLASIYLA VEREN BİR MOTORDUR.. O yüzden artık ben tonlarca yazı yazdım eh buda güncel ve 21.300 kmlerde bir motor ehh gerisi sizin düşünceleriniz yorumlarınız...

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Sky kardeş seninde bu eksozdan zırıltı geliyormuydu şu an bnm motordaki tek sorun o zırıltı,o zırıltıyı nasıl kesebiliriz?

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Egzozdan değilde frenden geliyor eh benimki artık normalde seninkinde olmaması lazım..Komple sök egzozu yeniden tak sık pul koy falan ne bileyim yeni vidalar kullan?!

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozdan değilde frenden geliyor eh benimki artık normalde seninkinde olmaması lazım..Komple sök egzozu yeniden tak sık pul koy falan ne bileyim yeni vidalar kullan?!
    hatta çıkar eksozu bi salla bakalım içinde bişeymi kırılmış
    ses gelmezse tak eksozu sık iyicene
    hala ses geliyosa frendendir.

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Frenden neden gelsinki ben onu anlamadım.Ara ara motor devri yükselince geliyor.Ayağımla giderken eksoza dokunuyorum dokununca ses kesiliyor.Kesin eksozdan geliyor ama içinde ne varki eksozun ne kırılmış olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler