Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XMAX 400
    Herkese selam, Yamaha Xmax 400 kullanmaya başladım sonunda... motor hakkında sormak istedikleriniz olursa seve seve cevaplarım.. ilk izlenimlerim: (+) şahane gidiyor , virajı kendi dönüyor, acayip bir yol tutuşu var ve aerodinamiğine aşık oldum.. (-) biraz sele yüksekliği fazla gibi, vibrasyon da birazcık (azıcık) hissettiriyor düşük devirde.. sanırım tasarruf için deviri düşük tutmalarından kaynaklarınıyor... Henüz yeni kullanmaya başladığımımdan 1000 km den sonra daha detaylı bilgiler paylaşabileceğim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı kkorzay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, Yamaha Xmax 400 kullanmaya başladım sonunda... motor hakkında sormak istedikleriniz olursa seve seve cevaplarım.. ilk izlenimlerim: (+) şahane gidiyor , virajı kendi dönüyor, acayip bir yol tutuşu var ve aerodinamiğine aşık oldum.. (-) biraz sele yüksekliği fazla gibi, vibrasyon da birazcık (azıcık) hissettiriyor düşük devirde.. sanırım tasarruf için deviri düşük tutmalarından kaynaklarınıyor... Henüz yeni kullanmaya başladığımımdan 1000 km den sonra daha detaylı bilgiler paylaşabileceğim...
    Hocam daha önce 250'lik kullandınız mı? Eğer kullandıysanız aralarındaki farkları, iyi yada kötü yönlerini kıyaslarsanız sevinirim. Eğer kullanmadıysanız söyleyecekleriniz çok yararlı olmayacak.

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    Hayırlı olsun malzame kalitesi hakkında bilgi verebilir misiniz, abs lisi de gelecek mi acaba

Motosikleti
    Yamaha XMAX 400
    Alıntı alternatifyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun malzame kalitesi hakkında bilgi verebilir misiniz, abs lisi de gelecek mi acaba
    Teşekkürler... abs lisi hakkında şu an bir bilgi verilmiyor. Bu yüzden de geleceğiniz sanmıyorum. Kalitesi hakkında söylebileceğim çok şey var. Malzeme kalitesi epeyce iyi diyebilirim. Bunu bi bakışta anlyabiliyorsunuz. Omun dışında dengesi ve yol tutuşu ve frenlemesi muazzam. Üst hızlarda nasıl olduğunu henüz bilemiyorum rodajdan dolayı ama bir taraftanda görünen köy kılavuz istemez. Kullanmaya başladığımda girdiğim ilk virajı yüzümde koca bir sırıtışla bitirdim. İlla eleşitirp negatif yorum yapacaksam...sele azıcık sert ve yüksek, rölantide vibrasyon hafif fazla ( sanırım yakıt tasarrufu için düşükte tutmuşlar), önde ikitane kapalı cepi var.. soldaki kilitli.. kilitli olanı kilitlemesseniz tıngırdıyor.... bunun dışında hakkını veriyor.. aa unutmadan aerodinamiğide çok başarlıl.. 70 km yüzünüze çookk hafifi bi esinti geliyor o kadar...
    ismgokce bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    Bozuk yol sonucu sağ ön sinyal lambam patlamış. Cumartesi onu değiştirdim. Değiştirmesi basitmiş. Servisteki usta bi kaç yerin açılacağını söylemişti.

Motosikleti
    Yamaha Xmax ABS 2013
    Merhabalar arkadaşlar,
    Xmax 400 hayırlı olsun öncelikle. : )
    Benim Xmamx 250 de bugün 1000km bakımına girdi Tuna Otomotiv'de. Usta gayet temiz baktığımı söyledi. Şanzıman ve motor yağı değişti. Bir de temizlendi, yıkandı. Toplam da 100tl verdim.
    Şehir içinde de ortalama 3,5lt falan yakıyorum ki daha yeni 1000km'yi bitirdim. Ayrıca 120km'nin üstünü zorlamadım.
    Şimdi arkadaş Xmax 400ün aerodinamiğinden bahsedince ben de şikayetçi olduğum bir konuyu açayım: Boyum biraz uzun olduğundan öncamın biraz üstünde kalıyorum. Dolayısıyla 60-70km'den sonra çok rüzgar yiyorum kaska. Bu yüzden daha uzun veya asansörlü bir cam taktırmayı düşünüyorum. Boyu 1,90cm olan arkadaşlar için böyle bir sorun olabilir.
    Bir de bir sorum olacak: Bu sissy barların orjinallari maalesef ateş pahası. Bunların ikinci ellerini bulabilir miyim? Yoksa hiç uğraşmadan o parayı gözden çıkarmalı mıyım?

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    Alıntı Can Turfan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar,
    Xmax 400 hayırlı olsun öncelikle. : )
    Benim Xmamx 250 de bugün 1000km bakımına girdi Tuna Otomotiv'de. Usta gayet temiz baktığımı söyledi. Şanzıman ve motor yağı değişti. Bir de temizlendi, yıkandı. Toplam da 100tl verdim.
    Şehir içinde de ortalama 3,5lt falan yakıyorum ki daha yeni 1000km'yi bitirdim. Ayrıca 120km'nin üstünü zorlamadım.
    Şimdi arkadaş Xmax 400ün aerodinamiğinden bahsedince ben de şikayetçi olduğum bir konuyu açayım: Boyum biraz uzun olduğundan öncamın biraz üstünde kalıyorum. Dolayısıyla 60-70km'den sonra çok rüzgar yiyorum kaska. Bu yüzden daha uzun veya asansörlü bir cam taktırmayı düşünüyorum. Boyu 1,90cm olan arkadaşlar için böyle bir sorun olabilir.
    Bir de bir sorum olacak: Bu sissy barların orjinallari maalesef ateş pahası. Bunların ikinci ellerini bulabilir miyim? Yoksa hiç uğraşmadan o parayı gözden çıkarmalı mıyım?
    Asansörlüyü ben de almak istiyorum. en son 400 küsür fiyatlıydı. Düşmez fiyatı ama bekliyorum belki düşer diye. Artçılı kullanıyorsanız almakta fayda var, ama o da ciddi para.

Motosikleti
    ŞU ANLIK YOOKK
    Alıntı kkorzay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler... abs lisi hakkında şu an bir bilgi verilmiyor. Bu yüzden de geleceğiniz sanmıyorum. Kalitesi hakkında söylebileceğim çok şey var. Malzeme kalitesi epeyce iyi diyebilirim. Bunu bi bakışta anlyabiliyorsunuz. Omun dışında dengesi ve yol tutuşu ve frenlemesi muazzam. Üst hızlarda nasıl olduğunu henüz bilemiyorum rodajdan dolayı ama bir taraftanda görünen köy kılavuz istemez. Kullanmaya başladığımda girdiğim ilk virajı yüzümde koca bir sırıtışla bitirdim. İlla eleşitirp negatif yorum yapacaksam...sele azıcık sert ve yüksek, rölantide vibrasyon hafif fazla ( sanırım yakıt tasarrufu için düşükte tutmuşlar), önde ikitane kapalı cepi var.. soldaki kilitli.. kilitli olanı kilitlemesseniz tıngırdıyor.... bunun dışında hakkını veriyor.. aa unutmadan aerodinamiğide çok başarlıl.. 70 km yüzünüze çookk hafifi bi esinti geliyor o kadar...
    öncelikle merhabalar yeni motorunuz hayırlı olsun bende yamaha xmax 400 almayı düşünüyorum mesela önceki mesajlarda 250 liklerin önünden cik cik diye sesler geliyomuş bu olay 400 lükte mevcutmudur süspansiyonları nasıl sert mi yumuşak mı yakışı nasıl şuan detaylı olarak bilgilendirirseniz sevinirim allah kimseye kaza bela vermesin...bu arada izmirdeyseniz motorunuzu görmek isterim...

kelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE SİYAH İNCİM
    MERHABA ARKADAŞLAR BENİMDE ER5 MARKA BİR MOTOSİKLETİM VAR FAKAT GEÇEN BİR TANE XMAX GELDİ 21000 KM DE 2007 ENJEKSİYONLU TAKAS OLURMU DİYE SİZCE NE YAPMALIYIM HANİ BU MOTOR BANA YARARMI YÜKSEK CC DEN 250 LİLİĞE DÜŞÜCEM SİZCE NE DERSİNİZ? BU ARADA MOTORUM 29000 DE 2005 MODEL

ismgokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max
    Benim bir sorum olacaktı sizlere bu mesela düz yolda 30-40 km/h la giderkn birden gaz verip bıraktıgınızda eksozdan pırt diye bir hava boşlugu veya eksoz patlaması gibi ama öle cok ses cıkartmıyor sadece tıs ( pırt ) tarzı ses cıkartıyor ve bu ses arttı buji den diye düşünüyorum daha hiç ne temizlettim nede değiştirdim sizce neyden yapar bu nesi ? mesela çukura veya tümsekten sabit gazla geçerkende aynı eksozdan tırt diye ses geliyor

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,
    Hem şehir içinde rahat gezmek için hem de motosiklete yeni başlayan babama kolaylık olması düşüncesiyle Honda CBR250R motosikletimi satıp XMAX 250 ABS almayı düşünüyorum. İlanlarda abs'li modeli seçtiğimde sadece 2013 modeller çıkıyor. 2012 model abs yok mu anlamına geliyor bu? Eğer az kilometreli bir abs'li model bulursam ikinci el de düşünebilirim.

Bir de İstanbul'da alışveriş yapıp memnun kaldığınız Yamaha bayisi olarak nereyi önerirsiniz? Ve son sorum Henüz bayiye gitmedim forumu okumaya çalışıyorum. Genelde herkes sıradan bahsetmiş. Şimdi sipariş versem tahmini ne kadar beklerim xmax abs'yi?

Şimdiden teşekkürler herkese kazasız sürüşler dilerim

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Herkese selamlar uzun bi süre foruma giremedim.Daha önce de sormustum ama cevap alamamıstım.Tekrar sormak istiyorum.Göstergelerin sağında ve solunda birer adet üçgen kapağa benzer parça var.Bugün Delta ya gittim ve onların ne olduğunu sordum.Daha önce müzik sistemi için kolon yeri olduğunu söylemişlerdi.Yine buna benzer cevap verdiler.Sonucta içi boş iki tane cep var.Ama buna uygun kapak vs ile ilgili hiçi bişi söylemediler.Mevcut kapakları çıkarmalarını bakmak istediğimi söyledim.Ön grenajları sökmek gerektiğini uzun iş olduğunu söylediler.Yani oralara iki kapak takılabiliyosa son derece kullanışlı 2 adet cep olabilir.Cüzdan , telefon, su vs için çok uygun.Bu konuda bilgisi olan varmı acaba yada arastırabilecek birileri varsa ve bilgilendirirse çok iyi olur.Kazasız sürüşler dileklerimle..

takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Hem şehir içinde rahat gezmek için hem de motosiklete yeni başlayan babama kolaylık olması düşüncesiyle Honda CBR250R motosikletimi satıp XMAX 250 ABS almayı düşünüyorum. İlanlarda abs'li modeli seçtiğimde sadece 2013 modeller çıkıyor. 2012 model abs yok mu anlamına geliyor bu? Eğer az kilometreli bir abs'li model bulursam ikinci el de düşünebilirim.

Bir de İstanbul'da alışveriş yapıp memnun kaldığınız Yamaha bayisi olarak nereyi önerirsiniz? Ve son sorum Henüz bayiye gitmedim forumu okumaya çalışıyorum. Genelde herkes sıradan bahsetmiş. Şimdi sipariş versem tahmini ne kadar beklerim xmax abs'yi?

Şimdiden teşekkürler herkese kazasız sürüşler dilerim
    2013 den önceki modellerde de var abs, benim motor 2012 mesela. Şu sıralar sıra olduğunu sanmıyorum. Bir ara sıkıntı vardı sadece.

Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar uzun bi süre foruma giremedim.Daha önce de sormustum ama cevap alamamıstım.Tekrar sormak istiyorum.Göstergelerin sağında ve solunda birer adet üçgen kapağa benzer parça var.Bugün Delta ya gittim ve onların ne olduğunu sordum.Daha önce müzik sistemi için kolon yeri olduğunu söylemişlerdi.Yine buna benzer cevap verdiler.Sonucta içi boş iki tane cep var.Ama buna uygun kapak vs ile ilgili hiçi bişi söylemediler.Mevcut kapakları çıkarmalarını bakmak istediğimi söyledim.Ön grenajları sökmek gerektiğini uzun iş olduğunu söylediler.Yani oralara iki kapak takılabiliyosa son derece kullanışlı 2 adet cep olabilir.Cüzdan , telefon, su vs için çok uygun.Bu konuda bilgisi olan varmı acaba yada arastırabilecek birileri varsa ve bilgilendirirse çok iyi olur.Kazasız sürüşler dileklerimle..
    Hiçbir bilgim yok bende takip edeyim konuyu.
    MODALI ve tugfox bunu beğendiler.

CBR 250 R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Arkadaşlar merhaba, benim bir kaç sorum olacak cevap verirseniz sevinirim.
    3,5 ay önce 0 almış olduğum, şu anda 13000 km deki 2013 model abs li xmax'imi Ardahan'a tayinim çıktığı için satmayı düşünüyorum, en az 2 yıl yokum.

1. Satmalı mıyım?
    2. Kaça satmalıyım?
    3. Almak isteyen var mı?
    Don't ride faster than your angels can fly

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı CBR 250 R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3,5 ay önce 0 almış olduğum, şu anda 13000 km deki 2013 model abs li xmax'imi Ardahan'a tayinim çıktığı için satmayı düşünüyorum, en az 2 yıl yokum.

1. Satmalı mıyım?
    2. Kaça satmalıyım?
    3. Almak isteyen var mı?
    Selam kardeşim,95 mart -96 mart arası ardahanda yedek subay olarak askerlik yaptım.bırak motosikleti arabaya bile binilmez orda.gerçi şimdi yollar yapılmıştır ama kar kış kıyamet.at arabaları bile tekerlekleri çıkartıp kızak takıyolardı.aylarca kar kalkmaz ve ben -40 dereceyi gördüm.yazın cok rahat binersin motora sorun olmaz ama en az 6-7 ay motorun yatar.ben satmanı öneririm.karstan daha ucuz ve gözden cıkartabileceğin bi motor alırsın.bi süre onunla idare edersin.duruma göre hareket edersin.benim tavsiyem budur.
    CBR 250 R bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX250
    Alıntı CBR 250 R adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1. Satmalı mıyım?
    2. Kaça satmalıyım?
    3. Almak isteyen var mı?
    Valla motorunuzu götüremiyorsanız gerçi götürsenizde 3 ay ancak binebilirsiniz satın bence Almak isteyen vardır elbet hatta bir arkadaşım ilgileniyor 2 hafta önce bende 2012 çıkışlı bir xmax abs aldım ve memnunum açıkcası Motorunuzun rengi nedir? ve herhangi bir düşmesi hasarı varmı kozmetik olarak? ayrıca aksesuar olarak ne var üstünde fiyat bunlara göre değişir bence.
    CBR 250 R bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Motorumu götüremiyorum. Edirne-Ardahan
    rengi siyah
    hasarı yok
    aksesuar yok

Motosikleti
    XMAX250
    13,000 km ne zaman nerde yaptınız ? iyi bir fiyat söylerseniz arkadaşıma hemen satın alabiliriz

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Edirne-Antalya
    Edirne-İstanbul 5 defa
    İstanbul-Ankara

fiyat konusunda bir bilgim yok, daha doğrusu kararım yok. Araştırdım 11.500 - 12.000 gidiyor heralde.

Motosikleti
    XMAX250
    Maşallah hakkını vermişsiniz motorun kısmetse bende İstanbul Antalya yapacağım bu hafta ama açıksası yol çok uzun gözüküyor gözüme nedense evet 1000,2000 km dekiler o fiyatı istiyor arkadaşım çanakkaledeki xmax abs ile anlaştı 1500 kmde 1000 liralık aksesuarı var 11500e fakat sahibi vanda vekalet falan çıkartamadı bayrama kadar kesin bir tane alacak ama bakalım beklemedeyiz nasip kısmet işi bunlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler