Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yebete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar / abiler. öncelikle merhabalar. ben tekirdağdan mehmet yaş 24. pazartesi günü honda cbf150 'min satışını verip 2006-2007-2008 model 20.000-30.000 km aralığında bir xmax almak istiyorum. önerirmisiniz önermezmisiniz o km'lerde kronik arızaları varmıdır. sorunları nelerdir. iş yerinde olduğumdan 90 sayfa okuyamadım. bir ön bilgi rica ediyorum sizden. aksam zaten detaylıca okuycam. yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
    SEVGİLİ KARDESIM ADINDAN BELLI YAMAHA KRONIK SORUNU VAR 0 km ler ozellıkle bagımlılık yapıyor hatta bence hepsı bagımlılık yapar... Gözün arkada kalmasın ne kadar incelersen okadar iyi şeyler duyarsın )))

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:20 ----------

BU ARADA UZUN YOL TECRUBESI ISTEYEN ARKADASLARIMA BENIM MOTOR ŞUBAT 2013 trafık cıkıslı ve su an 5500 kmde sureklı uzun yoldayım bır cıkısta enaz 500 km devırıyorum kesınlıkle performans super ıster 90 la gıt ıster 130 la her sartta üzmüyor isteklere cevap verıyor..yakıt normal 40 tl hemen hemen 270 km yol alıyor sartlara gore degısıklık gosterıyor ..kesınlıkle rahat makına uzun yol ıcın ıdeal...
    alternatifyo ve MODALI bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBR 250 R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Haftaiçi Edirne-Antalya yaptım gidiş bir gün sürdü 3 gün Antalya'da kaldım ve 1 günde geri döndüm toplamda 2600 km yol yaptım. hiç problem çıkarmadı. Sadece Denizli'de 7000 bakımı için bir kaç saat serviste beklemek zorunda kaldım. motoru alalı 1 buçuk ay oldu motor şu anda 7600 km de ( Biraz fazla gezmişim heralde ). Artçının oturduğu yere bir sırt çantası sabitledim, sırtımı ona dayıyorum çok rahat oluyor, bilginize. Yakıt olarak ise yüz kilometrede 2.73 litre yakıyor (uzun yolda) çok defa denedim sürekli aynı sonucu aldım, yakıt konusunda çok hoşuma gidiyor, ki ben sakin kullanan birisi değilim.
    alternatifyo bunu beğendi.
    Don't ride faster than your angels can fly

takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı CBR 250 R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftaiçi Edirne-Antalya yaptım gidiş bir gün sürdü 3 gün Antalya'da kaldım ve 1 günde geri döndüm toplamda 2600 km yol yaptım. hiç problem çıkarmadı. Sadece Denizli'de 7000 bakımı için bir kaç saat serviste beklemek zorunda kaldım. motoru alalı 1 buçuk ay oldu motor şu anda 7600 km de ( Biraz fazla gezmişim heralde ). Artçının oturduğu yere bir sırt çantası sabitledim, sırtımı ona dayıyorum çok rahat oluyor, bilginize. Yakıt olarak ise yüz kilometrede 2.73 litre yakıyor (uzun yolda) çok defa denedim sürekli aynı sonucu aldım, yakıt konusunda çok hoşuma gidiyor, ki ben sakin kullanan birisi değilim.
    Güzel bir deneyim paylaşım için teşekkürler.
    CBR 250 R bunu beğendi.

merhaba. Yunanistan'a çıkarken sigorta yaptırdınız mı; uluslararası ehliyet ücreti dışında başkaca bir masraf oluyor mu?

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    Alıntı CBR 250 R adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Edirne-Antalya-Edirne ha
    süpermiş,
    bu tarz yol haberlerini görünce cesaretleniyoz, saolun. ben de dün bi 300 km çıkardım
    CBR 250 R bunu beğendi.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı simirna65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba. Yunanistan'a çıkarken sigorta yaptırdınız mı; uluslararası ehliyet ücreti dışında başkaca bir masraf oluyor mu?
    Selamlar yurt dısına cıkmak için uluslararası ehliyet ve sigorta mecburi.ehliyet 1 yıllık ve 360 tl .. 15 günlük sigorta ise 64 euro..daha uzun süre de sigorta yaptırabilirsiniz fakat ben gerek duymadım..

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Arkadaşlar bu xmax400 çıktığında Yamahanın sitesinde 15 bin küsür gibi bir fiyat gördüğümü hatırlıyorum, şimdi baktım 16300 tl görünüyor. Acaba ben mi yanlış hatırlıyorum 15000 değil miydi daha önceki fiyat. Zam mı gelmiş ? Birde galeride baktığınızda elcik korumaları görünüyor. Standart olarak veriliyor galiba.

copilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    Herkese selamlar,

Uzun bir aradan sonra nihayet 20 bin bakımı 20200Km.'de 300 lira gibi bir rakama Delta'da yaptırdım. Gökhan Usta ile oturduk muhabbetimizi de ettik.
    Şu anda kayış için beklemedeyim.
    Lakin kafama takıldı ve bugün Daytona ile görüştüm.
    Ordaki arkadaş kayışla beraber debriyajın değişmesi gerektiğini belirtti ve yine sipariş üzerine geleceğini belirtti.
    Kısacası piyasada şu an V-Belt kayış yok.
    Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz illa debriyaj da değişmeli mi ? Her servis farklı şeyler söylüyor beynim bulandı.
    Değişirse kayışla beraber 600 lira gibi rakamı gözden çıkarmamız gerekiyomuş. Normalde kayış 300 liraya maloluyo işçilikle beraber.

Son olarak da servislerin sabit fiyat olması gerekmiyor mu ? En azından parça ve işçilik ücretleri çok değişken gözüküyor. bir yerde 200e malolur dediğiniz parça diğer serviste 250 300 lira gibi rakamlara çıkabiliyor. bu nasıl iş anlamadım gitti.
    ismgokce ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Life Goes Fast.. Live it !

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    15900 dü ilk fiyat.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Zam yapmışlar demekki. Bu kadar çabuk zammı yapılır arkadaş ya.

Motosikleti
    xmax 2011
    Selam .makinanin .rolantisi kac olmali?arka ayakta teker kontrolunde biraz bosluk hissettim normalmidir?makina 2400 de..ha bide on sol suspansiyonda keceden yag kacirmis :(..bilgilendirebilene simdiden tskr.kazasiz surusler dilerim

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı yamamoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam .makinanin .rolantisi kac olmali?arka ayakta teker kontrolunde biraz bosluk hissettim normalmidir?makina 2400 de..ha bide on sol suspansiyonda keceden yag kacirmis :(..bilgilendirebilene simdiden tskr.kazasiz surusler dilerim
    Rolanti 17-18 bin devirlerde olmalı.

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    selam herkese arayışlarım devam ediyor. 2006 model bi cihaz var bahçelievlerde karbüratorlü herhalde 7000 lira diyor ama. enjeksiyonlu karbüratorlü arasında yakıt dışında performans ile ilgili bir farklılık olur mu acaba bide alt bagajı nasıl xmaxin çantaya gerek duyuyormusunuz

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Arkadaşlar yukarıdaki yazımı değiştirmeliyim 1700-1800 devir olacak. Yanlış yazmışım kusura bakmayın.

Motosikleti
    Henuz yok
    Ben de xmax momo design aldım. 1-2 temmuz gibi teslim alıyorum. Arkadaşların aksesuar önerilerini bekletim bir de top case kaçlık tavsiye edersiniz? Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Bir de boy 1.69 acaba sorun olurmu yahu. Dert ettim kendime daha önce chopper kullanıyordum. Alçak sele tabi)

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Ben 48 lt'lik kappa çanta almıştım gayet sağlam tavsiye ederim 2 tam kapalı kask alıyor. Benim boyum 1,80 çok az kısa kalabiliyorum. Siz biraz daha zorluk yaşabilirsiniz bence.
    Burak1971 bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 2011
    Tesekkur ederim cevap icin arka tekerdeki bosluk ve keceden yagida 4000 de servise artik...

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    Ben de 1.70 im. Dar donuslrde sorun olAbiliyor. Ozaman da iyice one geliyorum. Ama alistikca taniyorsun ve alisiyorsun. Kazasiz belasiz surursler hepimize

kemal3469 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1.YAMAHA FZ6 FAZER 2.HONDA CBF 150
    Bende temmuz un 2 si gibi yola cikacam arkaslardan kimse varsa beraber gidelim.

ismgokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max
    Arkadaşlar herkese selamlar
    Hayırlısı ile hatasız kazasız 5 bin km yi devirdim pazar günü marmaris - Bodrum ( gümbet ) yaptım 360-370 km gayet rahat bir şekilde gittim geldim ve tahminim de 60 TL lik benzin yaktı. ama hız min. 110-120 ile gittim 2 kişi 150-160 km hızla gittim mükemmel bir deneyim oldu.

Benim bir sorum olacaktı sizlere bu mesela düz yolda 30-40 km/h la giderkn birden gaz verip bıraktıgınızda eksozdan pırt diye bir hava boşlugu veya eksoz patlaması gibi ama öle cok ses cıkartmıyor sadece tıs ( pırt ) tarzı ses cıkartıyor ve bu ses arttı buji den diye düşünüyorum daha hiç ne temizlettim nede değiştirdim sizce neyden yapar bu nesi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler