Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Xmax250 Far

Xmax400 Far

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Bugün plakadaki ampülü değiştirdim,yeni taktığım led cree led yani yeni nesil.Fiyatı:20₺

Eski Ampül

Yeni Led Ampül

bravetaxi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Yine formumuz suskunları oynuyor

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine formumuz suskunları oynuyor

Yeni geldim dün silivri gittim bu akşamda döndüm Cumartesi günü giderken ne rüzgar vardı baya sıkıntılı oldu dönüş rahattı
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Hoşgeldin,sefalar getirdin..
    Keşke yolda bir kaç foto çekip buraya koysaydın.

Rüzgarda sürmek tercübe ister sizin ne kadar süredir kullandığınızı bilmiyorum ama ben fazer6 da devamlı rüzgarlı havalarda sürüş yapardım ki alaşayım diye şimdi sıkıntı olmuyor.Alıştım.
    geçen sene Xj6 ile anadolu turunda kayseriye giderken kırıkkale yolunda şiddetli rüzgarın gecenin 03.30 da beni bir şeritten öbür şeride atışını dün gibi hatırlıyorum ki motor gırtlak doluydu üçlü çanta seti içleri tıklım tıklım falan ona rağmen rüzgar hiç affetmedi.

Bu aada plakalığı yaptıktan sonra resim koymamışım buyrun resmi;

Bu arada bugün iş yerinde boş kaldım dedim şu led ampülleri takayım koltuğun altındaki bagaj havuzunu söktüm eski ampülleri söktüm yerine led ampülleri taktım bi de ne göreyim ampüller motorda çalışmadı.

Yerlerini değiştirdim ters taktım banamısın demedi,
    Led ampülü çıkartıyorum normal ampülü takıyorum tıkır tıkır çalışıyor fakat led ampüller ne yaptıysam çalışmadk maalesef bende hazır açmışken bir kaç yeri çırtladım yemizleyip kapattım. Böylece LED sevdam bitmiş oldu
    bravetaxi ve Ufuk82 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Daystar 250
    Hoşgeldin,sefalar getirdin..
    Keşke yolda bir kaç foto çekip buraya koysaydın.

Rüzgarda sürmek tercübe ister sizin ne kadar süredir kullandığınızı bilmiyorum ama ben fazer6 da devamlı rüzgarlı havalarda sürüş yapardım ki alaşayım diye şimdi sıkıntı olmuyor.Alıştım.
    geçen sene Xj6 ile anadolu turunda kayseriye giderken kırıkkale yolunda şiddetli rüzgarın gecenin 03.30 da beni bir şeritten öbür şeride atışını dün gibi hatırlıyorum ki motor gırtlak doluydu üçlü çanta seti içleri tıklım tıklım falan ona rağmen rüzgar hiç affetmedi.

Bu aada plakalığı yaptıktan sonra resim koymamışım buyrun resmi;

http://imageshack.us/a/img673/7056/OwBlv7.jpg

Bu arada bugün iş yerinde boş kaldım dedim şu led ampülleri takayım koltuğun altındaki bagaj havuzunu söktüm eski ampülleri söktüm yerine led ampülleri taktım bi de ne göreyim ampüller motorda çalışmadı.

Yerlerini değiştirdim ters taktım banamısın demedi,
    Led ampülü çıkartıyorum normal ampülü takıyorum tıkır tıkır çalışıyor fakat led ampüller ne yaptıysam çalışmadk maalesef bende hazır açmışken bir kaç yeri çırtladım yemizleyip kapattım. Böylece LED sevdam bitmiş oldu
    hadi ya neden çalışmadı bir araştıralım plaka ışığını led yaptın sanırım plaka gülüyor gibi resim alacak vakit olmadı ya gündüz zaten oruçluyduk dün sıcaktı deniz kenarı olduğu için gecede karanlıkta resim çekmeyi sevmiyorum bi gün toplanalım istanbulda nargile çay vs vs bişi yapalım
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı bravetaxi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ya neden çalışmadı bir araştıralım plaka ışığını led yaptın sanırım plaka gülüyor gibi resim alacak vakit olmadı ya gündüz zaten oruçluyduk dün sıcaktı deniz kenarı olduğu için gecede karanlıkta resim çekmeyi sevmiyorum bi gün toplanalım istanbulda nargile çay vs vs bişi yapalım
    O niye çalışmadı çünkü led ampüllerin amperajları motorun amperajından düşük o yüzden çalışmadı ,arabalarda da hatırlarsanız arıza lambası yakar bu tip ledler.
    Zaten led ampülü takınca sanki sinyaller bozuk gibi hızlı hızlı yanıp sönmeye başladı.
    bravetaxi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bugün Yamaha Türkiye ile görüştüm, Xmax 400 İçin Türkçe Kullanım Kılavuzunun ellerinde olup olmadığı sordum kendileri benim mail adresimi aldılar ve Türkçe Kullanım kılavuzunu mail attılar,

Buyurun;
    Yamaha Xmax 400 Türkçe Kullanıcı El Kitabı

https://files.acrobat.com/a/preview/...8-c51dbd0913da
    bravetaxi ve Serdarberke bunu beğendiler.

Motosikleti
    Daystar 250
    Arka stopların çakraları geldi ama yanlış malzeme gelmiş tekrardan bekliyorum yapıldıktan sonra video olarak paylaşıcam
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arka stopların çakraları geldi ama yanlış malzeme gelmiş tekrardan bekliyorum yapıldıktan sonra video olarak paylaşıcam
    Msttech den mi ısmarladın,nasıl yanlış geldi?

Motosikleti
    X-Max 400 ABS
    Merhaba Arkadaşlar,

Bende yaklaşık 1 ay önce X max 400 ABS alarak aranıza katıldım. İlk motorum. Bilmediğim birçok konuda burdaki paylaşımlar sayesinde bilgi edinebiliyorum. Motorum 2015 model olmasına rağmen ben 3. sahibiyim. İlk sahipleri daha agresip bir motor almak için motorlarını sattılar. Bense Endroo motora geçmeden önce biraz tecrübe kazanmak ve ailemle küçük seyahatler yapmak için bu modeli seçtim. Bugün rodaj için bursa yamaha servisine götüreceğim. Hepinize kazasız sürüşler.
    bravetaxi ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Daystar 250
    Alıntı özo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Bende yaklaşık 1 ay önce X max 400 ABS alarak aranıza katıldım. İlk motorum. Bilmediğim birçok konuda burdaki paylaşımlar sayesinde bilgi edinebiliyorum. Motorum 2015 model olmasına rağmen ben 3. sahibiyim. İlk sahipleri daha agresip bir motor almak için motorlarını sattılar. Bense Endroo motora geçmeden önce biraz tecrübe kazanmak ve ailemle küçük seyahatler yapmak için bu modeli seçtim. Bugün rodaj için bursa yamaha servisine götüreceğim. Hepinize kazasız sürüşler.
    hayırlı olsun tekerin düz bassın abs 400 için bende yıl sayıyorum herkes çok beğeniyor ve benimde canım çekmiyor değil hani ama 250 abs ile 1 2 yıl arası tecrübemi arttırmam lazım
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Merhaba Arkadaşlar,

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin,
    Daha yaşını doldurmamış motorun 3.sahibi olmanız ilginç.
    İlk sahibi daha güçlü bir motor için değiştirmiş peki 2.sahibi neden değiştirmiş?

Motosikleti
    X-Max 400 ABS
    Teşekkürler. Umarım istediğiniz tecrübeye ve X max 400 e en kısa zamanda kavuşursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

İlk sahibide 2. sahibide arkadaşım. İlk sahibi MT-07 almak için 2. sahibine sattı. 2. sahibi 2-3 ay kış sezonunda nerdeyse garjdan çıkartmadan bekletti. Sonra oda MT-07 ye binince x max 400 den sıkıldı. Oda Mt-07 almak için motoru bana sattı.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Daystar 250
    Teşekkürler. Umarım istediğiniz tecrübeye ve X max 400 e en kısa zamanda kavuşursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

İlk sahibide 2. sahibide arkadaşım. İlk sahibi MT-07 almak için 2. sahibine sattı. 2. sahibi 2-3 ay kış sezonunda nerdeyse garjdan çıkartmadan bekletti. Sonra oda MT-07 ye binince x max 400 den sıkıldı. Oda Mt-07 almak için motoru bana sattı.
    3 arkadaş güzelini yapmışınız mt 07 de çok güzel motor
    özo bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014

Sende sat mt-07 al

Valla bu benim en güçsüz motorum,hiç de sıkılmadım ne yalan söyleyeyim,

Ben bu motora 1000cc lik Honda CBF 1000 den geçtim, büyük cc den küçük cc ye geçmek her yiğidin harcı değildir

O arkadaşlar da o mt-07 leri mt-09 ları kullandıktan sonra tekrar scooter lara geçecekler çünkü herkes bir gün scooter kullanıcısı olacak.

Aynen Fenerbahçeli gibi
    bravetaxi ve özo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Daystar 250
    Aynen Fenerbahçeli gibi
    eve buna katılıyorum daha vitesli kullanmadım geçmeyi düşünmüyorumda hani geçersem yine dediğin gibi dönüş scooter olur
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bunlarda benim f1 çakarlar;

https://youtu.be/BVaycWIZI2k" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

https://youtu.be/BVaycWIZI2k
    bravetaxi bunu beğendi.

Motosikleti
    Daystar 250
    Bunlarda benim f1 çakarlar;

[video]https://youtu.be/BVaycWIZI2k[/url]

https://youtu.be/BVaycWIZI2k
    Çok güzel olmuşta hocam şu Çanta altındakini Çıkarın doğallığı bozuyor bence orjinal stopları Çakar daha güzel hoş durur

Bende çıkayım motoru yıkatayım ;) benzin alayım 3 5 km gezeyim
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Çok güzel olmuşta hocam şu Çanta altındakini Çıkarın doğallığı bozuyor bence orjinal stopları Çakar daha güzel hoş durur

Bende çıkayım motoru yıkatayım ;) benzin alayım 3 5 km gezeyim
    Üstat ben o 3.stop lambasını niye koydum taşıma kutusu büyük ve arka stoplar çok içte kalıyor,
    Özellikle yüksek araçlar benim frenlediğimi göremiyorlar hoş şimdi de pek gördüklerini zannetmiyorum o yüzden taşıma kutusuna na led yapıyacam
    bravetaxi bunu beğendi.

Motosikleti
    Daystar 250
    fark edilmek için motora akrapovic taktırsam kafa ağrıtırmı acaba sürücülerin hiç biri varlığımızdan haberi yok ya beyin algılamıyor sanırım 2 tekerleklileri
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler