Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaslar bizim motor 750 ml yağ alıyor dimi ? :S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enginilhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, motor şu an 1500 de ve motorda sorun yok gayet iyi, yanlız 2-3 gün kadar önce ön freni sıktığımda motor ileri doğru bir kakılma yapıyor yani ön taraf duruyor ben ve motorun arka tarafı öne doğru gidiyoruz sanki bi boşluk oluşmuş gibi ve ön takımda bi acayiplik var umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Bu neden olabilir, yardım pls.
    bendede yapıyor ön freni sıktıgımda ilk aldığımdan beri öle ..

akaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150zc ci arkadaşlar bu 150zc ile ne kadar uzun yol ve hızda gittiniz deneyimi olanlardan yarın bende uzun yol yapmayı düşünüyorumda sonra kalmayalım yolda

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ben ortalama 60 la 57 km yol yaptım 2 kişi toplam 120 kiloyduk
    motor en ufak bi sorun çıkartmadı
    ama ön tarafın vidaları baya bi gevşemişti sarsıntıdan

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Alıntı enginilhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, motor şu an 1500 de ve motorda sorun yok gayet iyi, yanlız 2-3 gün kadar önce ön freni sıktığımda motor ileri doğru bir kakılma yapıyor yani ön taraf duruyor ben ve motorun arka tarafı öne doğru gidiyoruz sanki bi boşluk oluşmuş gibi ve ön takımda bi acayiplik var umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Bu neden olabilir, yardım pls.
    benim motor da da var aynı sıkıntı. sanki bir boşluk varmış gibi.
    Bu arada motor 240 km ye geldi dayandı. ilk servise az kaldı. İlk serviste nelere dikkat etmem gerekiyor. ne kadar ücret alıyorlar.

Motosikleti
    150 ZC
    İlk serviste sadece yağ parası alırlar 20 tl civarı.

motorla bir seferde 500 km yol yaptım. 2 kişi bagaj dolu toplam 300 kilo yük vardı üstünde makinanın. tekirdağ-kıyıköy gidip geldik maşallah problem yok. şimdide eşimle beraber erikli'ye yola çıkıyoruz 120 km gidiş.

dün servise sordum bunlar böyle öne dalma yapar dedi sökücez bakıcaz dedi pazartesi erikli dönüşü bırakıcam servise bakalım ne diyecek.
    [COLOR="darkgreen"]ENGİN İLHAN[COLOR="DarkGreen"][/COLOR][/COLOR]

Motosikleti
    henüz yok :(
    slm arkadaşlar henüz bir motorum yok ama 1-2 hafta içerisinde alıcam inşallah şimdiden aranıza katılmaktan mutluyum. düşündüm taşındım birazda kaşındım bu modeli almaya karar verdim şekil olarak çok hoşuma gidiyor tabi maddi olarakta öyle kredi kartına yapmasıda güzel mandial sağlam değil diyorlar ama sağlam kullandımı pek sorun olducağını sanmıyorum zaten kendime ait eşyalara özen gösteren birisiyimdir ve elim tamire yatkındır bir sorun olucağını sanmıyorum en azından 2 sene kafam rahat kullanırım diye düşünüyorum.tavsiye edebileceğiniz brandalar varmı ebat olarak iyi oturan vede koruma demiri takabilirmiyiz.

Motosikleti
    ben xl boy bir branda kullanıyourm. çanta varsa xl boy branda alırsın. orjinal koruma demirleri yok piyasada çok araştırdım bulamadım. lakin yaptırılabiliyormuş.

arkadaslar ben 1 hafta oldum alalı cok memnunum yakıtı da cok iyi gidiyo performans cok iyi hersey dahil bana 2100 tl ye mal oldu önerebilicegim bi scooter

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    öncelikle motorlarını yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun demek isterim..yeni olan arkadaşlarımız için aklıma gelen ve sormuş oldukları sorulara kısaca cevap vereyim kendi tecrübelerime dayanarak..benim motor şu an 5700 km de..sanırım haftaya kadar 6000 i bulur bakıma girerim..lastik havalarından başlayacak olursak
    tek kişi kullanımda ön 27 arka 29 psi olarak kullanıyorum..ki bir cok kez lastığin asvalt'a tutunuşu ve vuruntu yapmasını deneyerek havaları değiştirdim..en ideal hava ayarı tek kişi iken 27-29 psi oldugunu gördüm.2 kişi ile 28-30 psi en ideal olçümüm oldu..yakıt konusunda ise 2000 km bakımından sonra mutlaka karbüratör ayarı gerekiyor..ama aklınızda bulunsun bunu iyi bir motor ustasına yaptırın..benim benzin hava karışım ayarı ve rölanti ayarından sonra yakıtı ve çekişi inanilmaz değişti..rölanti ayarım da 1400-1500 rpm arasında..rölanti ayarını da mutlaka motor sıcakken yaptırın..Şu an km de 8 krş yakıyor..yani 1 litre ile 40 km yol gidiyorum..Benzin konusuna gelince 95 oktan benzinden vazgeçmeyin bunun farkını ileride göreceksiniz..Bunlar dışında soyleyebılecegım rutin vida kontrolu ve ve yumuşak kullanım ile uzun yol rahatlıkla yapılabiliyor..ben Ankara-İzmit yaptım ve bir sorun yaşamadan yolculugumu tamamladım..umarım işinize yarayacak bilgiler verebilmişimdir..

Motosikleti
    http://www.evisor.tv/tv/scooter/apri...cingl-8126.htm
    videodaki motor aprilia. aracın egzost u bizim 150 zc nin aynısı. dalga geçiyorlar bir de kıvırmışlar kıvırmışlar yine de yokedememişler diye. kocca aprilia bile aynı egzostu kullanıyor.

Motosikleti
    150 ZC
    Dün geldim Erikli'den git gel 315 km yol yapmışım. Motor 1800 km de şu an.
    Toplamda 29,5 tl lik benzin aldı
    km başına 0,93 yakmış
    yada 100 km de 2,9 litre diyebiliriz.

2 kişi gidip geldik ufak bi çanta vardı, yani aşağı yukarı 150 kg vardı motorun üstünde.
    Ben rakamlar fena değil diye düşünüyorum siz ne dersiniz.

Ortalama sürat 70-80 km arasıydı.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı akaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150zc ci arkadaşlar bu 150zc ile ne kadar uzun yol ve hızda gittiniz deneyimi olanlardan yarın bende uzun yol yapmayı düşünüyorumda sonra kalmayalım yolda
    kolpacı gelmedin denize gerçi iyide ettin gelmemekle senin motor yalan olmuş gibi gördüm geçen fındıklıda
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaşlar
    benim motorda gazı bıraktığım motor kendi kendini firenliyor bunun nedeni ne olabilir?
    yardımcı olursanız sevinirim

bide hanginizde bilmiyorum ama full face siyah renkli siyh camlı
    bi kask vardı videoda gordum sanırım
    onun markasını ve fiyatını soliyebilrmisiniz

Motosikleti
    motor freni yapıyordur. normal bildiğim kadarı ile . otomobilelrde de bu vardır. gazı kapattığın için yakıt girişi azalır buna bağlı olarak yanma miktarı da azalır. güç azalır. güç azalınca motor fren yapıyor gibi hissedersin. benim bildiğim budur.

Motosikleti
    150 ZC
    motor 20 km'ye düşene kadar motor freni yapar 20 km altında bu fren boşalır. normaldir.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    evet 20 kmye dusene kadar yapıyor freni
    teşekkürler

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bide kask konusunda yardımcı olursanız çok sevinicem

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    karşıyaka da motorcu ejder var ben ordan aldım kaskımı..nolan n62 ama başka kasklarda var....serinkuyuda şemikler lambalarını geçince solda da motorcular var ordan kasklara bakabilirsin..deneyerek almanı tavsiye ederim bedenleri tutmayabiliyor..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    saol kardesm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler