Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xmax 250 abs 2014
    Selam arkadaslar bende 2 sene keyifle bindigim pcx imi satıp 10 mart tarihinde xmax 250 abs icin kaparomu yatırdım ve bekliyorum yatırdıgım bayiyi yazmayacam benim sorum İstanbul icin bu tarihlerde kaparo yatırmış ve motorunu teslim alan arkadasların bilgi paylaşması teslim tarihiyle ilgili haberleri paylaşması bana garip gelen Hatay şahin oglunda bu motorun hazır olurken İstanbulda olmaması hepinize guzel bir gun dilliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Setos sen hangi bayiden aldım xmax ını?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    26 martta bayilere 6 şar adet falan geldiğini biliyorum da listeye yazılanlar bir yana 20 gün önce kaporasını yatıranlara teslim etmişler ben her 4 günde bir istanbuldaki bütün bayileri arıyorum artık adamlar bile sıkıldı ama adamlar arıycaz desede aramıyor arkadaşım makineler gelince bu ne tok satıcılık anlamadım.türk milleti olarak hala motor ekipmanı motorsiklet satan herkez alıcıya "geçiştirme" yapar vaziyette sonra neden motor satışı teşviki az...!!! PES...
    ceyceypad ve nemesis-83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 Model 2008
    Alıntı ELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar bende 2 sene keyifle bindigim pcx imi satıp 10 mart tarihinde xmax 250 abs icin kaparomu yatırdım ve bekliyorum yatırdıgım bayiyi yazmayacam benim sorum İstanbul icin bu tarihlerde kaparo yatırmış ve motorunu teslim alan arkadasların bilgi paylaşması teslim tarihiyle ilgili haberleri paylaşması bana garip gelen Hatay şahin oglunda bu motorun hazır olurken İstanbulda olmaması hepinize guzel bir gun dilliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Setos sen hangi bayiden aldım xmax ını?
    Evet hatay eskişehir buldum bende ama ist getirmek inanki 400 500 tl aşagı olmıyor iyice sinirlerim bozuldu ailem xmaxla yatıyor xmaxlar kalkıyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26 martta bayilere 6 şar adet falan geldiğini biliyorum da listeye yazılanlar bir yana 20 gün önce kaporasını yatıranlara teslim etmişler ben her 4 günde bir istanbuldaki bütün bayileri arıyorum artık adamlar bile sıkıldı ama adamlar arıycaz desede aramıyor arkadaşım makineler gelince bu ne tok satıcılık anlamadım.türk milleti olarak hala motor ekipmanı motorsiklet satan herkez alıcıya "geçiştirme" yapar vaziyette sonra neden motor satışı teşviki az...!!! PES...
    bende daytonamotor ismimi yazdırdım ve kaporamı yatırdım her haftada belli adet geliyormuş umarım yaz bitrmeden alabilcem

yoksa herkes yaz sonu zor bulup alabilirsiniz diyor açıkcası sinirlerim harap olmuş durumda

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar Xmax 250'nin 100 km'de yakıt tüketimi kaç lt hesaplıyan oldu mu? Bu 100 km boyunca motoru kaç km hızlar ile 2 kişi mi tek kişi mi kullandınız? Bunları da yazarsanız çok sevinirim. Şehir içi ve dışı olmak üzere belirtirseniz daha doğru bir bilgi olur. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle. Allah kaza bela göstermesin.

Alıntı djsami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hatay eskişehir buldum bende ama ist getirmek inanki 400 500 tl aşagı olmıyor iyice sinirlerim bozuldu ailem xmaxla yatıyor xmaxlar kalkıyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

bende daytonamotor ismimi yazdırdım ve kaporamı yatırdım her haftada belli adet geliyormuş umarım yaz bitrmeden alabilcem

yoksa herkes yaz sonu zor bulup alabilirsiniz diyor açıkcası sinirlerim harap olmuş durumda
    Bende kaporayı yatırdım ne kadar yatırdınız kaparo benden 1,000 TL istediler ve şu ana kadar zaten ABS li hiç gelmemiş gelip teslim edilenlerin hepsi ABS'siz diyor adam bilmiyorum yalan bilmiyorum doğru ben ABS'li Beyaz Bekliyorum..!
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

Motosikleti
    xmax 250 abs 2014
    Bu gun uşenmedim bayiye gittim yuz yuze konuşıyım diye tarih vermek istemedi zorlaya zorlaya en gec nisanın son haftası almış olursun dedi samimiyetlerine inanıyorum bu arada 3-4 tane teslim etmişler bende citti citi başka şehirdenmi alsam diye duşunmeye başladım verdigim kaparo 200 tl

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Xmax 250'nin 100 km'de yakıt tüketimi kaç lt hesaplıyan oldu mu? Bu 100 km boyunca motoru kaç km hızlar ile 2 kişi mi tek kişi mi kullandınız? Bunları da yazarsanız çok sevinirim. Şehir içi ve dışı olmak üzere belirtirseniz daha doğru bir bilgi olur. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle. Allah kaza bela göstermesin.
    Benimki burada: BeyazMax

0 km itibariyle girdim bütün bilgileri.
    Tamamı İstanbul Avrupa yakası (Sarıyer, Şişli, Beşiktaş sınırları içinde)
    Henüz rodaj bitmedi. En fazla 80 km/h hıza çıkıldı.
    Tek kişilik kullanım (75 kg.)
    Twin bunu beğendi.

yebete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Satılık X max 250 6 Şubat 2013 trafıge cıkıslı 11250 kmde hıcbır sorunu yok 500 tl degerinde orijinal sırt datama takılı kapalı garajda muhafaza edıyorum ....ılgılenen arkadas 05533578496 arayabılır fotograf gönderebılırım..

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı tata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki burada: BeyazMax

0 km itibariyle girdim bütün bilgileri.
    Tamamı İstanbul Avrupa yakası (Sarıyer, Şişli, Beşiktaş sınırları içinde)
    Henüz rodaj bitmedi. En fazla 80 km/h hıza çıkıldı.
    Tek kişilik kullanım (75 kg.)
    Teşekkür ederim zahmet verdim size de sağ olun
    tata bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Kymco
    Selam arkadaşlar.2 gün önce yeni kasa xmax 250 sahibi oldum.saha önce beat,ps150.kymco xciting gabi motrolar kullandım.yani anlıyacağanız sccoter dan vazgeçemiyorum.motor gerçekten sürüş karakteri mükemmel diyebilirim sessiz ve yumuşak bir gidişi var.kullandıkça bilgileri paylaşabilirim isteyen olursa.tek eksik gördüğüm nokta ise gerçekten bu frenleri yakıştıramadım yamaha ya.belki daha balatalar falan yeni diye olabilir ama frenlerin şimdilik zayıf olduğunu söyleyebilirim.

Motosikleti
    Satıldı
    Hayırlı olsun @serkan2010. Evet, frenler bende de biraz zayıf. Henüz 700km yapabildim. Zamanla daha iyi tutar diye umuyorum. Fakat 180 kg az değil, motorumuz oldukça ağır, duruşa direk etken...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 Model 2008
    Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kaporayı yatırdım ne kadar yatırdınız kaparo benden 1,000 TL istediler ve şu ana kadar zaten ABS li hiç gelmemiş gelip teslim edilenlerin hepsi ABS'siz diyor adam bilmiyorum yalan bilmiyorum doğru ben ABS'li Beyaz Bekliyorum..!
    bendende 1.000 tl aldılar
    abs zaten zor görünüyor

Motosikleti
    xmax 250 abs 2014
    Azimli arayışlarım sonunda Balıkesir Metehan motordan 250 abs li motorumu aldım c.tesi veya pazar gunu teslim alacam fren zayıflıgından bahseden arkadaşlarım sizinkide abs limi ?

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı Setos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;
    Mart ayı itibariyle Honda PCX'imi Xmax250 ABS ile değiştirdim. Motoru değiştirir değiştirmez forumu takip etmeye başladım. Çok faydalı olduğunu belirtmeliyim.
    Benim sormak istediğim şu: Motorun önünde ızgaraların hemen üzerinde yuvarlak bir delik var. 5-10 cm. çapında. Xmax 250 resmi sitedeki resimlere bakarsanız kornanın orada gözüktüğünü görürsünüz. Benim ve bir başka arkadaşımın motorundan kontrol ettiğimde bizimkilerde korna tam o deliğe oturmamış sadece bir kısmı gözüküyor, deliğin geri kalanı öyle boş duruyor. Herkesinki bu şekilde mi yoksa bir gariplik mi var? Sadece görsel birşey ama deliğe tam oturması gerekirken neden bu şekilde?
    Her akşam unutuyorum bakmayı, bileğime ip bağlayacağım bugün, unutmayayım diye Yarın bilgi veririm size.

Azimli arayışlarım sonunda Balıkesir Metehan motordan 250 abs li motorumu aldım c.tesi veya pazar gunu teslim alacam fren zayıflıgından bahseden arkadaşlarım sizinkide abs limi ?
    ABS yok benimkinde. Aslında sadece dik yokuş inişlerinde sıkıntı var, düz yolda duruş yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

@Setos, bahsettiğiniz delik ve korna bende de sizinkine benziyor. Biraz farklı. Delik tam bir yuvarlak değil, bu nedenle korna tam o deliğe oturacak gibi durmuyor ve üst yarısı bu delikten gözüküyor, alt yarısı gözükmüyor. Kornayı ön tekerleğin atacağı tozdan, çamurdan, sudan korumak için böyle yarım koruma yapmış olabilirler mi? Bilemiyorum... Tasarımdan kaynaklanıyor olmalı, toplamda 3 motor ettik.

FIRFIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax momo
    Merhabalar kazasız sürüşler hepinize ,,, X max 250 momo sahibiyim daha önce motoruna Egzoz montaj yapan varmıdır.tavsiye ederlermi? ne gibi art eksi sağlar bilgisi olanlar yazabilirse sevinirim.

ulassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayilerin x max i ozellikle getirmediklerini dusunuyorum. sezon acilinca zamla satacaklar. hic bir bayide abs lisi olmaz olur mu? talep olan urun piyasadan cekiliyor. en uygun zamanda en iyi fiyatla satacaklar. ayiptir ya.

Motosikleti
    xmax 250 abs 2014
    Cuma sabahı xmaxı teslim aldım kendi munubusleriyle 2 tane getirdiler biride bir başka arkadaşa cevre iller şu sıralar istanbula daha cok satıyorlar anladıgim kadarıyla.
    şu ana kadar 150 km yaptım ilk izlenimlerimi paylaşıyım PCX ten sonra en buyuk kuskularımdan biri sehpaya almakta zorlanacagımdı cok gereksizmiş cok basit yuksekligi gozumu korkutmuştu boyum 1.76 ondada hiç sıkıntı yok gayet dengeli rodaş can sıkıcı 4000 devir 1000 km bitmez cunku 60 km ortalama surat yapman gerekiyor genelde 5000 devir 70/80 km cıvarında kulandım amartisorler cok sert on cam yuksekliginden dolayı ruzgar direk yuzune geliyor ve vizor kapalı gitmek zorunda kalıyorsun 20km ile giderken bile
    fren lere alıişmak lazım abs den dolayımı bilmiyorum ama pcx in frenleri daha fazla guvebn veriyordu agırlık farkıda etken sanırım 4.1 litre 100 km yakıt gosteriyo ekran ama motor cok yeni o duşecektir
    asfalta mukemel suruş keyfi verirken kotu yolarda cok gurultulu on cam on torpidolar ve anlamadıgım bir klac yerden ses geliyor ilk gun yol okumada sıkıntı cektim ama son iki gunde yukseklik ayna ların buyuklugu sayesinde pcx ten cok daha hakim bir goruş var
    ozelile on cam konusunda kulanan arkadaşlardan oneri bekliyorum umarım pcx ini degiştirmek isteyenlere faydası olur herkeze iyi haftalar

Yok abi şimdi aradım Daytonayı beyaz xmax250 ABS geldimi -Hayır haber varmı.? İşallah 15 Nisan .! Ne zaman arasam şu tarihte gelicek dedikleri tarihlerde üzerine bir 10 gun daha koyuyorlar fuardan beri arıyorum bütün şevkim kırıldı ya bu ne saçmalık arkadaş.Otomobil firmaları talep etmesende yeni model gelince satın almasanızda gelin görün test edin diye kendini parçalıyor bizim türk motor satış ekibimiz -kim bilir belki yarın belki yarındanda yakın deyip geçiştiriyor.!!!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Cuma sabahı xmaxı teslim aldım kendi munubusleriyle 2 tane getirdiler biride bir başka arkadaşa cevre iller şu sıralar istanbula daha cok satıyorlar anladıgim kadarıyla.
    şu ana kadar 150 km yaptım ilk izlenimlerimi paylaşıyım PCX ten sonra en buyuk kuskularımdan biri sehpaya almakta zorlanacagımdı cok gereksizmiş cok basit yuksekligi gozumu korkutmuştu boyum 1.76 ondada hiç sıkıntı yok gayet dengeli rodaş can sıkıcı 4000 devir 1000 km bitmez cunku 60 km ortalama surat yapman gerekiyor genelde 5000 devir 70/80 km cıvarında kulandım amartisorler cok sert on cam yuksekliginden dolayı ruzgar direk yuzune geliyor ve vizor kapalı gitmek zorunda kalıyorsun 20km ile giderken bile
    fren lere alıişmak lazım abs den dolayımı bilmiyorum ama pcx in frenleri daha fazla guvebn veriyordu agırlık farkıda etken sanırım 4.1 litre 100 km yakıt gosteriyo ekran ama motor cok yeni o duşecektir
    asfalta mukemel suruş keyfi verirken kotu yolarda cok gurultulu on cam on torpidolar ve anlamadıgım bir klac yerden ses geliyor ilk gun yol okumada sıkıntı cektim ama son iki gunde yukseklik ayna ların buyuklugu sayesinde pcx ten cok daha hakim bir goruş var
    ozelile on cam konusunda kulanan arkadaşlardan oneri bekliyorum umarım pcx ini degiştirmek isteyenlere faydası olur herkeze iyi haftalar
    Ön camı değiştirmeye gerek kalmadan ön cama rüzgar difizörü takabilirsiniz.

Böylece rüzgarı daha yukarı doğru yönlendirebilirsiniz.

Parça;

tata, ceyceypad, ELİ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    1 boy daha uzun olsa epey iş görüyor,difüzör ona takılırsa müthiş olur her halde. Ya da en uzun camdan takmalı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler