Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Fren yapma tekniğin nasıl bilemem ancak , ön ve arka balatanın aynı anda bitmesi pekte olası bir durum değildir.
    Ben Xmax 400 de ön freni çok nadir kullanıyorum.Ön balatalar muhtemelen 15.000 km falan gidecektir. motorum suan 8.000 de daha bitmeye yakın bile değiller. Servislerde değişen parçayı görmeyi her zaman isteyin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı VaMpIrE181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Cumartesi günü Xmax 250 ABS motorum için 13000 km bakımı Tuna motora gittim. en son 7000 km önce degişen ön arka firen balatalarımın bittigini söylediler.

Açıkcası 15 yıldır aktif olarak hemen hemen hergün motosiklet kullanan birisiyim. Balataların bitmesi beni şaşırttı açıkcası. Orjinal balatalar bu kadar çabuk bitiyormu sizde de?

Alternatif olarak farklı markalarda balata olarak ne tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.
    Aracım 4000 KM ıkıncı el olarak aldım,yakın zamanda arka dısklerden ınanılmaz ses gelıyordu bende arkadasımın ozel servısıne goturdum bakması ıcın balatalar bıtmıs dedı bende kontrol ettım aynen oyleydı,orjınal malzemelerde bır sıkıntı mı var bende anlamadım cunku bu kadar dusuk km malzemenın bıtmesı cok garıp geldı banada

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Alıntı sistolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...FUgq0wodpBcHCQ
    Arkadaşlar bu linkteki ürünü alıp orjinal normal telefon tutucunun takıldığı vidaya taksak Nasıl olur acaba kötü durur mu ya da işe yarar mı orjinal olan çok kullanmayacağım için gereksiz pahalı geldi bana fikirleriniz nelerdir
    Bende aracıma bu urunden aldım ama orta gobege degılde sol aynayı sokerek vıdaladım suan cıhazım merkezde duruyor ve kullanılısından memnun kaldım,dokunmatık kullanabılıyorum telefonu cıkarmadan bu hosuma gıden bır durum oldu,orjınal ekıpmanın bu kadar pahalı olmasına anlama veremıyorum onuda belırtmek ısterım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Alıntı smtknc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 50 TL fiyatı servisten mi aldınız? Ben bügün kardeşler yamahayı aradım. Farlar benden olacak şekilde far değişimi yaptırmak istiyorum dedim. Saat ücretimiz 50 TL + KDV far değişimi için de 2 saatlik işçilik yani toplamda 118 TL istediler. Bu fiyat farların benden olduğu hali birde.

Öte yandan bir tavsiye üzerine H7 Led aldım. Selektör ve ışık performansının tüm halojenlerden iyi olduğunu söylemişti kullanan arkadaş. Aldığım ürün de burada http://www.aliexpress.com/item/2x-Pl...265461732.html

Daha henüz taktırıp test etme fırsatım olmadı fakat normal ampüllere 3 kat daha uzun ömürlü olduğu yazıyor. (ne kadar doğru göreceğiz)
    On farların degıstırılme ısı kesınlıkle servıs aracılıgı ıle yapılması gerekıyor dıye yazıyor kıtapcıkta yanlıs bılmıyorsam ben hafta sonu farklı bır ampul ıle degıstırdım ve kesınlıkle ıscılıgı cok yuksek sevıyede oldugunu soyleyevbılırım ustune sokerken plastık malzemenın kırılma rısklerıde mevcut,cunku oyle yerlere gızlenmıs vıda ve plastık tutucular varkı fark edemeyebılıyorsunuz,servıs degıstırme ısı ıcın abartmıs gıbı geldı bana,2 saat surecek bır durum yok ama para kazanmak adına bunu yapmıs olabıleceklerını dusunuyorum,servıste bakım sırasında ımkan varsa degısıklıgı talep etmek mantıklı olabılır

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Merhaba arkadaşlar,

Cumartesi günü Xmax 250 ABS motorum için 13000 km bakımı Tuna motora gittim. en son 7000 km önce degişen ön arka firen balatalarımın bittigini söylediler.

Açıkcası 15 yıldır aktif olarak hemen hemen hergün motosiklet kullanan birisiyim. Balataların bitmesi beni şaşırttı açıkcası. Orjinal balatalar bu kadar çabuk bitiyormu sizde de?

Teşekkürler.
    Ben yenı taktırdıgım Balatalar ıcın EBC markasını kullandım,suan memnunum tavsıye uzerıne tercıh ettıgımı soyleyebılırım

http://urun.n11.com/fren-ve-ekipmanlari/yamaha-x-max-250-2011-2015-arka-fren-balatasi-karbon-P107383063

chopy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,

Teşekkürler.
    aliexpres de balata gördüm ama nasıldır bilmiyorum.bir değerlendirin yorumlara vs bakın derim.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Geçenlerde henüz 1500 km de olan motorumun ön freninden bazen gelen bazen kaybolan ses için servise çay içmek için uğradığımda ön fren balatasının daha sert, arkanun yumuşak olduğunu dolayısıyla sesi genelde ön frenin yaptığından bahsetmişti. Bu durumda ön fren balatasının bitmesi beni de şaşırttı ama kullanım alılkanlığı ile ilgili olabilir.

Nuansiyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Merhaba ,
    Motorunuzu gündelik isleriniZi yaparken ( okulda işte cafede vs vs ) motoru nasıl bırakıyorsunuz acaba . Disk kilidi mi zincir kilidimi yoksa kilitsizmi . Kilit tavsiyesi verirmisiniz

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Alıntı Nuansiyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,
    Motorunuzu gündelik isleriniZi yaparken ( okulda işte cafede vs vs ) motoru nasıl bırakıyorsunuz acaba . Disk kilidi mi zincir kilidimi yoksa kilitsizmi . Kilit tavsiyesi verirmisiniz
    Öncelikle motora alarm taktırmanı tavsiye ederim çünkü ne kadar kilit takarsan tak bizim milletimiz üstüne oturuyor, yaslanıyor, ayağını koyuyor vs alarmını kurarsın mis gibi dokunan olursa da sesten korkar ellemez. Ancak tek başına alarmda yetmez en azından disk kilidi garantiye almak istiyorsanda zincir kilit ile bir yere bağla veya zincir kilidi janta bağla... Direksiyon kilidi bazı videolardan da izlemişsindir bir tekmeyle haloluyor sonrası üstüne binip motoru itmek hırsıza da bu kadar kolaylık yaşatmayalım
    Nuansiyen bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250
    Alıntı ousi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motora alarm taktırmanı tavsiye ederim çünkü ne kadar kilit takarsan tak bizim milletimiz üstüne oturuyor, yaslanıyor, ayağını koyuyor vs alarmını kurarsın mis gibi dokunan olursa da sesten korkar ellemez. Ancak tek başına alarmda yetmez en azından disk kilidi garantiye almak istiyorsanda zincir kilit ile bir yere bağla veya zincir kilidi janta bağla... Direksiyon kilidi bazı videolardan da izlemişsindir bir tekmeyle haloluyor sonrası üstüne binip motoru itmek hırsıza da bu kadar kolaylık yaşatmayalım
    Böyle birşey nasıl olur peki http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/s...armi-P68135892
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 ABS
    Merhaba ,
    Ben eve geldıgım zaman aracımı apartmana koyuyor ve kalıtelı bır halat zıncır ıle baglıyorum,aracıma yakın zamanda kasko yaptırdım sımdı kendımı bıraz daha guvende hıssedıyorum,dısk kılıdı ıyı bır sey alınmadıkca (ABUS marka) bence cok faydalı bır sey olduguna ınanmıyorum.Iyı bır dısk kılıdıde yaklasık 400-600 TL baremınde gezıyor.Tabıkı ne kadar kılıt tasır ve ve kadar kılıt ıle baglarsanız bu sızı daha guvenlı uyumanızı yada dusuncelerınızı rahatlatacaktır.Sunuda unutmadan soyleyeyım eger bırısı kafasına calmayı koyduysa bır sekılde bunu gerceklestırmek ıcın ugrasacaktır.Ben bu kadar kılıt ıle gezmekten ve her seferınde ugrasmaktan ınanın nefret edıyorum ama ne yapalım mal canın yongası kapı onune bıle koysam gecıcı sure ıle sureklı gozum ustunde,
    Nuansiyen ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xmax 250
    Merhaba arkadaşlar bugün Bayiye Xmax 250 için parasini ödedim ve işlemlerin bitmesini bekliyorum . Araniza katılmaktan onur duyuyorum ☺

ötekiben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seha 150
    Merhaba arkadaşlar bugün Bayiye Xmax 250 için parasini ödedim ve işlemlerin bitmesini bekliyorum . Araniza katılmaktan onur duyuyorum ☺
    iyi günlerde kullanın. kazasız belasız tadını çıkartmanız dileğiyle
    Nuansiyen bunu beğendi.
    belki bugün

Motosikleti
    Xmax 250
    Çok teşekkür ederim

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Nuansiyen kardeşim,hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin sana ve hepimize
    Nuansiyen bunu beğendi.

chopy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xmax 250 nin ilk bakımında ne yapılıyor ve ne kadar tutuyor.

Motosikleti
    Xmax 250
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nuansiyen kardeşim,hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin sana ve hepimize
    Amin , Allâhım korusun , tekerimiz düz bassın.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 ABS
    Hayırlı olsun,sızın adınıza sevındım segmentındekı en ıyı araca sahıp olmussunuz bence,gule gule kazasız belasız kullanmanız dılegıyle
    Nuansiyen bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250
    Alıntı baromer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,sızın adınıza sevındım segmentındekı en ıyı araca sahıp olmussunuz bence,gule gule kazasız belasız kullanmanız dılegıyle
    Çok teşekkür ederim , artık sorularla başını ağırtabilirim

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 ABS
    Arkadaslar ben camurluk ısıne cok takıldım bır cozum bulamıyorum,konu hakkında arastırma yaptım,asagıdakı lınktekı malzemeyı gordum bu malzemeyı alıp uygulayan var mı ?

http://www.motopit.com.tr/yedek_parca/derbi/gp1_250/panel_sase_grubu/camurluklar_plakaliklar

Motosikleti
    NC700X
    Alıntı baromer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben camurluk ısıne cok takıldım bır cozum bulamıyorum,konu hakkında arastırma yaptım,asagıdakı lınktekı malzemeyı gordum bu malzemeyı alıp uygulayan var mı ?

http://www.motopit.com.tr/yedek_parca/derbi/gp1_250/panel_sase_grubu/camurluklar_plakaliklar
    Bunu uygulayan bir arkadaş görmüştüm ama yararı veya zararı hakkında ne olur bilemem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Bugün 2014 xmax abs'yi 19.000 km'de sattım bayiye gidip 2016 ıron max modelinin siparişini verdim gelmesini bekliyorum. Karşılaştırmaları yazacağım buraya...

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı ousi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu uygulayan bir arkadaş görmüştüm ama yararı veya zararı hakkında ne olur bilemem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Bugün 2014 xmax abs'yi 19.000 km'de sattım bayiye gidip 2016 ıron max modelinin siparişini verdim gelmesini bekliyorum. Karşılaştırmaları yazacağım buraya...
    Umarım bunu uygulayan arkadaş bu forumdadır,

Karsılastırma derken nasıl bır karsılastırma yapmayı hedeflıyorsunuz,

Motosikleti
    NC700X
    277593234 uygulayan kişinin ilan numarası bu, fotoğraflarda var...

Sele rahatlığı konusunda ne kadar rahat rahatsız etmiyor desekte xmax uzun yolda uyuşukluk yaşatıyor. Eğer ıron max ile bu sorunu çözdülerse bu motor ile 40.000 yaparım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler