Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Ya beyler şu devir olayına kimse birşey yazmıyacak mı ??

Ozan cidden sen 100ü görebiliyor musun??? Ayrıca kaç kilosun?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondi 150MC
    95 kilo felanım...valla 100 görmek niye bu kadar zor gelıyokibenim motor zaten gaza dokunmamla 5.000 devirde kalkıyove rodajı cok iyi yapıldı

kalipso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de 100cc cup motorum var bende iki kişi 90 yapıyorum bazen 110 yaptığım olyor ibrede yanışlık var dıyorsanız ibrede yanlışlık yok çünkü arabaları çok rahat geçiyorum.150cc lık bır scooter motorunu ikiye tek geçiyorum.sizdeki motorlar 90 a tek kısı basmıyorsa bence bi yerde bi sorun var. ya iyi acılmada yada acılacak yeni motorsa 3000 kilometreyi bekliyeceksın çünkü motor tamamıyla 3000 de açılır...Bence kıloyla fazla alakası yok altınızda peco yok 4 zamanlı bir motor var

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    3000 km yi beklicez öyle mi??? Ben daha 1048 deyim...??

bekle kardeş daha açılacak fazla hor kullanmada hızlı gitmesede olur... Önemli olan performans kalkışı iyiyse bayır yukarı iyi çıkıyorsa sorun yok hızı ilerde artar...Ama Bazı motorlar var alıgın zaman 90 vuruyor onlar seni yanıltmasın ne demişler hızlı giden atın ... seyrek düşer

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Kalkışı iyi yokuşuda tırmanıyor boğulmadan etmeden demek sonra açılır diyorsun....

Devir saatleriniz maksimum 6bin rpmye kadar mı gösteriyo yoksa normal bi biçimde 9-10 bile gören var mı ??? Bu problemi çözmem lasım

açılır benim motorda öyleydi şimdi baya iyi performansı benim hoşuma gidiyor öncedn tek kişi 80 yapardı şimdi ise 90 yapıyor iki kişi şu an motor 6000 km de

Motosikleti
    Honda vfr800
    walla sky cım benim benim moto 90-100 da rahat 7000-9000 civarı çevirio amma senin dediğin motor ısındıktan sonra max 5000 fln yok bende walla.... sen bi göster deim devir saatini bence biraz garip geldi bana senin iş....

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Hmmmmm

Şimdi aynen şöyle oluyo Mesela motor soğusun 1 saat kadar falan akşamleyin falan...Motorun kontağı çeviriyorum çalıştırıyorum motorun rölantisi soğuk olduğu için heralde biraz yüksek oluyo yani 3,5 falan...
    Gaz verip gidersem ibre 5-6-7-9a kadar çıkıyo gazı indirince düşüyo böyle bi 2 dakika falan gidince motor ısınıyo durduğu anda rölanti normale düşüyo 1,5a ve ozman tekrar gazlarsam ancak 5,5 devire falan geliyo ibre ve motor normal gidiyo....

Yani ibre bozuk olsa böyle bi bozukluk olabilir mi ???

6000 KM ha maşallah e sen zc prosu olmuşundur ozman 3000 km dediğin doğru demektir...Ve motor hala aslında rodajda demektir dimi kalipso ???

Motosikleti
    Mondial 150zc
    Valla sky benim motor 5600 kmde böyle bişey hiç yaşamadım 5000 devire düşmesi felan. Sanırım senin ibre bozuk onu göster derim motor rölantta çalışırken 1500 2000 arası devirle çalışıyo,60 km hızdan sonra 7000 devir civarında oluyo hızlandıkça artıyo.

sky_forever senın motorunun hava ayarı sıbop ayarı ve diğer ayarları yapıldımı?

Motosikleti
    mondi 150MC
    valla dalgamı geciosunuz anlamıyorum max. 5 bin devirmi olur yaaben kalkerken 5 bin devirde kalkıyorum motor tek nefesde 10 bin devire cıkıo buda 100 km hız demektır.zorlasam gecerde yani 2 kişi 100 gecmiyo arkadaşım videoyu cekiyo 159 kilo felanıs ve zorlanmadan 100 goruyorum yani normal bişi bu küçümsemeyin motorunuzu.... http://www.youtube.com/watch?v=MiKHn-NrMGs

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Hava ayarı sibop ayarı derken motor toplanırken falan öyle bi ayar yapılmadı 500 bakımında sadece yağı değişti ve işte 1000 bakımına gidicem ve bu devir olayınıda söylücem...

Motosikleti
    Honda vfr800
    Alıntı sago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla sky benim motor 5600 kmde böyle bişey hiç yaşamadım 5000 devire düşmesi felan. Sanırım senin ibre bozuk onu göster derim motor rölantta çalışırken 1500 2000 arası devirle çalışıyo,60 km hızdan sonra 7000 devir civarında oluyo hızlandıkça artıyo.
    +100 aynen öle walllaaaa

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Problemim haloldu...
    Yağını değiştirdim vidaları sıktırdım derdimi anlattım ustayı motora bindirdim...
    Senin motor açılmamış ki sen acele ediyorsun dedi hele bi 3000 5000 olsun bak bakalım sonra nasıl basıyosun dedi devir saatini de söyledim ve evet benimde 7bin devirde falan 75-80 oluyo motor ve UZUN YOL yapmadın galiba dedi evet dedim yapmadım yap dedi çok zorlamadan...

Bi derdim kalmadı şükür aslında dert değilde işte benim hüsnü kuruntum...

Motosikleti
    Honda vfr800
    walla bi ZC daha almış kadar sevindim SKY inşallah görcen o hızları dert etme salla valla zaten bu gün bi tane ZC 2 kişi binmiş ayvalık balıkesir yolundan jet gibi geciodu caniimmm cekti yaw motorumu özledimmmmm

Motosikleti
    mondi 150MC
    evet arkadaşlar öncelikle selam....bugun motora xenon ve neon taktım....ikisini toplam 25 ytlye aldım cokkda guzel oldu...fakat nasıl yapıcamı bılmedıgım ıcın park lambasını komple cıkartıp kablolarınını neona taktım xenon zor olmadı direk taktım ama daha sonradan sıgorta attıyarın olsada sıgorta alsam ne guzel havada kararmıstı resım felan cekıcektım sıgorta attı:(

Motosikleti
    mondial 150 ZC
    anaaa "ozan" nerden aldın kardeş 25 ytl ye....valla en kötüsü bi denemek için bile alınır...Harbi xenon deil dimi heralde, beyaz ampulmü yoksa...bide sigorta deiştirirken (gerçi deiştirmişsindir) bunu güçlendirmenin bi yolu yokmudur yau...çakmak bile haybedeb konmuş

o motorada yakışır heee altlara ve ön camurlugun ustune arka camurlugun ustune onlere bırde let ampul manyak olur

Motosikleti
    mondi 150MC
    beyler sigortayı taktım suan motorda tık yoq:D super hiç bi problem yoq neonlar sorunsuz yanıyo xenon cakma ama eskısınden 2 jat ısık verıyo ve size tacsiyem motorunuzu kendınız yapın ustaya felan goturmeyın paranız cebınıze kalsın benim neonu 10 ytlye takıcaktı ben 10 ytlye depomu fulledım neonumuda kendım taktım..ama biraz acemi oldugum için park lambasının kablolarını neona bagladım park lambası maviydi fakat suan calısmıyo... onuda halletcem en yakın zamanda bakalım akşam olsun resimleri ceker yollarım 1-2 tane şimdi cektım ama ogle saatı oldugu ıcın pek bellı olmuo akşm olmasınmı bekleyın neon 28 ytlydi ledli uzun 2 tane 28 ytle normal geldı bana bide xenon aldım oda 5 ytlydi toplam33 ytl tuttu.pazarlık yetenegım oldugu için 25 ytlye aldım xenon bedavaya geldı anlıcanız..xenon çakma ama superr. far kapalı oldugu halde bile mavi lambası oldugu için bütün farı masmavi gösteriyo resimleri akşam gorursunuz ççççşimdi işe gidiyorum..kendinize iyi bakın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler