Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 metre ileride bankamatik için durmuştum o gün

Biraz geride bi' kamyon vardı. Açıkta kalan demirleri taşıyordu. Onun yanından geçerken nasıl tedirgin oldum anlatamam. Bir tanesi düşse direkt saplanır bir yerine insanın. Polis bunları nasıl görmüyor deli oluyorum yaa. O bölge organize olduğundan yerlerde defalarca metal parçası görüyorum. Direkt lastik patlatmaya davetiye çıkarıyorlar. Bu arada dikiz aynasında da sen varsın.

https://68.media.tumblr.com/3cbba28a...yogo1_1280.jpg
    Bu arada iyi fark etmişin hocam kamyonun taşıdığı demirleri, hakikaten o demirleri öyle tepeleme ve açıkta nasıl taşıyorlar hayret Bir fırlasa adama mızrak gibi saplanır Allah muhafaza.

Ben kamyon görünce ne taşıdığına bakmasızın geçmeye çalışıyorum, arkalarına çok fena taş atıyorlar çünkü. Bir keresinde kamyon arkasında giderken kamyonun arka lastiğinden bir taş geldiydi resmen mermi gibi
    O gün bugündür kamyon arkasından uzun süre gitmem, ilk fırsatta geçip kurtulmaya çalışıyorum.

Videolarına denk geliyordum youtube da "Trafikte kamerama takılanlar" , o gün yanından geçerken sen olduğunu bilmiyordum ama bende kadraja girmeyi başarmışım sonunda
    aLoneman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı typhoonbrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum güzel bir gezi olmuş. Bir blog açıp yaşadıklarını ve tecrübelerini resimlerle birlikte paylaşabilirsin. Benim de merak ettiğim bir rota. Özellikle Yunanistan'dan feribotla İtalya'ya geçen gezginlerin yazıları ilgimi çekiyor ve heyecanlandırıyor. Ama tabiki seninki de ilginç olmuştur.

Sorum ise daha önce maksimum ne kadar uzaklıkta bir geziye çıktığın. Yani fazla motor tecrübesi olmadan da bu rotayı tamamlamakta sıkıntı yaşar mıyım? Günde kaç saat motor kullanarak bu geziyi tamamladın? Bu gezi sürecinde x max'inle ilgili herhangi bir olumsuz durum oluştu mu, yada sana sıkıntı yaratacak herhangi bir durum oldu mu? Motorun uzun yol performansıyla ilgili bilgi verebilir misin?
    Selam kardeşim.Öncelikle blog acma ve deneyimleri paylaşma konusu hiç bana göre değil. Pek beceremem böyle şeyleri ama sana elimden geldiğince cevap vereyim.2012 de ehliyetimi aldım ve daha önce hiç motor tecrübem yoktu. İlk motorum 2013 xmax di ve 2700 km de bazı özel sebeblerden sattım. 700 km deyken artçımla gezmeye başladım ve 2700 km yi genelde artçımla uzun yolda yaptım.Trilye ,Kıyıköy ve bunlara nazaran daha yakın olan Şİle ,Riva ,Ağva gibi..Bu arada bir kez tek başıma Dedeağaç'a gitmiştim.Yaklaşık 350 km falan.
    2015 de ikinci x maximi aldım. Geçen sene yine eşimle Gökçeada turu yaptık. 1 hafta gezmiştik ve 1100 km yol yapmıştık. Bu sefer ilk durağımız dedeağaç oldu yaklaşık 350 km ve 1 gece kaldık.sabah yedide çıktık ve 5 saat falan sürdü.Tabii arife günü olduğu için sınırda 5 km civarında bi kuyruk vardı ama diğer motorlularla birlikte en öne geçtik. Ufak tefek homurdananlar oldu ama sınırdan yarım saatte geçtik.
    İkinci durak Selanikti o da yaklaşık 320 km falandı.onu da 4 saatte falan geçtik.Tabi bu sürelere molalar dahil. 2 saatten fazla sürekli motor üstünde durmadık hiç.Benzin de almak gerekiyo ..Selanikte de 1 gece kaldıktan sonra Halkidiki ye geçtik.Bu da 120 km falandı.Daha sonra Thassos adasına geçtik.Halkidikide kaldığımız otelden keramoti feribot iskelesi 250 km civarında ve thassosa yarım saatte bir feribotlar var.Ama en yorucu olanı dünkü seyahatti. Keramoti den eve 470 km ve 7 saat civarında sürdü . Tabii gümrükte oyalandık iki defa benzin aldık.tekirdağda yemek yedik ve 3 kez de dinlenme molası verdik. Hem uzun yol hemde cok rüzgarlı olduğu için eve geldiğimizde pestilimiz çıkmıştı. Birde maalesef Türkiye'ye girdikten sonra diğer araçlara daa bi dikkat etmek zorunda kaııyosun bu da yoruyo insanı.
    yaklaşık 200 kg yükle 250 cc xmaxim hiç zorlanmadan problemsiz buyolculuğu tamamladık.Ama bazı uzun rampalarda motor tıkanmadı desem yalan olur .Yine de 90 km nin altına düşmedi hiç. Yalnız Yunanistan dan aldığım benzinden midir nedir bilmiyorum sabah çalıştırdığımda ki her zaman beklerim motorun ısınmasını ilk harekette korkunç titreme oluyodu. Sanki topcase yerinden fırlayacakmış gibi bi titreme hemde. Daha önce yoktu böyle bişey. Acaba motoru çok mu zorladım diye de düşündüm ama bir süre sonra geçiyodu. Bu hafta sonu tekrar deniycem ve titreme devam ederse servise sorucam. Şimdilik bukadar.Umarım yardımcı olmuşumdur.
    Tekerinşz düz bassın.

Motosikleti
    2016 Xmax Ironmax
    Dostlar selam,

Bugün itibari ile Duke200 motorumu forumdan genç bir arkadaşa satmış durumdayım.
    Xmax almayı düşünüyorum fazla uzatmadan.

2015-2016 model yılı, tercihen ABSli, max 8-10k km,gri veya siyah xmax için fiyat ne olmalı???

Forumdan satmayı düşünen var ise mutlaka ulaşsın bana.
    Kısa zamanda bitirmek istiyorum işi.

Motosikleti
    Yamaha X max 250
    Dün sabah bende X max 250 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Motorum daha 60km olmasına rağmen arka stop lambasının üstündeki plastikten ses geliyor.
    Daha önce bu konuyu gören yada bilgisi olan biri varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Motosikleti
    herkese günaydın .iyi pazarlar. benim yunanistanda başlayan titreme devam ediyor.motoru ilk çalıştırmamdan sonra 2.çenik yanana kadar ısınmasını beklememe rağmen bir süre ilk kalkışta çok şiddetli bir titreme oluyor. bu hep bahsi geçen titrememidir acaba.bir süre sonra artık titreme kesiliyor.
    bir de 7000 km bakımı gelmek üzere.4000 i maltepe tunada yaptırmıstım ama bu sefer kızıltoprak ersoya gitmeyi düşünüyorum . o da yetkili servismiş malum motor daha garantide. 7000 bakımda tam olarak neler yapılıyor ve tahminen kaç tl tutar. yardımcı olursanız sevinirim.
    tekeriniz düz bassın.

Önceki mesajlarimda(arkadaşlarımın motorlarını kullandığım kadarıyla) x-max' lerde titreşim olmadığını iddia etmiştim ama yanılmışım.

Bahsettiğiniz gibi kalkışlarda baya baya motor hoplayıp zıplıyor. Belki de benim kullandığım dönemler motorların bakımdan yeni çıkmış zamanlarına denk gelmiştir.

Bu anlamda yapılacak geçici çözüm debriyaj balata ve tasının temizlenmesi ve bagaların kontrolü.

Debriyaj aksamı SYM gts ve joymax'lar ile aynı olan TGB x-motion'u bu konuda çok başarılı buluyorum. Kalkışları çok pürüzsüz ve tatlı.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    xmax in kalkisdaki titremesi arka lastik basincini yukselttiginizde artabiliyor, özellikle sogukken titresimdeki fark çok belirginleşiyor, elbette temizlik ve yaglama ile temiz bir kalkış yapmak tekrar mumkun ama lastik basıncını tek kişi ayarlarına getirirseniz titresim azalır..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax in kalkisdaki titremesi arka lastik basincini yukselttiginizde artabiliyor, özellikle sogukken titresimdeki fark çok belirginleşiyor, elbette temizlik ve yaglama ile temiz bir kalkış yapmak tekrar mumkun ama lastik basıncını tek kişi ayarlarına getirirseniz titresim azalır..
    aslında 2 kişi seyahat edeceğimiz için lastik hava basınçlarını kitapçıkta yazdığı gibi ayarlamıştım. ön 32 arka 36 ama yunanistanda başladı o titreme.bende benzinden heralde demiştim ama dönüşte burdanda benzin aldım ve titreme hala davam ediyor. artık 7000 bakıma götürünce gereken yapmalarını söylerim.
    bu arada 7000 bakımda neler yapılacak ve tahminen ne kadar tutar bilgilendirirseniz sevinirim.
    tekeriniz düz bassın.

Seyahatinizde rampalı ve dur kalklı trafiğe kaldığınız oldu mu? Malum araç yüklü hava sıcak bir de belirttiğim pozisyonlarda kaldı iseniz durum normaldir. Bakımdan sonra düzeleceğini düşünüyorum. Ama tamamen kurtulmak orjinal aktarma sistemi ile mümkün değil gibi gözüküyor.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar biraz acayip olacak ama bu civarda ki fiyatlarda 2. el 18 bine ironmax ve ya sıfır bajaj dominar 400 arasında kaldım. Şimdi scooter benim tarzıma gider mi bilemiyorum ama şehir içinde ve otobanda nasıl olur? Kıvraklık olarak rahatlık olarak filan. Bir de bakım parası dominar 20 bine geldiğinde 2000 bini geçmez heralde xmax de bu durumlar nasıl? Kaldırımlara çıkarken bu motor alt tarafını çarpıyor mu sürekli?

Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seyahatinizde rampalı ve dur kalklı trafiğe kaldığınız oldu mu? Malum araç yüklü hava sıcak bir de belirttiğim pozisyonlarda kaldı iseniz durum normaldir. Bakımdan sonra düzeleceğini düşünüyorum. Ama tamamen kurtulmak orjinal aktarma sistemi ile mümkün değil gibi gözüküyor.
    yokuşta kalkış desteği olan scooter lar var deniyor. onlar hangileri bilen var mı?

eserkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    Merhaba XMAX 250 Kullanıcıları, bende çok kısa süre sonra sanırım İronmax 250 ila aranızda olacağım 10 yıldır kullandığım ve hiçbir sorun yaşamadığım ama en yakın bir arkadaşımın ısrarı ile Suzuki Burgman 400 motorumu bırakıp İRONMAX almaya karar verdim.İlk başlarda 400 momodesign bakıyordum ama araştırmalarım sonucunda 400 lük almama gerek olmadığına karar verdim.250 İRON MAX kullananların ne kadar memnun olduklarını gördükçe mutlu oldum.Tecrübeli arkadaşlarımızın görüşlerini bekliyorum.... sizce 250 İRONMAX iyi bir tercihmi...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    250 lik iyidir ama 400 den inince bu ne yahu dedirtebilir :D
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    o kadar farkedermi acaba mesela danıştığım bir tecrübeli usta hız konusunda mesela burgman gibi 140- 150 km çok rahat görürsün dedi.
    The Winner Takes It All

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Xmax 250 için titreme problemi komple çözüldü. Özel yapılan debriyaj yayları ile titreşim tarih oluyor. 400cc için debriyaj yayları ve ana yayın değişimi ile ilgili çalışmaların sonuna gelindi.
    Aydin1966 bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 250 için titreme problemi komple çözüldü. Özel yapılan debriyaj yayları ile titreşim tarih oluyor. 400cc için debriyaj yayları ve ana yayın değişimi ile ilgili çalışmaların sonuna gelindi.
    Yani İRONMAX alınır dermisin bugün yarın alıcam.
    The Winner Takes It All

Motosikleti
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hiç trafik olmadı. ama otobanda arada uzun rampalar tırmandık tabii. onda da motor tıkanmadı desem yeridir.bugün sapanca ya gidip geldk yine iki kişi. en ufak bi zorlanma yok . şu an 6850 km oldu.. bakalım haftaya götürücem 7000 bakıma. servise bagaları yağla desem yapmaz ama titreşime ne diycekler merak ediyorum doğrusu..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı eserkose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar farkedermi acaba mesela danıştığım bir tecrübeli usta hız konusunda mesela burgman gibi 140- 150 km çok rahat görürsün dedi.
    Hocam tek kişiyken 140 rahat görürsün ama artçılıyken öyle rahat rahat 140'lı hızları görmez. Ayrıca rahat 140 görmek için de düz yol lazım rampaya gelince öyle kolayca 140 görme diye de bişey yok

Birde140 a çıkıyor ama o hızda rahat sürülmüyor, titreşim artıyor ve alet limitinde olduğunu hissettiriyor. Ben 146 gördüm 5 dk bu hızda gittim gittim ama konforlu seyehat hızı o hızlar değil. Bence konforlu seyahat hızı xmax 250 için en fazla 110-120 civarı.

İkinci olarak da bilindiği üzere xmax 250 sınıfında en sert amortisöre sahip scooter. Burgman 400 kullanma şansım olmadı ama konfor olarak çok övülen bir scooter. Selesine bakınca bile bel desteğinden falan nekadar rahat olabileceği gözüküyor. Xmax sizi konfor olarak da üzebilir buna da dikkat.

Sizin yerinizde olsam denemeden almazdım. Elbet çevrenizde ironmaxi olan birileri vardır bir rica edip 2 tur atın, zaten yollarımız gayet bozuk, 2 tümsekten 3 çukurdan geçseniz size uygun mu değil mi anlarsınız.

Eğer beklentileriniz çok değilse sizi elbet mutlu eder, sağlam bi scooter sonuçta ancak denemeden karar vermeyin derim.

Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tek kişiyken 140 rahat görürsün ama artçılıyken öyle rahat rahat 140'lı hızları görmez. Ayrıca rahat 140 görmek için de düz yol lazım rampaya gelince öyle kolayca 140 görme diye de bişey yok

Birde140 a çıkıyor ama o hızda rahat sürülmüyor, titreşim artıyor ve alet limitinde olduğunu hissettiriyor. Ben 146 gördüm 5 dk bu hızda gittim gittim ama konforlu seyehat hızı o hızlar değil. Bence konforlu seyahat hızı xmax 250 için en fazla 110-120 civarı.

İkinci olarak da bilindiği üzere xmax 250 sınıfında en sert amortisöre sahip scooter. Burgman 400 kullanma şansım olmadı ama konfor olarak çok övülen bir scooter. Selesine bakınca bile bel desteğinden falan nekadar rahat olabileceği gözüküyor. Xmax sizi konfor olarak da üzebilir buna da dikkat.

Sizin yerinizde olsam denemeden almazdım. Elbet çevrenizde ironmaxi olan birileri vardır bir rica edip 2 tur atın, zaten yollarımız gayet bozuk, 2 tümsekten 3 çukurdan geçseniz size uygun mu değil mi anlarsınız.

Eğer beklentileriniz çok değilse sizi elbet mutlu eder, sağlam bi scooter sonuçta ancak denemeden karar vermeyin derim.
    çok teşekkür ederim görüşlerin için inan çok kararsız kaldım valla
    The Winner Takes It All

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    yamaha kardeşler motordan servis randevusu almaya çalışıyorum ama , ulaşmak bile imkansız hale gelmiş ...
    telefonlara bakan yok , internetten form doldurdum geri dönen yok ,
    başka servise gitmem gerekecek sanırım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler