Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Alıntı sahpc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar oncelıkle selamlar ya benım motorumun 4 yıl vızesı gecmıs bılgısı olan varmı bırde ılk aldım donemlerde motorum araba gıbı rahattı sımdı yolda gıderken 40 da ses yapıyo ve cok bagırıyo daha once bagırmıyodu otobanda duymuyorum gercı ruzgardan oda bırde sankı motor catlıcakmıs gıbı oluyo hızyapınca 80 de felan yardım lutfen motorcular kıtlıyo
    cezalı muayene yaparsın bir trafik sigortası tam olur.
    motorun kaç km de. eğer kayış ve balata aksamı değişmemişse motorun kavramsı düşer ve süratide azalır.
    motor sesi çoğalmışsa katalizör hortumu diye bir aksam var. siyah renkli motorun ayak basma yerinin altında ve sola yakın ortada. o patlamış olabilir.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34891708/detay ARKADAŞLAR MOTORUMU SATIYORUM HABERINIZ OLSUN AĞUSTOSTA FILAN CBF150 ALICAM MALUM ZC FILAN PIYASADAN KALKIYO YAVASTAN FIYATI DAHA DUSMEDEN CIKARIYIM ELDEN

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    iyi bayramlar
    internete giremiyordum şimdi yazmak nasip oldu

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    bayramda motorla elazığa gittim. elazığda da arabayı alamadığım zamanlarda uzak olmayan mesafelere gittim. malatyaya dönüşte benzinin bitebilme ihtimaline karşı yeni açılmış bi istasyona uğrayıp benzin aldım ve 120 kmyi 12tlye gitmişim .

kendi yaptığım alarmım da çalışıyor. ses muhteşem oldu ve 2 tlye hallettim. taktığım şarjlı pilleri 2 gün idare ediyor. zaten 6 tane şarjlı pilim vardı. bundan sonra 2si fotoğraf makinemde 2si alarmda 2si de şarjda olur.

far konusundaki sorunumu da 8 ylye aldığım mavi lambayla hallettim sayılır. iyi ışık veriyor. bu ay 700 tl içerde olduğum için zenonla led işi kaldı. hayırlısı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:17 ----------

bayramda motorla elazığa gittim. omurilik soğanıyla idare edern servis elemanının koyduğu fazla yağ, motoru sıkıştırdığım için (80-100 km arası hızla 1.5 saat), marş motorunun contasından tekere atmış. o da fren diskine bulaştırmış. son kavşakta 90 km hızla giderken yeşil kırmızı olduğunu görünce frene bastım ama motor durmuyordu. iyice frenlere asıldım ve ışıklara kadar zorrla durabildim. eve gelip frenlere baktığımda tekerin yanı, fren diski, balatalar, jant her taraf yağ olmuştu. virajları da motoru yatırarak almama rağmen yağ olmuş lastiğe rağmen kaza yapmadım. verilmiş sadakam varmış vesselam. elazığdaki oruç ustaya götürdüm. daha motoru görmeden "ya marş motorundan ya da şuradan fazla yağı atmıştır" dedi, ilk dediği yerde sorun vardı. fazla yağ konulduğunu, bu motora 750 ml yağ konuşması gerektiğini söyledi. ben de kullanıcı kitapçığında 0.9 litre yazan yeri gösterdiğimde gülüp "gel de şuraya bak" dedi. harbiden de yağ haznesinde 0.75 yazıyordu. adam işini biliyor. elazığlı arkadaşlara bu servisi tavsiye ederim. o contayı değişti, fren balatalarını da değişip 10 tl aldı. şimdi yeni balataları alıştırmam gerekiyor. malatyadaki ali ekber midir nedir boşverin, motorunu seven elazığ mondiale götürsün. elazığ yetkili servisi malatyadakine bin basar + ucuz. hatta garantiyi dert etmeyen oruç ustaya gitsin. iki servis te çevreyolu dörtyoldan 50-100 metre doğuya doğru çevreyolu üzerinde.

elazığda da arabayı alamadığım zamanlarda uzak olmayan mesafelere gittim. malatyaya dönüşte benzinin bitebilme ihtimaline karşı yeni açılmış bi istasyona uğrayıp benzin aldım ve 120 kmyi 12tlye gitmişim . 100 metre önümü gördüğümde 85-90 km hıza çıkmama rağmen çok az yaktı bence.

kendi yaptığım alarmım da çalışıyor. ses muhteşem oldu ve alarmı toplamda 2 tlye hallettim. taktığım şarjlı pilleri 2 gün idare ediyor. zaten 6 tane şarjlı pilim vardı. bundan sonra 2si fotoğraf makinemde 2si alarmda 2si de şarjda olur.

far konusundaki sorunumu da 8 ylye aldığım mavi lambayla hallettim sayılır. iyi ışık veriyor. bu ay 700 tl içerde olduğum için zenonla led işi başka zamana kaldı. hayırlısı...

merhabalar,
    6 ay önce aldığım mondial 150zc nin rüzgarlığı havanın soğumasıyla yetersiz gelmeye başladı,rüzgarı yüzden uzaklaştıracak yüksek rüzgarlık kullanmak istiyorum fakat nerden temin ederim bulamadım,uygulayan arakadaşlar var ise bana mail atarlarsa sevinirim.barisozden@yahoo.com

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı lupino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar,
    6 ay önce aldığım mondial 150zc nin rüzgarlığı havanın soğumasıyla yetersiz gelmeye başladı,rüzgarı yüzden uzaklaştıracak yüksek rüzgarlık kullanmak istiyorum fakat nerden temin ederim bulamadım,uygulayan arakadaşlar var ise bana mail atarlarsa sevinirim.barisozden@yahoo.com
    bi ara birisi yükseğinden yaptırmıştı ama kim h.ç hatırlıyamadım

bu arada benim marş motorunda yavaş yavaş bozuluyor sanırım

Berker abi nerelerdesin sen ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:53 ----------

http://www.garantialsat.com/ilan/_mo...zde-27436.html

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ce-bizde/detay

biri beyaz zc mi demişti :D

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    benim akü bozulmaya başladı...
    normal kontak açıkken, elektrik aksamı çalışmıyor( stop farları, parklar)
    çalıştırdıktan bi kaç dakika sonra hepsi gelmeye başlıyor, çalışmada çok zor oluyor..
    bujileri ve bakımı yeni yapıldı..
    tahminim aküden, tavsiye ettiğiniz bir akü varmıdır?
    yüksek amperli birşey koymayı düşünüyorum...

Motosikleti
    unnamed: mümkünse yüksek amperli bi akü koy. 8 amperden yüksek olsun. akü markası bilemem zaten çoğu marka çinli. yapacak birşey yok. "jel akü" diye bir şey duymuştum; bi araştır istersen.

lupino: ben benim motorcuda aynaya takılan wiwi marka uzunca bir cam buldum, motorun şeklini bozuyor diye almadım. fiyatı 25 tl idi.

wolky-ksk: bulabilirsem zcmin şu siyah yerlerini carbon fiber görünümlü folyoyla kaplayacağım. reklam şirketlerini vakit olursa dolaşacağım.

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    buralardayım kardeşim okuyorum yazılarınızı...

selamın aleykum ya beyler bılenınız varmı acaba ucuz yedek parca satn yer 150 zc ye acıl cevap alırsam sevınırım

Motosikleti
    egzozun renkli kısmını aşağıdaki egzoza bağlayan kelepçe kırılıp düşmüş; bu motorda yaşadığım ilk sorun

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    arkadaş sonunda aranıza katılabildim istanbul eyüp te ikamet etmekteyim haziran 2010 dan beridir kırmızı mondial 150 zc kullanıyırum ufak tefek sıkıntılarıyla beraber ilk motorum oldu kendisi 4012 km oldu bir kez sağa düşürdüm yazılanların yarısından fazlasını okudum forumu ara sıra takip ediyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:30 ----------

şimdi sizlerle paylaşma istediğim bir konu var arkadaşlar cbf 150 almak istiyorum forumdan takip etiğim kadarıyla yakıtta cimri uzun seneler kullanılacak bir motor yalnız daha önce hiç vitesli motor kullanmadım birde allah var otomatik vites şehir içinde çok rahat düşüncelerinizi ve önerililerini bekliyorum
    ne toyotası lan benim babam adam gibi adam:salut:

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    valla benimde dururmum olsa hç beklemeden cbf 150 yi alırdım
    viteside takma derim çok rahat alışabilirsin

berker abi arada bi yaz ya özlettin
    nasıl motorun durumu kaç bini devirdin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:29 ----------

Alıntı javs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleykum ya beyler bılenınız varmı acaba ucuz yedek parca satn yer 150 zc ye acıl cevap alırsam sevınırım
    heryerde fiyat aynıdır en fazla 3 tl fark olur
    en azında izmirde öyle..

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    mondial 150 zc almak istiyenler duyurulur motorum satılıktır 4050 kmde topcaseli alarmdan çalışma var bir kez sağa yatmışlığı var kaza değildir sadece yattı yokuş aşşağı iken arkadaşlar artislik yapayım derken düştü biraz çizilme var haziran 2010 trafiğe çıkışlı 1350 fiyat düşünüyorun (#34068579) buda ilan numaram

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Bende satıyorum 5.100km çantalı biraz sağ tarafta çizilmesi var ama görüntüde zor gözüküyor 1.200tl temız sorunsuz :d 2009 haziran trafiğe çıkışlı kapalı otoparkta korunmuş:D buda ilan nosu (#34891708)

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unnamed: mümkünse yüksek amperli bi akü koy. 8 amperden yüksek olsun. akü markası bilemem zaten çoğu marka çinli. yapacak birşey yok. "jel akü" diye bir şey duymuştum; bi araştır istersen.
    Yuhasu akü koyacağım 14amper....
    fena basıyor, denedim aaküyü start tuşuna dokunmanız yetiyor....
    birde arkadaşlar sahibinden.com'da performans kit buldum 250 tl'ye...
    motora artısı ve eksisi nedir bileniniz varmıdır?
    %30 performans artışı sağlıyor demiş...
    kafama yatarsa taktırmayı düşünüyorum....

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400 k6
    arkadaşlar başlık uyuyamı kaldı kış geldi böyle oldu galiba

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuhasu akü koyacağım 14amper....
    fena basıyor, denedim aaküyü start tuşuna dokunmanız yetiyor....
    birde arkadaşlar sahibinden.com'da performans kit buldum 250 tl'ye...
    motora artısı ve eksisi nedir bileniniz varmıdır?
    %30 performans artışı sağlıyor demiş...
    kafama yatarsa taktırmayı düşünüyorum....
    mondialde etki etçeğini sanmam motorun gidebilir
    ektra benzin sarfiyatıda cabası

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    Merhabalar. Yukarıda okudum da 150 zc üretimden yakın bir zamanda kalkacak yazıyordu. Bunun hakkında bilginiz var mı ? Bu motordan almak istiyorum ama üretimden kalkacaksa almayacağım. Çünkü üretimden kalkan motorun değeri daha da düşer.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondialde etki etçeğini sanmam motorun gidebilir
    ektra benzin sarfiyatıda cabası
    nexus 500'le takas yapma olanağı doğru..
    c.tesi görüşeceğiz anlaşırsak nexus'la yola devam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler